Sari la conținut

Smenarii de la anvelopemoto.


aladin1
 Share

Postări Recomandate

Am achizitionat acum doua saptamani un set de Michelin Pilot Power 2CT. Am dat comanda Vineri, au venit Luni. Am fost informat ca ar fi mai greu de rezolvat partea montajului, deoarece Victor avea atunci probleme cu un picior.

 

Eu ma declar multumit de servicii.

 

PS : Vad ca din Ianuarie 2018 vor fi disponibile Michelin ROAD 5 la ei. As avea rugamintea, pentru cine va achizitiona asa ceva, sa ne spuna si noua o parere de utilizator (momentan, am gasit un review mai concret de la Revzilla, dar as vrea sa aud si alte pareri). Eu am PR4 pe motocicleta si am fost multumit de ele in orice conditii. Din ce am citit, PR 5 ar fi si mai bune.

 

Numai bine !

 

Am vorbit eu cu ei astazi pe site despre Road 5, vor fi disponibile din 22.01.2018.A zis sa pun comanda pe site pentru ca sunt deja liste. Deci lumea comanda, stocul probabil va fi limitat si o sa dureze livrarea (sau nu prinzi prima transa).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 296
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Zi-mi si mie te rog ce tara de origine au diablo 3 , dotul si pretul de achizitie.

Pe site nu mai apare setul asta.

Merci

 

Anvelopa fata: Anvelopa spate:

 

Cod EB (Germany) Cod EC (Germany)

 

DOT 2517 DOT 2817

 

Pret: 497.10 RON Pret: 630.14 RON

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zi-mi si mie te rog ce tara de origine au diablo 3 , dotul si pretul de achizitie.

Pe site nu mai apare setul asta.

Merci

or fi scos modelul ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Ce ma dezamageste putin este ca nu isi completeaza pozele la anumite tipuri de anvelope "high end" adica alea scumpe, descrierea la ele fiind cam incompleta, de exemplu pirelli supercorsa sc sau sp, dunlop d212 pro2,3 etc. Sunt sigur ca detaliile astea se pot afla si telefonic, in rest, 2 comenzi am avut la ei si am fost foarte multumit, un pilot power si un power rs.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MIe mi-a venit azi setul de Pirelli Angel ST. Cam doua saptamani am stat dupa ele. DOT 2017 si DOT 2016.

Hmm, 2016? Ai știut sau ați vorbit ceva de DOT?

Pentru Angel GT am întrebat pe mail despre dot-uri, dar nu au răspuns.

Am nevoie de o dimensiune nu foarte populară 190/50 așa că probabil am șanse să nimeresc un dot mai vechi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am contract cu un importator de anvelope auto. In platforma lor online e specificat anul fabricatiei, in contract e stipulat negru pe alb ca nu poate fi refuzata anvelopa din anul imediat anterior celui afisat. Daca sunt 2 ani (afisat 2017 si livrat 2015) ai dreptul sa refuzi. Firma e unul dintre jucatorii mari de pe piata, nu vinde cateva seturi de gume, livreaza en gros inclusiv producatorilor auto. Dar efectiv nu pot selecta atat de strict, fabricantii de anvelope la randul lor producand sarje si nelivrand doar gume "calde". Si, sa fim seriosi, anvelopele depozitate corespunzator nu isi pierd calitatile precum laptele nepasteurizat! Angela ST cumparata de mine (NU de la anvelopemoto!) asta vara are DOT 4x15. Si? Credeti ca e alterata? Poate daca as vrea sa dobor recordul lui dear George pe circuitul malaezian as avea un handicap cu ea, altfel e absolut parfumata!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Taomao, titlul e asa pt ca initiatorul a patit o duda cu ei. Ce e drept, si mie mi s au parut ok. Basca, eu cand am luat in aprilie 2017, am avut fata cu martie 2017 si spatele decembrie 2016, deci, calde:D

Editat de Adrian M.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost sunat zilele trecute ca mi-au ajuns anvelopele.Mi-a spus DOT-ul ambelor,care au ca an de fabricatie 2017.

Urmeaza sa le primesc la inceputul saptamanii viitoare si revin cu un feedback.

E vorba de acestea:

https://anvelopemoto.eu/pirelli-mt60-rs-tl-front-110-80r18-58h-43499/

 

https://anvelopemoto.eu/pirelli-mt90-a-t-tl-rear-150-70r18-70v-44996/

 

Pana aici,pretul e ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce dimensiuni si preturi? De Angele zic. Am pe spate Angela ST pus nou in vara (de la gumi7) si curand trebuie sa schimb si pe fata.

120 cu 180 - 855 lei / set

 

Hmm, 2016? Ai știut sau ați vorbit ceva de DOT?

Pentru Angel GT am întrebat pe mail despre dot-uri, dar nu au răspuns.

Am nevoie de o dimensiune nu foarte populară 190/50 așa că probabil am șanse să nimeresc un dot mai vechi.

 

Da, stiu ca vorbisem. Zisese de 2017. Fatza e 2016. spatele 2017. Dupa fata a trebuit sa astept.

Stiu ca mai aveau si unele dot2014 sau dot2015 la o dimensiune mai atipica, evident la un pret special. Anvelopele de pe motocicleta sunt niste PR3 cu dot 2010 si 2011. Asta nu m-a impiedicat ca anul trecut sa merg pe toate tipurile de vreme sau sa bag plimbari. Numai ca am fost putin mai atent si nu am fortat cand nu a fost cazul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ce am citit majoritatea au fost multumiti. :hug:

Acum, dupa ce am verificat si alte magazine, mi-am dat seama ca tot de la ei voi cumpara .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa va zic si eu ceva de bine de ei. Fara sa mai spun ca din 2010 cumpar de la ei, si intotdeauna am fost servit exemplar.

Cumpar in septembrie 2017 un set de gume pentru Suzuki Intruder C1800 inainte sa mi se duca cele de pe motor, pentru ca modelul asta suge ca femeia fara tatze, si cauciucuri neuzuale aduc in 10 zile. Spatele mi se duce cum preconizam, prin octombrie, si fata ma surprinde placut si pastreaza destula carnita pentru iernat.

In decembrie ma loveste criza de identitate si schimb brusc (dar dintr-o data) clasa si imi iau BMW K1600 GT, schimb pe schimb. Raman cu un cauciuc fata nou noutz, Metzeler Marathon 888. Scumput, marime putin ceruta as spune eu pt ca sunt putine motoretele cu 150/80/16 pe fata.

Deci trecusera cam 3 luni de cand cumparasem de la ei. Dupa ce incerc fara succes sa il vand cu pret mai mic ca la ei pe motoretism.ro, ma gandesc sa le propun un targ. Sa returnez cauciucul (care avea si abtibildul pe el, deci tipla), sa dau diferenta si sa iau un set de gume pentru noua motoreta. Trei zile mai tarziu luam micul dejun la umbra unui set de Michelin Pilor Road 4 GT (parca asa se numeste). Cafeluta, gogoasa, si o maslina din buric ca-n filmul ala cu Mickey Rourke.

 

A la votre! Raman clientul lor.

Sunt curios cum se comporta Metzler Marathon pe BMW.

Am pus pe Goldwing si au fost un dezastru.

Wobbling groaznic. Nu puteam sa las liber ghidonul.

O sa i le dau inapoi sa faca ce o vrea cu ele.

Am pus Bridgestone. In Austria.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...