Sari la conținut

Muzeul de motociclete Tulcea


kelshak
 Share

Postări Recomandate

  • 2 weeks later...

Veni-Vedi-Vi...

 

fost, vazut, placut Am avut ocazia sa il cuinosc pe @Rims, avut ocazia sa vad ceva fain :) promit sa mai trec, Daca aveti drum prin Tulcea nu ezitati, o sa gasiti un Om cu suflet mare si ceva motociclete faine

poze pun diseara :)

Editat de tiranspider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Veni-Vedi-Vi...

 

fost, vazut, placut Am avut ocazia sa il cuinosc pe @Rims, avut ocazia sa vad ceva fain :) promit sa mai trec, Daca aveti drum prin Tulcea nu ezitati, o sa gasiti un Om cu suflet mare si ceva motociclete faine

poze pun diseara :)

ceva adresa sau indicatii catre acest muzeu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi am fost si am vizitat si eu muzeul, tot ce pot spune este ca domnul Smirnov Mihai este un om jos palaria si are o colectie impresionanta de motorete.

Dupa ce am plecat, am ramas cu gandul la motorul de indian de prin anii 20, ceva special.

p.s. cum se atasaza pozele?



Muzeul de Motociclete

Adresa: Tulcea, strada Garii nr 18

Program: aproape non stop in limita bunului simt, cu un telefon inainte se rezolva totul

Persoana de contact:Smirnov Mihai 0745026040

Pret bilet: 0 lei

Poze:

 

https://imageshack.com/a/kXeb/1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici ca se putea sa ajunga mai bine 355-ul meu , sincer ma asteptam sa fie dezmembrat si vandut cu preturi colosale , dar uite ca e agatat sus sa-l vada toata lumea , felicitari !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Muzeul de motociclete din Tulcea,face un apel catre toti posesorii de motociclete vechi,de alte artefacte(motoare,numere de inmatriculare,afise,carti,echipamente,etc)care tin de istoria motocicletelor din toata lumea si a motociclismului romanesc in special il contacteze telefonic pe custodele muzeului la 0745026040 in cazul in care,nereusind sa le valorifice,si nedorind sa le distruga,doresc ca respectivele obiecte sa fie donate muzeului pentru a fi reconditionate,catalogate si expuse publicului,

 

P.S. :Chiar daca unora dintre dumneavoastra v-am provocat,dupa citirea acestui anunt,un zambet,tin sa va reamintesc ca atat micile cat si marile muzee ale lumii se finanteaza din donatii si sponsorizari si de accea este de datoria mea morala sa incerc,si eu marea cu degetul.

 

 

Cu stima,

Smirnov Mihai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...

Felicitari domnului Smirnov Mihai pentru infiintarea acestui muzeu . O initiativa demna de laudat si o lectie de istorie pe viu ce va ajuta noile generatii sa iubeasca motocicletele clasice .

 

:10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Multumesc frumos domnului - si la propriu si la figurat - TUDOR VINTILOIU pentru minunatele cadouri facute Muzeului de Motociclete .


» Post actualizat in 14 Dec 2014 15:47

Multe multumiri doamnei TEODORESCU VALENTINA pentru darurile facute Muzeului de Motociclete de Sfintul Nicolae.Sunt sigur ca inceputul noului an ii va aduce o foarte mare bucurie.


» Post actualizat in 17 Dec 2014 17:09

Trei noi aparitii in Muzeul de motociclete!

2gt1zxl.jpg

sgjvyo.jpg

19xxqf.jpg

2cmorh3.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...

Multumim lui Gabriel Jderu pentru efortul editorial si afisul donat Muzeului de Motociclete din Tulcea!

 

15ri6pg.jpg


» Post actualizat in 23 May 2015 08:28

Multumiri Bunu-Honda San-pentru afisul unui eveniment motociclistic care nu a mai avut loc!

 

dgs9xd.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Pe partea din spate al acestui cadru de motocicleta,am descoperit urmatoarea sigla.Poate ma ajuta cineva sa aflu provenienta ei.Multumesc!

 

2ilkk8p.jpg

 

23stetd.jpg

Editat de Rims
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la motoarele Junkers Jumo, turboreactoare axiale, varf de tehnologie in epoca! E ceva sa stai calare pe o bucata de Messerschmitt Me-262 :D.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Linga sigla Auto -Union mai exista un insemn .Care e semnificatia lui ? Si furca fata ?

 

Langa sigla Auto Union pare a fi insemnul AG ceea ce inseamna ca e o bucata de cadru de motocicleta fabricata intre anii 1969 - 1985. Furca se aseamana cu cea de Ardie RZ 200.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...