Sari la conținut

Smenarii de la anvelopemoto.


aladin1
 Share

Postări Recomandate

din moment ce oamenii promit la cele obisnuite  DOT de max 18 luni si se tin de cuvint,nu inteleg ce nu convine unora

De ce nu cautati alti comercianti daca aveti ceva antipatie chiar si nefondata?

Dpmdv sunt super ok.

Si propun admin-ului schimbarea denumirii topicului.

Editat de mihai c
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 296
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...
La 12.03.2019 la 13:50, bozoro a spus:

mie mia dat din 2219. si made in jermania. vezi ca tea tzepuit?

Cum ai luat tu guma facuta in sapt 22 anul curent?

Abia suntem in sapt 14....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Am comandat eu de la ei un set si dupa 3 saptamani de asteptare am dat EU un telefon sa intreb ce se intampla. 

 

Mi-au spus ca au o problema cu anvelopa spate , dar mi-au recomandat alta marca ce aveau pe stock , am zis OK . 

 

Dupa inca o saptamana de asteptare nici macar a 2 a comanda nu mi-au trimis-o. 

 

Recomand. 

Editat de Robyb
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, și eu a pățit-o. Am comandat un set pe 20 aprilie, pe 2 mai i-am contactat și mi-au spus că n-au termen de livrare pentru anvelopa față, pe 3 mai i-am rugat să îmi anuleze comanda inițială și să-mi aducă doar spatele. Acum am două comenzi "în livrare de la furnizor". Deci praf. Poate mă trezesc peste vreo lună cu trei gume în bătătură. :)

În concluzie, comandați doar ce au în stoc. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiindcomanda pe site dai retur ce nu-ti trebuie.

Oricum termenele lor nu se respecta, mereu sunt intarzieri.

Sa-mi spui si mie cu ce docoment or sa vina gumele si ce etichete au pe ele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cei nemultumiti se pot adresa si altor furnizori. Eu am luat de la Motoemotion, aveau 3 luni de la fabricatie. Cautand site.uri, am ramas paff sa vad😁 ca si emag.ul comercializeaza.

Editat de TeDy 'M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Am comandat si eu pe 30.04, mi-au sosit astazi (21.05), platite in avans cu cardul. Acum vreo 10 zile am sunat sa intreb care este statusul, mi-au spus ca asteapta tirurile la incarcat (ceva zile libere dincolo care au dat programul peste cap). 

 

Bridgestone Battlax T31 190/50ZR17 73W TL Rear - DOT 0319

Bridgestone S 22 F 120/70ZR17 58W TL Front - DOT 3818

 

Totalul a fost cam cu 200 lei mai putin decat as fi dat in alta parte (vechiul site de unde am cumparat). 

 

PS: au fost destul de amabili la telefon (poate tine si de cum ii iei din prima).

Editat de ®azvan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

După (prea) multe bâlbâieli în procesarea comenzii și în comunicare, am rezolvat doar cu guma spate, după mai mult de o lună de la plasarea comenzii. Guma față se pare că e o raritate prin depozitele din Europa (am întrebat inclusiv la MyMoto, care-s și ei vânzători de Pirelli), cu excepția celor de la Delti (cauciucuridirect.ro sau cauciucurimoto.ro), care mi-au confirmat că au în stoc 12 bucăți.

Nici comanda la cauciucuridirect.ro n-a fost fără peripeții, pentru că nu le funcționa plata online cu card, dar odată ce am lămurit chestiunea la telefon și am schimbat modalitatea de plată în ramburs la curier, am refăcut comanda pe 27 mai și astăzi a sosit anvelopa prin DPD, deși data estimată de livrare era inițial 5 iunie.

 

Concluzia mea: voi comanda la anvelopemoto.eu doar produse care se află în stoc. Altfel, cauciucuridirect.ro, deși au prețurile un pic mai mari.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
Vizitator goe 75

Mie mi-a ajuns azi pereche de Metzler M3 ,mult mai repede decat ma asteptam ,fata fiind putin mai atipica.

Dot-uri bune si mi-a placut foarte mult ca mi-au trimis notificari la fiecare pas .

 

 

Aaaaaaa ...si pretul de 777 ron / perechea mi s-a parut fenomenal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...

Azi mi-au ajuns un set de anvelope Pirelli MT90 Scorpion, comandate duminica 09.02.2020.

Mi s-a spus telefonic ca anvelopele au DOT mai vechi de 18 luni inainte de expediere.

Corecti si prompti. :)

Editat de Christian 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca un alt update vis-a-vis de serviciile lor. 

Pentru o comanda facuta personal la ei (roadtec 01) a durat 10 minute cu plata, adus din spate (dot 19)

Pentru comanda plasata pe 10.02 (michelin power rs) am fost contactat telefonic ca anvelopa fata va sosi cu data de 19 de la furnizor.

Nici o problema cu oamenii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am comandat de la ei anvelope de 4 ani. Nu am avut probleme majore niciodata. 

 

Nu a durat mai mult un transport, nu a costat mai mult decat a fost, nu a fost alt DOT decat cel mentionat. Si am deja aproximativ 9-10 comenzi livrate si platite la ei.

 

Ii recomand! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Am comandat ieri de la ei o anvelopă K60 Scout și azi mi-a fost livrată de curier (am selectat termen normal de livrare). DOT de final de Octombrie 2019 (mai puțin de cinci luni vechime), made in Germany.

Recomand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am facut doua comenzi in acest an (anvelopemoto.eu):

- un set pentru motocicleta - Michelin Road 5 GT - DOT 3719 si 4219

- un set pentru scuter - Michelin City Grip 2 - DOT 0920

Preturi bune, livrare OK.

 

Poate se indura administratorul si schimba titlul topicului, pentru ca o buna parte din recenzii sunt pozitive. Si e pacat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu de vreo 13 ani tot cumpar de la ei, nu stiu ce se tot bate subiectul DOT-ului.

Oamenii au rulaj, asta inseamna ca le vin mereu anvelope de abia produse, probabil pentru dimensiuni sau modele mai ciudate sa existe DOT mai vechi, dar chiar si asa, daca are 1-2 ani vechime dar a fost tinut in depozit in conditii ok, nu vad nicio problema.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am comandat acum câteva săptămâni un Pirelli scorpion trail 2, pentru spate. Am fost sunat ulterior, varianta G (am vrut eu asta) era dot 2018, mi-au zis să aștept câteva zile, că vine lot nou. 550 lei, transport moca. Și un bonus.

Plumbul a fost cumpărat, nu-i bonus.

IMG_20200309_120712.jpg

IMG_20200309_120734.jpg

IMG_20200309_132952.jpg

IMG_20200309_120935.jpg

IMG_20200309_120946.jpg

Editat de Lucian_M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...