Sari la conținut

Problema Honda CBR 1000RR 2004 !


Postări Recomandate

Salut! cred ca am o problema la motocicleta mea, 1000RR 04, si anume : in timp ce merg, mai ales cu o treapta mai inferioara, imi zmuceste si se aude un "clanc" atunci cand accelerez incet, si la fel in momentul cand dezactelerez ! tin sa va spun ca am schimbat kitul de lant ! initial am crezut ca de la lant e..fiind uzat imi face asa..dar l-am schimbat si tot asa face! ati mai intalnit problema asta? de la ce poate fi? ambreiaj, cutie?!?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intradevar..... poate fi de la transmisie... ambreazul e umed.. nu face asa...... ori scapa ori nu debaiaza deloc sau croncane permanent... posibil ca lantul sa nu fie intins corespunzator sau nu calca bine pe unul din pinioane... ori exista posibilitatea ca unul din pinioane sa nu fie fie srans bine si in sarcina sa manifeste sunete si smuncituri .. atentie sa nu te trezesti cu lantul prin carene...... demonteaza si verifica fiecare surub ax. piulitza ce tine de transmisie..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e usor sa ne dam cu parerea..foarte probabil sa ne si inselam putina miticulozitate nu strik .... trebuie sa nu te sperii si sa fii atent la ce se petrece acolo..daca nu ai cunostinte in domeniul mecanicii . recomand a merge intr-un service de specialitate cu sigurantza cel de acolo au habar de ce se petrece la motocicleta ta :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tari intrebarile astea!!

du-te le un service omule!!

sau la un prieten cunoscator!!

stii reclama aia cand masina facea par..poc poc??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tari intrebarile astea!!

du-te le un service omule!!

sau la un prieten cunoscator!!

stii reclama aia cand masina facea par..poc poc??

Daca nu poti sa dai un raspuns pertinent mai bine te abtii, era Pac, pac, pac, poc nu par, poc, poc ... induci oamenii in eroare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc pentru toate raspunsurile! si da, octavius, am sa merg si la service, dar vroiam sa strang cat mai multe pareri, sfaturi...si din cate vad au mai intalnit si altii problema asta.

Danysenda, daca are joc pe ax cum se remediaza problema? ca de strans, eu zic ca e strans ...!



intradevar..... poate fi de la transmisie... ambreazul e umed.. nu face asa...... ori scapa ori nu debaiaza deloc sau croncane permanent... posibil ca lantul sa nu fie intins corespunzator sau nu calca bine pe unul din pinioane... ori exista posibilitatea ca unul din pinioane sa nu fie fie srans bine si in sarcina sa manifeste sunete si smuncituri .. atentie sa nu te trezesti cu lantul prin carene...... demonteaza si verifica fiecare surub ax. piulitza ce tine de transmisie..

da..am sa verific pinioanele..cu toate ca nu cred sa fie vreunu slab..:| ..tin sa cred ca ar fi ceva din transmisie, cutie...sa zicem ca ar fi de la cutie, ce anume ar fi? e grav? :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...