Sari la conținut

Totul despre R.A.R


emylyo
 Share

Postări Recomandate

anul trecut cand am dus mobra la RAR nici nu am dat atentie tobei, tot sport leo vince dar avea db-killer abia dupa vreo luna mi-am dat seama ce e minunea aia pe toba. Am bagat motocicleta inauntru am platit taxa si am plecat nu a zis nimeni nimic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 829
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Poate percepem gresit ideea de piesa de schimb. Am masina cu CIV "fara serie motor". A trebuit sa merg la TES sa-mi dea niste documente cum ca motorul este de acelasi tip ( acelasi cod motor).

De putut sa-l schimbi , poti , deci il putem numi piesa de schimb, dar faptul ca trebuie sa umbli dupa acte si modificari CIV se intampla doar in cazul motorului ( nu si a cauciucurilor).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Stie cineva sa imi spuna cam cat timp trece in perioada asta intre momentul in care iti faci programare la RAR (Cluj) si cand iti vine randul?

Vreau sa vad cum fac si eu cu numerele rosii. Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu's din Cluj dar programarea online functioneaza la fel: in momentul in care introduci rar-ul la care vrei sa mergi iti apare exact cand ar fi prima programare. Si nu trebuie sa treci la pasul urmator, deja ai aflat ce vrei sa stii. Sa ai in fata CIV. Succes

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva sa imi spuna cam cat timp trece in perioada asta intre momentul in care iti faci programare la RAR (Cluj) si cand iti vine randul?

Vreau sa vad cum fac si eu cu numerele rosii. Multumesc.

fa-ti o simulare on-line si vezi cam cand au zile libere

 

http://www.rarom.ro/?page_id=254

 

succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

 

 

 

Nu stiam de figura asta, n-am mai facut in viata mea programare online. Multumesc.

Cam vreo saptamana este intervalul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Am fost la RAR Iasi si am fost respins, deoarece in acte motocicleta figureaza cu ABS, iar in realitate ea nu are ABS. Ce as putea face in aceasta situatie?

pai a avut abs si acum nu mai are, sau cum? sau e greseala in acte? cam nasoala treaba, se lasa cu alergatura orice-ar fi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare,

 

Ma poate ajuta si pe mine cineva cu un suport de numar cu semnalizari pentru Yamaha R6 2006 imprumut pentru RAR?

Sunt din Bucuresti si am programare pentru luni 18 Aprilie adica peste o saptamana.

Momentan pe mobra este suport de numar fara lumina si semnalizari in stop...banuiesc ca ma dau aia afara inca de la usa.

 

Daca este cineva dispus sa imi imprumute un suport pentru ziua de luni as fi tare recunoscator si bineinteles as da de baut.

 

Ma puteti si suna la 0742391457.

 

Multumesc anticipat,

Mihai

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Va salut!

Stiu, am cautat, n-am gasit nimic recent. Imi cer scuze in avans daca l-am deschis degeaba; din pct unora de vedere.

Stiu ce-mi trebuie la RAR, moto e din Italia; am tradus acte, am luat nr rosii, am toate actele etc.

Intrebarea mea este urmatoarea: cat costa (aproximativ) RAR pt "tot tacamul"? Eliberare carte, ITP, autenticitate, cacao in ploaie. Ma intereseaza un raspuns al cuiva care a fost RECENT. Am mai facut si eu asta acum vreo 6 ani.

 

Multumesc in avans!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 saptamani, CIV, autentificare si inspectie tehnica, 359 ron. Vehicul second la prima inmatriculare in Ro.

Editat de pisoiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreo 500 si ceva (515-525) platisem parca, cu comisionul firmei care s-a ocupat(motomusu), asta insemnand si dus/adus. La Rar, mai exact, vreo...315 parca era serviciul, daca nu ma insel cumva...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut!

Stiu, am cautat, n-am gasit nimic recent. Imi cer scuze in avans daca l-am deschis degeaba; din pct unora de vedere.

Stiu ce-mi trebuie la RAR, moto e din Italia; am tradus acte, am luat nr rosii, am toate actele etc.

Intrebarea mea este urmatoarea: cat costa (aproximativ) RAR pt "tot tacamul"? Eliberare carte, ITP, autenticitate, cacao in ploaie. Ma intereseaza un raspuns al cuiva care a fost RECENT. Am mai facut si eu asta acum vreo 6 ani.

 

Multumesc in avans!

Eu am fost pe 4 mai dar nu era motoreta din strainatate. Am platit insa 300 de lei in total, poate te ajuta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc frumos pt raspunsuri !

Ceva recent in Bucuresti cu moto din strainatate ? Am auzit ca difera preturile.

Multumesc oricum, ajuta f mult rapusurile voastre !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ar trebui sa difere dupa cum stiu eu. Poate doar la cei care iti iau bani sa completeze hartii in locul tau, dar nu la RAR.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, Am adus eu un CBF 500 anul trecut in decembrie. M-a costat approx 600 de lei cu tot cu traduceri legalizate, taxe, nr preferential etc... PS: am facut eu toate drumurile - nu am apelat la alte servicii. Nu mai stiu detaliat pe ce s-au dus banii, dar sigur cam pe aici se duce. Ai grija cu certificatul de la ANAF - nu era obligatoriu inainte (din ce am inteles), dar acum este - trb sa te duci la ANAF-ul sectorului tau si sa ceri un certificat care sa ateste ca nu e noua moto (stiu suna a prostie dar asta e). Depui multe acte si ti-l dau in 3-4 zile lucratoare. Fara asta nu ti-l poti inregistra la Admin Fin. Spor!

Editat de rauldumi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au scazut taxele oare? eu anul trecut cam tot pe vremea asta, am trecut prin asta, si m-a costat peste 500 ron RAR-u (moto adusa de afara, prima inmatriculare in RO)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am facut omologarea individuala deoarece am certificat de conformitate de la fabrica producatoare. Daca ar fi trebuit sa o fac si pe aia, sigur mai plateam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost azi la rar Bacau cu moto adusa din Italia si am platit 359,40lei...nu cred ca difera preturile fata de Bucuresti...cei de la rar o sa caute langa seria de pe cadru o alta serie care incepe cu e...asta ar dovedi ca moto a fost inmatriculata in ue si de aici stabilesc si pretul ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...