Sari la conținut

pareri www.motomus.ro


unnamed
 Share

Postări Recomandate

Cu scuzele de rigoare fata Motomus

 

Intreb colegii motociclisti, care au cumparat de la aceasta firma ,care este parerea lor si daca au fost multumiti de serviiciile si produsele aceste firme

Orice informatie este binevenita

 

sper ca nu am suparat pe cineva

 

Multumesc

 

Am cumparat anul trecut de la ei un Hornet 2008 (cel din poza de profil). Pot sa spun ca serviciile oferite de ei sunt foarte bune (eu am facut si RAR-ul cu ajutorul lor, evident contra cost). Mi-au adus motocicleta in fata blocului la ora 7 dimineta. La ora 11 motocicleta era inmatriculata.

 

Anul acesta o sa mai cumpar o motocicleta pentru iubita mea, iar achizitia o sa o fac tot de la ei.

 

Sunt foarte profesionisti, cu bun simt, si au si cateva beneficii care m-au facut sa cumpar de la ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 222
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

cum dracu se face ca mobrele sunt mai ieftine in ro decat in it si arata si mai bine,nu mai vb de km...cred ca oamenii le cumpara de aici pentru ca le e frica sa faca un drum pana acolo...sau...vizavi de hartii..chiar nu inteleg,si aici vb despre it unde oricum sunt km dati inapoi si trucate din start...am mai deschis un topic..km reali moto...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

dupa ce am citit pe forumuri pareri bune despre ei, si mi-au mai dat ok-ul multi care ii cunosteau, am ales sa-mi iau un Gladius de la ei. Am platit azi avansul (300e), ramane ca in maxim o luna sa platesc si diferenta pana la 3535e , si am negociat sa-mi ofere si inmatriculare+nr rosii in acest pret, urmand sa mi-o aduca gratuit la Bucuresti. KM mai mult ca sigur sunt reali 20k din 2010, avand in vedere ca m-am uitat si pe moto.it si cam atata fac Italienii, le folosesc la commuting.

 

Urmaresc de vreo 6 luni anunturile pe OLX la Gladius-uri, si acesta rosu este pe gustul meu, vreau sa-l folosesc mai mult prin Bucuresti, sa nu mai scot cbr-ul care e incomod pt oras.

Editat de dj_cristi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, Am dat si eu saptamana trecuta avansul catre cei de la MOTOMUS pentru o motocicleta pe care mi-o doresc foarte mult: MV AGUSTA 910 R BRUTALE (2006). Astept cu nerabdare sa soseasca la ei la service(ar trebui sa vina in 10 zile). I-am rugat sa-mi cumpere si ulei si filtru de ulei pt ca primul schimb vreau sa-l fac la ei cu mine de fata.

Motocicleta pe care o vreau este destul de exclusivista si chiar daca mi se va oferi garantie sunt constient ca nimeni nu poate oferi garantie la motor si cutie pentru un motor atat de scump asa ca imi asum un risc ca orice cumparator de SH.

 

Revin cu poze si feedback de indata ce voi fi proprietar.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noi venitii astia zic numai de bine :)

Sa le stapaniti sanatosi!

Mno,ai pus punctu' pe I...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noi venitii astia zic numai de bine :)

Sa le stapaniti sanatosi!

las ca zic eu mai multe cand ajunge troaca. la cat sunt de carcotas, au luat examenul cu brio pana acum, mi s-au parut profesionisti, in sensul bun. sa vedem pe parcurs ce mai gasesc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

4700??? O fi fost biserica la marginea satului, altfel nu-mi explic cum a trecut de primul schimb de ulei.


» Post actualizat in 22 Mar 2016 09:07

las ca zic eu mai multe cand ajunge troaca. la cat sunt de carcotas, au luat examenul cu brio pana acum, mi s-au parut profesionisti, in sensul bun. sa vedem pe parcurs ce mai gasesc...

Sper sa fie totul bine si sa o pastrezi ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper ... sa o pastrezi ;)

stii ca asta nu se va intampla :crack: Sa zic ca ii dau totusi un an sa ma impresioneze.

» Post actualizat in 24 Mar 2016 13:30

Hai ca am promis ca revin:

 

1. motorul se aude f bine, nu se aude pic de bataie, o mica scurgere de antigel, rezolvabila rapid. cablul de soc rezolvat cu prindere rapida (kit de reparat sau cum ii zice) si la fel si ambreiajul, se vor achizitiona piese noi si originale cand revin din concediu, asta daca nu cumva ramane 'las ca mere si asa'. Voi verifica pompa de apa, am uitat sa ma uit azi.

 

2. estetic...dubios, nu se compara cu ce vinde motomus in general (am vazut live cateva modele vandute de ei si chiar am studiat un fz6n mult de tot si erau impecabile), dar carenele intregi (doar ceva crapaturi minore - 2-3). Dar asta o stiam de cand am vazut-o si baietii amabili m-au atentionat ca are un carena un pic crapata sub sa, alte 2 mici defecte. Eu cred ca s-a compensat prin pret, destul de bun pt. modelul asta. Oricum, NU AM CUMPARAT-O pt estetic si NU LE REPROSEZ nimic la capitolul asta.

 

3. Cu actele... ireprosabil. Totul ca la carte. Mai gasim cate o tembela pe la taxe locale sa ne bage bete in roate, dar continuam.

 

4. ambalajul (am primit-o prin Fan) - f ok, felul in care a fost ambalata elimina riscurile de deteriorare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare,

 

Mai este un pic si noua mea jucarie soseste pe taram romanesc. Am asteptat un pic dar se pare ca toata aceasta asteptare a meritat toti banii.

 

Atasat o poza facuta astazi in Italia inainte ca cei de la Motomus sa plece spre tara.

 

Astept sa devin proprietar si in acte a.i. sa va pot face o scurta descriere cu demersurile de achizitie si feedback despre motocicleta.

post-93302-0-01318700-1460030302_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am luat niste genti laterale de la ei, aveau/au un pret foarte bun la niste genti ce ma interesau.

Dupa ce le-am primit, am vazut ca aveau un distantier lipsa, iar din exces de zel am rupt eu un surub.

I-am contactat, mi-au trimis ambele piese gratuit fara discutii.

 

In cazul meu au fost seriosi, dar probabil ca si mobrele SH pe care le vand, daca sunt verificate si nu-s luate noaptea, sunt ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

In cazul meu au fost seriosi, dar probabil ca si mobrele SH pe care le vand, daca sunt verificate si nu-s luate noaptea, sunt ok.

Tot cu plus a dat si la mine, doar ca eu nu am mai verificat, am mers pe incredere in acest caz. Nu am gasit alt motiv pt. pretul cu care a plecat troaca din italia si nici cel de romania (tot mai redus ca majoritatea de pe piata), decat cel al esteticului usor afectat si rezolvat intre timp de mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am cumparat de la ei recent o motocicleta Honda Deauville NT700 din 2006 si totul a fost conform descrierii. In legatura cu garantia , e valabila 4000km sau un an cu conditia sa fie schimbat uleiul , filtrul de ulei si filtrul de aer la ei in service la achizitionarea motocicletei. In rest totul a decurs bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

A mea a avut 19900 :)). cu vechime de 9 ani. Eu am facut cam 2000 km in aproape trei luni, anul asta. Cred ca mai fac cel putin 3000. Ma gandesc ca nu prea ai cum, in 13 ani, cum zice Chitzu, sa faci doar 25000 de kilometri.

Cand mi-am luat motorul, n-am pus intrebarea asta, pentru ca habar n-aveam cat o sa merg cu ea. Ei, daca as fi stiut, as fi intrebat macar de curiozitate. Totusi, tipul de la care o am, mi-a parut foarte serios.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ar fi mai simplu sa le faca revizia aia in baza careia primesti garantia si sa bage suta aia de eur in pretul de vanzare?

 

mi se pare oleaca de porc sa vinzi un fier de mii de euro si sa conditionezi garantia de 100-200 euro....

 

ar fi un mare plus la imagine ... zic eu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi se pare oleaca de porc sa vinzi un fier de mii de euro si sa conditionezi garantia de 100-200 euro....

Pai si asa sunt cam cu...500 euro mai scumpe decat ce e pe piata asemanator. Pt. cumparatorul roman, ar fi o lovitura negativa :D Asta cu garantia e... ca la noi, zici ca pretul mai mare e pt. garantie, insa dupa vezi ca mai trebuie platit. Eu ma asteptam la chestia asta, plus ca voiam cand iau mobra sa ma plimb (si mama ce m-am mai plimbat :| ), si am sarit cu banul. Plus ca ai un plan de revizii unde revizia trebuie facuta la 30 de zile sau 500 km, 90 zile sau 1500, inca 90/2500 etc. Treaba au facut-o relativ bine. Pana la un punct. S-au calicit (mecanicii) la un cablu de ambreiaj de 60 lei+manopera care oricum il plateam si pe ala si sincronizarea la fel. Deci, trebuie mers cu un prieten mai mecanicos (daca nu te pricepi) dupa tine, vazut ce e de facut la mobra si dupa ori le zici in detaliu ce sa faca (probabil asta asteapta si ei, s-or fi ars de i-au pus unuia vreo bujie fara sa il anunte si ala a facut galagie pt. douaj de lei, ca asa e la noi), ori le iei cu 'minimul' schimb de ulei+filtre si le rezolvi tu. E adevarat a mea era si mai vechiuta, mai plangea un pic de ulei pe la un senzor, discurile flotante aveau bobinele cam blocate, insa defectele erau minore si s-au rezolvat usor. Imi mentin in continuare parerea ca MOTOMUS e o firma serioasa, insa cine se asteapta ca motoarele sa fie noi si sa faca reviziile normal fara sa bage un ban in ele, se inseala. Exceptand motoretele relativ noi, cu doar ceva ani in spate.

Editat de Banzay
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 months later...

Intrebare pentru cei care au cumparat de la Motomus: Ai facut o proba de drum pe motor inainte de cumparare? Am auzit diferite pareri ca nu te lasa sa-l incaleci pana nu inchei contractul. Mi se pare in regula sa-i dau banii pe motor ca in cazul in care-l tavalesc sa fie ei asigurati. Dar ca sa il cumpar fara sa merg cu el nu e OK.

 

Deci? Cum a fost?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

O mare greșeală să cumperi fără să vezi motorul . Azi mi.a ajuns un burgman 400 si nu se potriveste cu descrierea din anunț si cea telefonică. Are 50 de kg de silicon pe el si e plin de julitiri , care au uitat sa le specifice , antigel in vas "lulu" . Asta la prima vedere . Anvelope de.o seamă cu mamaia . Sunt foarte nemulțumit de calitatea serviciilor . Spătarul pasagerului se misca haotic , lipsa bucsa ghidare + una ruptă, dibluri de fixare a carenajului nu exista .

Editat de xdx53
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa pun poze cu scuterul . Nu am poze cu anuntul . După ce am facut rezervarea si am platit 1000 lei l.au dezactivat după olx .

» Post actualizat in 09 Mar 2017 13:39

Am găsit un print screen in telefon

» Post actualizat in 09 Mar 2017 13:42

O sa incarc acumulatorul la dslr si revin cu poze detaliate . Si amortizorul de la sa e stricat .

post-19085-0-06174900-1489066744_thumb.png

post-19085-0-56661500-1489067020_thumb.jpg

post-19085-0-66252300-1489067064_thumb.jpg

post-19085-0-89304900-1489067104_thumb.jpg

Editat de xdx53
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...