Sari la conținut

Smenarii de la anvelopemoto.


aladin1
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 308
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Am discutat cu ei doar la telefon. Am dat comanda de 3 ori de la ei: anvelopa fata pentru Kawa in 2016, set nou Tourance in 2017 si 2018. De fiecare data am discutat la telefon, ba am avut si transport gratuit. Nu le fac reclama, dar au preturi faine si mie mi-au livrat rapid gumele. Pentru ca fata arata inca bine, pe la anul voi lua doar guma spate, care mai are maaaaaxim 3 mm pe mijloc in acest moment. Si inca nu a venit zapada.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
La 15.04.2013 la 13:24, Serban.S a spus:

Nasoala faza.

Ai avut incredere 100% in ei si te-au "facut"... Daca poti sa recuperezi ceva din "prejudiciu", nu renunta. Daca nu, asta e, trece si asta la "experienta afacerilor facute in romania"...

Imi vine in minte reclama cu ala care vindea piese de dacie: "ce garantie? ... noi mergem pe incredere dom'le..." :laugh:

Incredere in romania... :crack: cand toti (ma rog, majoritatea) incearca sa "te faca" intr-un fel sau altul ... :crack:

Imi pare rau pentru tine, dar exemplul tau este inca o dovada pentru MINE despre corectitudinea din romania in relatia vanzator-cumparator ...

 

Stima.

si sper sa o rezolvi cat mai repede si corect



Mai dar sunt satul de copii de genul.Fiecare va plangeti ca "asa e in Romania" , cand de fapt toata treaba s-a nascut in comunism,cand fiecare vroia ceva si platea mai mult sa aiba,de unde mita si/sau inselaciunea.Nu are nici o treaba cu "Natia" coptii habarnisti.


Daca ati ajuns sa va luati si cauciucurile de pe adrese de net,e grav,si mai grav e ca sunt de pe cele .eu de promovare a DEZNATIONALIZARII,INFESTARII COLONIZARII SI CORCIRII cu populatii de GINTA STRAINA (pt a distruge Natia/Poporul) si dupa DIZOLVAREA STATULUI NATIONAL si ABSORBIREA teritoriului in ceea ce se vrea a fi (si deja si este) NOUL URSS,eURSS (zis ue).


Asa ca cetatene,daca nu-ti convine,portita e deschisa tot timpul,esti poftit s-o stergi,sa renunti la cetatenie si sa traiesti frumoasa viata de apatrid,asa cum si vor Hienele Internationale din spatele acestui eURSS pe care-l promovati prin folosirea a astfel de adrese.
Nu te planga aici de "increderea in Romania" pt ca asta nu a aparut singur,a fost "adusa" de aceiasi comunisti din spatele eURSS-ului,si crede-ma,in vest,in special in INCUBATORUL MARXIST cu nume de cod sua,e de 100 ori mai rea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 ore, GeorGEBlaCKRidER a spus:



Mai dar sunt satul de copii de genul.Fiecare va plangeti ca "asa e in Romania" , cand de fapt toata treaba s-a nascut in comunism,cand fiecare vroia ceva si platea mai mult sa aiba,de unde mita si/sau inselaciunea.Nu are nici o treaba cu "Natia" coptii habarnisti.


Daca ati ajuns sa va luati si cauciucurile de pe adrese de net,e grav,si mai grav e ca sunt de pe cele .eu de promovare a DEZNATIONALIZARII,INFESTARII COLONIZARII SI CORCIRII cu populatii de GINTA STRAINA (pt a distruge Natia/Poporul) si dupa DIZOLVAREA STATULUI NATIONAL si ABSORBIREA teritoriului in ceea ce se vrea a fi (si deja si este) NOUL URSS,eURSS (zis ue).


Asa ca cetatene,daca nu-ti convine,portita e deschisa tot timpul,esti poftit s-o stergi,sa renunti la cetatenie si sa traiesti frumoasa viata de apatrid,asa cum si vor Hienele Internationale din spatele acestui eURSS pe care-l promovati prin folosirea a astfel de adrese.
Nu te planga aici de "increderea in Romania" pt ca asta nu a aparut singur,a fost "adusa" de aceiasi comunisti din spatele eURSS-ului,si crede-ma,in vest,in special in INCUBATORUL MARXIST cu nume de cod sua,e de 100 ori mai rea.

man, esti ok?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
La 05.12.2018 la 3:52, GeorGEBlaCKRidER a spus:



Mai dar sunt satul de copii de genul.Fiecare va plangeti ca "asa e in Romania" , cand de fapt toata treaba s-a nascut in comunism,cand fiecare vroia ceva si platea mai mult sa aiba,de unde mita si/sau inselaciunea.Nu are nici o treaba cu "Natia" coptii habarnisti.


Daca ati ajuns sa va luati si cauciucurile de pe adrese de net,e grav,si mai grav e ca sunt de pe cele .eu de promovare a DEZNATIONALIZARII,INFESTARII COLONIZARII SI CORCIRII cu populatii de GINTA STRAINA (pt a distruge Natia/Poporul) si dupa DIZOLVAREA STATULUI NATIONAL si ABSORBIREA teritoriului in ceea ce se vrea a fi (si deja si este) NOUL URSS,eURSS (zis ue).


Asa ca cetatene,daca nu-ti convine,portita e deschisa tot timpul,esti poftit s-o stergi,sa renunti la cetatenie si sa traiesti frumoasa viata de apatrid,asa cum si vor Hienele Internationale din spatele acestui eURSS pe care-l promovati prin folosirea a astfel de adrese.
Nu te planga aici de "increderea in Romania" pt ca asta nu a aparut singur,a fost "adusa" de aceiasi comunisti din spatele eURSS-ului,si crede-ma,in vest,in special in INCUBATORUL MARXIST cu nume de cod sua,e de 100 ori mai rea.

 

Eu votez cu PSD!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Lucian_M a spus:

E grav tare dacă fac a patra comandă tot la ei?

  e groaznic fiule ... persisti in pacat. 

 

Eu am dat comanda de un  haidenau k60 110/80-18   eheeeeeee  miercurea sau joia trecuta. Si azi a sosit anvelopa ;)    E groaznic, colegii de la call center respectuosi si pregatiti profesional.   Daca ar fi toti asa ... am ajunge , doamne fereste , ca Elvetienii ;) 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, nasoală experiență. Săptămâna viitoare dau și eu comandă pentru Next 150/70 r17, chiar dacă durează două săptămâni, tot mă incadrez pentru ITP-ul de pe 17 martie.

Erată: 17 e duminică, devansez cu două zile.

Editat de Lucian_M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e sa carcotim totusi ceva: mi se pare aiurea taxa de 30 lei pentru a afla DOT ul. Astazi, cand exista sisteme informatice, inventare la un click distanta, cu tot ce trebuie, ei cer bani sa dea o informatie simpla? cam aiurea..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mulți furnizori de anvelope efectiv nu știu dot-ul anvelopelor din depozit, în același lot de la un producător regăsindu-se anvelope fabricate la date diferite. Cei cu care am eu contract au în sistem mențiune la anvelopele cu dot vechi (>2 ani) și stipulează clar că ai voie să refuzi comanda dacă nu e nimic specificat și primești anvelope >2 ani. Părerea mea e că se exagerează puțin cu prospețimea asta, toată lumea vrea gume proaspete cu care merge câteva mii de km după care "le iernează" în frig sau chiar în zăpadă, sezonul următor fiind mai tari decât unele păstrate corespunzător 3 ani într-un depozit.

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uiti c amai sunt unii care fac 3-4-5000 km pe sezon, deci daca ar fi sa ii tina 15-20.000 km (nu toti merg tare), rezulta inca 3-4 ani peste aia 2 ani cat are DOT anevlopa. Sincer, la mine ce trece de 3 ani se califica drept opinca, indiferent ca arata perfect. Nu tine o anvelopa mai mult de un sezon (exceptie guma fata, care cred ca mai duce vreo 5-7k km (peste cei 18k din sezonul trecut). Am eu un fix cu anvelopele cu DOT cat mai recent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, john17 a spus:

toată lumea vrea gume proaspete cu care merge câteva mii de km după care "le iernează" în frig sau chiar în zăpadă, sezonul următor fiind mai tari decât unele păstrate corespunzător 3 ani într-un depozit.

 

sunt unii care tin mobra pe balcon sau chiar in living , la astia DOT -ul se da inainte ca ora primavara 

acuma pe bune , depinde si ce gume cumpara lumea , dar cred ca alegerea corecta  ar fi sa zicem Michelin , 2CT , Pilot Power sau  Pilot Road ...nu cred ca e chiar mega important sa fie DOT 2019 

 zice lumea ca ar merge si Dunlop la fel de bine 😀

si cred ca important e sa se mearga si de la 15-20 grade in sus, unde nu se mai pune problema de aderenta , ca e asfaltul prea rece ...... sunt unii care nu se mai satura sa mearga numai in frig , o fi si asta o placere ce sa zic  

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 35 minute, angus_young a spus:

si cred ca important e sa se mearga si de la 15-20 grade in sus, unde nu se mai pune problema de aderenta , ca e asfaltul prea rece ...... sunt unii care nu se mai satura sa mearga numai in frig , o fi si asta o placere ce sa zic

 

Neica, nu toata lumea merge in scop de agreement.

Prefer sa merg 15-20 minunte bine imbracat pe frig decat sa stau 45-60 in masina la caldura si sa-mi fac nervi. De doua ori pe zi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La ce aglomerație e prin orașe, mai că-mi vine să mă echipez pentru frig și să merg cu mobra. Stau în mașină la căldură, ok, nu zic, dar să frec aiurea ambreiajul (vorba vine) ca să înaintez câte jumătate de metru și să-mi fac o mie de draci că efectiv se blochează traficul datorită părinților care-și iau sau duc copii la școală cu mașina...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, Lucian_M a spus:

La ce aglomerație e prin orașe, mai că-mi vine să mă echipez pentru frig și să merg cu mobra. Stau în mașină la căldură, ok, nu zic, dar să frec aiurea ambreiajul (vorba vine) ca să înaintez câte jumătate de metru și să-mi fac o mie de draci că efectiv se blochează traficul datorită părinților care-și iau sau duc copii la școală cu mașina...

 

 

 vezi cum faci sa nu treci de partea ailalta , sa nu faci o mie de draci ca blochezi traficul parintilor care duc copii la scoala ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 ore, Lucian_M a spus:

La ce aglomerație e prin orașe, mai că-mi vine să mă echipez pentru frig și să merg cu mobra. Stau în mașină la căldură, ok, nu zic, dar să frec aiurea ambreiajul (vorba vine) ca să înaintez câte jumătate de metru și să-mi fac o mie de draci că efectiv se blochează traficul datorită părinților care-și iau sau duc copii la școală cu mașina...

Mda, deci nu ai copii și nici nu știi că e vacanță. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...