Sari la conținut

Smenarii de la anvelopemoto.


aladin1
 Share

Postări Recomandate

B52. Nu stiu cine mananca rahatel, probabil tu cu lucrat la 12 noaptea 2 ore pentru scuterul tau minunat, pentru 50 lei. Asa face si cu clientii obisnuiti, sta pana la 12 noaptea? Sau doar cu cei din anturaj.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 308
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Recomand anvelopemoto.eu.

Asemenea lui L.u.v, Niko, etc am cumparat de la ei si de fiecare data am primit ce am cerut, iar daca nu s-a putut aduce ce am cerut (ex:DOT-ul cerut) mi s-a spus.

Ce s-a intamplat la salon, posibil sa fi fost o neintelegere (ex: pe eticheta sa fi fost trecut cu marker-ul dot 2013 dar ele sa fi fost 2012...sau verificarea anvelopelor de catre client nu a fost facuta cum trebuie)...asta vis-a-vis de smenarii de la anvelopemoto.eu. Nu iti da nimeni teapa cu o anvelopa cu un dot mai vechi de 2 saptamani...fiti seriosi...de ce ar face asta???

Ce e intrigant la toate povestile de aici e ca majoritatea celor nemultumiti TOT la ei se duc pentru anvelope....pentru ca au cele mai bune preturi de pe piata...pentru ca ti le si monteaza (si o fac BINE), pentru ca etc, etc. Daca ar exista coloana vertebrala si cineva a fost inselat cu discernamant exista modalitati de a elucida problema....dar noua (romanilor) asa ne place sa zicem: ca la altii se face asa, ca dincolo nu era asa...(nu va convine go there).

Totodata intarzierea livrarii comenzilor confirmate...nu tine neaprat de ei...pentru ca nu le fac in spatele blocului... camioanele cu gume pot fi retinute in vama si tot asa....dar again... intelegere nu exista...


Va salut

Editat de Junioruenjoyz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

B52. Nu stiu cine mananca rahatel, probabil tu cu lucrat la 12 noaptea 2 ore pentru scuterul tau minunat, pentru 50 lei. Asa face si cu clientii obisnuiti, sta pana la 12 noaptea? Sau doar cu cei din anturaj.

 

Da my friend, asa face! a facut cu mine si am plecat la 11 si 20 de acolo. Ai cuvantu' meu ca era prima oara cand ma vedea, dar venisem sa dau bani, nu sa iau ;) Nu inteleg ce nu intelegeti frate.... ca mai sunt si oameni care fac treaba?

 

Iar astia cu DOTu in brate, mai lasati'o moarta ca gumele nu sunt cornuri cu cacao sa se intareasca de dimineata pana seara. Toti vreti DOTuri de Poimaine ca sa va dati numa' pe mijloc cu ele. Eu am luat Pilot Power 3 DOT de prin octombrie-noiembrie 2012. Problema? nema, musca la propriu din asfalt.

 

Toti astia cu guma-ebonita din 2005-2007 fac fite, ca domne e vechi din vara 2012. Sa faci spume?! ce aveai pana acu' pe motor?

 

...ca aia care au Chiong Jing in picioare si stramba din nas la Nike :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

smenar, borfas

eu am cumparat de la el, am fost avertizat de dot - a spus clar ce are sau ce poate aduce, customer service okey dpmdv, ma suna si el sa se asigure ca`mi convine ce`mi vinde

pretul super ok la power pure si mai stiu si alti baieti multumiti de serviciile lui

acum, la cati clienti o avea, se mai gaseste si un nemultumit ca are el dotu cu 2 saptamnai mai vechi

 

@initiator - iti duci cauciucu pana la capat? il exploatezi la maxim?

daca iti dadea ceva cu 2 ani mai vechi mai ziceam, dar cateva saptamani nu conteaza prea mult

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa inteleg ca "duduia blonda" nu e angajat anvelopemoto?

Nu cred ca este angajat, habar nu am sincer, nu ma bag in afacerile oamenilor. Cel mai probabil primeste si ea ceva la fiecare set de anvelope vandute, Victor e f solicitat si nu poate face totul singur.

 

B52. Nu stiu cine mananca rahatel, probabil tu cu lucrat la 12 noaptea 2 ore pentru scuterul tau minunat, pentru 50 lei. Asa face si cu clientii obisnuiti, sta pana la 12 noaptea? Sau doar cu cei din anturaj.

Stai linistit, daca citesti in continuare vei vedea ca sunt si altii care au fost in aceasi situatie ca mine. In plus, si eu ma asteptam sa ma coste mai mult din cauza faptului ca a durat atat, insa omul cu super mult bun simt mi-a luat aceasi suma pe care mi-a mentionat-o la inceputul lucrarii. Am si specificat, la fel ca si userul hardKnot ( pe care nu-l cunosc ) ca si pentru el a facut la fel. De asemenea, si eu eram la prima abatare ( nu il cunosteam - am ajuns sa-l cunosc si sunt deja la al doilea set de anvelope cumparate de la ei, n-am avut probleme de genu )

 

Deci fi antena cum sta treaba, daca mai multi iti spun ca esti beat, du-te amice si te culca, o sa-ti prinda bine somnul ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa va spun eu am vb cu ei Vineri 10.05 de un cauciuc spate pe care nu il gaseam nicaieri sub 3-7 saptamani termen de livrare. Am vb cu ei cand il aduc ca nu il aveau pe stoc si am primit asigurarea ca saptamana asta il am si surpriza Marti 14.05 am fost sunat ca guma a ajuns si sunt asteptata sa o ridic . Deci se poate si din partea mea au un OK !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca este angajat, habar nu am sincer, nu ma bag in afacerile oamenilor. Cel mai probabil primeste si ea ceva la fiecare set de anvelope vandute, Victor e f solicitat si nu poate face totul singur.

 

Stai linistit, daca citesti in continuare vei vedea ca sunt si altii care au fost in aceasi situatie ca mine. In plus, si eu ma asteptam sa ma coste mai mult din cauza faptului ca a durat atat, insa omul cu super mult bun simt mi-a luat aceasi suma pe care mi-a mentionat-o la inceputul lucrarii. Am si specificat, la fel ca si userul hardKnot ( pe care nu-l cunosc ) ca si pentru el a facut la fel. De asemenea, si eu eram la prima abatare ( nu il cunosteam - am ajuns sa-l cunosc si sunt deja la al doilea set de anvelope cumparate de la ei, n-am avut probleme de genu )

 

Deci fi antena cum sta treaba, daca mai multi iti spun ca esti beat, du-te amice si te culca, o sa-ti prinda bine somnul ;)

 

sa citesc in continuare ce? am vazut ca tu esti un caz special si pentru tine si-a lasat familia si tot programul balta, si la ora 12 noaptea a lucrat doua ore sa iti schimbe tie cauciucul pentru suma fabuloasa de 50 lei.

si cand te-ai trezit era dimineata.

 

anvelopele de la ei sunt foarte ok, pret, disponibilitate, tot. eu de acolo voi cumpara si cauciucul pe fata si de acolo am recomandat si altora sa cumpere. nu sa le monteze, insa

baiatul este foarte de treaba, parea serios si mi-a placut ca a fost foarte amabil si si-a dat interesul sa imi rezolve problema. altul ar fi spus din start, nu am mai facut burgman, nu ma pricep, il montezi tu in alta parte..

nu mi-a placut insa ca la final cand a crapat toba nu mi-a spus, eu oricum ii plateam si imi reparam toba in alta parte, iar de la 50 lei cat ceruse initial am platit 93. si asta fara echilibrat, pentru ca nu a putut strange roata. vrei sa iti scanez factura si bonul?

el nu este mecanic moto, de-asta mi se pare normal sa vanda anvelope, iar unde crede ca nu se descurca sa spuna. la service-ul unde am fost dupa aceea, si unde am vazut crapatura, a durat fix 20 minute sa dea roata jos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Situatia descrisa de initiatorul topicului poate fi o eroare sau nu. Daca sunt sau nu sunt intrunite elementele consitutive ale infractiunii de inselaciune e o discutie prea aplicata. Atunci cand vorbim despre fapte lasam principiile deoparte? Daca valoarea "prejudiciului" e prea mica furtul nu mai e furt? DOT-ul mai vechi cu n saptamani nu are importanta cum a specificat si initiatorul. Discutia e alta (doh!!!!!!!!). Daca voi ati avea un business in domeniu si un client (fraier) isi doreste (permite) sa ceara pe banii lui ca pe anvelopa sa fie xx13 ati proceda ca taranii/mexicanii din piete? Ii aruncati clientului rosii sau "decat" cartofi stricati iar in fata puneti marfa buna sa atraga si alti fraieri? Ce avem noi aici? Avem persoane multumite care au venit cu feedbackuri pozitive - OK, avem persoane care au sarit in apararea initiatorului sau mai bine spus a unor principii care lipsesc majoritatii romanilor fie ei si motociclisti. In Romania insa nu ducem lipsa de lingai si tot felul de smardoi care se ghideaza dupa princpiile "Lasa-o ba ca merge asa", "Tine-ma ca te las in pace". Am o rugaminte - incercati la raionul cu seminte (Ba va sparg!) aici vorbim despre anvelope. Sa va povestesc ce am patit eu dupa montarea avelopelor la Victor. Am pierdut o placuta de la bascula spate ce a atins lantul si mi-a stricat ghidajul axului de pe partea respectiva. Coincidenta sau nu dupa s-a intamplat dupa montajul anvelopelor. Se poate ca maestrul sa nu fi strans bine acele suruburi sau am fost sabotat in parcare de invidiosi (zgarietori) - orice e posibil. Nu vreau sa acuz nici sa lovesc in businessurile moto, am avut retineri dar am postat vazand ca topicul a evoluat spre alba-neagra dupa pataniile fiecaruia. Valoarea statistica a feedbacurilor pozitive/negative este egala cu zero. Tot zero este si CRM-ul (customer relationship management) celor de la anvelopemoto, care merg pe varianta romanesca de "miserupism". Mai academic spus CAVEAT EMPTOR, vanzatorul nu isi asuma nimic. Singura mea obiectie ar fi ca nu anunta atunci cand nu se pricepe la un anumit model de motor/scuter. Cei cu sportive sunt multumiti probabil la alea se pricepe cat de cat el nefiind mecanic. In concluzie, nu recomand montarea rotilor pe agregatele voastre la ei. Va poate costa mai scump ulterior. Feedback pozitiv: Ca pret sunt cei mai ieftini de pe piata, Site-ul e bun, are catalog Michelin, contine si informatii tehnice non comerciale. Daca vor ramane singuri pe piata voi merge in Ungaria pentru anvelope, eu oricum sunt doar un client, nu contez.

Editat de lostheaven
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai ce comentatrii! Infractiune, furt...

Daca eu eram convins ca scria 2013 pe cauciucul meu si acasa vedeam ca scrie 2012, dar eu vroiam musai 2013, puneam mana pe telefon si ii spuneam asta. Daca nu era de acord sa mi-l schimbe, atunci era problema. Altfel, probabil le-au incurcat ca e destula agitatie pe la standul lor. Nu-i motiv de facut topic si victimizare.

Victor chiar se straduieste sa multumeasca clientii. Si eu il recomand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai mi-am facut comanda la ei de o anvelopa spate. Desi poate am fost stresant cu dotul asta mi-au promis ca imi trimit 1413. Maine ar trebui sa il primesc. Comanda a fost online, cu confirmare telefonica. Hai sa vedem ce primim. Rulajul de anvelope cred ca e mare, prin urmare se mai pot strecura mici erori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu mi am comandat de la ei si sunt multumit de serviciile lor. Pretul e convenabil, montajul facut cu simt de raspundere. A fost o mica intarziere a comenzii dar era in primavara cand toata vroia anvelope asa ca... Cu siguranta o sa mai apelez la ei cand va fi cazul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am primit anvelopa acum 15 minute. Am primit exact ceea ce am comandat si ceea ce am vorbit la telefon cu doamna respectiva. Dotul a corespuns cererii mele. Livrare rapida.

Deci din partea mea un 10 mare !!! (Sunt in capatul celalalt de tara)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici nu stiam ca Victor e anvelopemoto.eu. Pe vremea cand luam eu de la el , am cumparat mai multe seturi pentru mine sau pentru prieteni, dadeai un telefon si te prezentai undeva in oras, le luai direct de la el din portbagaj. Niciodata nu au fost probleme.

 

Consider ca incidentul prezentat aici e chiar unul izolat , poate o greseala, care nu trebuie sa umbreasca imaginea de bun vanzator a lui Victor pe care o are de ani de zile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu cand mi-am luat setul de 2ct de la simona am stat vreo 2 saptamani sa ajunga un pachet de cauciucuri mai recente si cand m-a sunat isi cerea scuze ca sunt cu 2 saptamani mai vechi decat promisese..

o explicatie simpla pentru ce a patit initiatorul topicului ar fi ca a pus mana altcineva pe cauciucul ala si nu a intrebat daca e deja adjudecat..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca intamplarea putea fi povestita, dar titlul este nepotrivit si excesiv. Corect ar fi fost ceva de genul "O neaintelegere privind DOT-ul" sau ceva de genu. Personal ma indoiesc ca a fost o actiune deliberata din partea firmei in cauza, cel mai probabil o confuzie, o neatentie sau o neantelegere. Efectul practic este neglijabil spunea pe drept cineva anterior ca 4 luni sunt nesemnificative in viata anvelopelor. Pana la urma personal percep topicul ca pe o reclama pozitiva pentru anvelopemoto.eu si avand in vedere review-urile pozitive, personal cred ca ii voi lua in considerare in cazul unor noi achizitii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici nu stiam ca Victor e anvelopemoto.eu. Pe vremea cand luam eu de la el , am cumparat mai multe seturi pentru mine sau pentru prieteni, dadeai un telefon si te prezentai undeva in oras, le luai direct de la el din portbagaj. Niciodata nu au fost probleme.

 

Consider ca incidentul prezentat aici e chiar unul izolat , poate o greseala, care nu trebuie sa umbreasca imaginea de bun vanzator a lui Victor pe care o are de ani de zile.

 

asa luam si eu de la el, prima data prin 2007 :D in mare parte pentru ca preturile erau cam cele mai bune. iar acum tot de la el cumpar, ultima data anul trecut, nu pot sa zic ca am avut probleme.

 

imi amintesc ca luasem pe la inceput o pereche si peste 2-3 saptamani il sun ca mai vreau unele, fix la fel. ma intreaba sau ii zic de ce si anume ca mi le intepasera unii cu un ac pe lateral. s-a oferit sa-mi faca o reducere bunuta (chiar daca, repet, avea cam cele mai bune preturi de pe piata deja).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

Nu vreau sa tin parte nimanui, desi cu Victor nu am avut niciodata probleme de genul asta, dar s-a gandit cineva ca poate nu a fost singurul care a rugat sa-i fie tinute anvelopele si pur si simplu s-au incurcat seturile ? Nu cred ca pentru cateva saptamani ar face cineva gestul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am primit zilele acestea 2 anvelope de la ei. Ma declar multumit. Este exact ce am cerut si cu dot-ul specificat de ei. Una era ce este drept de 2012 dar mi-a explicat cel de acolo acest lucru inainte de comanda si a fost ok.

 

Pana al urma in orice firma unde lucreaza mai multi oameni o sa fie unul care dezamageste un client cu vreo faza si atunci angajatul trebuie tras la raspundere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Ce conteaza? nu asta era ideea topicului ...cati sunt multumiti si cati nu .

Ideea era ca unu` a comandat si PLATIT ceva si a primit ALTCEVA ...daca e adevarat mi se pare un gest de rahan maxim din partea distribuitorului!

 

Auzi la ei comenturi de rahan "ce conteaza cateva saptamani in plus sau minus la dotul anvelopei " ....pai conteaza ,poate omul vrea sa si vanda mobra peste un an ,doi si atunci o mobra cu anvelope dot 13 suna mai bine decat mobra cu anvelope dot 12 nu ?? ...ma gandesc si eu ...da `repet nu asta era ideea ci gestul in sine ...oricum, topicul asta a luat-o pe aratura rau de tot

Editat de Fatal Fury
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intotdeauna adevarul este ..undeva

 

la coada la supermarket mereu e un client " nemultumit" de cum se misca casiera, etc etc.

 

 

si daca ii face reclamatie , nu vei stii daca aia e moaca sau clientul e un om acrit de viata care cauta nod in papura.

 

 

no offence dar asta cu + - cateva sapatamani si vandutul mobrei e ...no comment. fix in aia stateau vanzarile de mobre in ro...

 

LMA Romania

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...