Sari la conținut

Z1000 1980 Frisco Style Chopper.


easybiker
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 60
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Am facut astazi sablonul aproximativ al ghidonului.Cam asa arata.In realitate arata foarte misto,in poza parca isi pierde farmecul.Partile unde vor sta comenzile vor fi putin mai scurte inspre interior si nu va avea colturile drepte ca in poza ci indoite rotund dar la un arc de cerc mic.Am pus si o poza cu ideea de aripa de spate inainte de taierea cadrului.

post-7907-1164334258_thumb.jpg

post-7907-1164334267_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am facut astazi sablonul aproximativ al ghidonului.Cam asa arata.In realitate arata foarte misto,in poza parca isi pierde farmecul.Partile unde vor sta comenzile vor fi putin mai scurte inspre interior si nu va avea colturile drepte ca in poza ci indoite rotund dar la un arc de cerc mic.Am pus si o poza cu ideea de aripa de spate inainte de taierea cadrului.

imi place ca te misti bre..felicitari

N-o sa ai probleme cu aripa aia pt ca e facuta pt roata mai mare?(in diametru)

spor la treaba desi vad ca ai :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi place ca te misti bre..felicitari

N-o sa ai probleme cu aripa aia pt ca e facuta pt roata mai mare?(in diametru)

spor la treaba desi vad ca ai :burnout:

 

Da este aripa de pe roata de fatza.De abia acum incepe greul.Merci de urare,o sa am nevoie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

M-am hotarat sa fac cadrul rigid.Am impresia ca ma complic,dar ori fac o treaba ori nu mai fac nimic.Problema va fi cu cardanul.Trebuie sa fac prinderi pe carcasa grupului ca sa prind cadrul in suruburi,sa il pot si scoate pentru intretinere.Cam asa este ideea.Si va ramane jumatate de bascula,partea cu cardanul pentru maneca care acopera cardanul.

post-7907-1165444542_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Domnu, cam stagnati, sau mi se pare mie?

Io cred ca nu ma mai apuc de bobberit pe al meu, cred ca-l dau si ma bag la un HD.

 

Am stagnat o vreme din diverse motive.Lucrurile se vor remedia cat de curand.Va urma.

Iti urez succes cu Harleyul daca te-ai haotarat. Merita. Eu momentan nu pot sa ma gandesc asa departe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Baga mare! Tare sunt curios cum o sa iasa.

 

Si eu !! LOL! :crack:

 

Ma gandeam sa-mi cioparesc si eu Husky-ul... :lol:

 

Cat dureaza. Chopperim si enduro!

 

Cristi,stii ceva despre cromare in Timisoara? Eu m-am interesat iar si nimic.M-am apucat iar de lucru si nu imi vine sa cred ca nu am unde sa cromez in Timisoara. Daca vrei sa faci un chopper parca toate sunt impotriva ta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cristi,stii ceva despre cromare in Timisoara?

 

Elba cica nu mai face pentru persoane fizice. Stiu ca baia de Cu/Ni/Cr exista inca, deci probabil ca trebuie o "pila" in interior.

 

Am auzit ca ar mai fi un atelier privat care face acoperiri cu argint si aur, dar executa si cromare. Din pacate nu am aflat unde este acest atelier.

 

Acoperiri cu Cadmiu, Nichel si Crom facea intr-o vreme si Eletrotimis-ul. Nu am nici o relatie acolo ca sa aflu detalii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...