Sari la conținut

Service moto Piatra Neamt


Macintosh
 Share

Postări Recomandate

Salutare.

 

M-am mutat de curand din Bucuresti in Piatra si trebuie sa-mi fac si eu revizia la motoreta. Problema este ca nu cunosc niciun service pe aici si n-as merge chiar la primul de pe strada.

 

Imi puteti face ceva recomandari? Motoreta este un KTM daca ajuta la ceva... Ma intereseaza sa fie mecanici cu simtul raspunderii si respect fata de bunul altuia si eventual sa nici nu-mi ia pielea de pe mine.

 

Multumesc si bafta!

 

PS: oare cand vine si-n zona asta primavara? :)

Editat de Macintosh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut. banuiesc ca ai enduro-cross sau ceva de genu. pt asa ceva iti recomand sa vorbesti cu baietii de la Stones MC care tepot ajuta sau indruma. vezi ca e userul Johnson de aici care te poate sfatui mai bine. service moto in Piatra nu stiu. daca nu, la Iasi gasesti mai usor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut. banuiesc ca ai enduro-cross sau ceva de genu. pt asa ceva iti recomand sa vorbesti cu baietii de la Stones MC care tepot ajuta sau indruma. vezi ca e userul Johnson de aici care te poate sfatui mai bine. service moto in Piatra nu stiu. daca nu, la Iasi gasesti mai usor.

 

 

Sau la bacau,Evo Motors .Tipul de la service are chiar un KTM ,baieti faini.

 

multumesc pentru recomandari!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 months later...
  • 2 months later...

Acest Gabi .. tot in strand activeaza? Ca am auzit ca ar fi un service/mecanic bun vis-a-vis de spalatoria Torent.. acolo in curte la VOPCAR. Are cont pe forum aici Gabi ?

 

Gabi cu telefonul precizat de coleg il gasesti spre iesirea catre Bicaz, faci dreapta inainte de o spalatorie undeva in spate.

Eu am fost de vreo 3 ori la el cu motorul anterior si e ok, numai sa nu te grabesti daca ai vreo reparatie mai serioasa :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca nu mai e acolo Gabi. S-a mutat de ceva timp in strand , inainte de terenul de tenis e chiar in capatul parcarii. Erau pe timp cald multe motoare parcate afara , nu ai cum sa nu nimeresti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

Printr-un joc de circumstante am ajuns si eu la Gabi, o problema cu piciorul lateral, surub de prindere rupt in blocul motor, prinderea rupta si ea, omul este foarte promt si foarte atent. Ma ajutat, il recomand cu mare caldura!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 1 year later...
Vizitator Max Si Rox Filip_91524

Va salut!

Gabi mai lucreza in Piatra Neamt? Nu am probleme momentan, insa daca se ivesc, as dori sa am pe cineva de incredere la care sa apelez.

da Gabi lucreaza tot in piatra neamt, dar nu mai este la strand

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 year later...

Din cate stiu eu sunt 3 mecanici care fac motociclete in Piatra Neamt

Eu unul am avut de a face cu un singur mecanic, Gabi care are service la iesirea spre Bicaz.

In urma colaborarii cu el am ramas FOARTE DEZAMAGIT.

Inteleg ca, fiind putini care fac service pt motociclete, sunt toti aglomerati, dar faptul ca nu ai foarte mult timp la dispozitie nu te impiedica sa dai dovada de profesionalism si sa-ti respecti clientii care te platesc.

Am sa fiu mai explicit si in final o sa trageti singuri concluziile.

Mi-am luat o motocicleta pe care am dus-o la acest Gabi pentru a-i face revizia.

Mi-a schimbat pe la ea filtre, fluide, kit lant etc.

Am luat motocicleta cu o intraziere de cateva zile de la data initiala la care mi-a spus ca va fi gata.

Cand am scos-o la plimbare mi se tot aprindea becul la temperatura apa, asa ca am dus-o inapoi la el. Mi-a spus ca sunt senzorii de pe radiator pe care, la sugestia lui i-am schimbat...

Dupa vre-o 10 km s-a aprins iar becul la temperatura (deci cauza era alta)... Senzorii i-am schimbat si i-am platit fara sa fie cazul. I-am dus iar motocicleta si mi-a remediat problema spunandu-mi in continuare ca senzorii erau de vina...

Concluzia e ca nu aveau cum sa fie senzorii din moment ce si cu cei noi s-a aprins becul... eu cred ca era de la un contact imperfect sau ceva la circuitul electrict...

Dupa un drum la Iasi, observ un surub (desfiletat aproape sa cada) care prinde capacul de la sistemul de franare spate (tambur) de cadru, surub care banuiesc ca a uitat sa-l strang cand a umblat pe acolo... Nu pot garanta ca e vina mecanicului, poate s-a desfacut singur de la vibratii, dar nu prea cred, deoarece avea piulita antidesfacere... l-am strans eu in Iasi si nu s-a mai desfacut nici dupa 200 km...

Trecand peste, se mai auzea o bataie la motor care se pare ca era de la tobe... Il intreb intr-o zi de luni, cand se elibereaza ca sa-i duc moto sa se uite si sa o remedieze. Mi-a raspuns sa o duc miercuri.

Am dus-o miercuri si vineri am trecut sa vad daca a facut ceva la ea. Bineintelesc ca, la fel ca si in datile anterioare moto era in pozitia in care o lasasem initial... si mi-a spus ca vineri si sambata se ocupa de ea... sambata seara il sun si nici nu a avut bunul simt sa rapunda.

Luni dimimneata ma duc acolo sa vad care-i treaba si nici nu se apucase de ea... mi-a spus sa vin miercuri la 17 sa o iau... Miercuri m-am dus si motocicleta era desfacuta partial iar el lucra la o alta motocicleta care venise de curand in service justificand ca abia acu i-au venit piese de la motociclete din urma (am simtit ca e vorba de acelasi stil de adevar pe care mi l-a plasat si la problema cu senzorii de pe radiator)...

In fine, de cate ori ma duceam pe acolo se comporta de parca as fi vre-un intrus nu un client care-i PLATESTE REPARATIILE....

Mi-a zis sa trec sa iau motocicleta joi la 15... am trecut la 13 (ca aveam treaba prin zona) sa vad in ce stadiu este... bineinteles ca era in aceeasi pozitie si el lucra la alta motocicleta si a inceput sa se rasteasca la mine ca "ce tot il frec la cap si trec pe acolo daca mi-a zis la 15" - la fel mi-a spus ca miercuri va fi gata....apoi ca vineri-sambata, apoi ca miercuri (iar) etc. In cele din urma, la ora 15 era gata motocicleta cu zgomotul respectiv atenuat.... inca mai am acel zgomot dar nu mai este la fel de pronuntat...

Concluzia e ca mi-a tinut in service motocicleta 8 zile ca sa lucreze la ea 2-3 ore.

In final imi spune sa-mi iau motocicleta si sa nu mai trec pe la el...

Daca vreti sa va faceti motocicletele in Piatra Neamt aveti vre-o trei optiuni (eu am numerele la 3 mecanici) dar va recomand sa incercati la 2 dintre ei ... Gabi m-a dezamagit... Nu stie sa discute cu un client si nu stie ce inseamna sa fii profesionist si sa-ti respecti clientii... copilul asta s-a imbatat cu iluzii. Din cauza ca nu are concurenta se comporta ca un om lipsit de respect.

Rog sa-mi scuzati frustrarea dar atata timp cat eu imi respect colaboratorii si clientii, nu am cum sa nu fiu frustrat cand dau peste un om care se comporta cu clientii lui ca si cum ar fi niste pitici ce-i stau la picioare si joaca cum le canta el...

Daca doriti numere de telefon a celor 3 mecanici moto pe care-i cunosc, imi lasti mesaj privat si vi le pun la dispozitie pe toate trei.... inclusiv al lui Gabi daca aveti nervii tari...

Editat de Mr.Sebi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...