Sari la conținut

Accident Otopeni


Antistress
 Share

Postări Recomandate

Am fost si eu la fata locului... imaginea celor 2 e greu de descris, din cate am inteles pasagera avea o casca open face, sau flip up... stalpii de pe mijloc sau cei de pe lateral ( de metal ) au fost cei care i-au omorat pe amandoi... fata din ce am auzit de la cei din otopeni avea 17 ani... 2 suflete au sfarsit brusc din cazua unui betiv care nu a mai urcat treptele pasarelei aflate la maxim 10 metrii de locul accidentului... Dumnezeu sa-i ierte... iar in ce priveste motocicleta era pe trotuar nu cu avarii f mari , viteza ne fiind un factor determinant al distantei, cine a vazut pe asfalt stie k si la 50 la ora, alunecand pe carene motocicleta se duce destul de departe. Nu avem ce sa facem decat sa deschidem ochii bine de tot si sa fim atenti la tot ce se intampla deoarece altfel nu ne salveaza nimic... Condoleante celor 2 familii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 431
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Baiatul 20 ani iar fata abia ce facuse 18 ani amandoi din otopeni...vinovatul cica decedat si el...acum am aflat de la o cunostinta care a fost acolo... :-(

Editat de MariusCB500
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut si eu pe acolo,ogrish.Pilototul avea matele pe afara,un plaman ori ficatul pe asfalt,un ochi la fel pe asfalt.Pasagera purta casca open face.Din ce am inteles a decedat si pietonul la spital.Sa le fie tarana usoara.Nu am vazut accident mai urat in viata mea.Nu conteaza ce mobra ai,vitezana,chopper sunt fel si fel de accidente.Trist,pacat de tineretea lor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot in seara asta, in zona 13 septmbrie cu sebastian, un un dobitoc cu masina i-a intors brusc in fata unui motociclist, baiatul depe moto, un cbr 1100 xx parca sa zic ca am vazut eu de la geam, a ramas intins pana a venit ambulanta, din fericire am inteles ca a fost ok pana la urma si ca e in afara oricarui pericol. Trebuie sa avem mare grija, mai ales acum cand da caldura si ies toti la plimbare de conserve si dupa accidentul din otopeni, nu numai. Dumnezeu sa ii ierte pe cei decedati in otopeni, mare pacat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acu am ajuns si eu acasa de la o bauta si taximetristul, dupa ce i-am zis ca am motor, mi-a spus ca un motociclist si pasagera au murit la Otopeni. Am fost socat. Mergeti bai incet, nimic altceva nu ne poate salva. Mergeti incet, ca altfel muriti, nu exista alta varianta. Bagati la cap chestia asta sau muriti, mai devreme sau mai tarziu. Imi pare atat de rau de cei decedati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-i odihneasca mare pacat trei suflete plecate si multe altele indurerate.... CONDOLEANTE FAMILIILOR DECEDATILOR . Viteza si neatentia ucid poti fi si pe trotuar si in casa.. e bine sa ai mereu capul pe umeri... nu se stie in ce te poti intepa .indiferent de protectii armuri si restul. pietonul nu are cunostinte si abilitati sa aproximeze distantele si rapiditatea nenorocirilor asa ca un steag rosu sus daca tii la viata si sanatatea ta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ala cu F-ul

De fiecare data cand citesc cate o postare de asta ma intristez, chiar daca nu i-am cunoscut pe decedati. Ca fiecare din noi, si el probabil si-a dorit sa fuga cat mai mult... insa boul de pieton ia scurtat zilele. :(

Odihneascase in pace!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-i ierte. saracii copii :(

auzisem de accident de aseara dar abia azi dimineata am vazut la stiri .

din ce am vazut la TV motoreta arata destul de ok si cum au mai zis si altii nu pare sa fi avut viteza. de altfel nici rechinii de la tv nu au pomenit ceva de viteza.

post-746-0-56572800-1365821473_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trist , foarte trist , tara asta ma face sa imi iau masina cu full-bar , macar daca trece un imbecil/a strada neregulamentar sa stiu ca a-2-a oara nu va mai avea okazia sa mai treaca ca sa omoare 2 copii nevinovati .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Qaz & Mada reloaded :(

 

Viteza relativ mica, motocicleta i-a aruncat in stalp => fatality!

 

Cazi, te lovesti, te rostogolesti, chiar si la viteza mare scapi relativ usor daca ai noroc, dar in momentul in care de izbesti cu trupul de asa ceva, nici mama echipamentului nu te mai scapa! :( Si cu bicicleta daca aluneci si te izbesti de aia e groaznic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.otopeniro.ro/dynamic/primaria-otopeni/organigrama---12.htm

 

Mai sus il gasiti pe primar. Veniti cu o idee cum sa-l convingem pe primar sa desfinteze stalpii.

de unde dumnezeu iti vin ideile astea? auzi tu sa desfiintezi niste stalpi ca reisarii sa poate merge...ia-o mai usor tati si nu patesti nimic/.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de unde dumnezeu iti vin ideile astea? auzi tu sa desfiintezi niste stalpi ca reisarii sa poate merge...ia-o mai usor tati si nu patesti nimic/.

Nu conteaza motivul pentru care ajungi in stalpii aia, problema este ca exista si nu doresc nimanui sa ajunga in ei!

 

Poftim lectura, a fost postat si mai sus http://www.cabral.ro/din-trafic/accident-de-motocicleta-pe-dn-motociclistii-au-murit-din-cauza-foarfecelor-mortii-sa-i-multumim-primariei

Editat de varg-voshod
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cauza unui (cuvant urat) care din pura lene, tipic romaneasca a hotarat sa traverseze pe unde la taiat cacarea au murit doi tineri.....Mare pacat! Sa le fie tarana usoara!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...