Sari la conținut

Smenarii de la anvelopemoto.


aladin1
 Share

Postări Recomandate

Am fost smenuit de seriosii de la anvelopemoto.eu.

 

Sambata ca tot motociclistul am plecat cu sufletul la gura catre smaeb cu lista in buzunar sa ma pregatesc de noul sezon.

Am ajuns la standul Anvelopemoto.eu am ales gumele dorite de mine,am platit cum era normal dupa care am rugat-o pe blonda aia sa le mai tina vre-o ora cat ma invart eu pe acolo.

Puse frumos sub birou cu abtipildul pe ele cu DOTUL 2013 plec sa mai colind.

Ma intorc, le iau salut respectuos, Ajung acasa la Buzau, dau fuga cu rotile la vulcanizare si acolo VAD ca guma fata a fost schimbata cu una dot 2012 sapatamana 51 ce este drept dar EU AM PLATIT SA SCRIE PE ELE 2013, EXPLODEZ .. bag scot in toata natia ei de blonda si de excroci si mortii lor. inghit in sec si le pun asa, era prea complicat sa mai fac ceva.

In anii trecuti nu am avut probleme cu ei. RUSINEEEEEE !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 308
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Din ceea ce spui, cauciucurile sunt cu 4 luni mai batrane decat ceea ce au spus cei de la anvelopemoto...bine macar ca nu sunt Sh...

In fine, ai si tu dreptate, dar intrebarea mea este: ai verificat initial ambele cauciucuri, sau numai cauciucul spate?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer, dpdv "tehnico-tactic" nu e mare diferenta alea cateva saptamani. Gestul insa, (daca tu ai verificat dot-ul la momentul platii) e descalificant pt un comerciant serios.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai frate las-o-n plm!

te-a vazut ca vrei, sau ai spus ca vrei neaparat DOT 2013

 

faci spume la gura ca ti-au dat o guma mai veche cu 2 saptamani? si pt asta ii spurci? :crack:

din cate stiu eu (gumele de pe mobra mea le-am luat de la ei in 2011) au sau cel putin aveau cel mai mic pret de pe piata.

 

stai linistit nea....2 saptamni trec ca gandul in viata anvelopelor, nu te-a "tepuit" nimeni....esti tu absurd

 

de unde apareti fratilor????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Saptamana 51 e inainte de sarbatori. Cauta bine in ele sa nu ai vreun cadou.

 

:D :D :D

 

buna asta. on topic: nu este nici o diferenta intre cauciucuri doar ca probabil te simti inselat.

Editat de theos_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai rau e ca multi au impresia ca doar ei cumpara anvelope, plus ca am o vaga banuiala ca este vorba de pilot power 3, si in cazul asta e coada mare, si nu doar la noi in tara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omu' are dreptate, daca lucrurile stau asa cum spune. E vorba, desigur, de gest. Si acesta este unu' foarte, foarte urat.

Si pe mine m-au enervat aia de la stand. N-am inteles de ce venisera la salon. La ei in stand nu se intra decat dupa ce dadeau ei scaunu' din usa. Nu venisera sa prezinte marfa?! Vroiam sa vad si eu niste gume mai necunoscute pentru mine; sa le vad adica...sa le vad, cu ochii mei. Nu le aveau. Aveau doar gume pe care le stie toata lumea, gen Sirac. Pai merci, p-alea pot sa le comand on-line, stie tot fraieru (adica io!) cum sunt. Da Brigestone cica nu tin pe stoc. Atunci...bine, pa! Mi-am luat K60!



hai frate las-o-n plm!

te-a vazut ca vrei, sau ai spus ca vrei neaparat DOT 2013

 

faci spume la gura ca ti-au dat o guma mai veche cu 2 saptamani? si pt asta ii spurci? :crack:

din cate stiu eu (gumele de pe mobra mea le-am luat de la ei in 2011) au sau cel putin aveau cel mai mic pret de pe piata.

 

stai linistit nea....2 saptamni trec ca gandul in viata anvelopelor, nu te-a "tepuit" nimeni....esti tu absurd

 

de unde apareti fratilor????

Omu' nu e absurd: a platit ceva si pe urma i s-a schimbat cu altceva. Le-a platit, intelegi?! Adica...cum ar veni...erau ale lui, sau altfel spus...nu mai erau ale alora. Daca au fost draguti si au primit sa i le tina (platite, fiind, repet!) pana se mai invarte p-acolo, n-aveau ce sa caute sa ii umble la ele. Punct.

D-aia isi fac de cap toti nesimtitii, pentru ca le dam voie! Si o sa le tot dam, ca asa e natia, n-avem ce-i face.

 

Repet, toate astea sunt valabile daca Aladin spune adevarul, numai adevarul si tot adevarul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

ai dat si tu un telefon sau doar vrei sa ventilezi aici?

Corect, asta-i si intrebarea mea!

Ai sunat la ei si nu ai rezolvat problema?

Sunt ani buni de cind cumpar anvelope de la ei, mi i-a recomandat cineva si la randul meu am recomandat pe altii dar absolut toti au fost multumiti de serviciile lor.

Poate nu ai verificat ambele gume(cum spunea cineva mai sus), poate a fost o incurcatura din partea lor.

Nu vad ce ar castiga ei daca ti-ar schimba tie anvelopa cu una cu doua /trei luni mai veche.. :disappointed:

 

PS:Te-a vrajit Simona..te-ai uitat prea mult in ochii ei albastri si te-a facut varza :lol:

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai oameni buni.. nu sunt nici vre-un pusti cordit nici vre-un armasar.. nu plec la piata sa cumpar cartofi si ma intorc acasa cu ceapa, retard sau grave tulburari hormonale.

 

Cand intri la Dumnezeu in casa nu-ti pitesti banii la chiloti.. nu ma asteptam la asa ceva.. deaia nu am verificat la plecare, am vazut cu ochii mei ca erau 2013 mai eram cu inca doi prieteni stiu si ei, nu sunt amnezic.

 

Am ajuns am spus ce vreau in 2 minute, stiam de toamna trecuta ce gume pun.. POATE fata mea usor infantila si comportament de adolscent sunt de vina.. pe principiul " taci ca merge !!!"

 

Am sunat dragilor deoarece astept facturica.. pentru a ma informa cand o executa .. si printre altele am ridicat si prioblema asta smenului ( sa nu ne basicam pentru termenul "smen" .. este exact ce am patit)

 

Am vb cu domnita la telefon si vorbeste ca tipele de la banca/ cosmote.. nu ai ce vorbii cu ea.. tine una si buna.. nu m-am certat cu nimeni la telefon pentru ca este imposibil.. " daca-mi spui ca nu am verificat inseamna ca ma faci prost in fata.. si prefer sa cedez. Cand le iau din acelas loc unde au fost puse 2013 nu sunt (cuvant urat) sa verific de 7 ori.. mergem pe profesionalism si incredere noo?

 

Imi spune ca dece amscris pe forum !!

 

Site-ul este public iar confidentialitatea userilor este tolerata 100% (deaia avem clone)

aici ne scriem unii altora, ne contrazicem, rezolvam probleme, socializam, injuram chiar, si pe langa astea postam si experiente avute cu mecanici, vanzatori, etc.

Eu am postat dintr-o alta latura a intimitatii mele.. nu are nimeni dreptul sa ma judece sau sa-mi interzica atat timp cat respect regulamentul site-ului. Si nu am dezinformat sau mintit, eu am cumparat cu BANI, NU AM CERSIT NIMIC.

 

Este a 3 a oara cand cumpar de acolo.. am sa cumpar si a 4 a oara.. dar am sa fiu mult mai atent, a nu se intelege ca arunc cu rahat, am scris ce am patit.

 

Motivul: sa scape de gumele care scrie xx12 .

 

NU sunt disperat sa calculez alea 3 luni sau cate or fi.. mergeam si cu gume de plastic cand nu aveam bani sa-mi cumpar, ma deranjeaza gestul tipic vanzatorilor de sosete in bazar..

 

Auzi ca dece ai scris pe forum.. ha ha ... asta este buna rau !!!

Editat de aladin1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Sir George Mihail Burghy

Pai si de ce ai scris pe forum?...:)...ca uite si eu o sa-mi iau in curand o pereche de anvelope, si citind ce ai patit tu, in mod clar o sa evit acea firma! Mai ales ca nu e singurul furnizor. E clar ca o sa incerc sa invat din experienta ta, si sa evit sa trec si eu prin asa ceva!...se stie ca un client nemultumit te face pe tine ca si comerciant sa pierzi 100 de altii noi, in timp ce un client multumit aduce doar altii 10 clienti noi.

 

E f. bine ca ai scris public (daca asa au stat lucrurile, si aici ar trebui sa apara si postarea vanzatorului pt. echilibru), ca asa aflam si noi ceilalti de cine sa ne ferim , iar comerciantii invata comportamentul corect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nasoala faza.

Ai avut incredere 100% in ei si te-au "facut"... Daca poti sa recuperezi ceva din "prejudiciu", nu renunta. Daca nu, asta e, trece si asta la "experienta afacerilor facute in romania"...

Imi vine in minte reclama cu ala care vindea piese de dacie: "ce garantie? ... noi mergem pe incredere dom'le..." :laugh:

Incredere in romania... :crack: cand toti (ma rog, majoritatea) incearca sa "te faca" intr-un fel sau altul ... :crack:

Imi pare rau pentru tine, dar exemplul tau este inca o dovada pentru MINE despre corectitudinea din romania in relatia vanzator-cumparator ...

 

Stima.

si sper sa o rezolvi cat mai repede si corect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu degeaba este vorba..."ce-i in mana , nu-i minciuna " Mai bine le luai la sf cand erai gata de plecare. Oricum urat gest. Si eu trebuie sa ma duc sap asta sa-mi montez la ei cauciucul pe fata. O sa ma uit de 2 ori inainte de montaj.... Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Sir George Mihail Burghy

 

Ma gandesc totusi daca aveau si 2012 si 2013 de ce nu au scos 2013 doar cand se terminau cele din 2012? diferenta e destul de mica ca lot de fabricatie. Daca-ti spunea ca nu au decat 2012, cred ca tot le luai, sau iti spuneau un pret mai mare pt.2013. Asa e bine sa fii atent, ca o tzeapa mica sau nu ascunda una mai mare(adica alea bagate pe sest in locul celor cumparate de tine, sa nu aiba vreun defect de fabricatie, sa nu fie returnate de cineva care a descoperit ceva inainte de a le monta, sau pur si simplu sa fie un lot prost luat la pret extrem de mic; asta poti sa vezi dupa ce le folosesti un timp).

 

Oricum, au facut un gest urat, si daca nu apar aici sa clarifice, "si-au tras singuri in cauciucuri", cum se spune!

 

Dar asa e in RO, cumperi tot felul de inlocuitori, cal in loc de vita, sau iei la restaurant ciorba de perisoare facuta din resturi de mici vechi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Feriti-va si de cauciucuridirect.ro, la ei cauciucurile cu vechime intre 3-5 ani sunt considerate brand nou, raspunsul asta mi la dat in continuu pana cand am constatat ca e TEAPA sigura sa iau de la ei cauciucuri. Mai jos e raspunsul lor cu asociatia federala din congo si uzbekistan.

 

A si daca cauciucul sta se imbunatateste miraculos.

 


Oferim cauciucuri exclusiv din productia curenta. Cauciucurile pe care le comercializam, nu sunt mai vechi de 2 ani. Data fabricatiei - DOT (saptamana si anul) o puteti gasi inscrisa pe flancul cauciucului. Va rugam sa retineti, totusi, ca printr-o buna pastrare a cauciucului de-a lungul timpului, proprietatile specifice ale materialului se imbunatatesc, deoarece compusul din cauciuc poate intari anvelopa si se elimina stresul rularii imediate.Conform BRV ( Asociatia Federala de Comercializare a Pneurilor si Statiilor de Vulcanizare ) daca sunt depozitate in mod corespunzator, anvelopele intre 3 ani si 5 ani sunt considerate ca un brand nou.

Pentru alte detalii, nu ezitati sa ne contactati.

Cu stima,

Emese Mate
Delticom AG
Brühlstr. 11
30169 Hannover
Germania
Telefon: 0318 110 788
Fax: 0256 306294
e-mail: emese.mate@delti.com
www.cauciucuridirect.ro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu zici ca toti incearca sa te tepuiasca, insa daca te uiti pe la bursa, sunt destui comercianti care au foarte multe recomandari, tot dintre noi, tot in Romanica.

 

In privinta cazului de fata, nu e cioara chiar asa neagra precum ar iesi din postarile de mai sus, inteleg ca nu a fost nici un gest frumos dar nici teapa tepelor. Eu cred ca acele gume primite cu DOT 51 2012 nu sunt cu absolut nimic mai prejos decat saptamanile 1-10 2013 insa mai cred ca lui Aladin ii stau mai mult cifrele pe creier decat grija ca nu-s gume bune :) no offence, my friend.

Am fost si eu clientul lor si cred ca voi mai fi, nu-i apar insa nici nu-i pot infiera atat de mult.

 

Incredere in romania... :crack: cand toti (ma rog, majoritatea) incearca sa "te faca" intr-un fel sau altul ... :crack:

Imi pare rau pentru tine, dar exemplul tau este inca o dovada pentru MINE despre corectitudinea din romania in relatia vanzator-cumparator ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot de la ei mi-am cumparat si eu duminica un Michelin Pilor Power, m-am uitat pe tape-ul pus de ei cu dot-ul, apoi pe cel marcat pe anvelopa, erau aceleasi. L-am sprijinit de birou, le-am platit marfa, ne-am strans mainile si am plecat...dar am plecat cu el in mana prin tot salonul...Cum a spus un coleg: "Ce-i in mana, nu-i minciuna"! Nu e corect ce au facut, dar poate ti-ai invatat lectia pentru data viitoare.

Ride Safe All.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu zici ca toti incearca sa te tepuiasca, insa daca te uiti pe la bursa, sunt destui comercianti care au foarte multe recomandari, tot dintre noi, tot in Romanica.

 

In privinta cazului de fata, nu e cioara chiar asa neagra precum ar iesi din postarile de mai sus, inteleg ca nu a fost nici un gest frumos dar nici teapa tepelor. Eu cred ca acele gume primite cu DOT 51 2012 nu sunt cu absolut nimic mai prejos decat saptamanile 1-10 2013 insa mai cred ca lui Aladin ii stau mai mult cifrele pe creier decat grija ca nu-s gume bune :) no offence, my friend.

Am fost si eu clientul lor si cred ca voi mai fi, nu-i apar insa nici nu-i pot infiera atat de mult.

Iubitule am precizat ca nu sunt disperat dupa cifre.. ma deranjat gestul ca am fost corentat ca un pusti cordit.

 

 

Cand am vb la tel tine una si buna ca nu m-am uitat le ele.. cand le-am luat. PAI DIN MOMENTUL IN CARE PLATESC 2013 SI IMI DAI 2013 LE ASEZAM FRUMUSEL UNDEVA .. SI LE LUAM DIN UNDEVAUL ALA ALTFEL.. DESPRE CE VORBIM ? NU ESTE CLAR !!!!

 

NU MA DERANJEAZA CA SUNT 2012 DE CRACIUN.. CI GESTUL IN SINE, NU EXISTA GRESEALA, AMETEALA, ETC. DOAR A MAI SCAPAT DE UN DOT BATRAN.

 

ANUL TRECUT AM LUAT DE LA EI GUME ULEI FILTRU ... TOTUL PERFECT.. DOAR CA ACUM A FOST UN MIC DERAPAJ.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...