Sari la conținut

Accident Fizicienilor


LucianU
 Share

Postări Recomandate

Tipic incepatorilor de masini....neacordare de prioritate. Un pusti cu un ford break B 40 YUK a taiat fata la un rider cu un R6 nr BR 03 WRS. Riderul a intrat in laterala stg si a cazut. Are mana stg rupta si este la spital. Am si poze daca e ceva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 55
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Cam da... Cum a dat un pic caldura cum deja au inceput accidentele. Era si eu ieri sa intru vreo 3 persoane ca nu se uita stanga-dreapta atunci cand trec strada pe un loc interzis. Si cand trec , zici ca trec in doru timpului , ca se uita la tine de parca nu ai putea sa ii faci nimic. Ingrozitor ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baiatul cu R6 este prieten de-al meu... este incepator si are motoru de vreo 2 sapt... fratele meu si inca un prieten motorist sunt la spital... l-au bagat la radiografii... cica ar avea vreo doua oase rupte la mana si ceva leziuni interne... pacat... iar bataia lu jegosu ala cu ford-ul, nu o ia nici dracu...



puneti poze daca aveti!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea este ca fiecare are dreptul sa isi aleaga ceea ce vrea sa calareasca... si punct!!! eu ca incepator anul trecut, mi-am luat R1... acum am un 1100XX... si nu m-am facut praf... nu e relevant deloc... gazu' e la tine!!! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu azi era sa mi-o iau de la un taximetrist. S-a gandit el ca poate sa intoarca pe Nerva Traian (3 benzi pe sens) de pe prima banda (eu fiind pe banda 3 langa linia de tramvai). Am calcat niste frane de m-am mirat si eu ca le am! ^_^
Ride safe my friends!
PS: Sper ca baiatul cu R6 sa-si revina complet. Asfalt uscat tutuor si fara incidente.

Editat de FloRider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ultimele vesti de la spital... baiatul este la tomograf.... are gatul in pioneze... fractura deschisa la mana stanga si ce vor mai descoperi... sa speram ca nimic.... puneti poze daca aveti!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fordul avea avarii minime,iar dupa impact mobra s-a dus taras maxim 10 metri,oprindu-se in spatele unei masini parcate pe dreapta. Cred ca a incercat sa-l ocoleasca pe bizon dar nu a reusit! Cred ca daca avea viteza mobra intra sub masina sau ii spargea macar bara.

post-45735-0-93668600-1366290170_thumb.jpg

post-45735-0-65017600-1366290189_thumb.jpg

post-45735-0-75206700-1366290209_thumb.jpg

post-45735-0-07301900-1366290231_thumb.jpg

post-45735-0-89383400-1366290244_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu arata chiar rau R6le...rezervoru se schimba si cu mici reglaje si e ca nou.. da cu fractura deschisa si gatul in pioneze... asta dureaza.. sanatate raiderului si atentie sporita tuturor !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea este ca fiecare are dreptul sa isi aleaga ceea ce vrea sa calareasca... si punct!!! eu ca incepator anul trecut, mi-am luat R1... acum am un 1100XX... si nu m-am facut praf... nu e relevant deloc... gazu' e la tine!!! ;)

 

Sunt de acord cu tine.

 

a inceput sezonu' asta in forta tare ... atat de multe accidente si e abia jumatatea' lu' aprilie ... Dumnezeu cu mila !

 

asa e din pacate...sanatate motociclistului..iar pentru domnul cu ford :) ce o vrea Dumnezeu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astia de la inmatriculari nu mai dau numere drepte pentru vitezane ? toate sunt indoite de la mijloc?

Sunt convins ca,daca era perfect drept nu se mai intampla accidentul. :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum am vazut si eu pozele...aiurea. Sper sa se recupereze repede dar nah..nici eu nu sunt de parere k ar trebui sa calareasca R6 daca e incepator...si nu e vorba de calitatile lui de sofat ci vezi bine...te face altu zob daca nu mergi prudent si preventiv. Daca nu esti obisnuit cu traficul din Bucuresti ti-e foarte greu sa te adaptezi pe 2 roti. De curiozitate te intreb Raullyto , ziceai ca il cunosti pe baiat. Statea cumva pe undeva pe langa Stirbei Voda intersectie cu Calea Plevnei? In fiecare zi trec p-acolo si vad un R6 negru ce seamana foarte mult cu cel din poze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt convins ca,daca era perfect drept nu se mai intampla accidentul. :wacko:

Sunt convins ca isi indoaie numerele ca sa fie vizibile din cer... si pentru ca merg decent... incepator fiind...aha...

Tine de mentalitate si de cum consideri mersul pe strada, ca idee.

 

 

P.S.Esti barbat ? Vrei sa mergi tare, sa dai pumni, sa alea-alea ? Fii barbat pana la capat, nu te ascunde ca o fetita. Ia sa vedem cum te simti cand te-ar pocni o masina fara numere, cum te-ai mai coi si plange pe forumuri... Dar asta e alta poveste cu privire la mentalitate & shit...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Soferul este in clasa a 12 a deci zero experienta iar cumulata cu experienta putina a riderului....a rezultat accidentul. Sanatate riderului.

Cand l-am intrebat pe politist de ce nu da lege ca toti soferii sa isi ia permisu dupa 24 de ani...ca de , pe noi ne restrictioneaza...a zis ca nu dau ei legile. Iar cand i-am spus ca ne omoara astia pe strada ca pe muste....raspunsul a fost : "lasa ca nici voi nu sunteti sfinti "

No coment....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba da, s-a gandit careva ca numaru ala indoit era de la fostu proprietar? mai e si numar de BRAILA in plm.. mobra plimbata prin buc...

sariti toti ca curcile..

la cum e oprit fordu asta era cam de evitat, mi-e greu sa cred ca s-a aruncat prostu fix in fata mobrei.. - nu dati cu pietre, asa arata in poze, poate masina s-a mai miscat putin.

 

@lucian - asta e raspunsul care-l primesti cand generalizezi ca prostu in fata unui alt prost..

pe mine nu ma omoara ASTIA pe strada si vad ca nici pe tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Soferul este in clasa a 12 a deci zero experienta iar cumulata cu experienta putina a riderului....a rezultat accidentul. Sanatate riderului.

Cand l-am intrebat pe politist de ce nu da lege ca toti soferii sa isi ia permisu dupa 24 de ani...ca de , pe noi ne restrictioneaza...a zis ca nu dau ei legile. Iar cand i-am spus ca ne omoara astia pe strada ca pe muste....raspunsul a fost : "lasa ca nici voi nu sunteti sfinti "

No coment....

 

Absolut toti zic asa..lasa ca si voi mergeti cu viteza , lasa ca nici voi nu sunteti sfinti , mie imi spui de voi..voi sunteti mai rau . si tot asa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...