Sari la conținut

alte discutii Bacau


a_deea
 Share

Postări Recomandate

  • 1 month later...
  • Răspunsuri 950
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

salut tuturor...as avea si eu o mare rugaminte ..vreau sa imi achizitionez un echipament complet pt moto .Ceva recomandari ???? ceva magazine unde as putea gasi ceva bun dar sa nu ma rupa de bani prea tare :lol: ms mult

 

 

www.louis.de sau www.kronaumoto.ro, daca nu vrei sa te deplasezi. Daca ai drumuri prin tara, pe la Gheorghieni era un magazin cu produse Louis sau la Bucuresti si Iasi.

 

intr-o alta ordine de idei...

 

Centrul Bacaului va fi interzis ATV-urilor, motocicletelor, motoretelor si mopedelor

# Claudiu Tanasescu - 28 Mai 2010 - 73 citiri

 

 

Posesorii de ATV-uri, motociclete, motorete, scutere nu vor mai avea acces in zona centrala a municipiului Bacau. Executivul Primariei Bacau a decis sa interzica circulatia acestora din data de 31 mai. “Aceasta este decizia Executivului Primariei Bacau, iar ea va intra in vigoare din data de 31 mai. S-a luat aceasta hotarire la solicitarea cetatenilor din zona, deranjati de zgomotul motoarelor, dar si pentru fluidizarea traficului rutier”, a declarat Ionut Tomescu, purtator de cuvint la Primaria Bacau. Scuterele, ATV-urile sau motoretele nu vor mai putea circul astfel de la statuia lui Stefan cel Mare pina la Casa de Asigurari de Sanatate (Policlinica Veche, n.r.). (Claudiu TANASESCU)

 

'mnezei ma-mii lor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Centrul Bacaului va fi interzis ATV-urilor, motocicletelor, motoretelor si mopedelor

 

 

Posesorii de ATV-uri, motociclete, motorete, scutere nu vor mai avea acces in zona centrala a municipiului Bacau. Executivul Primariei Bacau a decis sa interzica circulatia acestora din data de 31 mai. “Aceasta este decizia Executivului Primariei Bacau, iar ea va intra in vigoare din data de 31 mai. S-a luat aceasta hotarire la solicitarea cetatenilor din zona, deranjati de zgomotul motoarelor, dar si pentru fluidizarea traficului rutier”, a declarat Ionut Tomescu, purtator de cuvint la Primaria Bacau. Scuterele, ATV-urile sau motoretele nu vor mai putea circul astfel de la statuia lui Stefan cel Mare pina la Casa de Asigurari de Sanatate (Policlinica Veche, n.r.). (Claudiu TANASESCU)

 

macar sa interzica si circulatia masinilor...alea nu fac zgomot? :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Macke ms mult de informatie ...cred ca o sa merg la bucuresti ...

Asfalt uscat !!!

 

vezi ca este un magazin in bacau pe aleco russo cu echipament moto si aduc si la comanda de pe louis.de

 

bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Centrul Bacaului va fi interzis ATV-urilor, motocicletelor, motoretelor si mopedelor

# Claudiu Tanasescu - 28 Mai 2010 - 73 citiri

 

 

Posesorii de ATV-uri, motociclete, motorete, scutere nu vor mai avea acces in zona centrala a municipiului Bacau. Executivul Primariei Bacau a decis sa interzica circulatia acestora din data de 31 mai. “Aceasta este decizia Executivului Primariei Bacau, iar ea va intra in vigoare din data de 31 mai. S-a luat aceasta hotarire la solicitarea cetatenilor din zona, deranjati de zgomotul motoarelor, dar si pentru fluidizarea traficului rutier”, a declarat Ionut Tomescu, purtator de cuvint la Primaria Bacau. Scuterele, ATV-urile sau motoretele nu vor mai putea circul astfel de la statuia lui Stefan cel Mare pina la Casa de Asigurari de Sanatate (Policlinica Veche, n.r.). (Claudiu TANASESCU)

 

'mnezei ma-mii lor

macar,poate o sa fie ca in alte orase,dupa o anumita ora sa fie interzis,oricum o regula de cacao...pe aia cu masinile care fac curse si calca oameni pe trecerea de pietoni,nu-i mai vede nimeni :lol: :lol:

numai bine..

asfalt uscat!! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intradevar avem 40 + Tone si 10 metri lungime , 3 inaltime...nebunii din astea :lol:) bine ca am citit :| Ms Macke!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt curios daca vor pune indicatoarele corespunzatoare. Ca daca nu .. o sa o iau pe centru. Ce poate sa imi faca? Daca dau amenda, ii dau in judecata!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s.a pus si semnul....deci d azi nu mai avem voie...oricum tre' sa le multumim si pilotilor de pe centru statuie- ciupercute care asta faceau toata ziua. nah oamenii erau cool. asa din cauza unora suferim toti....unii care chiar daca treceau pe centru, treceau cu treaba pt a scurta drumul. asfalt uscat :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sorry ca ma bag da e cea mai tampita lege care din punctul meu de vedere e atac direct asupra motociclismului...

fluidizare??? ce merge mai "fluid" decat o motocicleta?

zgomot noaptea dupa 1-2?? asa era postat un comentariu la legea asta... pai fratilor luati-va in masini muzica de competitie si dati drumul la maxim in fiecare seara dupa ora 12 sa vada ca nu motoarele is de vina. tobe goale pe dacii sa urle motoarele pana le crapa pistoanele. asta asa pt nesimtirea de care dau dovada. sa interzica si conservele daca tot au interzis motoarele. nu stiu care strica mai tare drumurile motorul de 200 de kg ori conserva de 2 tone?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma scuzati ca ma bag si eu in seama .era de asteptat odata ce unii motociclisti faceau 30 de ture de centru pe zi ,de cum ieseau de la scoala pana la 11 ,12 noaptea .....asta e... nu ne mai spargem toata ziua in figuri pe centru sa ne vada toti,mai facem si noi economie de benzina ,si asa e criza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma scuzati ca ma bag si eu in seama .era de asteptat odata ce unii motociclisti faceau 30 de ture de centru pe zi ,de cum ieseau de la scoala pana la 11 ,12 noaptea .....asta e... nu ne mai spargem toata ziua in figuri pe centru sa ne vada toti,mai facem si noi economie de benzina ,si asa e criza.

inteleg ce vrei sa spui dar pentru niste exibitionisti cu aere de cine mi-s io ca am motor sufera o intreaga comunitate de motociclisti din bacau. din cate stiu eu rutele ocolitoare sunt cele pe care consumi mai mult combustibil...deci unde e economia de benzina in cazul asta?

asta e o lege bagata de lene sa ii vaneze pe cei care chiar fac galagie

Editat de kamikazee
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai nu mai facem 30 de ture de centru,ca nu mai avem voie.asa facem economie.era bine ca seara dupa o anumita ora sa nu mai avem voie prin centru dar asta e .......e mai comod pentru oameniiiii legiiii.

ps. sunt curios cati motociclisti vor lua amenda acum de intalnire...saracii de ei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NE CEREM SCUSE CA INTERVENIM ATA DE TARZIU , DAR LA CEATA ASTA ABIA ACUM AVEM TOTUL SIGUR:

 

X- CAPE PREZINTA LA BACAU ACELASI FESTIVAL MOTOR BIKERS PARTY

 

a.Xa editie a festivalului MOTOR BIKERS PARTY are in program

CONCERTE cu AKRAL NECROSIS si

PARAZITII vineri 11 iunie iar sambata 12 iunie

dupa PARADA MOTO si SHOW CU CASCADORI vor urma CONCURSURI

DISTRACTIVE , PREMIERI si alte concerte rock KUMBA ,

MARCIAN PETRESCU & TRENUL DE NOAPTE

Seara se va inchide cu un concert

si FOCURI DE ARTIFICII.

,

SPEAK FLOYD

a zecea editie

www.inimabacaului.ro

X-CAPE RACING TEAM BACAU & PRIMARIA MUNICIPIULUI BACAU

 

OPEN ATTACHMENT IN A NEW TAB

AFIS_PENTRU_NET_MOTOR_BIKERS_PARTY.pdf

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau ca ma bag ca musca dar am o nedumerire cum adica semn pentru interzicerea motoarele sunt idioti la cap astia ... voi de ce nu luati masuri sa faceti proteste..... si sa dea dreq amenda la cei care fac galagie pe timp de noapte fie ei cu masinile sau cu motoarele.... sunt aparate de masurat galagia sa le foloseasca nu sa sufere toti care stau in bacau sau care au de trecut pe acolo, din cauza unor motociclisti sau conservari care se dau tare pe timp de noapte... si in iasi era vorba sa se faca o treaba de genu asta cu interzicerea motoarelor dupa 11 seara mai in tot orasul.. oleaca de galagie.. oleaca de zis ca iesim in strada si au uitat de lege... am avut si noi indicator cu interzis motocicletelor pe o strada anume din iasi.. dupa doua zile a disparut... ask MERTAN :what:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

probabil ca cei de pe 9 Mai (strada paralela cu centrul) nu sunt deranjati de zgomotul motoarelor noaptea, ci chiar le place :D ...dar na... nu stau in buricul targului asa ca da-i incolo :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astia din CL sunt cu capul ... am sa ma duc pe strazile din spatele (paralel) centrului blocat de accesul motoarelor, scot toba si le trag un concert, sa vedem daca mai au ce comenta ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astia din CL sunt cu capul ... am sa ma duc pe strazile din spatele (paralel) centrului blocat de accesul motoarelor, scot toba si le trag un concert, sa vedem daca mai au ce comenta ...

 

pai si parada,stunt show'l..unde se vor tine daca nu in centru?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parada va fi pe centru in fata la prefectura unde a fost si pana acuma la ora 12 12:30 cam asa de la insula se pleaca in jur de ora 12 ... :D

 

 

Bineinteles ca "pi shentru" daa... zicea cineva ca e duminica...stii ceva? stie cineva ceva? :|

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...