Sari la conținut

Smenarii de la anvelopemoto.


aladin1
 Share

Postări Recomandate

Se pare ca eu sunt norocos. Atat in trecut cat si azi, totul a mers uns. Azi am data comanda la ora 13. La ora 14 am fost la ei la sediu si am ridicat anvelopa.Datile trecute , cand livrarea a fost prin curier, a fost de pe o zi pe alta.

Poate depinde si de tipul anvelopei. Cele mai uzuale cred ca sunt pe stoc mai mereu. Poate modelele mai vechi aflate la reducere , se afla prin depozite la mare distanta de casa....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 296
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Eu mi-am luat de la ei acum 2 săptămâbu un set Michelin Road 5. Au fost foarte ok ca şi comunicare (telefonic+email). Anvelopele cu DOT Martie/2018 şi Aprilie/2018. Ca şi preţ, au fost cu mult sub ce am mai găsit. Ba chiar, unii au fost foarte franci cu mine şi mi-au spus că dacă vreau mai ieftin, să iau de la cei de la anvelopemoto, deşi şi ei le aveau pe stock, dar aveau DOT sfârşitul lui 2017. Acum, fiecare cu norocul lui...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu mi-am luat de la ei acum 2 săptămâbu un set Michelin Road 5. Au fost foarte ok ca şi comunicare (telefonic+email). Anvelopele cu DOT Martie/2018 şi Aprilie/2018. Ca şi preţ, au fost cu mult sub ce am mai găsit. Ba chiar, unii au fost foarte franci cu mine şi mi-au spus că dacă vreau mai ieftin, să iau de la cei de la anvelopemoto, deşi şi ei le aveau pe stock, dar aveau DOT sfârşitul lui 2017. Acum, fiecare cu norocul lui...

Nu inteleg, pai de unde le-ai luat pana la urma?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-am comandat de la ei un set de anvelope de la X marca,asta a fost joia trecuta sau vineri,dupa care am fost sunat sa mi se spuna ca a mea comanda va ajunge in aprox o saptamana deoarece nu e pe stockul lor,mi s-au parut seriosi pana acum.

Editat de Robert Rmh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am avut probleme pana acum, aceasta fiind a doua comanda de la ei.

Am ales o anvelopa ce se afla in stocul lor, primesc mail ziua urmaoare ca produsul se afla in stoc. Sun sa vad daca am cum sa il si montez la ei, initial mi-a zis ca nu.

Ok, merg ziua urmatoare sa imi iau cauciucul, camera si rim bandul, intreb unde imi recomanda pentru a nu avea probleme ulterior in caz de defect, pana la urma reuseste sa isi faca timp si ziua urmatoare ma prgramez sa il monteze.

Multumit, DOT 1618, cost demontare, montare, echilibrare 100 lei. Roata cu spite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am luat de la ei saptamana trecuta, a durat vreo saptamana pana mi-a venit.Am o mare banuiala ca nu prea au nimic in stoc, lucreaza in mare parte cu ce comenzi "agata" de la clienti produsele aparand in stoc insa nu sunt.E aiurea ca de exemplu nici macar pentru Michelin Pilot Power 3 180/55/R17 sa nu au nimic in stoc, care e un model destul de cautat.Ca business online, fa-ti mai nene un stoc minim acolo macar pentru ce se vinde destul de des.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am luat de mai multe ori de la ei si as da nota 7. Ideea e in felul urmator: ce apare la ei pe site nu este neaparat in stoc, ala e practic un site de prezentare, nu de comanda cu stoc actualizat in spate. Ei aduna comenzile si pe urma comanda de la furnizori si clientul primeste comanda in 2 zile sau 2 saptamani, cum iti e norocul.

 

Au un stoc de anvelope dar efectiv nu fac fata cu comenzile in sezon, nu sunt organizati, nu au o gestiune bine pusa la punct si nu au suficienti oameni, de fiecare data cand am fost la ei erau doar 2 persoane care nu-si mai vedeau capul de treaba, sunau telefoanele ca la balamuc.

 

Pe de alta parte este o afacere sezoniera, ei minim 4 luni/an stau degeaba, si clientul roman este pretentios ca daca nu are DOTu cu 2 saptamani in urma se stramba.

 

Ca sa te asiguri ca anvelopa comandata este pe stoc cel mai bine faci comanda telefonica.

 

Asta este impresia mea dupa mai multe vizite la ei la sediu. Nu i-as numi smenari, slab organizati si neseriosi da.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

au venit si cauciucurile de aprox 8-10 zile,m-au anuntat ca dureaza o saptamana dar nu conteaza,nu il aveau in stock,multumit de livrarea comenzii.deci sunt seriosi si nu sunt smenari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil fusese cineva nemultumit de a creat topicul la vremea aceea si a ramas asa.

 

Bineinteles ca exista multumiti si nemultumiti, dar practica aceasta cu stocul se face de mult timp, si nu doar la noi. Chiar azi imi povestea un prieten ca a facut o comanda de un rulment din Olanda s-au conversat pe mail, produsul nu se afla pe stoc, abia dupa 3 zile il receptionau desi scria ca e pe stoc.

Daca si in tarile pe care le consideram cu apa calda au practica asta, atunci ce sa zicem de comerciantii de aici?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Eu urmeaza sa dau o comanda la dansii pentru un set de Avon Cobra. Le-am trimis mesaj in privinta cu DOT-ul. Nu ma astept sa fie produse acum 2 saptamani, dar parca nici nu mi-ar placea sa aiba 2 ani +.


Intrebarea e urmatoarea, sa presupunem ca au fost depozitate in conditii ideale, care ar fi DOT-ul maxim admisibil, din experienta voastra ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am discutat cu ei doar la telefon. Am dat comanda de 3 ori de la ei: anvelopa fata pentru Kawa in 2016, set nou Tourance in 2017 si 2018. De fiecare data am discutat la telefon, ba am avut si transport gratuit. Nu le fac reclama, dar au preturi faine si mie mi-au livrat rapid gumele. Pentru ca fata arata inca bine, pe la anul voi lua doar guma spate, care mai are maaaaaxim 3 mm pe mijloc in acest moment. Si inca nu a venit zapada.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
La 15.04.2013 la 13:24, Serban.S a spus:

Nasoala faza.

Ai avut incredere 100% in ei si te-au "facut"... Daca poti sa recuperezi ceva din "prejudiciu", nu renunta. Daca nu, asta e, trece si asta la "experienta afacerilor facute in romania"...

Imi vine in minte reclama cu ala care vindea piese de dacie: "ce garantie? ... noi mergem pe incredere dom'le..." :laugh:

Incredere in romania... :crack: cand toti (ma rog, majoritatea) incearca sa "te faca" intr-un fel sau altul ... :crack:

Imi pare rau pentru tine, dar exemplul tau este inca o dovada pentru MINE despre corectitudinea din romania in relatia vanzator-cumparator ...

 

Stima.

si sper sa o rezolvi cat mai repede si corect



Mai dar sunt satul de copii de genul.Fiecare va plangeti ca "asa e in Romania" , cand de fapt toata treaba s-a nascut in comunism,cand fiecare vroia ceva si platea mai mult sa aiba,de unde mita si/sau inselaciunea.Nu are nici o treaba cu "Natia" coptii habarnisti.


Daca ati ajuns sa va luati si cauciucurile de pe adrese de net,e grav,si mai grav e ca sunt de pe cele .eu de promovare a DEZNATIONALIZARII,INFESTARII COLONIZARII SI CORCIRII cu populatii de GINTA STRAINA (pt a distruge Natia/Poporul) si dupa DIZOLVAREA STATULUI NATIONAL si ABSORBIREA teritoriului in ceea ce se vrea a fi (si deja si este) NOUL URSS,eURSS (zis ue).


Asa ca cetatene,daca nu-ti convine,portita e deschisa tot timpul,esti poftit s-o stergi,sa renunti la cetatenie si sa traiesti frumoasa viata de apatrid,asa cum si vor Hienele Internationale din spatele acestui eURSS pe care-l promovati prin folosirea a astfel de adrese.
Nu te planga aici de "increderea in Romania" pt ca asta nu a aparut singur,a fost "adusa" de aceiasi comunisti din spatele eURSS-ului,si crede-ma,in vest,in special in INCUBATORUL MARXIST cu nume de cod sua,e de 100 ori mai rea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 ore, GeorGEBlaCKRidER a spus:



Mai dar sunt satul de copii de genul.Fiecare va plangeti ca "asa e in Romania" , cand de fapt toata treaba s-a nascut in comunism,cand fiecare vroia ceva si platea mai mult sa aiba,de unde mita si/sau inselaciunea.Nu are nici o treaba cu "Natia" coptii habarnisti.


Daca ati ajuns sa va luati si cauciucurile de pe adrese de net,e grav,si mai grav e ca sunt de pe cele .eu de promovare a DEZNATIONALIZARII,INFESTARII COLONIZARII SI CORCIRII cu populatii de GINTA STRAINA (pt a distruge Natia/Poporul) si dupa DIZOLVAREA STATULUI NATIONAL si ABSORBIREA teritoriului in ceea ce se vrea a fi (si deja si este) NOUL URSS,eURSS (zis ue).


Asa ca cetatene,daca nu-ti convine,portita e deschisa tot timpul,esti poftit s-o stergi,sa renunti la cetatenie si sa traiesti frumoasa viata de apatrid,asa cum si vor Hienele Internationale din spatele acestui eURSS pe care-l promovati prin folosirea a astfel de adrese.
Nu te planga aici de "increderea in Romania" pt ca asta nu a aparut singur,a fost "adusa" de aceiasi comunisti din spatele eURSS-ului,si crede-ma,in vest,in special in INCUBATORUL MARXIST cu nume de cod sua,e de 100 ori mai rea.

man, esti ok?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
La 05.12.2018 la 3:52, GeorGEBlaCKRidER a spus:



Mai dar sunt satul de copii de genul.Fiecare va plangeti ca "asa e in Romania" , cand de fapt toata treaba s-a nascut in comunism,cand fiecare vroia ceva si platea mai mult sa aiba,de unde mita si/sau inselaciunea.Nu are nici o treaba cu "Natia" coptii habarnisti.


Daca ati ajuns sa va luati si cauciucurile de pe adrese de net,e grav,si mai grav e ca sunt de pe cele .eu de promovare a DEZNATIONALIZARII,INFESTARII COLONIZARII SI CORCIRII cu populatii de GINTA STRAINA (pt a distruge Natia/Poporul) si dupa DIZOLVAREA STATULUI NATIONAL si ABSORBIREA teritoriului in ceea ce se vrea a fi (si deja si este) NOUL URSS,eURSS (zis ue).


Asa ca cetatene,daca nu-ti convine,portita e deschisa tot timpul,esti poftit s-o stergi,sa renunti la cetatenie si sa traiesti frumoasa viata de apatrid,asa cum si vor Hienele Internationale din spatele acestui eURSS pe care-l promovati prin folosirea a astfel de adrese.
Nu te planga aici de "increderea in Romania" pt ca asta nu a aparut singur,a fost "adusa" de aceiasi comunisti din spatele eURSS-ului,si crede-ma,in vest,in special in INCUBATORUL MARXIST cu nume de cod sua,e de 100 ori mai rea.

 

Eu votez cu PSD!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...