Jump to content

Accident sos. Bucuresti-Magurele.

Recommended Posts

Astazi in jurul orei 15:00 un BMW inmatriculat in Bulgaria a lovit din spate un Suzuki Bandit S model 2007. Probabil cel cu BMW-ul a avut viteza mare, erau urme de franare pe ~10 metri. Motocicleta avea ceva avarii dar reparabile. Cand am ajuns in zona motociclistul era deja luat de salvare, am apucat sa vorbesc cu niste prieteni de ai lui si ziceau ca s-a lovit la cap/spate/mana, insa nici ei nu stiau mai multe. Cel ce conducea BMW-ul a fugit de la locul accidentului insa a avut ghinionul(ce ma bucur) sa ii cada numarul de inmatriculare. A facut un prieten de al meu o poza, revin cu numarul de inmatriculare, poate stie cineva daca poate fi gasit intr-o baza de date.

Edited by GoodKat
  • Replies 82
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Eram si eu incantat ca au trecut cateva zile fara noutati pe acest topic..dar se pare ca s-a dus fericirea mea..sanatate motociclistului

Si ce face cu numarul de inmatriculare? Toate actele sunt false la cele pe Bulgaria !!! Sa dea odata astia legea sa nu-i mai lase cu toate jegurile din Bulgaria si astea cu acte false.

Nu au cum sa dea vreo lege privind masinile din alte tari pt ca e discriminatorie,nu ii va lasa ue (ingradirea dreptului la libera circ).Pe de o parte e bine ca nu ii lasa ue sa dea vreun cacao de lege ca astia sunt in stare sa dea ce stiu eu ce tampenii,pe de alta parte e naspa ca tot timpu cand vezi masini cu nr de bulgaria,italia,franta,uk tre sa iei metraj pt ca 80% sunt cu asigurari facute pe calc si cumparate la a 15-a mana,cu contracte scrise pe capota si in carte ramasi prop originali.

Deci banuiesc ca va fi aproape imposibil sa se dea de urma masinii si a faptuitorului doar pe baza nr. de inmatriculare.Cel care a produs accidentul daca iese din masina si ia cu el ce acte o avea pe la ea,salut,nu mai poate fi facut firul inapoi catre el.

Ar fi foarte bine sa dea porcii astia draq o lege care sa te lase sa-ti inscrii o masina sa zicem de la euro3 in sus (pt ca euro2 si 1 deja au 30 de ani si mai bine) ca un om normal,fara sa dai n mii de euro "spaga" statului pe baza de smecherie.Moto de ce sunt majoritatea cu nr in regula (bagate pe sub codite dar oricum,ok)? pt ca platesti in limita bunului simt inscrierea.Daca ar da o asemenea lege,nu ar mai umlbla nici draq sa-si treaca masinile pe bg sau sa le lase pe franta/italia/uk,ar intra maj lumii in legalitate si situatii de genul asta ar fi evitate din start.

Oricum,sanatate motociclistului,daca motorul nu a patit mare lucru,motociclistul cum de e lovit asa?O fi cazut pe spate si a dat masina in el?

Guest Sir George Mihail Burghy

Cel care a fotografiat nr. de inmatriculare cazut ar fi trebuit sa dea imediat telefon la 112 sa anunte accidentul si ceara darea in urmarire a celui fugit de la locul accidentului, ca sa se faca imediat filtre rutiere.

Cel care a fotografiat nr. de inmatriculare cazut ar fi trebuit sa dea imediat telefon la 112 sa anunte accidentul si ceara darea in urmarire a celui fugit de la locul accidentului, ca sa se faca imediat filtre rutiere.

Cand am ajuns politia era acolo, fotografiau si inregistrau pagubele. Le-am mai scos eu in evidenta cateva repere pe care nu le-au vazut. Am zis totusi sa fac poza, poate poate cineva stie/cunoaste. Ma gandesc ca masinile sunt inmatriculate in BG pe baza unor firme, nu? Cei ce detin aceste firme nu stiu cui au inmatriculat masina? Adica...banuiesc ca se poate afla pe ce firma este inmatriculata.

Si poza in cauza:

Motocicleta avea cam urmatoarele avarii: toba Akrapovich indoita, capacul de la pompa de ulei (cred ca e pompa de ulei, un capacel rotund pe partea dreapta) spart, 1 semnal dreapta rupt, carena frontala crapata, oglinda rupta, carena de sub sa crapata, scarita pasager rupta, pedala frana indoita. Am ajutat la urcarea motorului intr-o duba a unui prieten de al lui si am vrut sa il pun pe cricul central dar acesta nu ridica motorul de la sol mai mult de 1-2 mm si era instabil...banuiesc ca se strambase si ceva pe acolo.

Edited by GoodKat

Acum ceva timp, am fost lovit de o masina cu nr Bulgaria si soferul a intins o, eu fiind tot cu masina. Nu am reactionat in niciun fel, la sfaturile sotiei. M am dus la politie, ca un cetatean model,am declarat accidentul, iar la vederea nr de inmatriculare, agentul mi a spus ca degeaba am declarat accidentul pt ca nu au cum sa dea de el. De atunci, m am hotarat, daca ma mai loveste vreo unul cu nr straine, mai bine ii scot dintii. Dupa aceea vom vedea...

Edited by Ady_R_001

Motociclistul e bine, a scapat cu cateva dureri de spate si bazin. Problema e ca a fost lovit intentionat de individul cu BMW pentru ca in prealabil fusese atentionat cu un claxon de catre motociclist . Soferul a iesit de la dezmembrari de pe soseaua Magurele, nu a acordat prioritate si dupa ce a fost claxonat l-a urmarit pe varu-meu (motociclistul) si a intrat in el. Daca cineva poate oferi informatii ar fi de mare ajutor.Multumesc

Motociclistul e bine, a scapat cu cateva dureri de spate si bazin. Problema e ca a fost lovit intentionat de individul cu BMW pentru ca in prealabil fusese atentionat cu un claxon de catre motociclist . Soferul a iesit de la dezmembrari de pe soseaua Magurele, nu a acordat prioritate si dupa ce a fost claxonat l-a urmarit pe varu-meu (motociclistul) si a intrat in el. Daca cineva poate oferi informatii ar fi de mare ajutor.Multumesc

Ala merita sa ramana fara dinti..ca cu legea din Romania nu avem nici o sansa.

Mie mi se pare caz penal.

Un astfel de sofer merita sa faca puscarie.

Mie mi se pare caz penal.

Un astfel de sofer merita sa faca puscarie.

Tentativa de omor + un examen la cap + anularea definitiva a permisului/interzicerea lui pe viata.

Asa a fugit si unul din C-ta, cand a facut accident cu audi-ul unui mic interlop, ghinionul lui a fost ca interlopul a sunat pe cineva, iar 'bulgarul' a fost blocat si fatza i-a fost umflata.

Tentativa de omor + un examen la cap + anularea definitiva a permisului/interzicerea lui pe viata.

Anularea definitiva a permisului pe viata pt TOATE categoriile este obligatorie. Asemenea elemente nu au ce cauta pe carosabil nici macar cu bicicleta

Cazul e extrem de grav daca e adevarat ca accidentul a fost provocat intentionat. E caz de parnaie si cred ca politia ar trebui sa sape mai cu spor pt aflarea faptasului.

Asa a fugit si unul din C-ta, cand a facut accident cu audi-ul unui mic interlop, ghinionul lui a fost ca interlopul a sunat pe cineva, iar 'bulgarul' a fost blocat si fatza i-a fost umflata.

:hug: insanatosire rapida celui accidentat..ca de gasit faptasul,mai greu :(

Edited by cata84

L-am pus pe lista neagră de la parasolar, lângă Mitsubibushi care a încercat să mă trântească la 90 kmph. :bike-037:

Masina aia deja a 'disparut'. Daca e E36, tocmai s-a gasit motivul pentru dezmembrare. E bun de piese, dezmembrari. Acolo unde ziceti ca a iesit masina aia, nu stie nimeni ce e cu ea?