Sari la conținut

DESCHIDEREA SEZONULUI 2013 - BMW MOTORRAD


BMW Motorrad
 Share

Postări Recomandate

BMW Motorrad Romania deschide sezonul moto din acest an cu o petrecere organizata in primul weekend dupa Paste, 11-12 mai 2013, pe Circuitul de motocross Breghina de la Zarnesti (judetul Brasov).

 

Evenimentul incepe sambata, la ora 11:00, si cuprinde demonstratii oferite de catre campionul mondial la stunt-riding Chris Pfeiffer, sesiuni de drive-test cu motociclete din gama BMW si Husqvarna, concursuri cu premii, concerte sustinute de trupele romanesti Robin and the Backstabbers si Moonlight Breakfast, o super surpriza denumita „90 ani in 90 secunde” si o parada a motociclistilor, totul garnisit cu mancare si bautura bavareza.

Intrarea este libera !

 

Petrecerea BMW Motorrad de la Zarnesti se va derula dupa urmatorul program:

Sambata, 11 mai

11:00 Deschidere eveniment

11:30-17:00 Drive test BMW Motorrad, modelele GS

17:00 Stunt-show Chris Pfeiffer

17:30 Moment special

19:30 Chris Pfeiffer show + sesiune autografe

20:15-21:15 Concert Robin and the Backstabbers

21:15-22:15 Tombola cu premii

22:15-23:15 Concert Moonlight Breakfast

Concursuri cu premii

 

Duminica, 12 mai

9:30-13:30 Drive test BMW Motorrad, modelele GS

Concursuri cu premii

14:00 Sfarsitul evenimentului, cu parada motociclistilor (Zarnesti-Brasov)

 

Va asteptam !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 80
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • Admin

Cineva mai tinerel care are ochelarii de apropiere la el imi poate sopti si mie ce sigla este pusa pe afisul de prezentare, in coltul din stanga sus?

Presupun ca M.A.N Romania este un lucru serios daca BMW Motorrad s-a inhaitat cu noi :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acu tinand cont de parteneriat, era si greu de anticipat :)

Felicitari, oricum!

 

 

Veti avea diponibila la test ride si Husqvarna Terra ?

Da'le mail, cred ca mai simplu si mai rapid asa. Desi afisul zice modelele GS...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cineva mai tinerel care are ochelarii de apropiere la el imi poate sopti si mie ce sigla este pusa pe afisul de prezentare, in coltul din stanga sus?

Presupun ca M.A.N Romania este un lucru serios daca BMW Motorrad s-a inhaitat cu noi :rolleyes:

Mosule, si tu ceri ochelari ?

M-as bucura sa ne vedem la Zarnesti,..dau cateva beri !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@dexxter : Inscrierile se fac la locatie sambata in intervalul orar: 11:30 - 17:00 si duminica in intervalul : 09:30 - 13:00

@ERU : Asteptam raspuns si noi daca vom putea asigura modelele Husqvarna ! Momentan putem asigura testarea pe noul model R 1200 GS .

 

 

Am sa mentionez faptul ca avem o zona special pentru camping !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc pentru raspuns, v-am si trimis astazi mail in care mai ceream niste detalii.

in alta ordine de idei, presupun ca zona de campare va fi separata de cea de parcare moto si ca cea din urma va fi pazita...

 

@22 iulian: ne vedem la zarnesti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cineva mai tinerel care are ochelarii de apropiere la el imi poate sopti si mie ce sigla este pusa pe afisul de prezentare, in coltul din stanga sus?

Presupun ca M.A.N Romania este un lucru serios daca BMW Motorrad s-a inhaitat cu noi :rolleyes:

Vezi inca bine chiar fara ochelari, este cum ai spus.

Mi-ar fi placut sa particip, dar sint plecat cu clasa la Mamaia in acel weekend, dar vin sigur la MAN, vreme buna si succes BMW Motorrad si participantilor!

Nu uita sa-mi trimiti citeva stikere si postere, toate bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara,

 

Pentru testare sunt urmatoarele: F 700GS, F 800GS, R 1200GS, R 1200GS Adventure + 3 modele Husqvarna.

De asemenea, Polaris, unul dintre partenerii nostri va avea 3 ATV la test.

Pentru campare exista o zona imprejmuita si pazita, cu iarba pe jos.

Sunt suficient de multe pensiuni in zona cu preturi rezonabile 70-80 ron camera/noapte.

Parcarea moto/auto va fi separata, si pazita.

Inscrierile se fac la locatie, in medie fiecare drive test va dura aproximativ 25-30 minute. Grupele vor fi de cate 8 persoane, si participantii vor fi impartiti in functie de experienta in teren accidentat.

 

Intrarea este libera!

 

Noua ne place traditia, si anul asta facem 90 de ani. Cu aceasta ocazie organizam pentru prima oara in Romania un astfel de eveniment, care dorim sa fie piatra de temelie pentru viitor si sa ne vedem in fiecare primavara de acum inainte la acest eveniment.

 

Vom avea o petrecere pe cinste, la care va asteptam in numar cat mai mare, vom avea si oaspeti din afara tarii, si lume care va incepe sa vorbeasca mai mult despre Romania.

 

Mai presus de toate, imi doresc ca noi motociclistii, sa incepem sa vorbim toti cu aceeasi voce, indiferent de marca, indiferent de orasul unde locuieste, indiferent de clubul din care face parte.

 

Va asteptam!

 

 

Cu stima,

Ionut Batu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu aceasta ocazie organizam pentru prima oara in Romania un astfel de eveniment, care dorim sa fie piatra de temelie pentru viitor si sa ne vedem in fiecare primavara de acum inainte la acest eveniment.

 

Felicitari pentru idee si organizare si pentru faptul ca il aduceti (iar) pe Chris Pfeiffer in Romania!

Era si cazul sa existe o intalnire oficiala, cu implicarea aferenta din partea BMW. Mai bine mai tarziu decat deloc ;)

 

Ce as reprosa insa este intarzierea cu care a fost anuntata aceasta intalnire, in ciuda faptului ca din cate stiu o "coaceti" de ceva timp. Imi pun speranta ca in viitor va putea fi anuntata din timp, cel tarziu la inceputul iernii, cand se fac deja primele planuri pentru "la anu' " Cu atat mai mult cu cat vreti sa devina o traditie, cred ca nu este deloc complicat sa alegeti o perioada "fixa", cum ar fi al doilea weekend din mai sau ceva asemanator.

Asta ar ajuta si daca vreti sa devina cumva "internationala", sa fie timp sa se afle de ea, lumea sa-si poata planifica o excursie in Romania cu motocicleta. Evident, nu ma refer la mine ci la eventualii participanti straini care nu sunt obisnuiti si nu pot fi chiar atat de spontani. Probabil ca se poate face si ceva publicitate, nu neaparat platita, ci prin dealerii BMW, forumuri etc. Sau un singur om prezent la marile saloane moto din Italia, Germania etc. care sa promoveze putin evenimentul.

Am tot auzit motociclisti austrieci si nemti incantati sau dornici de excursii in Romania si intalnirea BMW ar fi cu siguranta un motiv in plus; mai ales ca tara are destul poential dpdv al traseelor, nu mai vorbim pentru posesorii de GS.

Normal, partea asta cu publicitatea si "internationalizarea" intalnirii ar avea probabil sens doar daca prin aceste intalniri nu se urmareste strict cresterea vanzarilor in Roamania (pt ca inseamna efort si cheltuieli mari), ca putem vorbi si de imaginea BMW Motorrad in general, de implicatiile locale/turistice etc.

 

As mai recomanda ca pe viitor intalnirea sa inceapa oficial de vineri dupa-amiaza, sa fie un weekend intreg pentru ca cine vine mai de departe (inclusiv din tara) sa simta pentru ce face drumul. Cu atat mai mult daca se stie din timp, cei care chiar isi doresc sa participe se pot organiza sa ajunga de vineri.

Si, desi probabil deja s-a facut, implicarea pe cat posibil a administratiei locale, sa aiba toata bunavointa pentru asa ceva, sa inteleaga beneficiile promovarii zonei si a faptului ca prin astfel de evenimente se cheltuie si destui bani acolo.

 

Va doresc mult succes! :wave:

 

Vlad

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...