Sari la conținut

Echipament moto la LIDL


Florin Daniel
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

azi am intratat intr-un lidl si am vazut "calitatea" produselor moto.....manusile sint bune pt gradinarit, erau niste caskete probabil bune pt cand te sui pe tractoras sa tunzi gazonu si niste izmene......no comment. lidl dupa parerea mea e bun dar e bun dar nu prea, e din categoria: buna-i apa nu-i ca vinu`.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai sunt cateva ore pina la deschiderea magazin . Tare mi-e ca o sa fie bataie pe produsele moto .

fost , vazut

 

manusile sunt slabe rau, de scuter poate merg...

subtiri si cred ca nu tin nici la gradinarit

ce am gasit si am luat - husa de motor ( marim m si l ) , ~ 50 ron

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A. Am fost la 8.00 la LIDL , putin cam dezamagit de calitate , dar serios , la 80 ron ce sa vrem . Am probat mai multesi am constatat urmatoarele :

1. sunt de doua feluri , unele cu degetele numai de textil , altele cu ele de piele ;

2. la textil mergea XL , la piele L ;

3. cele din piele aveau doua reglaje bune si la incheietura si la maneca ( ambele cu arici bun ) , cele de textil f nasoala prinderea de la maneca , cu un snur ...

4. protectiile sunt acceptabile , kevlar la pumn si piele si intaritura la degete;

 

- am luat o pereche marimea L , majoritar de piele , sunt multumit . NU rezista la apa , dar rezista la ceva frigulet , are reflectorizante , are doua reglaje ...

- nu stiu la ce va asteptati la pretul asta , eu am vazut manusi la 200 ron mai proaste ca astea .

 

B. mi-am luat si un brau XXL , super fain , 25 ron , are si reflectorizant la spate si cred ca o sa mai iau unul diseara , daca mai apuc ;

 

C. erau si rucsac cu prindere cu magneti de rezervor la 130 ron , sincer nu m-a tentat prea tare , el nu are protectie la apa , dar avea intr-un buzunar si o husa pentru el , care se punea deasupra . Daca era pana la 100 ron fix l-as fi luat , dar la 130 ... mi se pare cam mult. Fermoarele nu rezista la apa , plasticul nu este tratat UV ...

 

D. erau si huse moto , nu m-am uitat la ele , pentru mine inca nu e cazul , poate aratau ok , dar numai in timp vezi daca este ceva de ele sau nu .

Alte impresii inca nu ? Sunteti pe baricade in lupta cu batranii care cred ca le luam promotiile la detergenti si oale ? :crack: Si eu am patit la fel dimineata , facusera coada la intrare si pazeau ca la trezorerie , mai aveau putin si faceau lista ...

Editat de marius_eugen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rucsacul era cu fermoare normale si in unul din buzunare are husa pentru el din plastic + elastic , care il cuprinde . Se putea desface si folosi ca un rucsac normal , caz in care era cam mic .

Nu stiu ce volum avea , sincer nu mi-a ramas in cap nici o eticheta de-a lui . Are un compatiment pentru harta , cel transparent , compartimentul mare din interior si doua buzunare cu reflectorizant pe laterale . In nici un caz nu incape o casca in interior , mai degraba o pereche de cizme aproximativ sau 3-4 paini , ca volum ( nu stiu ce alta comparatie sa fac :

 

http://www.lidl.ro/cps/rde/xchg/SID-7321A285-7D989755/lidl_ro/hs.xsl/index_9633.htm

  • 4 magneți încorporați pe părți pentru fixare sigură
  • din țesătură rezistentă de nailon – cu elemente reflectorizante pentru vizibilitate sporită
  • include protecție împotriva ploii cu
  • fereastră transparentă Âşi margine elastică
  • utilizabilă ca rucsac sau ca geantă de umăr
  • curele pentru fixarea suplimentară pe ghidon
  • 3 compartimente cu fermoar, 1 compartiment interior din plasă Âşi 1 compartiment transparent pentru carduri
  • dimensiuni: cca. 46 x 31 x 23 cm (lungime x lățime x înălțime)

:grinbandit: cine cauta , gaseste !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

- am luat o pereche marimea L , majoritar de piele , sunt multumit . NU rezista la apa , dar rezista la ceva frigulet , are reflectorizante , are doua reglaje ...

- nu stiu la ce va asteptati la pretul asta , eu am vazut manusi la 200 ron mai proaste ca astea .

 

 

foarte bun review, multumesc

idee este ca nu conteza pretul ,pot sa fie si gratis..sunt niste pocnitori . de asta am spus ca sunt cel mult pt scuter.

 

sa nu si piarda lumea timpul cu drumuil pana acolo

 

cine n are deloc si e cu bugetul pe 0...poate ca s -ar arunca sa le ia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MI-am luat si eu trusa de scule si husa moto.Trusa e smechera, are cam tot ce trebuie in ea, calitatea pare ok.Husa, lafel, materialul e ok pentru pretul asta.Am luat si husa auto la 25 de ron care e naspa, plasticul ala e gros cat o foaie de hartie...Manusile mi s-au parut bune de bicicleta si rucsacul e si ala nasol.

Editat de INT6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai oameni buni , informatia este suficienta-

 

rezum pentru cei interesati -

 

Lidl are o oferta la manusi , brauri, tank - bag si niscai scule

 

 

Calitatea ( observata direct , personal ) este acceptabila tinant cont de pret. Pentru cine bugetul este o mare problema este ok.

 

Bineinteles ca nu se aplica "bmw-urile 1600 " dar cine e in nevoie isi poate lua de acolo

 

Personal am luat o husa de moto ( 50 ron ) si sunt multumit de ea.

 

Can-can ul nu si are rostul aici, initiatorul topicului a avut o idee buna si ii multumim.

 

Hai cu vara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine zice ca nu incape o casca integrala in rucsac are probleme cu dimensiunile.Aflati ca am bagat eu un Arai Chaser in ea si culmea,mai ramane si loc.Are 30 L.La banii astia e ok,nu vreo super oferta.

Manusile nu mi-au placut.

Braul merita cei 25 roni.

La trusa nu m-am uitat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dimensiuni: cca. 46 x 31 x 23 cm (lungime x lățime x înălțime)

Cu 31 cm latime sa spunem ca te intelegi , dar cu aia 23 inaltime ce naiba faci ? Poate casca ta intra , a mea HJC XL cu siguranta nu intra . Apoi sa pui o casca acolo e cam aiurea ca te lovesti la piept sau barbie in caz de problema . Casca se tine pe portbagaj cu plasa sau intr-o cutie , e cam aiurea sa fortezi acel rucsac cu o casca , ai sansa sa o si zgarii in vre-un fermoar . Ma rog , fiecare face cum crede , eu persoanal nu as baga o casca in el , nu e facut pentru asa ceva si cu cat pui mai putine si nu-l fortezi , cu atat ai sanse mai multe sa reziste in timp si sa stea fix . Magnetii aia nu sunt foarte puternici si ai sanse sa nu-i pastreze pozitia daca il umfli prea tare .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In concluzie,orice casca integrala de genul celei specificate mai sus intra fara probleme.

Vezi ca tu ai venit cu exemplu castii,nu eu.Casca poti sa o bagi in rucsacul asta si sa te plimbi cu ea in spate pe unde ai treaba.Casca nu e inghesuita.Geanta se mareste in inaltime cu vreo 6 7 cm printr-un fermoar.

In legatura cu magnetii,la toate gentile de rezervor am pus de hdd.La nici un rucsac de rezervor nu am vazut magneti macar pe jumatate de puternici ca aia de hdd.Trebuie avut grija sa ii imbraci intr-un burete sau cauciuc.

Cel mai bun review ti-l faci cu ochii tai. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Manusile nu imi plac.Tot timpul am avut doar din piele si poate de asta.Poate sa fie subiectiva parerea.

Braul merita cei 25 roni.

Geanta nu e vreo oferta,dar isi merita banii.Intra o casca integrala fara probleme.

La trusa nu m-am uitat.

In rest,pentru cine are aproape un LIDL,mergeti si vedeti singuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trusa e smechera, are cam tot ce trebuie in ea, calitatea pare ok.

Am luat o trusa acum ceva timp, tot pe la pretul asta. De aratat arata bine insa doua chei mi s-au rupt pana acum. Cred ca metalul e inferior.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Preturi mici...pretentii mici:

- braul este ok 25 lei isi merita banii - oricum mult mai bun decat cel de la Louis la 5 euro

- manusile sunt subtiri, de vara, textil cu piele in palma.... nu prea am vazut eu kevlarul cu care se laudau in reclama

- geanta de rezervor: aici am avut retineri: incapatoare nu zic nu, are raincover, dar la capitolul magneti ....:scratch: Magnetii (5 la numar) sunt mari si grosi cat o moneda de 50 de bani si nici cand sunt lipiti intre ei nu inspira incredere. totusi ca masura de siguranta se poate prinde de ghidon...

 

Toate bune si multumim DEXXTER :friends:

 

 

PS: mi-am luat braul si manusile.

:BlueGW:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am luat o trusa acum ceva timp, tot pe la pretul asta. De aratat arata bine insa doua chei mi s-au rupt pana acum. Cred ca metalul e inferior.

 

Eh am luat-o mai mult sa fie.Nu se stie niciodata cand ai nevoie si plus ca vreau sa invat sa imi schimb singur consumabilele...ulei, placute, bujii si alte smecherii.Presupun ca nu e inginerie NASA.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost de dimineată la Lidl. Când am ajuns eu la stand era deja o adunătură de babe (de la azilul din Şcolilor cred) venite la shopping care probau de zor mănuşi, se uitau la genţile pentru rezervor si la huse. Una era călare sus pe bar stand arunca cu truse de scule de pe ultimul raft. N-am mai prins nimic. :unsure: Au luat alea tot ce era acolo: huse, mănuşi, genţi, căşti. :what:

Editat de Chivu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...