Sari la conținut

DN7 Râmnicu Vâlcea - PiteÂşti, la kilometrul 162


noro
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 162
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

CINE A FOST PRIN ZONA SI ARE POZE CU COSMIN PE STRADA SA LE OPRESCA PT EL, PRIN POSTAREA LOR FACE MAI MULT RAU DECAT BINE CELOR APROPIATI LUI.

 

 

VREM SA RAMANA IN AMINTIREA NOASTRA FRUMOS SI VOINIC (poze din ziua evenimentului)

post-54045-0-85048400-1367918855_thumb.jpg

post-54045-0-09374900-1367918882_thumb.jpg

post-54045-0-46533100-1367918886_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Player1

O observatie: amenintarile de pe forum pot constitui material de plangere la police. As sugera moderare in exprimare pentru a evita situatii neplacute.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CINE A FOST PRIN ZONA SI ARE POZE CU COSMIN PE STRADA SA LE OPRESCA PT EL, PRIN POSTAREA LOR FACE MAI MULT RAU DECAT BINE CELOR APROPIATI LUI.

 

 

VREM SA RAMANA IN AMINTIREA NOASTRA FRUMOS SI VOINIC (poze din ziua evenimentului)

Care-i el? :huh: - ca-s multi in poza aia...

 

corect asa ar fi si sa ii faca masina ;)

 

Pai asigurarea cu ce se ocupa? Presupun ca avea, nu?

Am impresia ca multi nu stiu la ce foloseste asigurarea de raspundere civila auto, sau RCA - pt exact chestia asta: ii strici masina lu' unu' si e vina ta, platesc aia, ca de-aia te-asiguri...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care-i el? :huh: - ca-s multi in poza aia...

 

 

Pai asigurarea cu ce se ocupa? Presupun ca avea, nu?

Am impresia ca multi nu stiu la ce foloseste asigurarea de raspundere civila auto, sau RCA - pt exact chestia asta: ii strici masina lu' unu' si e vina ta, platesc aia, ca de-aia te-asiguri...

Tind sa cred ca primul din stanga, in pozele de grup, respectiv GL 08 FGO. Cam asa arata mobra pe care am vazut-o in sant.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oameni buni, sa greseti este usor mergem zi de zi cu motoarele sau nu, meergem cu masinile sau nu, mergem pe jos sau nu, cu totii gresim.

Sa ne credem a toate stiutori, si ce bine mergem noi si celalalt a gresit eu nu gresesc, etc. e foarte grav. Fiti constienti ca oricand, in ori ce zi putem fi noi in locul baiatului asta.

A gresi e omeneste si cred ca fiecare dintre noi a facut cel putin o gresala cu motorul mai mica sau mai mare, doar ca noi am avut mai multa sansa, oricand poti sa cazi, sa aluneci intr-o curba, sa intri intr-un viraj si sa te trezesti ca ai o masina oprita pe sensul tau, sa intrii intr-o curba mai tare si sa iesi pe contrasens, sa te dezechilibrezi si hopa a aparut gresala.

E bine sa invatam din greselile altora ca sa nu ajungem sa murim din greselile noastre daca putem si daca sansa este de partea noastra.

Despre morti numai de bine!!!

Dumnezeu sa-l odihneasca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi cer scuze ca intervin, dar daca am face toti "greseli" de-astea am fi toti morti.

Nu, nu toti facem greseli de-astea.... si prima greseala este sa mergi tare si foarte tare in zone unde e trafic. Am vazut pozele, e misto zona, e super, gasca, fericire .. tinerete, dar stiu foaaarte bine cum e sa te iei cu altii si sa fortezi limitele mai mult decat te tine: eu am facut-o, altii o fac cu mine incepatori fiind, si tot asa. Cred ca la faze de genul e cum zice Kato, anturajul e cel mai rau lucru, atunci cand incerci sa arati altora ca si tu poti sa mergi ca ei.. desi nu poti. E instinctiv.

Cand mergi singur in legea ta.. nu faci eroisme de genul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi cer scuze ca intervin, dar daca am face toti "greseli" de-astea am fi toti morti.

Nu, nu toti facem greseli de-astea....

exact

 

Cu dume de astea poti sa mergi la tara si sa explici babelor si idiotiilor. Chestia cu oricand si oricare ii prea idioata.

 

Omu i-a dat in gura ca disperatu la motor si a comis-o...asta este, nu l-a pus nimeni sa-si cumpere motor.

 

Ideea ii ca asemenea motoare nu is pentru un popor de frustrati, care confunda strada cu circuitul si cu ringul de box.

Editat de KOS36
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiti constienti ca oricand, in ori ce zi putem fi noi in locul baiatului asta.

Am mai auzit asta de sute de ori si am raspuns de fiecare data la fel: nu putem fi in postura aia, pentru ca pe unii ne duce capu' sa nu o ardem tare cand nu e cazul. Asa cum am mai spus, si mie imi place cox pe Dealu Negru. Dar nu ieri. Ieri era crima acolo. Full de reisari auto, inclusiv un Ferrari care si-a si luat-o de la gabori. full, deasemenea, de neveste la volan in locul barbatilor inca mahmuri pe locu' mortului. Full de tataiasi iesiti cu Dacia din '75 pan' la tara si inapoi. Situatia asta mi-a dat de inteles ca nu e cazu' de mers la limita. Si am mers tarisor, dar nu cine stie ce. Ca urmare n-aveam cum sa ies in curba pe contrasens si sa iau o masina frontal. Logic, nu?!

 

Intrebare: inteleg ca omu' a avut GS500 si apoi a trecut la miar SS; acu cat timp s-a intamplat trecerea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiti constienti ca oricand, in ori ce zi putem fi noi in locul baiatului asta.

a fi cumpatat este o virtute! dupa cum spune "militianu" adaptati viteza conditiilor rutiere.(curbe fara vizibilitate,in depasiri, in rampa, in panta, trafic greu, trafic "bara la bara", etc)

deci fiti cumpatati, fierul nu iarta! accidentele nu se "intampla" sunt cauzate!

Editat de KOS36
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ideea ii ca asemenea motoare nu is pentru un popor de frustrati, care confunda strada cu circuitul.

:ok: Cam asa este. La noi maxim jawa 350ts in rest ij, simson, mz, voshod, minsk, hoinar, mobra, minimobra si PEGAS.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care-i el? :huh: - ca-s multi in poza aia...

 

 

Pai asigurarea cu ce se ocupa? Presupun ca avea, nu?

Am impresia ca multi nu stiu la ce foloseste asigurarea de raspundere civila auto, sau RCA - pt exact chestia asta: ii strici masina lu' unu' si e vina ta, platesc aia, ca de-aia te-asiguri...

presupunand ca nu avea.... :)

sa cazul cand esti cam batoc ;) platesti tu sau familia daca te duci pe sfarla

Editat de timberland0910
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mai auzit asta de sute de ori si am raspuns de fiecare data la fel: nu putem fi in postura aia, pentru ca pe unii ne duce capu' sa nu o ardem tare cand nu e cazul. Asa cum am mai spus, si mie imi place cox pe Dealu Negru. Dar nu ieri. Ieri era crima acolo. Full de reisari auto, inclusiv un Ferrari care si-a si luat-o de la gabori. full, deasemenea, de neveste la volan in locul barbatilor inca mahmuri pe locu' mortului. Full de tataiasi iesiti cu Dacia din '75 pan' la tara si inapoi. Situatia asta mi-a dat de inteles ca nu e cazu' de mers la limita. Si am mers tarisor, dar nu cine stie ce. Ca urmare n-aveam cum sa ies in curba pe contrasens si sa iau o masina frontal. Logic, nu?!

 

Intrebare: inteleg ca omu' a avut GS500 si apoi a trecut la miar SS; acu cat timp s-a intamplat trecerea?

 

Eu am fost exact weekendul trecut pe un drum eeextra misto de dat in gura impreuna cu un amic.. special ne-am dus acolo exact pentru curbe. Problema e ca drumul ala e ca e European, e mult trafic uneori.

La un moment dat pe niste curbe misto in urcare mi s-a parut ca prea sta in fundul meu si i-am facut semn sa se duca in fata daca are chef de mai multa adrenalina decat mine, eu mai mult nu puteam..eram la limita riscului pe care mi-l asumam (aveam si pasager), dar el nu s-a dus in fata. Am continuat in acelasi ritm, dar pana am dat de un tir.. care ne-a taiat tot elanul.. a trebuit sa raman in spatele lui pana s-au facut iar 2 benzi pe sens. Puteam sa depasesc acel tir pe linie continua de cel putin 3-4 ori dar n-am facut-o.. din urmatoarele motive:

1. - pasagera mi-a explicat de nenumarate ori cat de infricosatoare este pentru ea o depasire la limita

2. - daca ma bagam eu.. automat se baga si colegu din spate.. si am preferat sa nu-l expun unui risc suplimentar

3 - desi depasind tirul as fi avut loc sa zicem pe o curba la stanga sa evit o masina care ar fi aparut pe contrasens, daca ar fi venit alt motociclist la fel de tare ca mine sau alt tir... se lasa cu poc. - nee, prefer sa ma bag, chiar si pe linie continua doar daca am vizibilitate, acolo eram in padure. Nu merita riscul absolut deloc, desi e frustrant de la 120 sa incetinesti si sa mergi cu 50 la ora in poponeata tirului... dar asta e. Viata e mai frumoasa decat 3-4 viraje luate cu scaritele pe jos..

bine, gandurile astea iti vin in cap in mers in 0.5 secunde..

la popasul urmator colegul mi-a zis ca nu s-a bagat in fata cand i-am facut semn pentru ca era blana.. ar fi vrut dar mai mult nu-i tragea motoreta :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.... baiatul unui prieten(14ani) s-a suit pe Shadow meu zicand ca nu o sa-si ia asa ceva niciodata, completand cu ...pai eu pana nu scot piciorul afara nu ma simt bine....la care il intreb: avem noi drumuri de scos piciorul? ....restul este tacere si istorie.

 

...sambata, pe 30.apr, urcam usurel cu shadow-ul meu 80-90km/h spre la Milcoiu dinspre Topolog,in spatele meu un prieten cu un SRAD600, depasesc un tir pe banda 2, revin pe 1,prietenul in spate ....ma asigur si cand sa "tai" si eu a doua banda ca "era" liber .... la 3metri de mine un motor negru(n-am vazut ce era) a trecut de nu i-am vazut numarul, cand am inceput sa coboram rampa dinspre Pitesti el urca inapoi dispre Valcea!!!( cei ce stiu zona, cunosc traseul).

...las pe fiecare sa traga concluzia....eu avem 80-90km/h in urcare, el cat o fi avut?a fost bine, nu a fost bine?

Editat de KOS36
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tare..la fel e la fiecare topic. Mai vezi cate un R.I.P ( ca de , ne-am americanizat cu totii), cate un trandafir , cativa zei , cativa raceri :)) ,,,,Orice numa sa fie pagini la topic.



.... baiatul unui prieten(14ani) s-a suit pe Shadow meu zicand ca nu o sa-si ia asa ceva niciodata, completand cu ...pai eu pana nu scot piciorul afara nu ma simt bine....la care il intreb: avem noi drumuri de scos piciorul? ....restul este tacere si istorie.

 

...sambata, pe 30.apr, urcam usurel cu shadow-ul meu 80-90km/h spre la Milcoiu dinspre Topolog,in spatele meu un prieten cu un SRAD600, depasesc un tir pe banda 2, revin pe 1,prietenul in spate ....ma asigur si cand sa "tai" si eu a doua banda ca "era" liber .... la 3metri de mine un motor negru(n-am vazut ce era) a trecut de nu i-am vazut numarul, cand am inceput sa coboram rampa dinspre Pitesti el urca inapoi dispre Valcea!!!( cei ce stiu zona, cunosc traseul).

...las pe fiecare sa traga concluzia....eu avem 80-90km/h in urcare, el cat o fi avut?a fost bine, nu a fost bine?

Si a scos picioru afara pe Shadow? :))

Editat de henegar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mai auzit asta de sute de ori si am raspuns de fiecare data la fel: nu putem fi in postura aia, pentru ca pe unii ne duce capu' sa nu o ardem tare cand nu e cazul. Asa cum am mai spus, si mie imi place cox pe Dealu Negru. Dar nu ieri. Ieri era crima acolo. Full de reisari auto, inclusiv un Ferrari care si-a si luat-o de la gabori. full, deasemenea, de neveste la volan in locul barbatilor inca mahmuri pe locu' mortului. Full de tataiasi iesiti cu Dacia din '75 pan' la tara si inapoi. Situatia asta mi-a dat de inteles ca nu e cazu' de mers la limita. Si am mers tarisor, dar nu cine stie ce. Ca urmare n-aveam cum sa ies in curba pe contrasens si sa iau o masina frontal. Logic, nu?!

 

Intrebare: inteleg ca omu' a avut GS500 si apoi a trecut la miar SS; acu cat timp s-a intamplat trecerea?

Ai avut accident pana acum?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tare..la fel e la fiecare topic. Mai vezi cate un R.I.P ( ca de , ne-am americanizat cu totii), cate un trandafir , cativa zei , cativa raceri :)) ,,,,Orice numa sa fie pagini la topic.

 

Si a scos picioru afara pe Shadow? :))

inca nu, era cu tac-su pe srad! sper sa-si revina, ca drumurile sunt ....asa cu sunt.....pline cu "trandafiri" , fie ca esti in Ro fie ca esti in IT, HU,GBR, GER, etc.

si ca sa fiu in ton, citand un radio" fie vesel, fie trist / tot romanu-i analist". deh

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai avut accident pana acum?

 

esti copil? cum sa cada?

 

Crede-ma ca am dat in ea la limita. Dar nu dincolo de ea......

 

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am fost exact weekendul trecut pe un drum eeextra misto de dat in gura impreuna cu un amic.. special ne-am dus acolo exact pentru curbe. Problema e ca drumul ala e ca e European, e mult trafic uneori.

La un moment dat pe niste curbe misto in urcare mi s-a parut ca prea sta in fundul meu si i-am facut semn sa se duca in fata daca are chef de mai multa adrenalina decat mine, eu mai mult nu puteam..eram la limita riscului pe care mi-l asumam (aveam si pasager), dar el nu s-a dus in fata. Am continuat in acelasi ritm, dar pana am dat de un tir.. care ne-a taiat tot elanul.. a trebuit sa raman in spatele lui pana s-au facut iar 2 benzi pe sens. Puteam sa depasesc acel tir pe linie continua de cel putin 3-4 ori dar n-am facut-o.. din urmatoarele motive:

1. - pasagera mi-a explicat de nenumarate ori cat de infricosatoare este pentru ea o depasire la limita

2. - daca ma bagam eu.. automat se baga si colegu din spate.. si am preferat sa nu-l expun unui risc suplimentar

3 - desi depasind tirul as fi avut loc sa zicem pe o curba la stanga sa evit o masina care ar fi aparut pe contrasens, daca ar fi venit alt motociclist la fel de tare ca mine sau alt tir... se lasa cu poc. - nee, prefer sa ma bag, chiar si pe linie continua doar daca am vizibilitate, acolo eram in padure. Nu merita riscul absolut deloc, desi e frustrant de la 120 sa incetinesti si sa mergi cu 50 la ora in poponeata tirului... dar asta e. Viata e mai frumoasa decat 3-4 viraje luate cu scaritele pe jos..

bine, gandurile astea iti vin in cap in mers in 0.5 secunde..

la popasul urmator colegul mi-a zis ca nu s-a bagat in fata cand i-am facut semn pentru ca era blana.. ar fi vrut dar mai mult nu-i tragea motoreta :D

Exact despre asta e vorba.

 

Ai avut accident pana acum?

Accidente am avut vreo patru. Niciunu' din vina mea, niciunu la mai mult de 40 la ora, niciunu' afara din localitate. (Busiturile pe coclauri banuiesc ca nu se pun)

Ti-am raspuns. Acum lumineaza-ma in ce fel e relevant raspunsul in legatura cu discutia.

Banuiesc ca sunt doua variante si in ambele cad de prost:

1. Am avut, deci ciocu' mic ca si io am comis-o. Fals! N-am comis-o.

2. N-am avut, deci ciocu' mic ca nu stiu despre ce e vorba. Fals! Tocmai d-aia n-am avut niciunu' serios, pentru ca stiu despre ce e vorba.

 

esti copil? cum sa cada?

 

 

:lol:

Cat esti de inteligent si amuzant, dragu tatii! Fii capitanu' nostru!

 

De ce il intrebi ? Acum nu mai esti motociclist daca nu ai fost implicat niciodata intr-un accident ?

Vezi variantele de mai sus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.... baiatul unui prieten(14ani) s-a suit pe Shadow meu zicand ca nu o sa-si ia asa ceva niciodata, completand cu ...pai eu pana nu scot piciorul afara nu ma simt bine....la care il intreb: avem noi drumuri de scos piciorul? ....restul este tacere si istorie.

 

...sambata, pe 30.apr, urcam usurel cu shadow-ul meu 80-90km/h spre la Milcoiu dinspre Topolog,in spatele meu un prieten cu un SRAD600, depasesc un tir pe banda 2, revin pe 1,prietenul in spate ....ma asigur si cand sa "tai" si eu a doua banda ca "era" liber .... la 3metri de mine un motor negru(n-am vazut ce era) a trecut de nu i-am vazut numarul, cand am inceput sa coboram rampa dinspre Pitesti el urca inapoi dispre Valcea!!!( cei ce stiu zona, cunosc traseul).

...las pe fiecare sa traga concluzia....eu avem 80-90km/h in urcare, el cat o fi avut?a fost bine, nu a fost bine?

 

Sa stii ca exista drumuri de "scos piciorul". si exista si oameni capabili sa faca asta. si sa ajunga ok acasa.

Sincer admir mai mult un baiat care se da mai tare si stie ce face decat unul care merge incet si taie benzile ca "era liber" - mai ales daca erai pe viraj, asta doar asa ca idee.

 

Cat despre faptul ca toti vedeti lumea prin ochii vostrii cu o privire distorsionata de motocicleta pe care o conduceti , asta deja e alta poveste.

 

Si da, sunt de acord ca lumea sa invete ceva din accidentele altora, dar hai sa privim totusi obiectiv lucrurile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare: inteleg ca omu' a avut CB500 si apoi a trecut la miar SS; acu cat timp s-a intamplat trecerea?

Curiozitatea mea inca persista...

Editat de Kollar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...