Sari la conținut

Asociatia Ingerasul Tau


Ciureanu
 Share

Postări Recomandate

Asociatia Ingerasul tau, asigura consultanta tehnica, juridica si psihologica pentru victime directe sau colaterale din accidente auto si moto !

Pentru mai multe detalii accesati site-ul de mai jos sau intrebati pe post.

 

www.asociatiaingerasultau.ro

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

"Sustinem moral si financiar atat victimele accidentelor cat si familiile acestora prin asistenta psihologica sau consiliere,gratuit.

Suntem alaturi de persoanele care au fost implicate intr-un accident moto/auto oferind consiliere tehnica,juridica si asistenta sociala precum si educatie rutiera."

 

"Cine poate apela la serviciile noastre?

Orice persoana care este victima unui accident auto si poseda documentele medicale din care rezulta vatamarea corporala sau in cazul decesului, mostenitorii legali sau urmasii persoanei decedate."

Din ce scrie pe site-ul lor, par deci a fi ok: http://www.asociatiaingerasultau.ro/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Sustinem moral si financiar atat victimele accidentelor cat si familiile acestora prin asistenta psihologica sau consiliere,gratuit.

Suntem alaturi de persoanele care au fost implicate intr-un accident moto/auto oferind consiliere tehnica,juridica si asistenta sociala precum si educatie rutiera."

 

"Cine poate apela la serviciile noastre?

Orice persoana care este victima unui accident auto si poseda documentele medicale din care rezulta vatamarea corporala sau in cazul decesului, mostenitorii legali sau urmasii persoanei decedate."

Din ce scrie pe site-ul lor, par deci a fi ok: http://www.asociatiaingerasultau.ro/

 

 

Parca suna altfel..asa da !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur, foarte util.

 

 

 

p.s. concediati-va designerul grafic...

 

cropped-ingerasultau.png

A

 

Cat o fi de greu sa verifici cateva zeci de cuvinte? Nu mai vb de spatiul inaintea semnului exclamarii.

 

post-12206-0-73320600-1366355033_thumb.jpg

Editat de Tashulina
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si io m-am gandit la fel initial... Dar cu mancat de litere direct in titlul siteului propriu...nu stiu ce sa zic...

oameni suntem ;)

 

Cat o fi de greu sa verifici cateva zeci de cuvinte? Nu mai vb de spatiul inaintea semnului exclamarii.

 

attachicon.gifasociatia.jpg

 

daca erai bine intentionata dadeai un PM prin care le spuneai ca au mancat o litera, sau 2-3.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu totii suntem troli, mai mult sau mai putin, that's a fact. Haideti totusi sa ne concentram pe promovarea/raspandirea/diseminarea acestei initiative nobile si gratuite. Ori asta, ori ignoram topicul. Nu e loc pt grammar nazys aici, parerea mea.

 

Felicitari asociatiei, sper sa nu am nevoie de voi si mult succes. Sper sa fiti de folos comunitatii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oameni suntem ;)

 

 

daca erai bine intentionata dadeai un PM prin care le spuneai ca au mancat o litera, sau 2-3.

 

Mi-ar fi placut sa constat ca suntem oameni care au trecut pe la scoala, dar deh, probabil sunt pretentioasa.

 

Au postat informatia/linkul si au asteptat reactii. Una din ele este si a mea sau a celor care s-au sesizat legat de aceeasi problema.

 

Sa inteleg ca daca nu le-am dat PM ci am sesizat aici greselile sunt...rau intentionata?

 

Mie uneia nu-mi inspira nimic bun sau profi un enunt/o pagina web/text cu greseli gramaticale, dar poate sunt ei exceptia care confirma (din pacate) regula.

 

In rest le urez succes baietilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-ar fi placut sa constat ca suntem oameni care au trecut pe la scoala, dar deh, probabil sunt pretentioasa.

 

Au postat informatia/linkul si au asteptat reactii. Una din ele este si a mea sau a celor care s-au sesizat legat de aceeasi problema.

 

Sa inteleg ca daca nu le-am dat PM ci am sesizat aici greselile sunt...rau intentionata?

 

Mie uneia nu-mi inspira nimic bun sau profi un enunt/o pagina web/text cu greseli gramaticale, dar poate sunt ei exceptia care confirma (din pacate) regula.

 

In rest le urez succes baietilor.

Mai mult ca sigur aici e vorba de simple greseli din neatentie/graba, nu de analfabetism; ai fi putut sa-ti dai seama de asta. Daca tot intrebi, cred ca ai vrut sa te dai rotunda dar in ochii mei ai parut patrata.

 

Sa-ti zic una buna: nu trebuie sa ai scoala ca sa fii om.

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-ar fi placut sa constat ca suntem oameni care au trecut pe la scoala, dar deh, probabil sunt pretentioasa.

 

Au postat informatia/linkul si au asteptat reactii. Una din ele este si a mea sau a celor care s-au sesizat legat de aceeasi problema.

 

Sa inteleg ca daca nu le-am dat PM ci am sesizat aici greselile sunt...rau intentionata?

 

Mie uneia nu-mi inspira nimic bun sau profi un enunt/o pagina web/text cu greseli gramaticale, dar poate sunt ei exceptia care confirma (din pacate) regula.

 

In rest le urez succes baietilor.

Like, like. Mitu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai mult ca sigur aici e vorba de simple greseli din neatentie/graba, nu de analfabetism; ai fi putut sa-ti dai seama de asta. Daca tot intrebi, cred ca ai vrut sa te dai rotunda dar in ochii mei ai parut patrata.

 

Simplele greseli cauzate de neatentie/graba apar atunci cand scrii ceva spontan, nu cand faci structura/scheletul unui site. In cazul al doilea exista niste verificari, niste aprobari finale, niste perechi de ochi care verifica pana sa-si dea ok-ul. Din pacate tara asta a devenit plina de asemenea "greseli din neatentie" si plina ochi de scuze de genul celei furnizate de tine. Daca-i atat de greu sa scriem/vorbim corect romaneste poate ar trebui sa ne punem niste intrebari...

 

Remarca de la final e oarecum amuzanta...insa intrebarea mea nu era legata de raspunsul tau, ci de altceva. De multe ori "trasul de urechi" in public te face sa-ti indrepti greselile mai constiincios decat soptitul la ureche fiind tras deoparte. Cel putin la mine functioneaza. Pe altii se pare ca doar ii frustreaza...

 

Sa-ti zic una buna: nu trebuie sa ai scoala ca sa fii om.

 

oameni suntem ;)

 

Din cele doua remarci se trage o singura concluzie... Sa inteleg ca "oamenii" in categoria careia te-ai introdus si tu vorbind la plural nu au scoala?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

retard?

 

Nu, nu aveam impresia asta despre tine dar daca insisti ok :)

 

Oamenii si-au reparat greselile de pe site care nu erau o asa mare problema dar dadeau prost la imagine.. :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ti-am mai explicat o data, mai demult, ca retard inseamna "intarziere", nu "intarziat". Ala e "retardat". Asta asa, ca tot veni vorba de greseli de tastare sau din neatentie...

te-ai gandit ca poate era in limba engleza?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne cerem scuze pentru greselile gramaticale ale site-ului (acesta este inca in lucru) din aceasta cauza nu are prea multe detalii despre serviciile oferite.

Sa aveti un weekend placut si asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...