Sari la conținut

Accident Otopeni


Antistress
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 431
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@

- parerea ta cum ca cei care au motociclete/masini mai noi, mai puternice sau mai de firma sunt automat niste cocalari analfabeti

Da.

-------------------------------------------------

Si nu fiindca as avea ceva frustrari. Ci pentru ca din tot ce se scrie tu nu intelegi nimic. De fapt intelegi doar ce vrei tu.

Sunt cativa care chiar scriu aiurea la adresa celor doi copii. Stim clar ca pietonul a fost cauza accidentului.

Problema este ca daca nu era pietonul ala era altul si ei aveau in continuare sanse mici de supravietuire. Pilotul nu avea experienta si in nici un caz nu trebuia sa aiba pasager.

Pilotul este la fel de vinovat de moartea fetei pe cat este si pietonul.

Asta nu reusesti tu sa intelegi desi a fost explicata de 10 oameni.

Sunt cativa care vorbesc despre pozele de pe facebook. Da e normal la varsta asta sa aiba asemenea poze. Dar tot din acele poze ne putem da seama de profilul psihologic al victimelor.

Fara nici un pic de rautate la adresa celor doi copii se poate observ cu usurinta nivelul lor de inteligenta. Si fata a gresit urcandu-se in spatele lui. A gresit cand a avut incredere in el.

Intelegi de ce scriu asta? Nu o scriu ca sa arunc cu noroi in cei doi decedati. O scriu ca poate citeste o alta fata fara minte si intr-o sclipire de inteligenta refuza sa aiba incredere intr-un pusti plin de hormoni dar gol ca experienta moto.

Poate ca unii au fost mai duri in exprimare dar asta au vrut sa spuna. Nu sunt de acord cu felul lor de a se exprima si se poate deduce si inteligenta acestora din ce scriu.

E normal sa te indigneze acele ineptii spuse de unii dar nu e normal sa te cobori la nivelul lor. Chestie ce tine tot de inteligenta. Intelegi?

--------------------------------------------------------------

Sa intelegem din ce spui tu ca posesorii de SS sunt niste mari raceri? Posesorii de SS sunt cumva superiori celorlalti motociclisti?

Hai sa fim seriosi.

Tu nu intelegi ca se incerca salvarea lator incepatori? Nu se ia nimeni de tine daca stai in banca ta. Dar cand vii si ne strici socotelile ne deranjeaza.

Noi spunem ca nu e ok sa se urce pustanii pe motoare puternice, tu vii si spui ca e ok ca tu nu ai patit nimic. Apoi tot tu vii si recunosti ca aveai 30 de ani.

Pricepi ca urmatorul incepator mort pe DN1 poate fi pe constiinta ta. Ca tu l-ai incurajat sa isi ia SS ca e ok fiindca tu nu ai patit nimic.

Iti dai seama cat timp am pierdut eu acum sa iti explic tie care e rostul acestei sectiuni de accidente si de ce facem noi atata taraboi ca tinerii sa nu se mai urce pe motoare prea puternice? Acum ne ajuta si noua legislatie.

Oare ce frustrari ai tu de ii tot dai inainte ca e ok sa fii incepator pe SS?

Esti singurul care se lauda cu asta. Pana si Nationalistul, care e zmeu de obicei, a fost defensiv si a spus ca nu e ok sa incepi pe motor puternic si ca el a avut noroc.

 

RIP.

 

Mereu stau si ma intreb, de ce se fac comentarii aiurea pe acest gen de topicuri.

Sa pastram linistea ptr cei doi tineri...ce iti puteau fi prieteni.

 

Citeste mai sus si poate nu o sa te mai intrebi.

Asta trebuie facut aici. Adica sa ii descurajam pe zmeii incepatori ori teribilisti prin orice mijloace. Sa invatam din greselile altora. Asa scrie la sectiunea asta. Cum propui sa invatam ceva daca pastram linistea. Esti de mult timp pe forumul asta. Ar fi trebuit sa stii care e rostul pe aici.

------------------------------------------------------------------

E adevarat ca unii au un stil mai ciudat de a se exprima. Unii fac misto, altii descriu scena groaznica a accidentului, altii isi manifesta regretul simplu. Dar tuturor celor care scriu aici le pasa.

Le pasa fiindca a murit un motociclist. Le pasa fiindca a murit din cauza unui (cuvant urat) de pieton, Le pasa fiindca au prieteni incepatori si se gandesc daca ei ar fi facut ce trebuie. Le pasa fiindca acei stalpi chiar sunt periculosi. Le pasa intelegi?

Daca nu le pasa acum citeau la discutii generale despre cum sa te dai pe o roata. Daca nu le pasa nu scriau carti intregi despre subiect.

 

Asta e un potential raspuns la propriile tale intebari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De acord, eliminarea tuturor elementelor de pe marginea carosabilului ce pot pune viata in pericol (mai mult decat este deja) in caz de iesire in decor. Este un sant pe drumul Ploiesti-Targoviste pe care l-am observat, multumita unui caine care mergea prin el si i se vedea varful cozii, altfel el fiind complet acoperit de balarii pe timpul verii. Exemplele pot continua: copaci, stalpi de parcare, santuri de orice fel, boscheti si asa mai departe. Prea mult drumuri in Romania unde nu ai cum sa iesi in decor pentru a evita un impact frontal, riscand poate la fel de mult in ambele cazuri iar in situatia a doua vinovatul mai si pleaca fara nicio zgarietura.

 

E ok ce zici tu dar mi se pare destul de putin aplicabil. In sate/localitati nu prea ai ce face - nu poti sa scoti copacii/animalele/copiii/betivanii/gardurile. Nu e vina nimanui ca drumurile de la noi sunt prost gandite si trec prin inima targului. Nah, in satele dinspre Fagaras/ in sus in Transilvania, casele sunt fix pe marginea strazii, fara santuri/garduri sau alte povesti (nu ca alea ar fi bune). Poti sa cazi si "regulamentar", la 50-60 km/h si sa dai intr-un copac si sa o mierlesti. Dar cum au unii si 80-90 km/h prin localitati/sate...

 

Ahh, mai sunt si santuri din acelea imense ca sa se scurga apa de ploaie pe marginea drumurilor bine asfaltate - alea sunt scary si cand treci cu masina cu viteza pe langa. Daca intri cu motocicleta in ele sigur nu mai iesi viu. Drumurile de la noi nu sunt gandite prea bine nici pentru masini, dar pentru motociclete... Daca stai sa te gandesti in ce chestii ai putea sa te opresti daca te tavalesti, nu mai iesi deloc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.............

Cui dracu sa le mai fie invatatura de minte?

Stiu cum e sa-ti sara betivani in fata pe la 12 noaptea, da eram incepator...asta ma face cocalar?

Nu mai judecati ca nu stiti ce-a fost acolo..nu stiti ce viteza aveau..nu stiti in cati metri le-a sarit boul ala in fata....daca nu erau stalpii aia oamenii erau bine mersi acum poate povesteau la o bere intamplarea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da.

-------------------------------------------------

Si nu fiindca as avea ceva frustrari. Ci pentru ca din tot ce se scrie tu nu intelegi nimic. De fapt intelegi doar ce vrei tu.

Sunt cativa care chiar scriu aiurea la adresa celor doi copii. Stim clar ca pietonul a fost cauza accidentului.

Problema este ca daca nu era pietonul ala era altul si ei aveau in continuare sanse mici de supravietuire. Pilotul nu avea experienta si in nici un caz nu trebuia sa aiba pasager.

Pilotul este la fel de vinovat de moartea fetei pe cat este si pietonul.

Asta nu reusesti tu sa intelegi desi a fost explicata de 10 oameni.

Sunt cativa care vorbesc despre pozele de pe facebook. Da e normal la varsta asta sa aiba asemenea poze. Dar tot din acele poze ne putem da seama de profilul psihologic al victimelor.

Fara nici un pic de rautate la adresa celor doi copii se poate observ cu usurinta nivelul lor de inteligenta. Si fata a gresit urcandu-se in spatele lui. A gresit cand a avut incredere in el.

Intelegi de ce scriu asta? Nu o scriu ca sa arunc cu noroi in cei doi decedati. O scriu ca poate citeste o alta fata fara minte si intr-o sclipire de inteligenta refuza sa aiba incredere intr-un pusti plin de hormoni dar gol ca experienta moto.

Poate ca unii au fost mai duri in exprimare dar asta au vrut sa spuna. Nu sunt de acord cu felul lor de a se exprima si se poate deduce si inteligenta acestora din ce scriu.

E normal sa te indigneze acele ineptii spuse de unii dar nu e normal sa te cobori la nivelul lor. Chestie ce tine tot de inteligenta. Intelegi?

--------------------------------------------------------------

Sa intelegem din ce spui tu ca posesorii de SS sunt niste mari raceri? Posesorii de SS sunt cumva superiori celorlalti motociclisti?

Hai sa fim seriosi.

Tu nu intelegi ca se incerca salvarea lator incepatori? Nu se ia nimeni de tine daca stai in banca ta. Dar cand vii si ne strici socotelile ne deranjeaza.

Noi spunem ca nu e ok sa se urce pustanii pe motoare puternice, tu vii si spui ca e ok ca tu nu ai patit nimic. Apoi tot tu vii si recunosti ca aveai 30 de ani.

Pricepi ca urmatorul incepator mort pe DN1 poate fi pe constiinta ta. Ca tu l-ai incurajat sa isi ia SS ca e ok fiindca tu nu ai patit nimic.

Iti dai seama cat timp am pierdut eu acum sa iti explic tie care e rostul acestei sectiuni de accidente si de ce facem noi atata taraboi ca tinerii sa nu se mai urce pe motoare prea puternice? Acum ne ajuta si noua legislatie.

Oare ce frustrari ai tu de ii tot dai inainte ca e ok sa fii incepator pe SS?

Esti singurul care se lauda cu asta. Pana si Nationalistul, care e zmeu de obicei, a fost defensiv si a spus ca nu e ok sa incepi pe motor puternic si ca el a avut noroc.

 

 

Citeste mai sus si poate nu o sa te mai intrebi.

Asta trebuie facut aici. Adica sa ii descurajam pe zmeii incepatori ori teribilisti prin orice mijloace. Sa invatam din greselile altora. Asa scrie la sectiunea asta. Cum propui sa invatam ceva daca pastram linistea. Esti de mult timp pe forumul asta. Ar fi trebuit sa stii care e rostul pe aici.

------------------------------------------------------------------

E adevarat ca unii au un stil mai ciudat de a se exprima. Unii fac misto, altii descriu scena groaznica a accidentului, altii isi manifesta regretul simplu. Dar tuturor celor care scriu aici le pasa.

Le pasa fiindca a murit un motociclist. Le pasa fiindca a murit din cauza unui (cuvant urat) de pieton, Le pasa fiindca au prieteni incepatori si se gandesc daca ei ar fi facut ce trebuie. Le pasa fiindca acei stalpi chiar sunt periculosi. Le pasa intelegi?

Daca nu le pasa acum citeau la discutii generale despre cum sa te dai pe o roata. Daca nu le pasa nu scriau carti intregi despre subiect.

 

Asta e un potential raspuns la propriile tale intebari.

Doamne...destept mai esti !!! Daca vrei sa atragi atentia, sa vada toti ce minte luminata esti tu, ce inteligent si prudent esti...fa-ti o scoala moto, deschide un topic, un blog...dar nu posta tot felul de aberatii si sfaturi intr-un topic legat de moartea tragica a doi oameni !

 

Nimeni nu cunoaste circumstantele exacte ale accidentului, nimeni nu stie cata experienta avea (poate conducea fara permis de la 10 ani)...profilele lor de facebook mi se par absolut normale ptr. niste copii de 20 de ani...numai sfaturi jalnice si ipocrizii postati !

 

Ma repet...cum se face ca nici un posesor de SS n-a criticat asa zisa neadaptare a motociclistului si nu s-a batut cu pumnii-n piept ca ar fi evitat accidentul ??????????

 

Ce va mai place sa faceti pe desteptii... :-L

 

Cui dracu sa le mai fie invatatura de minte?

Stiu cum e sa-ti sara betivani in fata pe la 12 noaptea, da eram incepator...asta ma face cocalar?

Nu mai judecati ca nu stiti ce-a fost acolo..nu stiti ce viteza aveau..nu stiti in cati metri le-a sarit boul ala in fata....daca nu erau stalpii aia oamenii erau bine mersi acum poate povesteau la o bere intamplarea.

:10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cui dracu sa le mai fie invatatura de minte?

Stiu cum e sa-ti sara betivani in fata pe la 12 noaptea, da eram incepator...asta ma face cocalar?

Nu mai judecati ca nu stiti ce-a fost acolo..nu stiti ce viteza aveau..nu stiti in cati metri le-a sarit boul ala in fata....daca nu erau stalpii aia oamenii erau bine mersi acum poate povesteau la o bere intamplarea.

Fatucilor care poate se vor gandii de doua ori inainte de a se lasa incantata de toti zmeii motociclisti :) Banuiesc ca stia si ea ca este incepator.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu te lasa frate. arata-ne la toti ca esti deasupra atotstiutorilor de pe forum! FRUSTRATULE!

Imi racesc gura degeaba oricum, frustrat chiar n-am de ce sa fiu, sunt doar indignat de cata marlanie zace in unii dintre voi, cum asteptati voi sa se mai intample un accident ca sa faceti pe desteptii, sa dati sfaturi, ca deh, ati trecut prin multe voi, pe adevarate bijuterii pe 2 roti ca Minsk-ul, Bandit-ul etc... :-L

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doamne...destept mai esti !!! Daca vrei sa atragi atentia, sa vada toti ce minte luminata esti tu, ce inteligent si prudent esti...fa-ti o scoala moto, deschide un topic, un blog...dar nu posta tot felul de aberatii si sfaturi intr-un topic legat de moartea tragica a doi oameni !

 

Nimeni nu cunoaste circumstantele exacte ale accidentului, nimeni nu stie cata experienta avea (poate conducea fara permis de la 10 ani)...profilele lor de facebook mi se par absolut normale ptr. niste copii de 20 de ani...numai sfaturi jalnice si ipocrizii postati !

 

Ma repet...cum se face ca nici un posesor de SS n-a criticat asa zisa neadaptare a motociclistului si nu s-a batut cu pumnii-n piept ca ar fi evitat accidentul ??????????

 

Ce va mai place sa faceti pe desteptii... :-L

 

:10:

 

Moartea tragica a 3 oameni vrei sa spui , nu ? :) Ma gandesc ca nici omul ala nu plecat de acasa gandindu-se " ia sa le-o fac unor motociclisti " ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fatucilor care poate se vor gandii de doua ori inainte de a se lasa incantata de toti zmeii motociclisti :) Banuiesc ca stia si ea ca este incepator.

Da...propun ca toate bunaciunile sa fie plimbate numai pe Minsk, Bandit, GS...de catre ipocritii pilduitori cu o vasta experienta de pe acest forum... :funny:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi racesc gura degeaba oricum, frustrat chiar n-am de ce sa fiu, sunt doar indignat de cata marlanie zace in unii dintre voi, cum asteptati voi sa se mai intample un accident ca sa faceti pe desteptii, sa dati sfaturi, ca deh, ati trecut prin multe voi, pe adevarate bijuterii pe 2 roti ca Minsk-ul, Bandit-ul etc... :-L

Bai nenea, daca nu stii sa apreciezi un minsk ci doar SS'uri de 1000 atunci ...... :) Asta spune multe despre tine, stii, nu ?

Crezi tu sincer ca asteapta cineva pe aici accidente pentru a da lectii de motocicleala?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu..."omul" ala a primit ceea ce merita, el a provocat accidentul, ca era beat, drogat, analfabet, sinucigas sau pur si simplu n-a belit ochii...n-am nici cea mai mica compasiune ptr. el.

 

Banuiesc ca si de huidu ti-e mila, care a intrat pe contrasens si a omorat o familie...sau de altii ca el.

 

 

Moartea tragica a 3 oameni vrei sa spui , nu ? :) Ma gandesc ca nici omul ala nu plecat de acasa gandindu-se " ia sa le-o fac unor motociclisti " ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da...propun ca toate bunaciunile sa fie plimbate numai pe Minsk, Bandit, GS...de catre ipocritii pilduitori cu o vasta experienta de pe acest forum... :funny:

:rock: Prima mea plimbare a fost pe un minsk

Acum sunt detinatoare de GS :blush: Unde bati ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai nenea, daca nu stii sa apreciezi un minsk ci doar SS'uri de 1000 atunci ...... :) Asta spune multe despre tine, stii, nu ?

Crezi tu sincer ca asteapta cineva pe aici accidente pentru a da lectii de motocicleala?

Desteapto, experimentato...tocmai ca nu incerc sa dau lectii de motociclism, ci de minim si elementar bun simt fata de niste oameni ce nu mai sunt printre noi si de familiile lor !

 

Bai nenea, daca nu stii sa apreciezi un minsk ci doar SS'uri de 1000 atunci ...... :) Asta spune multe despre tine, stii, nu ?

Crezi tu sincer ca asteapta cineva pe aici accidente pentru a da lectii de motocicleala?

Ce e de apreciat la Minsk, mirosul de ulei ars, ciclistica perfecta, cam ce...?

 

Si, din pacate, da cred ca unii dintre cei care posteaza aici asteapta cu nerabdare sa se mai intample ceva ca sa se bage in seama, sa arate ce indemanatici si constienti si prudenti sunt...Mi se face scarba de atatia ipocrizie, infatuare si prost gust,.. :-L

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au murit 3 oameni si voi scrieti numai aberatii. Nu ma mai mira nimic la cum a ajuns toata tara asta. Important este cine/care/cum trage invataturi din aceasta intamplare, restul de postari sunt doar randuri scrise de niste neanderthali care se bat in piept care are dreptate mai mare.

 

Sa va fie rusine...pardon, nici d-aia nu aveti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au murit 3 oameni si voi scrieti numai aberatii. Nu ma mai mira nimic la cum a ajuns toata tara asta. Important este cine/care/cum trage invataturi din aceasta intamplare, restul de postari sunt doar randuri scrise de niste neanderthali care se bat in piept care are dreptate mai mare.

 

Sa va fie rusine...pardon, nici d-aia nu aveti.

Cam asta incerc sa zic si eu, sa inceteze cu comentarea profilelor de feisbuc, cu invataturile si pildele, cu catalogarea posesorilor de SS ca si inculti, teribilisti, aroganti, cu ce ar fi fost daca...

Dar n-ai cu cine :(, iar nu mai intru vreo 2 ani pe forum...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A scris cineva mai sus o treabă înțeleaptă la care subscriu: nu merg pe partea dreaptă a benzii 1 nici dacă vreau să fac prima la dreapta cu semnalul pus. Mai am câteva motive în afară de stâlpii din cazul ăsta: conserve care fac dreapta din senin, conserve parcate care scot botul din senin, pietoni neatenți, copii, câini, gunoaie, noroi, nisip, ulei, portiere deschise, bicicliști kamikaze. Dacă e numai o bandă pe sens, stau mai bine pe stânga benzii - am și vizibilitate mai bună, sunt vizibil și pentru șoferul din față și pentru cei care vin pe contrasens.

Țărână ușoară celor 3.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi racesc gura degeaba oricum, frustrat chiar n-am de ce sa fiu, sunt doar indignat de cata marlanie zace in unii dintre voi, cum asteptati voi sa se mai intample un accident ca sa faceti pe desteptii, sa dati sfaturi, ca deh, ati trecut prin multe voi, pe adevarate bijuterii pe 2 roti ca Minsk-ul, Bandit-ul etc... :-L

 

Adica iti tocesti tastele de pomana vrei sa spui.

--------------------------------------

De obicei cand doi oameni iti spun ca esti beat te duci si te culci daca ai destula minte.

--------------------------------

Oricum incep sa inteleg cu cine discut.

Discut cu unul care daca nu ar avea motor de 1000 ar fi un nimeni. Atat te reprezinta pe tine ca motociclist. Motorul ala de 1000.

Sa inteleg ca restul motociclistilor care nu au de 1000 sunt niste ratati?

E un tip aici pe form Lt Navaro care merge pe un Minsk dar e mult mai motociclist ca tine.

Probabil asa gandea si copilul care a murit. Daca nu are motor sport nu e motociclist. Si acum el e mort iar aia care merg pe GS sunt vii si isi dau cu parerea pe aici.

--------------------------------

De unde aveti obsesia asta cu tacutul? Suntem cumva la priveghi?

Suntem pe un forum public. Fiecare are dreptul la o parere cat timp o face civilizat.

Acum din cauza ta probabil ca o sa inchida moderatorii topicul fiindca o dai in diverse.

--------------------------------------

Si ca fapt divers daca tot am ajuns sa ne-o masuram pe topic te anunt ca a mea e mai mare.

O fi el Bandit dar e mai mare. Dar si daca era de 400 tot eram mai destept ca tine. Pot sa pariez.

Acum o sa vii sa spui ca Banditul nu are 200 de CP deci nu e motocicleta.

Cauta alte argumente cu care sa te sustii moral. Asta cu motorul de 1000 a picat.

Invata sa respecti omul nu datorita utilajului pe care merge si nu cauta respect datorita capacitatii motorului tau. Asta am inteles eu. Aia cu Minsk nu merita respectati ca au niste paraciuni de motociclete. Aia cu SS sunt niste zmei fiindca au motoare de 1000. Asta este exmplul pe care il dai tu tinerilor?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aceste versuri schioape si neroade sunt o ticalosie. Nu imi vine sa cred ca asa ceva e posibil sa citesti pe un forum moto. Mai mult, ca "poezia"-i scrisa de un motociclist.

 

Rusine! :angry2:

 

Poezia se referea la unii comentaci de-aici care povesteau cum au mers ei cu 298 la ora, nu la cei implicati in acest accident.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adica iti tocesti tastele de pomana vrei sa spui.

--------------------------------------

De obicei cand doi oameni iti spun ca esti beat te duci si te culci daca ai destula minte.

--------------------------------

Oricum incep sa inteleg cu cine discut.

Discut cu unul care daca nu ar avea motor de 1000 ar fi un nimeni. Atat te reprezinta pe tine ca motociclist. Motorul ala de 1000.

Sa inteleg ca restul motociclistilor care nu au de 1000 sunt niste ratati?

E un tip aici pe form Lt Navaro care merge pe un Minsk dar e mult mai motociclist ca tine.

Probabil asa gandea si copilul care a murit. Daca nu are motor sport nu e motociclist. Si acum el e mort iar aia care merg pe GS sunt vii si isi dau cu parerea pe aici.

--------------------------------

De unde aveti obsesia asta cu tacutul? Suntem cumva la priveghi?

Suntem pe un forum public. Fiecare are dreptul la o parere cat timp o face civilizat.

Acum din cauza ta probabil ca o sa inchida moderatorii topicul fiindca o dai in diverse.

--------------------------------------

Si ca fapt divers daca tot am ajuns sa ne-o masuram pe topic te anunt ca a mea e mai mare.

O fi el Bandit dar e mai mare. Dar si daca era de 400 tot eram mai destept ca tine. Pot sa pariez.

Acum o sa vii sa spui ca Banditul nu are 200 de CP deci nu e motocicleta.

Cauta alte argumente cu care sa te sustii moral. Asta cu motorul de 1000 a picat.

Invata sa respecti omul nu datorita utilajului pe care merge si nu cauta respect datorita capacitatii motorului tau. Asta am inteles eu. Aia cu Minsk nu merita respectati ca au niste paraciuni de motociclete. Aia cu SS sunt niste zmei fiindca au motoare de 1000. Asta este exmplul pe care il dai tu tinerilor?

Prietenas...in primul rand ca n-as avea nimic cu posesorii de minsk, bandit :-P si alte mobre daca n-ar face pe desteptii si n-ar explica ei deosebit de amanuntit cum ar evita ei un accident despre care in primul rand nu au habar de cum s-a intamplat.

 

Doi la mana, faptul ca vorbesti pompos si faci pe filozoful si moralistul nu te face automat mai destept sau mai inteligent decat mine, argumente asupra tezei astea chiar n-am de ce sa-ti aduc.

 

Trei, vis-a-vis de remarca "cand doi iti spun ca esti beat, te duci si te culci", observa doar ca TOTI cei cu SS au comentat cu decenta in acest topic si si-au exprimat regretul fata de cele intamplate, iar cei ca tine, frustrati sau doar dornici sa fie in centrul atentiei, n-au facut altceva decat sa comenteze paralel, sa explice tuturor cum era motociclistul, cata experienta nu avea, cat de pitzi era pasagera, pe unde si cu cat si cu ce ar fi mers ei in situatia data etc.

 

Patru, iar o afirmatie hazardata cu cata experienta am eu si cata are prietenul tau cu Minsk-ul...se numeste cumva Pascota, Mistode. Petre Pop, Enescu ????

 

Si nu in ultimul rand, DA, e un fel de priveghi, nu e nici o obsesie cu tacutul, e doar o obsesie cu minimul de respect si de bun simt atunci cand iti dai cu parerea asupra unui accident despre care nu stii aproape nimic si vii cu comentarii cel putin deplasate vis-a-vis de personalitatea si caracterul unor oameni pe care nu i-ai cunoscut ! Pretinzi a fi un intelectual rasat, o dovada a inteligentei este si tacerea, chiar de foarte multe ori :D

 

Iar daca moderatorii decid sa inchida topicul asta, s-o faca...poate o sa postati pe viitor toate sfaturile voastre, de care personal chiar n-am nevoie, in alta parte decat pe o pagina unde se comemoreaza decesul unui biker si al prietenei lui.

 

Cat despre respect, n-am dat dovada de lipsa de respect in nici o postare, zic eu...dar sincer acum, cat respect sa ai pentru cineva care spune ca a lui e mai mare...? :-L Plus ca daca ai stii cat te inseli... :crack:

 

Poezia se referea la unii comentaci de-aici care povesteau cum au mers ei cu 298 la ora, nu la cei implicati in acest accident.

La oricine s-ar fi referit, e o mare marlanie ! Auzi, poezia...maine,poimaine o sa-l decretati eseu........

Editat de Niko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prietenas...in primul rand ca n-as avea nimic cu posesorii de minsk, bandit :-P si alte mobre daca n-ar face pe desteptii si n-ar explica ei deosebit de amanuntit cum ar evita ei un accident despre care in primul rand nu au habar de cum s-a intamplat.

 

Doi la mana, faptul ca vorbesti pompos si faci pe filozoful si moralistul nu te face automat mai destept sau mai inteligent decat mine, argumente asupra tezei astea chiar n-am de ce sa-ti aduc.

 

Trei, vis-a-vis de remarca "cand doi iti spun ca esti beat, te duci si te culci", observa doar ca TOTI cei cu SS au comentat cu decenta in acest topic si si-au exprimat regretul fata de cele intamplate, iar cei ca tine, frustrati sau doar dornici sa fie in centrul atentiei, n-au facut altceva decat sa comenteze paralel, sa explice tuturor cum era motociclistul, cata experienta nu avea, cat de pitzi era pasagera, pe unde si cu cat si cu ce ar fi mers ei in situatia data etc.

 

Patru, iar o afirmatie hazardata cu cata experienta am eu si cata are prietenul tau cu Minsk-ul...se numeste cumva Pascota, Mistode. Petre Pop, Enescu ????

 

Si nu in ultimul rand, DA, e un fel de priveghi, nu e nici o obsesie cu tacutul, e doar o obsesie cu minimul de respect si de bun simt atunci cand iti dai cu parerea asupra unui accident despre care nu stii aproape nimic si vii cu comentarii cel putin deplasate vis-a-vis de personalitatea si caracterul unor oameni pe care nu i-ai cunoscut ! Pretinzi a fi un intelectual rasat, o dovada a inteligentei este si tacerea, chiar de foarte multe ori :D

 

Iar daca moderatorii decid sa inchida topicul asta, s-o faca...poate o sa postati pe viitor toate sfaturile voastre, de care personal chiar n-am nevoie, in alta parte decat pe o pagina unde se comemoreaza decesul unui biker si al prietenei lui.

 

Cat despre respect, n-am dat dovada de lipsa de respect in nici o postare, zic eu...dar sincer acum, cat respect sa ai pentru cineva care spune ca a lui e mai mare...? :-L Plus ca daca ai stii cat te inseli... :crack:

Observ ca ai ramas fixat pe treaba cu posesorii de SS - gata , am inteles. O ai mai mare ( decat mine cel putin FELICITARI! eu insa nu m-as lauda cu treaba asta )

Daca iti recitesti postarile vei vedea cat de respectuos ai fost

Editat de AndraR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Observ ca ai ramas fixat pe treaba cu posesorii de SS - gata , am inteles. O ai mai mare ( decat mine cel putin FELICITARI! eu insa nu m-as lauda cu treaba asta )

Draga mea, treaba cu "a mea e mai mare" a pornit de la "distinsul nostru confrate"...si n-am putut sa-i raman dator.

 

Iar obsesia cu SS-ul e problema voastra nu a mea, doar am comentat faptul ca-n 17 pagini de topic absolut TOTI posesorii de SS si nu numai ei, si-au exprimat regretul fata de cele intamplate, au spus ca se putea intampla oricui si ca face parte din categoria accidentelor ce cu greu pot fi evitate. Si pe scuter daca erau, deznodamantul probabil ar fi fost acelasi. Iar daca te uiti cu atentie, vei observa doar 4-5 carcotasi care dau lectii de motociclism si de exemplara conduita in trafic, tot in 17 pagini de topic...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-mi imaginam ca stalpii aia metalici iti scot maruntaiele pe loc. Groaznic accidentul :( Sa le fie tarana usoarala toti 3!

@strumfy ... sper sa apuci varsta la care sa-ti fie rusine sa vorbesti de faptele de vitejie de pe DN1,

Vad zilnic motociclisti care nu dau doi bani pe viata lor (forje prin oras, motociclete fara frane, cauciucuri, lumini, semnalizari etc) si se ateapta sa fie protejati de altii. Mergeti mai incet oameni buni ca mergeti mai mult...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Citeste mai sus si poate nu o sa te mai intrebi.

Asta trebuie facut aici. Adica sa ii descurajam pe zmeii incepatori ori teribilisti prin orice mijloace. Sa invatam din greselile altora. Asa scrie la sectiunea asta. Cum propui sa invatam ceva daca pastram linistea. Esti de mult timp pe forumul asta. Ar fi trebuit sa stii care e rostul pe aici.

------------------------------------------------------------------

 

Pai atunci cand inveti, trebie doar sa citesti si sa bagi la cap, nu sa intri in polemici cu ceilalti. Nimic mai simplu.

Pana atunci prefer sa stau, sa citesc si sa iau aminte de ceea ce se mai intampla in jurul meu.

 

Dumnezeu sa-I odhneasca in pace.

Editat de dublu JACK
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-mi imaginam ca stalpii aia metalici iti scot maruntaiele pe loc. Groaznic accidentul :( Sa le fie tarana usoarala toti 3!

@strumfy ... sper sa apuci varsta la care sa-ti fie rusine sa vorbesti de faptele de vitejie de pe DN1,

Vad zilnic motociclisti care nu dau doi bani pe viata lor (forje prin oras, motociclete fara frane, cauciucuri, lumini, semnalizari etc) si se ateapta sa fie protejati de altii. Mergeti mai incet oameni buni ca mergeti mai mult...

Uita-te putin aici sa vezi cum taie un stalp:

http://www.apropo.ro/wow/motociclist-rupt-in-doua-in-arad-poze-18-8489279

Prin 2011 in Arad.

Mers "tot legal".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai bine de 3 sferturi din totalul de motociclisti implicati in accidente au motoare sport ,oare chestia asta nu ridica un semn de intrebare ?

 

Drumurile din Romania nu sunt concepute pentru vitezane (tragi un pic de acceleratie si ai suta) care in mod normal trebuie sa ruleaze pe piste special amenajate sau pe autobenzi ca-n occident.

 

Pt ca mai bine din 3 sferturi din motociletele din Romania sunt sport...d-aia!

singura tara unde e 50% chopper/50% sport e SUA.

Drumurile din Europa (continentul) nu sunt pt chopper, dupa parerea mea...sunt prea inguste si prea curbate.

 

 

Romania ar trebui sa fie pina de Enduro , choppere. se intampla si cu astea accidente fatale, dar destul de rar.

vezi mai sus.

 

 

chiar acum la Antena 1 " motociclistii circulau cu o viteza uluitoare"... iar "martori" cunoscatori ... imi pare rau pentru cei doi ... condoleante familiilor indoliate... iar pe "jurnalisti" ii rog sa nu mai scoata stiri "bomba" doar pentru a avea un impact mai mare asupra telespectatorilor... impactul este tot asupra noastra, cei care mergem pe sosele si suntem perceputi din ce in ce mai "nenorociti"... pacat...

Pai A1 tocmai ce a dat un "reportaj" in care chopperistii e ingeri si vitezistii e dracii traficului...

 

 

 

io ma uita asa la ea si exact asta imi trece prin cap sa o intreb: ce plm te sui tu pe motor cu unu de 21 de ani?

hai frate sa nu fim asa... adu-ti aminte cati ani aveai cand te-ai urcat pe mobra, si cand ai luat pasagera pt prima data.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...