Sari la conținut

ENDUROSTORE
 Share

Postări Recomandate

Ce ziceti de o prieteneasca enduro la Camping arges pe data de 18 mai ? Adresez aceasta invitatie enduristilor de hobby, celor care nu pot, nu au timp, sau nu vor sa se chinuie pe un traseu de hard enduro, ci care mai degraba vor sa socializeze dupa o endureala faina , la foc si voie buna.
O sa pregatesc un traseu marcat pe banda, nu mai lung de 30-40km, pe care unii buni il termina in 2 ore iar altii in 4-5 ore, dar toata lumea ajunge la bere.
Daca va convine, spuneti, sunati au dati mail — la www.camping-arges.ro
— la KTM CAMP la Curtea de Arges!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe 18 mai e prieteneasca de la Cislau

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

donati pt prieteneasca est de 50 lei/participant.

in camping sunt 5 casute de cate 2 paturi si 2 camere cu pat dublu in cabana.

dupa ce se ocupa tot camping-ul o sa dau cateva cazari in oras dar sunt 7 km pana acolo... se poate veni si cu cortul sau mai sunt ceva cazari la gazda in sat...pe langa camping...



la cislau este hard enduro...eu fac o prieteneasca pt cei care nu se duc la cislau...dar daca toata lumea doreste sa schimb data, atunci nu-i problema...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari pentru initiativa, Vali ! Acum chiar o sa vin la tine acolo ! Ce ai zice sa o tii pe 1 iunie ? In ziua aia nu e nimic programat nici in calendarul FRM , nici in cel "prietenesc". Inainte si dupa weekendul asta sunt deja programate evenimente enduro. Sunt multe anul asta, ceea ce e bine dar e pacat mare sa trebuiasca sa alegi intre doua de acelasi tip oarecum, cum va fi de pilda intre EMD clasa hobby si Harghita Enduro , ambele programate in acelasi weekend !!! Cu un pic de intelegere intre organizatori si consultarea calendarului FRM si a celui prietenesc din rubrica "Evenimente offroad 2013" de pe forumul asta incap insa toate si asa suntem toti multumiti ! Eu si multi altii am vrea sa mergem la Cislau, anul asta, din prezentare nu arata foarte hard, dar stim cum face XM Raid traseele...macar incercam, vedem despre ce e vorba, pare misto din prezentare. Asa ca ma pregatesc deja pt. evenimentul tau! Il notam in calendar pe 1 iunie, ce ziceti ? Doar a doua zi, pe 2 iunie (duminica) e enduro-cross la Cozmeni, cine vrea, poate sa le bifeze pe amandoua. Poate gasesti niste pensiuni (gazde) aproape, ca o sa fie ceva lume si n-o sa ai loc de cazare pentru toti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari pentru initiativa, Vali ! Acum chiar o sa vin la tine acolo ! Ce ai zice sa o tii pe 1 iunie ? In ziua aia nu e nimic programat nici in calendarul FRM , nici in cel "prietenesc". Inainte si dupa weekendul asta sunt deja programate evenimente enduro. Sunt multe anul asta, ceea ce e bine dar e pacat mare sa trebuiasca sa alegi intre doua de acelasi tip oarecum, cum va fi de pilda intre EMD clasa hobby si Harghita Enduro , ambele programate in acelasi weekend !!! Cu un pic de intelegere intre organizatori si consultarea calendarului FRM si a celui prietenesc din rubrica "Evenimente offroad 2013" de pe forumul asta incap insa toate si asa suntem toti multumiti ! Eu si multi altii am vrea sa mergem la Cislau, anul asta, din prezentare nu arata foarte hard, dar stim cum face XM Raid traseele...macar incercam, vedem despre ce e vorba, pare misto din prezentare. Asa ca ma pregatesc deja pt. evenimentul tau! Il notam in calendar pe 1 iunie, ce ziceti ? Doar a doua zi, pe 2 iunie (duminica) e enduro-cross la Cozmeni, cine vrea, poate sa le bifeze pe amandoua. Poate gasesti niste pensiuni (gazde) aproape, ca o sa fie ceva lume si n-o sa ai loc de cazare pentru toti.

salut bogdane, hai ca ma gandesc i la varianta 1 iunie..... va anunt...a vedem ce mai zice lumea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ramane pe 18 mai si apoi mai putem sa reeditam, pt cine nu poate sa vina !

 

pt prietenii mei de la cislau, ii rog sa inteleaga ca nu ne calcam pe coada, eu fac o mica intrunire numai pt hobby iar la voi este di-ta-ma concursul. V a urez succes !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E cum spui tu Valica. Vad ca stii tu mai bine decat stim noi ce va fi la Cislau. Te informez in mod oficial ca e traseu de hobby si ca te invitam si pe tine. Te pup

ramane pe 18 mai si apoi mai putem sa reeditam, pt cine nu poate sa vina !

 

pt prietenii mei de la cislau, ii rog sa inteleaga ca nu ne calcam pe coada, eu fac o mica intrunire numai pt hobby iar la voi este di-ta-ma concursul. V a urez succes !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Detalii prieteneasca la Curtea de Arges:

lungime traseu - aprox 40 km

tip - single trail, eventual cu 2-3 chicken-line-uri in caz de necesitate

dificultate : Hobby - traseul trebuie terminat de orice endurist incepator

startul la ora 10 am, de la camping-arges

inscrieri vineri seara si sambata dimineata

premii in bere

donatia sugerata este de 50 lei

dupa cursa se lasa cu gratare si voie buna.

detalii cazare in afara de camping, in curand.

intrebari la :

valichefani@gmail.com ; camping.arges@gmail.com — locatie camping

0755.342.909 sau 0725.91.88.02

poster-SECA_color-1-212x300.jpg

Editat de ENDUROSTORE
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa Jumboooo !!!!!!!! Hai ai nostriii !!!!!! :mexicanwave:

alte cateva detalii :

 

Interzis expertilor !!!!!! traseul este aproape gata, are 35 km. pot sa il lungesc cu inca 10, sau celor care li se pare prea usor si il termina repede, pot sa mai faca o tura ! ce credeti? Probabil vremea va fi buna, si chiar daca ploua putin, traseul se poate termina putin mai greu....revin cu locuri de cazare in oras la pensiuni - 5km distanta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

!facem campionat de soft enduro national,numai sa ne respectam uni pe alti adica reciproc ca sa fie enduristul in avantaj .sa nu urmarim partea financiara care deobicei e pe minus !!!!hai sa stabilim datele dinainte ca sa nu mai apara prietenesti in aceiasi zi.eu acum cu cine votez?Vali prietenu meu iar Ovi cumnatul meu Stef ?!?fiind si primi care au anuntat obligat merg la ei.dar apoi facem gasca sa venim la tine nenea Vali.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

!facem campionat de soft enduro national,numai sa ne respectam uni pe alti adica reciproc ca sa fie enduristul in avantaj .sa nu urmarim partea financiara care deobicei e pe minus !!!!hai sa stabilim datele dinainte ca sa nu mai apara prietenesti in aceiasi zi.eu acum cu cine votez?Vali prietenu meu iar Ovi cumnatul meu Stef ?!?fiind si primi care au anuntat obligat merg la ei.dar apoi facem gasca sa venim la tine nenea Vali.

facem campionat nenea teo.... si vorba ta...in folosul comunitatii hibbiste. multumesc de aprecieri si data vitoare ne corelam !

bafta si distractie mare la voi !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

alooou,facem si noi campionat de forestiere atunci si gata treaba,fratilor,nu am muncit de ne-am rupt ani de zile sa facem hard enduro,daca vreti prietenesti hai sa facem prietenesti,dar vreti cronometru atunci se schimba prieteneasca in cursa ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

alooou,facem si noi campionat de forestiere atunci si gata treaba,fratilor,nu am muncit de ne-am rupt ani de zile sa facem hard enduro,daca vreti prietenesti hai sa facem prietenesti,dar vreti cronometru atunci se schimba prieteneasca in cursa ..

stai ma nebunule , care esti...tu...nu termina nimeni cu hard enduro, numai ca mai apar si cateva din astea mai soft, sa vina si baietii de la birou care ies o data pe an si nu au nici o amarata de prieteneasca sa mearga. pt ca de fapt este cerere si nu era produsul.... este?....

 

 

Detalii de cazare :

 

Pensiunea Ioana : 0721.322.966 ; www.pensiuneaioana-ag.ro

Pensiunea Ruxi : 0727.827.675 ; www.pensiunea-ruxi.ro

Pensiunea Montana : 0248.722.364

Pensiunea restaurant sarbesc : 0722.849.157 ; 0729.756.814 ; www.restaurantsarbesc.ro

Pensiunea Casa Domneasca : 0747.11.99.00 ; www.casa-domnesca.ro

Pensiunea Rai : 0733.112.112 : 0722.112.112 ; http://www.turistinfo.ro/curtea_de_arges/cazare-curtea_de_arges/pensiunea_rai-c78906.html

 

Pensiunile sunt in Curtea de Arges, distanta de 5-7 km de camping.

Masinile si remorcile se pot lasa pe strada in fata camping-ului

Motoarele se baga in camping unde sunt in siguranta.

Nu se merge cu motorul prin sat, in span . Vit max 20km/h.

Editat de ENDUROSTORE
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

draga Stefi, sti de ce apar aceste curse prietenesti??? sa iti spun eu daca cumva nu v-ati prins: iexista niste bajeti inteligenti care nu viseaza decat jarvisi, knightsi si alti campioni. fac curse de hard enduro pe care le termina 25-30% dintre cei inscrisi in timp ce grosul comunitatii enduro, pasionatii care merg doar de placere pentru a se plimba oleaca prin padure si a evada din cotidianul urban sunt lasati deoparte. nu interesa pe nimeni parerea si doleantele lor dar ei au devenit tot mai multi pentru ca fenomenul a explodat cum bine stiti.

 

Acum problema e simpla, lumea fuge de hardenduro, pentru ca ani la rand am dat cu mucii-n fasole, mai ales anul trecut si nu am organizat trasee pentru cei mai putin experimentati, modalitati prin care hobbiti sa poata ajunge in locuri din care sa ii urmareasca pe cei buni la lucru. Multi hobiti renunta sa vina la cursa pt ca nu sunt pregatiti fizic si tehnic sa sara un bustean sau sa traverseze un paraias... bine bine, o sa zice-ti du-te frate si te antreneaza.... mda, dar ei sunt multi si singura modalitate prin care se antreneaza este anturajul prietenestilor pt ca in restul saptamanii nu au timp, chef, gasca etc.

 

parerea mea ;)

 

 

 

 

 

 

PS: Pentru cei dornici de a parcurge traseul impreuna cu mine si de a invata una-alta va stau la dispozitie. si la aceasta intalnire prieteneasca ii astept pe cei mai putini antrenati sa ii ajut cu sfaturi :) fac o grupa de maxim 6 hobbiti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ideea ca trebuie sa "cresti" hobbiti sa-i faci experti este gresita... Unii vor sa ramana hobbiti si gata, din motivele aratate mai sus. Hobbiti care vor sa devina experti se descurca singuri :)

Editat de tedted
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...