Sari la conținut

Accident mortal, pe Centura Bucuresti ...


cry_ss
 Share

Postări Recomandate

Acum cateva minute, stire Realitatea TV

 

Motociclist, cca 40 ani, circuland pe centura Bucurestiului , circula "cu viteza" (nu se stie inca daca e real sau nu) , si din relatarile martorilor intervievati, a intrat pe contrasens lovind frontal o masina.

Din pacate, pilotul a decedat la impact sau la scurt timp, intrucat la sosirea echipajelor de urgenta acesta nu mai avea semne vitale...

Deocamdata atat am aflat din stirile prezentate, cand vor aparea detalii voi putea sau vom putea completa.

Pana atunci, condoleante familiei si celor apropiati...

Se pare ca trendul excesiv de mortale in 2013 e destul de ingrijorator...

 

 

 

*** Rog un moderator sa completeze "mortal" in titlu...fiind dimineata si neatent, am omis o litera.Multumesc

Editat de cry_ss
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 61
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Deocamdata, din lipsa / insuficienta informatiilor, este un John Doe...

Nu am gasit nimic in presa scrisa (probabil e prea devreme), iar in cea TV sunt informatii suficient de vagi incat sa nu explice nimic...Ce am putut extrage din stire, am anuntat aici...mai departe, pe masura ce va aparea informatia pe diverse canale, se va completa, de catre cine se poate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si ce rezolvam daca postam aceste accidente? De 7 ani vad cum numarul lor creste direct proportional cu numarul motocicletelor importate, mi se pare aberanta si trista aceasta sectiune a forumului.

 

Odihneasca-se intre motoare..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RTV iar bate câmpii.

 

Centrul INFOTRAFIC din Inspectoratul General al Poliţiei Române informează că, din pricina producerii, în jurul orei 07.00, a unui accident în care au fost implicate un autoturism şi un moped, circulaţia rutieră pe Şoseaua de Centură a municipiului Bucureşti este blocată între localităţile Chiajna şi Chitila(judeţul Ilfov), în dreptul localităţii Rudeni.

 

Potrivit informaţiilor primite de la faţa locului, o persoană a decedat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si ce rezolvam daca postam aceste accidente? De 7 ani vad cum numarul lor creste direct proportional cu numarul motocicletelor importate, mi se pare aberanta si trista aceasta sectiune a forumului.

 

Odihneasca-se intre motoare..

Pe mine ma face sa aleg intre a-mi vinde motorul sau a nu mai intra pe forum.

Din pacate este incredibil cate accidente mortale au fost pana acum anul acesta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu unul urasc sa scriu la sectiunea asta, insa scriu in ideea ca dintre cei foarte multi care citesc si dintre multii care comenteaza, poate exista CATIVA suficient de cerebrali incat sa traga concluzia buna in urma celor postate si a accidentului respectiv, si poate-poate, CATIVA vor invata ceva, constructiv.

Dintre cei CATIVA, daca macar UNUL scapa dintr-un accident ca urmare ca s-a temperat si a tras concluzii de aici de pe forum, ei bine, pentru ala, UNUL , sunt multumit ca am postat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca poza aia este de la acest accident... de unde atata viteza?

motorul este intr-o stare prea buna.

 

sa asteptam detalii, desi am impresia ca va trebui sa-mi cumpar camera video pentru a putea dovedi realitatea in fata unor acuze nefondate doar pentru ca este vorba de o motocicleta si deaia ar fi obligatoriu sa fiu vinovat in caz de ceva...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu cred ca poza este de la accidentu asta

 

Pe mine ma face sa aleg intre a-mi vinde motorul sau a nu mai intra pe forum.

Din pacate este incredibil cate accidente mortale au fost pana acum anul acesta.

 

de ce sa vinzi motoru? chiar vorbeam pe un alt thread cat de multe accidente sunt in ultima vreme, da nu cred ca asta e solutia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu cred ca poza este de la accidentu asta

 

 

de ce sa vinzi motoru? chiar vorbeam pe un alt thread cat de multe accidente sunt in ultima vreme, da nu cred ca asta e solutia

vinzi motoru si treci la enduro : riscul de a cadea e mult mai mare , dar riscul sa mori (lovit de un prost , beat ,cocalar)e aproape 0

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe rtv.net nu e poza reala. oricum poza aia nu e de pe centura.

am trecut si eu la ceva timp dupa accident, nu am putut opri, am vazut prin tufisurile de pe margine ceva carene negre.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta cu viteza, este destul de relativa. Foarte multi habarnisti (in general presa), confunda decibelii cu viteza.

Editat de bea2000
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vinzi motoru si treci la enduro : riscul de a cadea e mult mai mare , dar riscul sa mori (lovit de un prost , beat ,cocalar)e aproape 0

 

da, sunt de acord cu tine ca riscu sa mori in conditiile alea e aproape 0 - dar depinde pentru ce te folosesti de motor, sau de ce ti-ai luat de la inceput motoru pe care-l ai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Am trecut pe acolo, fiind drumul meu spre munca in fiecare zi, era coloana de masini de la podul peste soseaua Chitila pana la Dragomiresti. Am vazut echipa RTv care lua un interviu cuiva, motorul(un TDM) nu parea foarte avariat. N-am oprit pentru ca ma grabeam sa ajung la munca si oricum nu parea grav.

Merg zilnic pe acolo, nu e de dat "pedale", cel putin nu dimineata, cand e destul de aglomerat. Oricum, din ce am vazut eu, motoreta era lovita foarte usor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe bucata chiajna - chitila sunt niste sleauri frumoase pe banda spre chiajna, m-au surprins pe mine cand am intrat intr-o depasire odata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact. De la tiruri e denivelat asfaltul, s-au facut niste sleauri mari. Trebuie evitate depasirile in scurt. Soseaua e foarte aglomerata mai ales intre anumite ore si ingusta. E la risc si mersul pe centrul soselei printre coloane, pentru ca se mai trezeste unu ca se baga mai spre centru sa vada ce e mai in fata. Merg si eu destul de des pe acolo, prefer sa trec incet printre masini cand e oprita coloana sau se merge cu 20km/h si sa stau in coloana cand se merge mai tare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si ce rezolvam daca postam aceste accidente? De 7 ani vad cum numarul lor creste direct proportional cu numarul motocicletelor importate, mi se pare aberanta si trista aceasta sectiune a forumului.

 

Odihneasca-se intre motoare..

 

Pe mine unul, ca incepator, sectiunea asta m-a ajutat...

M-a ajutat sa imi iau un motor mai linistit pentru inceput...

Ma ajuta sa imi iau tot echipamentul pe mine chiar daca e cald afara...

Ma ajuta de fiecare data cand ma tenteaza sa bag mana in gaz in localitate...

Ma ajuta cand ma mananca sa ma dau rotund pe doua roti...

Ma ajuta sa fiu mai atent la masini parcate si la ceilalti participanti in trafic...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine unul, ca incepator, sectiunea asta m-a ajutat...

M-a ajutat sa imi iau un motor mai linistit pentru inceput...

Ma ajuta sa imi iau tot echipamentul pe mine chiar daca e cald afara...

Ma ajuta de fiecare data cand ma tenteaza sa bag mana in gaz in localitate...

Ma ajuta cand ma mananca sa ma dau rotund pe doua roti...

Ma ajuta sa fiu mai atent la masini parcate si la ceilalti participanti in trafic...

Sa ai grija sa nu-i ajuti si tu pe altii! la modul la care te-a ajutat pe tine.

RIDE SAFE!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De simt jurnalistii nevoia sa adauge o poza care nu are nici o legatura cu articolul?

Daca n-ai poze de la fata locului, nu pui si gata. Trebuie neaparat o poza din "arhiva"? ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu mai conteaza asta... conteaza ca deja s-au intamplat prea multe intr-o perioada scurta de timp.... prea scurta... si cat despre jurnalisti... zici ca sunt ca niste caini din aia... o tin pe a lor ... trebuie sa scriem si noi ceva ca sa ne luam salariile... prostie ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Jurnalistii" p_lii...

Pana nu iti arunca pe ecran cu sange si apoi sa filmeze rude ale accidentatului plangand, nu se simt profesionisti... A, si "fiare contorsionate".... Ce sila mi-e de asa "jurnalisti"...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...