Sari la conținut

alte discutii Bacau


a_deea
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 958
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

membru "FREE WOLF" Piatra-Neamt, locuitor al Buhusi-ului si cunoscator al multora dintre voi, va saluta Razvan...

in ordine, au trecut prin mana mea un nipru, un marauder, un intruder de 800 si acum...tot intruder, dar de 1500

S-a o stapanesti sanatos.....frate de suferinta !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta nu-i suferinta; e placere pura...in sara asta, pe -10 grade, io ii schimbam semnalizarile pe fata... :lol:

doar n-oi fi masochist, da-o draq :cheers:

Ma refeream ca ai un motor super fain ! sa-l stapanesti sanatos fara incidente ! Si ma refeream la replica "frate de suferinta" deoarece facem parte din FREE WOLF si nu am vrut sa fiu rautacios cu tine ! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma refeream ca ai un motor super fain ! sa-l stapanesti sanatos fara incidente ! Si ma refeream la replica "frate de suferinta" deoarece facem parte din FREE WOLF si nu am vrut sa fiu rautacios cu tine ! :D

bai da esti culmea; da nu mai tzii la gluma in 2010? ma stii pe mine botos de fel? pai mai vesel ca mine...putina lume... :lol:

treci incoa sa-tz iei o ciufuleala pt asta... :cheers: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am avut in vara asta unu foarte minor mai bine spus primul accident la 20 km nu am patit nimic nici motorul nu are mare lucru semnalizarea fata dreapta sparta si la kilometraj o zgarietura.

Respect.......

Mesaj completat

Acum asa arata.:()

Mesaj completat

Nu am avut in vara asta unu foarte minor mai bine spus primul accident la 20 km nu am patit nimic nici motorul nu are mare lucru semnalizarea fata dreapta sparta si la kilometraj o zgarietura.

Respect.......

Mesaj completat

Acum asa arata.:()

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incep sa iau cate ceva din ce ii trebuie motocicletei pentru sezonul care vine. Primul e cauciucul de pe spate. Va rog sa imi spuneti si mie care stie cum sunt Kenda? Pretul e bun, pe site arata bine, cica se fac pt moto si atv, sunt americane, dar asta e tot ce am gasit. Daca a avut careva experienta cu ele astept o parere. Va multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am avut in vara asta unu foarte minor mai bine spus primul accident la 20 km nu am patit nimic nici motorul nu are mare lucru semnalizarea fata dreapta sparta si la kilometraj o zgarietura.

Respect.......

Mesaj completat

Acum asa arata.:lol:)

Mesaj completat

 

vitezometru,nu kilometraj..pardon :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incep sa iau cate ceva din ce ii trebuie motocicletei pentru sezonul care vine. Primul e cauciucul de pe spate. Va rog sa imi spuneti si mie care stie cum sunt Kenda? Pretul e bun, pe site arata bine, cica se fac pt moto si atv, sunt americane, dar asta e tot ce am gasit. Daca a avut careva experienta cu ele astept o parere. Va multumesc.

 

ai o lista de preturi? un link?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

si chiar o fost? ca eu abia azi am scos-o afara, la plimbare,sambata era prea ud pe jos. Nu-mi pare rau, ca azi la cat era de frumos si tot m-am intors acasa de parca as fi prasit in noroi :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si chiar o fost? ca eu abia azi am scos-o afara, la plimbare,sambata era prea ud pe jos. Nu-mi pare rau, ca azi la cat era de frumos si tot m-am intors acasa de parca as fi prasit in noroi :o

 

Ca sa te informez si sa te scap de orice "ancheta" pot sa iti spun ca blonda care ti-a dat prioritate sunt eu. Fara nici cele mai mici rele intentii te-as ruga sa te mai gandesti si la alti factori inainte sa faci astfel de comentarii rau intentionate pe forum. Si acum hai sa te lamuresc ce s-a intamplat acolo: te-am vazut ca faceai stanga, m-am uitat in oglinda din dreapta mea si pe banda din dreapta nu era nimic. Intre timp unul mai "fortos" din coloana a iesit cu BMW-ul, cel mai probabil vre-un smecher dintre aia care nu asteapta niciodata si l-am vazut in oglinda cu ce viteza vine; si asta cand deja te-ai pus tu in miscare. Asa ca ti-am facut semn sa stai. Intre timp cred ca te-a vazut si s-a prins el ca trece careva la stanga dar s-a grabit sa te claxoneze ca altfel nu se simtea bine. Asta este una dintre situatiile la care nu te astepti. Sincer imi pare rau pentru inconvenientele create. Ar trebui sa te gandesti ca mai sunt si situatii la care nici nu te astepti si ca poate persoana pe care o crezi vinovata nu este chiar cea care a gresit.

Mesaj completat

Si cum spuneai: "cand ma uit iar la blonda (inca nu-mi venea sa cred),ea imi face semn disperata sa ma opresc,dar motocicleta era deja de-a curmezisul masinii ei. Banuind un pericol,ma uit si pe banda intai unde vad pe unu care tocmai iesise din coloana si gonea nebuneste spre mine."

Daca tu erai deja pusa in miscare si ala tocmai iesise trage concluzia...

Mesaj completat

ai o lista de preturi? un link?

Am numarul unui baiat din Iasi care aduce piese de motocicleta. Eu mi-am "echipat" toata motocicleta de la el. Daca te intereseaza sa-mi dai de stire.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa te informez si sa te scap de orice "ancheta" pot sa iti spun ca blonda care ti-a dat prioritate sunt eu. Fara nici cele mai mici rele intentii te-as ruga sa te mai gandesti si la alti factori inainte sa faci astfel de comentarii rau intentionate pe forum. Si acum hai sa te lamuresc ce s-a intamplat acolo: te-am vazut ca faceai stanga, m-am uitat in oglinda din dreapta mea si pe banda din dreapta nu era nimic. Intre timp unul mai "fortos" din coloana a iesit cu BMW-ul, cel mai probabil vre-un smecher dintre aia care nu asteapta niciodata si l-am vazut in oglinda cu ce viteza vine; si asta cand deja te-ai pus tu in miscare. Asa ca ti-am facut semn sa stai. Intre timp cred ca te-a vazut si s-a prins el ca trece careva la stanga dar s-a grabit sa te claxoneze ca altfel nu se simtea bine. Asta este una dintre situatiile la care nu te astepti. Sincer imi pare rau pentru inconvenientele create. Ar trebui sa te gandesti ca mai sunt si situatii la care nici nu te astepti si ca poate persoana pe care o crezi vinovata nu este chiar cea care a gresit.

Mesaj completat

Si cum spuneai: "cand ma uit iar la blonda (inca nu-mi venea sa cred),ea imi face semn disperata sa ma opresc,dar motocicleta era deja de-a curmezisul masinii ei. Banuind un pericol,ma uit si pe banda intai unde vad pe unu care tocmai iesise din coloana si gonea nebuneste spre mine."

Daca tu erai deja pusa in miscare si ala tocmai iesise trage concluzia...

Mesaj completat

 

Am numarul unui baiat din Iasi care aduce piese de motocicleta. Eu mi-am "echipat" toata motocicleta de la el. Daca te intereseaza sa-mi dai de stire.

1.Comentariile erau pe blog,nu pe forum dar cand am timp recitesc si modific

2.Am pus problema in acest fel pentru ca esti a treia femeie care ma ajuta in trafic(culmea, toate 3 au fost blonde :) ). In general, soferitele ma incurca sau fac abstractie de persoana mea

3.Claxonul l-am auzit dupa ce am plecat din fata lui

4.Multumesc de lamuriri, prima impresie a fost ca m-ai lasat sa trec ca sa te simti bine, ca esti soferita atat de buna incat vezi chiar si motociclistii,dar ai uitat de oglinzi (in impresia mea, nu in realitate)

5.Data viitoare te rog frumos sa ma lasi sa astept, ca nu ma grabesc niciodata,atata timp cat nu ma strecor

6.Stiu ca am partea mea de vina :D

7.Cer inca o data scuze pentru comentarii si le modific cu prima ocazie :o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1.Comentariile erau pe blog,nu pe forum dar cand am timp recitesc si modific

2.Am pus problema in acest fel pentru ca esti a treia femeie care ma ajuta in trafic(culmea, toate 3 au fost blonde :cheers: ). In general, soferitele ma incurca sau fac abstractie de persoana mea

3.Claxonul l-am auzit dupa ce am plecat din fata lui

4.Multumesc de lamuriri, prima impresie a fost ca m-ai lasat sa trec ca sa te simti bine, ca esti soferita atat de buna incat vezi chiar si motociclistii,dar ai uitat de oglinzi (in impresia mea, nu in realitate)

5.Data viitoare te rog frumos sa ma lasi sa astept, ca nu ma grabesc niciodata,atata timp cat nu ma strecor

6.Stiu ca am partea mea de vina :cheers:

7.Cer inca o data scuze pentru comentarii si le modific cu prima ocazie :D

 

 

Sincer ma bucur ca ne-am inteles pana la urma. Nu am crezut ca o sa se tremine asa. Ai avut ghinionul ca in coloana sa fie unul dintre cei care " a inventat condusul". :o

Am fost si eu in situatii asemanatoare si hai sa iti spun cum am procedat (doar ca idee), poate te ajuta: intotdeauna cand trec prin fata masinii care ma lasa sa trec ma uit pe prima banda inainte sa merg mai departe pentru ca poate oricand sa iasa unul mai " hotarat" de pe vreo straduta laturalnica sau din coloana prin fata careia trec si sa vina cu viteza prea mare ca sa ma mai poata evita, chiar daca cel care m-a lasat sa trec nu a vazut nimic in oglinda inainte. Eu sincer sunt cu ochii in patru pentru ca am patru judete de acoperit la servici si fac cam 6000 km pe luna, asa ca nu as face nimanui o defavoare atat de mare. Ce pot sa iti spun sigur e ca m-am uitat in dreapta inainte sa it fac semn sa treci. Cat despre blog nu te mai chinui sa il mai modifici ca nu e asa o mare tragedie. Acum nu mai e vina nimanui. Bine ca s-a oprit ala la timp.

Sper sa ne intalnim in trafic cu bine si poate ca o sa ne si cunoastem. Motocicleta e cea care e trecuta la descriere, sunt blonda si ceva mai "baba" ca tine. :)

Succes.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma bucur ca nu m-o luat ala pe capota,restul e istorie Si eu am facut cam ca tine,doar ca nu m-am oprit in fata omului binevoitor, sa-mi mai traga si vreo 2 d-zei :)

 

In trafic nu cred ca o sa ne cunoastem prea curand, ca am interdictie pentru macar o luna sa merg cu motocicleta :o Si inca se poate prelungi,iar eu nu pot s-o refuz ca o sa-mi fie foarte rau,din toate punctele de vedere. Totusi,daca vrei neaparat sa ne intalnim in trafic, iti fac din mana de pe trotuar cand te vad :cheers:

 

In schimb,la o cafea/suc/vodca/parc pot sa ies, atata timp cat e cald si uscat in locul respectiv :D

 

PS: Sa fii amabila si sa nu ma provoci la plimbare moto,ca mie nu-mi trebe multe pana sa accept :cheers: ,dar o iau de la capat cu interdictia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma bucur ca nu m-o luat ala pe capota,restul e istorie Si eu am facut cam ca tine,doar ca nu m-am oprit in fata omului binevoitor, sa-mi mai traga si vreo 2 d-zei :)

 

In trafic nu cred ca o sa ne cunoastem prea curand, ca am interdictie pentru macar o luna sa merg cu motocicleta :o Si inca se poate prelungi,iar eu nu pot s-o refuz ca o sa-mi fie foarte rau,din toate punctele de vedere. Totusi,daca vrei neaparat sa ne intalnim in trafic, iti fac din mana de pe trotuar cand te vad :cheers:

 

In schimb,la o cafea/suc/vodca/parc pot sa ies, atata timp cat e cald si uscat in locul respectiv :D

 

PS: Sa fii amabila si sa nu ma provoci la plimbare moto,ca mie nu-mi trebe multe pana sa accept :cheers: ,dar o iau de la capat cu interdictia

 

 

La ce fel de interdictie te referi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am voie pe motocicleta. Deloc. Nici sa conduc, nici sa stau pasagera,nimic

 

 

De cand am iesit lunea asta,m-au apucat niste dureri groaznice si nu ma mai risc iar daca tot i-am batut pe ai mei la cap sa ma duca la medic, trebuie sa respect tratamentul cu toate mofturile lui, ca sa treaca definitiv "greva oaselor" (si a muschilor,de cateva zile :o )

Plus ca au fost scumpe pastilele si-ti dai seama ca am panarama acasa daca nu respect interdictia :D

Editat de stres
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am voie pe motocicleta. Deloc. Nici sa conduc, nici sa stau pasagera,nimic

 

 

De cand am iesit lunea asta,m-au apucat niste dureri groaznice si nu ma mai risc iar daca tot i-am batut pe ai mei la cap sa ma duca la medic, trebuie sa respect tratamentul cu toate mofturile lui, ca sa treaca definitiv "greva oaselor" (si a muschilor,de cateva zile :o )

Plus ca au fost scumpe pastilele si-ti dai seama ca am panarama acasa daca nu respect interdictia :D

 

 

Eeh, asta e! Vara e lunga. Important e sa te faci sanatoasa ca sa ai cum sa te urci pe "caprita" in vara asta. Asa ca iti urez multa sanatate.

Eu trebuie sa te las acum pentru ca le tot promit alor mei ca ma duc in "vizeta" la ei acasa si cu timpul liber pe care il am nu prea m-am tinut de cuvant. Ramane sa ne auzim. O seara buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...