Sari la conținut

Accident Otopeni


Antistress
 Share

Postări Recomandate

In primul rand au avut BULAN ! Si sa zici ca daca n-ar fi franat probabil nu s-ar fi intamplat nimic, chiar mi se pare CEA MAI MARE TAMPENIE scrisa aici !

 

parerea ta

n-am scris nicaieri ca nu se intampla nimic ci ca "probabil erau si azi in viata". citeste corect daca ma citezi, cel putin atata respect.

las-o-asa cum a cazut. e parerea mea, experimentata.

parerea ta e ca eu am "bulan" in fiecare secunda.

traieste tu cu parerea ta si eu cu a mea. mie-mi place sa invat, altii merg la noroc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 431
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

parerea ta

n-am scris nicaieri ca nu se intampla nimic ci ca "probabil erau si azi in viata". citeste corect daca ma citezi, cel putin atata respect.

las-o-asa cum a cazut. e parerea mea, experimentata.

parerea ta e ca eu am "bulan" in fiecare secunda.

traieste tu cu parerea ta si eu cu a mea. mie-mi place sa invat, altii merg la noroc.

Invata, invata...nu pe strada sau pe circuit inveti, ci de pe net...explicand altora, in calitate de "experimentat" ca daca n-ar fi franat sau n-ar fi avut SS sau ar fi mers cu 50 km/h, corpurile lor nu erau strapunse de stalpii aia metalici...:(

 

Andrei, nici nu are rost sa-ti bati capul cu multi de pe-aici.

Succes in noul an competitional!

I agree !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eminescu aici erai !

 

Dap bomba mai trebuie sa ma joc putin la geometria ei dar in principiu e sf motorul

 

Observ ca ma agit degeaba sau ma scuz in fata zeitatilor dupa acest forum care in materia mersului pe motor nu au ce invata de la un biet muritor ..... la ei cand le iese o masina in fata intra repede pe forum la sectiunea franari de urgenta si cauta solutia ... :)

:10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uneori am senzatia ca nu ganditi majoritatea dintre voi inainte sa scrieti asemena prostii. In primul rand fata nu s-a urcat cu unu care tocmai i-a scris pe facebook sa iasa cu el, ci se cunoasteau foarte bine, erau fosti colegi de liceu, vecini in Otopeni si mai erau si impreuna (prima voastra tampenie scrisa!). In al doilea rand consider ca sunteti frustrati ca un "pusti" are un motor relativ nou (indiferent ca e vorba de Ionut cel de aseara sau de altul) iar voi aveti niste mobre vechi, si desigur sunteti invidiosi. Care e treaba ca avea el F4??? E ilegal???? In al treilea rand, un prieten bun de-al meu era in spatele lor cand s-a produs accidentul si ne-a zis clar ca NU AVEAU VITEZA!!! ci doar nu a putut evita acel individ de 40 de ani, probabil beat, caruia ii era lene sa urce, deoarece i-a aparut in fata, brusc! Motocicleta a alunecat pe carene cativa metrii..nu 150 (!!) si ei s-au izbit de stalpii aia de metal. Daca vreti va fac o schema, numai ca sa nu mai citesc asemea tampenii scrise pe aici! Si da, avea 21 de ani, o varsta frumoasa din pacate terminata mult prea devreme si nu avea experienta, daaaar vooooi...v-ati nascut invatati din scutece ca deh.... Asa-i romanul!

Condoleante familiei si sa se odihneasca in pace tinerii!

 

Nu e nimeni frustrat ca el avea F4 stai linistita, multi dintre noi poate ne puteam lua motoare noi SS dar poate am gandit un pic inainte si am preferat s-o luam asa "batraneste" pas cu pas. Consider ca la 21 de ani nu esti deloc copt la minte si nici nu prea ai de unde sa ai experienta in a conduce un S sau SS doar daca esti Rossi eventual. Iar ce zici tu ca i-a aparut in fata brusc acel pieton mi-e cam greu sa cred ca doar nu era ninja si daca chiar nu aveau viteza ar fi putut sa-l evite cumva mai ales ca din poze nu se vad masini parcate pe lateral sa fi aparut de dupa o masina. Pacat doar de ei ca erau tineri...dar din pacate experienta chiar isi spune cuvantul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eminescu aici erai !

 

Dap bomba mai trebuie sa ma joc putin la geometria ei dar in principiu e sf motorul

 

Observ ca ma agit degeaba sau ma scuz in fata zeitatilor dupa acest forum care in materia mersului pe motor nu au ce invata de la un biet muritor ..... la ei cand le iese o masina in fata intra repede pe forum la sectiunea franari de urgenta si cauta solutia ... :)

ooooooooooooooo bine rau, 1-0 andrei :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aia de "se cred Rossi" ar trebui sa vada asta. ET-ul asta se da de mult pe tot felul de motoare...

 

http://vimeo.com/55375212

 

La fel si ceilalalti.

 

E ultimul meu post pe sectiunea de accidente si sper sa intelegeti ca adevaratii pasionati ai motor-sportului sunt ... pe "pista".

 

Pentru parintii indurerati ... cea mai mare compasiune.

 

RIP

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...