Sari la conținut

pareri www.motomus.ro


unnamed
 Share

Postări Recomandate

theos, nu ca plang furcile e problema....cred ca nu s-a plans nimeni "Bah, mi-a zis la telefon ca ii plang furcile si cand a ajuns la mine CHIAR II PLANGEAU FURCILE"

SAU

Nu cred ca cineva si-a luat mobra si la o luna si 1000 km, dupa ce au inceput sa planga furcile a zis "M-a tepuit frate!"

 

E vorba ca oamenii (la mine a fost vb de SerMoto) ori mint la telefon, ori habar nu au ce mobra vand, ori 'micsoreaza' defectele mobrei la telefon....

Si-au creeat o imagine de parolisti si de la o vreme dau sparle, pana cand nu vor mai da pt ca lumea nu va mai cumpara pe incredere, decat cu verificare/vizionare/testare.... si pierd o bucata buna de piata.

 

Daca eu te intreb la telefon:

- Ii plang simeringurile? merge bine motoru'? bate tacane ceva? gumele sint in stare bune? placutele tre' schimbate?" etc si el imi raspunde:

- Nu domne, motocicleta are consumabilele in stare buna, gume bune, nu curge nimic, la motor nu zangane nu bate nimic, trage bine" etc

 

.... si cand ajunge mobra la mine: zangane distributia, plange o furca peste placutele fata care stau in etrieri cu pistonasele blocate, ce ar trebui sa opreasca niste roti incalcate cu gume dot 04-05 eventual opinci...

 

Zi frate adevaru'!

Daca nu esti sigur de mobra zi "Stai s-o verific bine si te sun inapoi"....suni zici "Uite, aia tre' schimbata, aia tre' facuta"

 

poate eu, mergand pe ce imi zice el la telefon, renunt la o varianta care in final era mai buna fata de mobra vanduta de el...

 

'ntelegi? de asta se plange lumea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 223
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Păi cine e vinovat că ai încredere în niște necunoscuți?

Cum era vorba aia ... fudulia (adică nici nu te deplasezi să vezi cu ochii tăi ce cumperi) și ... se plătește.

 

Si-au creeat o imagine de parolisti

 

1000 km dus-intors nu-i chiar fudulie dar ma rog...

 

iti zic eu alta vorba: "La pomul laudat sa nu te duci cu sacul'"

 

cam asa sta treaba...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Cu scuzele de rigoare fata Motomus

 

Intreb colegii motociclisti, care au cumparat de la aceasta firma ,care este parerea lor si daca au fost multumiti de serviiciile si produsele aceste firme

Orice informatie este binevenita

 

sper ca nu am suparat pe cineva

 

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cauta in forum "motomus" si sunt 2-3 topicuri de multe pagini despre ei.

Si eu am cam citit tot si 90-95 % sunt seriosi.

In concluzie am ales sa cumpar de la ei. Sunt multumit de produs. Acte in regula, azi am scos si cartea de la Rar.

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu scuzele de rigoare fata Motomus

 

Intreb colegii motociclisti, care au cumparat de la aceasta firma ,care este parerea lor si daca au fost multumiti de serviiciile si produsele aceste firme

Orice informatie este binevenita

 

sper ca nu am suparat pe cineva

 

Multumesc

mie o duduie mi sa parut zeflemista ,plictisita...la tel cand am vb de o mobra

in rest stiu ca aduce moto ok

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au preturi bune. Asigura transport la Bucuresti .Pana aici e foarte ok. Foarte multe motoare cu sub 30000 km insa desi ele au 12-15 ani ( si in italia se fac km ). In italia de regula un motor cu km putini si in stare buna are un pret marisor. , atitudinea lasa de dorit ( gen nu ma intereseaza am alti clienti la rand), si referitor la garantie un bun prieten cand l-a lasat motorul in drum i-a dat un sut in fund prin telefon si la revedere (apoi i-a remediat cineva defectul mai bine decat cei care au pregatit motorul inainte de vanzare) Imi pare rau ca i-am recomandat sa isi ia motor de la ei. Dar cunosc si persoane care au luat si nu au avut probleme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar azi am luat un sv 650 de la ei la pret foarte bun ,au fost ok baietii si motorul e super , in sensu ca are 23.000km pe bord si discurile au cu mult mai multa carne in ele decat alte motoare vazute de mine care aveau putin peste 30.000 ,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am luat acum 2 saptamani un motor de la ei. Totul foarte OK. Nu stiu ce sa zic de km din bord :)) Oricum in Romania cam toate au in jurul valorii de 35000, indiferent daca sunt de aici sau aduse din afara. Una peste alta totul a decurs foarte bine, Am sunat la ei, am vorbit, ceea ce mi s-a prezentat la telefon a corespuns cu realitatea. Acte OK. Rar si ITP facut la ei ca sa nu mai am bataie de cap aici. Totul a decurs bine.

Asta este experienta mea cu Motomus. Probabil ca altii au avut si alte experiente... Personal as mai lua moto de la ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vrut sa cumpar moto de la ei dar m-au dezamagit doua aspecte. Garantia oferita are niste termeni destul de vagi (nu stiu ce scrie pe certificat, discutia cu mecanicul mi-a format aceasta parere), iar anvelopele de pe motocicletele puse la vanzare cu toate ca erau nerulate aveau DOT intre 2005 si 2010. Am cumparat piese de la ei si la acest capitol sunt foarte ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum spunea si colegul de mai sus ...... garantia e fix pix, in certificat scrie ca trebuie ca la fiecare 1000 de km sa mergi la ei la o revizie, contracost (parca 200 de lei).

O chestie care m-a deranjat la ei ....... scriu ca motoarele se vand cu consumablilele ok ...... da nu e asa ...... am aflat cand mi-au adus motoru (nu intrebasem inainte).

 

In rest ........ motoru a fost ok, livrat cand au zis, cu toate actele, fara probleme ascunse. Eu unu, as mai cumpara de la ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu 2 amici care si-au luat 2 horneturi mai noi de la ei, preturi corecte zic eu fata de ce mai era pe piata, RAR facut de ei (contracost, normal), si totul a foat conform cu realitatea, ce au zis si cum s-au vazut in poze la fel erau si in realitate. Cu consumabilele au zis ca decat sa schimbe ei uleiul si sa nu aibe nici o dovada ca l-au schimbat pentru cumparator, prefera sa nu il schimbe si sa lase cumparatorul sa faca ce vrea ( desi aici ar fi trebuit sa dea si uleiu si filtru in pret). Si piese am luat de la ei, consumabile in special si au foat ok. Mi-a placut ca am gasit la ei tot ce aveam nevoie pe stoc, la alte mag online gaseam tot inafar de filtru de aer, sau tot inafara de altceva ce imi mai trebuia.

 

Eu zic ca sunt ok, motor ok, livrat cand s-a stabilit, adus acasa, acte ok...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum a zis si un coleg pe un alt topic:

 

Posted 01 July 2015 - 11:22 PM

Dupa interminabile discutii pe tema asta, parerea generala suna cam asa: fratii Biris ca cei mai seriosi si procent aproape 0% de plangeri, pe locul doi Motomus iar in rest e loterie.

 

nici eu nu am auzit despre ei ca ar trage tepe

anunturile si motoarele par OK, nu prea au feedback negativ

 

spor la shopping colegule!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu unul prin "consumabile ok" NU inteleg "consumabile noi"! Ci doar consumabile care "mai merg, nu necesita inlocuire urgenta".

Aici ma refer si la cauciucuri, care sunt o poala de bani, si nu am pretentia de la cel care vinde un motor sa-l incalte cu dot 2015 si sa mi-l vanda mie asa... Mai ales ca poate am si eu preferinte referitoare la brand, caracteristici, etc....

 

Cred ca urmatorul motor il iau de la ei. E doar opinia mea, nu trebuie sa tine cineva cont de ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Am luat in vara un aprilia atlantic 500 de la ei, foarte multumit, km reali, intr-adevar a venit cu ulei schimbat si filtre. O singura problema ce am avut cand am facut rar a iesit dupa seria de sasiu an fabricatie 2004 desi in acte era 2007 si practic asa mi-au zis si ei cand l-am luat dar nu m-a deranjat, modelele fiind identice 2004-2007. Transport gratis pana in Timisoara. Recomand Motomus

Editat de axxo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...