Sari la conținut

Tiha Bargaului, conservar baut, accidenteaza 2 motociclisti.


Vizitator Sir George Mihail Burghy
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 52
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vizitator little wayne

asta nu inseamna ca ai si dreptate.

daca era un copil pe strada si tu nu reusesti sa opresti, cum te numesti? motociclist imprudent.

 

cel care loveste spatele e vinovat. doar in cazul in care automobilul "intorcea" cu spatele ar fi vinovat soferul.

faptul ca a intors nu are nici o relevanta.

faptul ca a baut, are.

asigurarea nu cred ca ii va da vreun ban.

 

si da, sunt motociclisti fraieri. garla..

Nici nu ma obosesc sa comentez ce debitezi in postul asta

Poate mai moare cineva sa va hraneasca bucuria de a comenta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sir, domnia ta esti cumva Soimul Maltez?

Curca malteza s-a reîncarnat?

 

Sir, domnia ta esti cumva Soimul Maltez?

Curca malteza s-a reîncarnat?

 

Sir, domnia ta esti cumva Soimul Maltez?

Curca malteza s-a reîncarnat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici nu ma obosesc sa comentez ce debitezi in postul asta

Poate mai moare cineva sa va hraneasca bucuria de a comenta

 

daca nu te-ai prins aici se judeca fapte nu sentimente

 

faptele sunt,

varsta motociclistului

tipul motocicletei

viteza motocicletei (la 50 in frana nu se petrece dinamica aia)

lovitura masinii de catre motocicleta (in spate, stop dreapta)

lovitura masinii de unul dintre corpuri (pe centrul masinii)

alcoolemia soferului

 

faptele arata ca indiferent ce a facut soferul inaintea accidentului masina a fost lovita in partea din spate, nu in lateral

Editat de Tsunami
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toti cei care dati cu pietre fara sa aveti detalii clare despre situatia accidentului imi provocati sila, ma gadesc cu groaza ca oricand as putea sta la aceiasi masa cu asemenea specimene care va hraniti cu necazul altora

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pietre de-astea? :huh:

 

4228000_3_644x461_piatra-cubica-granit-p



Am văzut și eu acum știrea. Nu stiu ce viteza avea moto dacă accidentul s-a întâmplat în apropierea casei pilotului și părinții ii deschideau poarta sa bage moto în curte...

 

Banuiesc ca el intra in curte cum aterizeaza avioanele militare pe portavion. :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

daca nu te-ai prins aici se judeca fapte nu sentimente

 

faptele sunt,

varsta motociclistului

tipul motocicletei

viteza motocicletei (la 50 in frana nu se petrece dinamica aia)

lovitura masinii de catre motocicleta (in spate, stop dreapta)

lovitura masinii de unul dintre corpuri (pe centrul masinii)

alcoolemia soferului

 

faptele arata ca indiferent ce a facut soferul inaintea accidentului masina a fost lovita in partea din spate, nu in lateral

Cum iti permiti sa etimiti asemenea concluzii cand ai putine informatii pe care sa argumentezi

 

Eu cred ca tu esti unul din analstii aia politici de la antene.Plateste felix oameni din afara tembeliziunilor sa bage zanzanie in popor?

 

Cum spunea un alt coleg forumist,sa ne fereasca dumnezeu sa facem accident ca avem necrofagi comentatori

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pazea,au aparut necrofilii forumului!Unul vede cauciuc tocit,altul casca ieftina,altul stie el ca o ardea in figuri,unul abereaza cu daca ar fi fost sau nu ar fi fost!

Uluitor cati dau cu kakat fara sa stie ce si cum s-a intamplat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Dar tu stii ? Ai cumva pile la mama Omida ?

S-a lasat intunericul si nu mai poti sa dezbati teme politice pe marginea santului? Din nefericire pentru noi ai conexiune la ienternete

 

Ai ceva construciv de spus? nu cred,nu poti sa dezvolti o discutie la un nivel atat de ridicat din punct de vedere intelectual

asteapta dimineata sa iesi la barfa,mediul internaut nu e pentru cei ca tine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP , daca patesc ceva rog sa nu ma comentati in stilul asta promit ca noaptea fantoma mea va va da cu vasilina pe discurile de frana !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Promit sa ma abtin ... toata vaselina o s-o ia micutul wayne ... si pe discuri si pe funduletz :))

 

Sa schimbe cineva titlul topicului ... acum se intelege ca a lovit 2 motociclete, de fapt era 1 + pasager

Editat de danny120669
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pazea,au aparut necrofilii forumului!Unul vede cauciuc tocit,altul casca ieftina,altul stie el ca o ardea in figuri,unul abereaza cu daca ar fi fost sau nu ar fi fost!

Uluitor cati dau cu kakat fara sa stie ce si cum s-a intamplat!

Da, da! Sa fie arsi pe rug! Au indraznit sa spuna ca motociclistul ar putea avea vreun gram de vina!

Toata lumea sa isi puna inapoi ochelarii de cal, sa imbratiseze spiritul de turma si se apuce de scuipat si injurat pe oricine, numai sa para bietul si saracul motociclist Fecioara Maria reincarnata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Promit sa ma abtin ... toata vaselina o s-o ia micutul wayne ... si pe discuri si pe funduletz :))

 

Sa schimbe cineva titlul topicului ... acum se intelege ca a lovit 2 motociclete, de fapt era 1 + pasager

Aha,te-ai saturat sa fii sodomizat....rabda in continuare,asta ti-e menirea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Banuiesc ca el intra in curte cum aterizeaza avioanele militare pe portavion. :what:

 

corect

 

Cum iti permiti sa etimiti asemenea concluzii cand ai putine informatii pe care sa argumentezi

 

cearta-i p-aia care au fotografiat, eu am scris ce-am vazut.

combate-ma

 

tie ce-ti spune:

varsta motociclistului

tipul motocicletei

viteza motocicletei (la 50 in frana nu se petrece dinamica aia)

lovitura masinii de catre motocicleta (in spate, stop dreapta)

lovitura masinii de unul dintre corpuri (pe centrul masinii)

alcoolemia soferului

?

Editat de Tsunami
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca am inteles eu bine familia motociclistului era la poarta.

Am mai inteles ca fata l-a rugat sa o plimbe.

Deduc de aici ca el de fapt nu prea vroia sa intre in curte. Cred ca el vroia sa impresioneze atat audienta cat si pasagera, sa treaca cu viteza prin fata portii si apoi sa se intoarca.

Ce au declarat rudele e alta poveste.

Imi pare rau pentru el si mai ales pentru pasagera.

Sincer si eu as fi procedat la fel ca el. Pasgera, viteza, audienta. Sper doar ca eu o sa fiu mai atent ca el.

In fond cati dintre noi nu am facut ture de strada cu cate un pasager de moment. Unii mai tare, altii ami incet in functie de inconstienta fiecaruia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tie ce-ti spune:

varsta motociclistului

tipul motocicletei

viteza motocicletei (la 50 in frana nu se petrece dinamica aia)

lovitura masinii de catre motocicleta (in spate, stop dreapta)

lovitura masinii de unul dintre corpuri (pe centrul masinii)

alcoolemia soferului

?

 

Nu cred ca-i spune nimic, e peste puterea lui de intelegere. Toata lumea ii spune acelasi lucru, el nu, betmen, betmen ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, da! Sa fie arsi pe rug! Au indraznit sa spuna ca motociclistul ar putea avea vreun gram de vina!

Toata lumea sa isi puna inapoi ochelarii de cal, sa imbratiseze spiritul de turma si se apuce de scuipat si injurat pe oricine, numai sa para bietul si saracul motociclist Fecioara Maria reincarnata.

Lui Dani 89893999 nici nu ma obosesc sa-i raspund(nu-l duce bibilica,sunt de prea mult timp pe forumul asta si am fumat dastia ca el)!

 

Da bai baiatule eu cred in fratia motociclistilor ,mopedistilor si biciclistilor!Chiar daca ea nu exista decat 10-15%!Eu impart pericolul strazii cu toti ceilalti!Iar cand moare un

motociclist ,scuterist sau biciclist ma doare sufletul!Iar cand stiu ca un confrate a murit din vina lui am decenta sa tac si sa bag la cap !Pentru mine si pentru cei din jurul meu!

Dar tu mirosi a conservar retardat din toti porii!Iar daca dintr-o greseala a naturii esti totusi motociclist,i-ti dau un sfat gratuit :lasa-te!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat de tine ba baiatule din fratia motociclistilor ,mopedistilor si biciclistilor ... esti de atata timp pe forum si nu ai inteles nici acum scopul sectiunii de accidente. Cand moare un motociclist ,scuterist sau biciclist la fel ma doare si pe mine sufletul dar eu nu dau cu RIP'u ca toata turma ... incerc sa inteleg cauzele accidentului ca sa scap intreg de pe sosea. Cat despre sfatul tau gratuit, ti-l poti baga undeva ... Iar despre gradul meu de retard te poftesc sa ma injuri pe privat ... am o colectie foarte buna de replici pentru doamna ma-ta ...

Editat de danny120669
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Politist : " in fata sa un atutoturism a intors autovehicolul...". Bun, sa o luam ca era seara, ca omul era obosit dupa sarbatori sau a avut trac in fata camerei de filmat.

 

Eh, uitati-va la sofer. Omusorul ala detine permis de conducere, iar ca el sunt zeci de mii de persoane. Este incapabil sa inteleaga faptul ca manevra sa aproape a bagat in pamant un om si a nenorocit o familie si probabil multe cunostinte. El sustine ca nu este vinovat dar admite faptul ca a intors autovehicolul si ca a fost "palit" in spate din cauza vitezei : "avea viteza mare". De unde stie ce viteza a avut ? Daca stie, inseamna ca l-a vazut si din prostie a socotit ca are timp, numai ca realitatea l-a contrazis grav. Omusorul nu poate aprecia fapta si nu o traduce prin "neacordare de prioritate", oricat l-ai acuza de rea vointa, nu poate intelectual.

 

Faptul ca l-a lovit in spate nu arunca raspunderea in sarcina conducatorului motocicletei. Este firesc, fizic ca din cauza unor cumuli de factori locul impactului sa se fi produs in locul respectiv. Daca soferul ar fi intarziat manevra cu cateva fractiuni de secunda probabil locul impactului ar fi fost undeva in aripa/portiera iar deznodamantul putea fi mult mai trist.

 

Nu poti civiliza traficul cu oameni cu 2-3-5 clase. La noi, fiecare borfas are auto pentru ca statul il incurajeaza, statul ii da dreptul de a conduce prin existenta unui cadru legislativ inept. Avem soferi analfabeti, avem soferi in varsta care inca detin permis, desi fizic sunt incapabili.Avem persoane bolnave, persoane cu handicap carora nu li s-a retras dreptul de a conduce. Avem betivi pe sosele care au condus si vor mai conduce beti. Avem masini inmatriculate in Ro cu volan pe dreapta. In loc sa avem soferi disciplinati pe sosele avem manelisti, bulgari falsi si multi incompetenti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Urat..cea mai mare vina o are soferul masinii....dar sa fim realisti: 19ani,R1,Piz*a in spate..da de inteles ca nu mergea tocmai incet...Nu iau apararea conservarului, daca se asigura mai bine putea evita incidentul...

Insanatosire grabnica fetei! (din cate am inteles motociclistul e bine)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa inteleg ca daca eu iti intru cu masina in spate, deoarece n-am pastrat distanta, si tu ai baut o bere, tu imi faci mie masina ???

 

Da... daca am baut nu am ce sa caut pe sosea. E ca si cum nu ai avea ITP.

Editat de needubad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...