Sari la conținut

Accident Otopeni


Antistress
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 431
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Poate nu s-ar ajunge la asemenea accidente daca ne-am stapanii putin incheietura dreapta prin localitati, orase si pe unde mai vezi restrictii de viteza. Multi pe dn ies legati la ochi, caini, pisici, soferi, ozn-uri s.a.m.d. Cu cat mergi mai prudent cu atat ai mai multe sanse sa ajungi acasa la sotie, prietena, familie etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am primit acum 10 minute telefon de la prietena care lucreaza in Otopeni (acum este la serviciu - deh schimbul 3).

La ei in sectie suna telefonul in disperare (multi colegi din tura cu ea sunt chiar din Otopeni) toti zic acelasi lucru... Carnagiu! Imagini greu de descris

O tipa a traversat aiurea, 3 victime ( 2 morti confirmati) probabil viteza mare a motociclistului pe timp de noapte (am inteles ca motorul a ajuns pe o strada laterala destul de departe locul impactului - parca pe str Polona). Smurd, politie si lume stransa ca la urs

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anul asta parca sunt mai putine motoare pe strada... dar mai multe accidente pentru inceputul de sezon.

 

Odihneasca-se in pace !

Putere familiilor lor, prietenilor si celor ce i-au cunoscut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa critic pe nimeni, dar multi rideri se hazardeaza cand nu este cazul. Mergeam azi pe Magheru spre munca, si din spate vine tare un nene pe un frumos R6 :D. Facea un slalom de toata frumusetea. Unii soferi nu stiu cum sa reactioneze la prezenta noastra, dovada masina din fata mea, care a ajuns pe mijlocul benzii din dreapta. Poate a vrut sa-i faca loc sau poate s-a speriat. Dar daca era un grup de rideri si cum cu totii stim cum se merge in cazul asta, se putea lasa cu ceva urat. Toate astea, ca peste 100 de metrii mai in fata sa stau langa nenea cu R6-le la semafor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa fim seriosi leviatan....toti avem momente cand tragem prea tare de acceleratie, numai ca pentru el si pasagera a fost cel mai nefast moment...pacat..., stie cineva ceva de cucoana cu capu-n nori ?

Editat de glicerina
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a intamplat sa ajung la locul accidentului la scurt timp dupa ce s-a petrecut si i-am vazut pe cei doi de pe motocicleta morti pe asfalt, iar a treia persoana cu medicii langa ea. Trist...

Nu vreau sa comentez cine a fost de vina. Dar, oricum ar fi fost, pasarela pietonala era alaturi. Daca pietonul o folosea, acum ar fi trait toti.

Editat de KNO3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana acum putine informatii utile. Stie cineva cine a fost bikerul? Putem ajuta cu ceva? Desi e putin probabil, in cazuri din astea e deja destula lume la locul accidentului.

 

Sa recapitulam:

 

HONDA CBR 600 alb-negru, cu nr. de inmatriculare B717 DMR

biker+pasagera -> decedati

pietonul implicat -> probabil pe duca

viteza mare -> motorul la mare distanta de locul accidentului

traversare neregulamentara+noapte=pieton inconstient

 

 

Altminteri stim deja ca la inceput de sezon se duc multi dintre ai nostri, stim ca motociclistii merg prea repede, ca soferii nu se uita si ca pietonii sunt kamikaze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana acum putine informatii utile. Stie cineva cine a fost bikerul? Putem ajuta cu ceva? Desi e putin probabil, in cazuri din astea e deja destula lume la locul accidentului.

 

Sa recapitulam:

 

CBR 600 RR alb-negru, cu nr. de inmatriculare B717 DMR

biker+pasagera -> decedati

pietonul implicat -> probabil pe duca

viteza mare -> motorul la mare distanta de locul accidentului

traversare neregulamentara+noapte=pieton inconstient

 

 

Altminteri stim deja ca la inceput de sezon se duc multi dintre ai nostri, stim ca motociclistii merg prea repede, ca soferii nu se uita si ca pietonii sunt kamikaze.

E un f4..a spus un coleg intr-un post anterior

Editat de white.wolfy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A mai fost recent un incident tot cu o fata ce a traversat pe langa intrarea in pasajul Unirii,poate e aceeasi situatie,acolo fata era si Beata si Drogata...

 

E plin tara de flori...

RIP

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Credeti ca va intelege cineva din aceste comm ca viteza ucide sau sa traverseze numai prin locuri special amenajate??Nu avem ce face in asemenea momente mult prea dureroase pt familiile celor decedati decat sa ne rugam pt binele nostru,sa "belim"bine ochii,sa ne fie invatare de minte....Condoleante familiilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A mai fost recent un incident tot cu o fata ce a traversat pe langa intrarea in pasajul Unirii,poate e aceeasi situatie,acolo fata era si Beata si Drogata...

 

E plin tara de flori...

RIP

 

da dar din pacate cei 2 decedati nu au mai fost la fel de norocosi...Dumnezeu sa i ierte..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa revin, pentru ca mai devreme postam de pe telefon, corect pasarela era la 20m de locul accidentului, vb unui prieten, urcatul scarilor e greu pe la noi.

Motorul nu era pe alta strada ci pur si simplu a zburat peste protectiile care delimitau soseaua de trotuar, la vreo 100-150m de locul impactului.

In zona respectiva protectiile au cam pe undeva la 1m inaltime, motorul ajungand pe trotuar

Cred, ca atat biker-ul cat si pasagerul au murit pe loc, si dupa cum erau asezate foliile, erau rupti, picioarele intr-o parte..restul corpului in alta parte, de vina fiind stalpii ce delimiteaza mijlocului drumului.

Editat de Bogdan3L
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai bine de 3 sferturi din totalul de motociclisti implicati in accidente au motoare sport ,oare chestia asta nu ridica un semn de intrebare ?

 

Drumurile din Romania nu sunt concepute pentru vitezane (tragi un pic de acceleratie si ai suta) care in mod normal trebuie sa ruleaze pe piste special amenajate sau pe autobenzi ca-n occident.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Condoleante familiilor. Am primit si eu mai devreme un telefon, motoreta pe Bucuresti-Ploiesti... doua persone implicate, mi-am facut cruce de atunci. Sa le fie tarana usoara. 80 in localitati pe DN fratilor, chiar si mai putin noaptea. Vesnic vezi cate un meltean cum isi sare bicicleta peste balizele alea din plastic, puse acolo doar ca sa enerveze localnicii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut pe acolo ..cred ca la 10 min dupa ce s-a intamplat, am ajuns inaintea salvarilor, ambi au murit pe loc, tipa avea casca sparta, glezna rupta, mai era pe asfalt si un plaman....o imagine foarte greu de privit.

erau unul langa altul, fata pe burta, baiatul pe spate cap langa cap, pietonul era paralel cu ei (aproximativ), motorul nu avea prea mari avarii. Nu a sarit peste balustrada ci a ocolit-o prin spate

nu cred ca au avut viteza mare, cred ca mergeau cu o viteza acceptabila, dar sunt multe variabile ....intuneric, ala poate a sarit in fata motorului...nu se stie cert e ca putea sa tranverseze pe la pasarela care era la 10 m de el...

R.I.P.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...