Sari la conținut

Smenarii de la anvelopemoto.


aladin1
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 308
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

E vacanța acum, repet.

1 oră în urmă, Lucian_M a spus:

Nu, nu am copii. Când voi avea, nu îi voi duce la școala aflată la 500 m cu mașina.

Apuca-te de treaba și vezi ulterior unde îl/o dai la școală. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 20 ore, leopold a spus:

 

Neica, nu toata lumea merge in scop de agreement.

Prefer sa merg 15-20 minunte bine imbracat pe frig decat sa stau 45-60 in masina la caldura si sa-mi fac nervi. De doua ori pe zi.

 

daca ai merge pe jos si / sau cu metroul ar fi mai sanatos decat sa te dai cu mobra la 2 grade , evitand raceli , dureri de oase ( mai tarziu )  , probleme cu dantura si dureri de cap ....dar posibil sa fii mai nou in bransa asta iar dorinta sa fie la cote maxime depasind ratiunea 😁

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 minut, angus_young a spus:

 

daca ai merge pe jos si / sau cu metroul ar fi mai sanatos decat sa te dai cu mobra la 2 grade , evitand raceli , dureri de oase ( mai tarziu )  , probleme cu dantura si dureri de cap ....dar posibil sa fii mai nou in bransa asta iar dorinta sa fie la cote maxime depasind ratiunea 😁

 

M-am gandit. Doar ca am 3 km pana la cea mai apropiata statie de metrou, practic nici un mijloc de transport in comun pana acolo, si undeva intre 0 si 0.5 trotuare, ca sa zic asa. Minim 20 min mers intins, plus metroul inca 20 in medie, plus inca 5 de mers pana la job...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

din moment ce oamenii promit la cele obisnuite  DOT de max 18 luni si se tin de cuvint,nu inteleg ce nu convine unora

De ce nu cautati alti comercianti daca aveti ceva antipatie chiar si nefondata?

Dpmdv sunt super ok.

Si propun admin-ului schimbarea denumirii topicului.

Editat de mihai c
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
La 12.03.2019 la 13:50, bozoro a spus:

mie mia dat din 2219. si made in jermania. vezi ca tea tzepuit?

Cum ai luat tu guma facuta in sapt 22 anul curent?

Abia suntem in sapt 14....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Am comandat eu de la ei un set si dupa 3 saptamani de asteptare am dat EU un telefon sa intreb ce se intampla. 

 

Mi-au spus ca au o problema cu anvelopa spate , dar mi-au recomandat alta marca ce aveau pe stock , am zis OK . 

 

Dupa inca o saptamana de asteptare nici macar a 2 a comanda nu mi-au trimis-o. 

 

Recomand. 

Editat de Robyb
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, și eu a pățit-o. Am comandat un set pe 20 aprilie, pe 2 mai i-am contactat și mi-au spus că n-au termen de livrare pentru anvelopa față, pe 3 mai i-am rugat să îmi anuleze comanda inițială și să-mi aducă doar spatele. Acum am două comenzi "în livrare de la furnizor". Deci praf. Poate mă trezesc peste vreo lună cu trei gume în bătătură. :)

În concluzie, comandați doar ce au în stoc. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiindcomanda pe site dai retur ce nu-ti trebuie.

Oricum termenele lor nu se respecta, mereu sunt intarzieri.

Sa-mi spui si mie cu ce docoment or sa vina gumele si ce etichete au pe ele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cei nemultumiti se pot adresa si altor furnizori. Eu am luat de la Motoemotion, aveau 3 luni de la fabricatie. Cautand site.uri, am ramas paff sa vad😁 ca si emag.ul comercializeaza.

Editat de TeDy 'M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Am comandat si eu pe 30.04, mi-au sosit astazi (21.05), platite in avans cu cardul. Acum vreo 10 zile am sunat sa intreb care este statusul, mi-au spus ca asteapta tirurile la incarcat (ceva zile libere dincolo care au dat programul peste cap). 

 

Bridgestone Battlax T31 190/50ZR17 73W TL Rear - DOT 0319

Bridgestone S 22 F 120/70ZR17 58W TL Front - DOT 3818

 

Totalul a fost cam cu 200 lei mai putin decat as fi dat in alta parte (vechiul site de unde am cumparat). 

 

PS: au fost destul de amabili la telefon (poate tine si de cum ii iei din prima).

Editat de ®azvan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

După (prea) multe bâlbâieli în procesarea comenzii și în comunicare, am rezolvat doar cu guma spate, după mai mult de o lună de la plasarea comenzii. Guma față se pare că e o raritate prin depozitele din Europa (am întrebat inclusiv la MyMoto, care-s și ei vânzători de Pirelli), cu excepția celor de la Delti (cauciucuridirect.ro sau cauciucurimoto.ro), care mi-au confirmat că au în stoc 12 bucăți.

Nici comanda la cauciucuridirect.ro n-a fost fără peripeții, pentru că nu le funcționa plata online cu card, dar odată ce am lămurit chestiunea la telefon și am schimbat modalitatea de plată în ramburs la curier, am refăcut comanda pe 27 mai și astăzi a sosit anvelopa prin DPD, deși data estimată de livrare era inițial 5 iunie.

 

Concluzia mea: voi comanda la anvelopemoto.eu doar produse care se află în stoc. Altfel, cauciucuridirect.ro, deși au prețurile un pic mai mari.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
Vizitator goe 75

Mie mi-a ajuns azi pereche de Metzler M3 ,mult mai repede decat ma asteptam ,fata fiind putin mai atipica.

Dot-uri bune si mi-a placut foarte mult ca mi-au trimis notificari la fiecare pas .

 

 

Aaaaaaa ...si pretul de 777 ron / perechea mi s-a parut fenomenal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...