Sari la conținut

Echipament moto la LIDL


Florin Daniel
 Share

Postări Recomandate

Salut,

 

 

Au bagat de curand in toate magazinele lidl din tara echipament moto: casti flip-up (290lei), castile arata bine, au vizor antizgariere, antiaburiare, au ochelari de soare incorporati, etc.

Mai au manusi moto din panza+piele+insertii kevlar la 90 lei.

Au si pantaloni termici, etc si mai multe.

http://www.lidl.ro/cps/rde/xchg/lidl_ro/hs.xsl/offerdate.htm?offerdate=18753

 

 

Si manusile mi s-au parut ok. Eu sunt incepator si nu ma prea pricep.

 

Daca s-a uitat cineva mai priceput la castile flip-up, ce parere aveti despre ele? M-ar tenta una.

Editat de mateiuli
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Scuza-ma, dar la banii aia m-as gandi de multe ori... Pe la 200-250 de lei gasesti corturi absolut OK.

da un link ceva? am cautat pe 4 saituri la intamplare pe google si mai ieftin de 328 lei nu am gasit nici un cort cu prelata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Manusi poate as cumpara, dar casca nici nu ma gandesc sa cumpar de la Lidl.

 

Cand dai cu capul de asfalt nu stiu cat te protejaza o casca de 290 lei.

 

Mai bine dai 800-1000 lei pe o casca care stii ca e buna si te protejaza in caz de probleme, decat sa afli dupa accident daca casca de 290 lei este buna sau nu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Manusi poate as cumpara, dar casca nici nu ma gandesc sa cumpar de la Lidl.

 

Cand dai cu capul de asfalt nu stiu cat te protejaza o casca de 290 lei.

 

Mai bine dai 800-1000 lei pe o casca care stii ca e buna si te protejaza in caz de probleme, decat sa afli dupa accident daca casca de 290 lei este buna sau nu...

daca mai ai timp sa aflii :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca fondurile sunt limitate si nu ne putem permite toti Arai-uri si Alpinestars-uri dar nu mai dati bani putini pe mizerii. Faceti un mic sacrificiu, strangeti-va bani mai multe luni si luati ceva macar de calitate medie. Atunci cand va conta (sa speram ca niciodata) se va face simtita enorm diferenta... Doamne-ajuta si asfalt uscat!

Editat de LKss
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea, am fost sa le vad si nu merita banii, sintetice, netestate etc.

Orientati-va spre magazine dedicate, puteti gasi acolo oferte foarte bune.

 

De la LIDL sa va luati Nutella ca e mai ieftina de obicei :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu mi-am luat sosete ... dar parca nu sunt prea de calitate ... oricum .. iarna in cizme .. merg.

 

Si un set de clesti ...

 

Si un borcan de Nutella ... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As lua eventual costumul acela termic. Pare ok. Cu manusile m-am lamurit, am luat anul trecut. Una din ele a tinut 3 zile, dupa care a trebuit sa ii rup izolatia interioara. Transpiri foarte tare in ele si in momentul in care iti iese izolatia odata cu mana mult noroc sa o mai bagi inapoi. Cealalta inca e intreaga. Au fost ok pe vreme rece, nu pot spune nu, dar la cum transpiri in ele, nu vreau sa ma gandesc cum vor mirosi dupa mai multe folosiri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi se par ok si pana nu vad niste pareri bazate pe experiente concrete ma abtin de la critici inutile. Sunt ieftine intr-adevar, dar asta nu e neaparat o garantie a unei calitati indoielnice...la urma urmei, decat un SH "de firma" chinuit, jegos si poate si picat, mai bine una noua care poate absoarbe un prim soc mai eficient decat o face una care a absorbit deja multe socuri la viata ei.

 

Pana nu probeaza cineva asa ceva si ne spune cat de tare suruie la viteza mare si cat de bine protejeaza ne dam cu parerea degeaba :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scumpa frate la 290 de lei,mai bine-mi fac din lemn !!

 

 

PS-daca aduce cineva Nutella de pe Ebay,vreau si eu !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am lamurit. Multumesc pentru pareri. :)

Imi zisese si mie un amic si am zis hai sa ma duc sa ma uit. Nu ma asteptam la cine stie ce calitate din partea lor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

Cu manusile m-am lamurit, am luat anul trecut. Una din ele a tinut 3 zile, dupa care a trebuit sa ii rup izolatia interioara. Transpiri foarte tare in ele si in momentul in care iti iese izolatia odata cu mana mult noroc sa o mai bagi inapoi.

aha. deci mai bine nu. bine ca ne-ai spus, ma pregateam sa-mi iau o pereche...

 

@mateiuli: despre casti: poate ma repet, poate multa lume stie, dar mi se pare important si ca merita readus in atentie site-ul britanic de testare a castilor: http://sharp.direct.gov.uk/ . sunt si casti care te protejeaza eficient fara sa coste o avere, merita rasfoit site-ul inainte de achizitionarea castii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce se scrie mai sus e perfect adevarat...m am uitat si eu ieri la ele...feriti va de asa ceva...plastic ,nu sunt bune nici pe scutere dar pe motociclete...ma mir cum dracu ii lasa sa comercializeze asa ceva!!!Manusile arata bine ca sunt noi si costumul termic ...material sintetic...acum deh,cine tine cont de sfaturile celor care mai cunosc ce e calitatea si siguranta ar face bine sa stea cuminti!!!Nu aruncati banii aiurea!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@mateiuli: despre casti: poate ma repet, poate multa lume stie, dar mi se pare important si ca merita readus in atentie site-ul britanic de testare a castilor: http://sharp.direct.gov.uk/ . sunt si casti care te protejeaza eficient fara sa coste o avere, merita rasfoit site-ul inainte de achizitionarea castii.

 

Foarte util, multumesc! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

costumul termic ...material sintetic...

 

 

Si care este problema ca este material sintetic? Acuma sincer.. a cam apus era bumbacului. Sunt multe materiale care au fost dezvoltate pt. a indeplini anumite sarcini pe care fibrele naturale clasice nu o pot face.

 

Cu unele diferente, materialele de la Lidl fac cam ce face si http://www.louis.de/_107451cb3ab2cb5c752fe90886411a156f/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=210350

spre exemplu ..care culmea este tot din materiale sintetice. Eu unul mi-am luat o bluza termo care dupa parerea mea arata foarte bine si se simte la fel de bine si pe piele(n-am apucat s-o testez la drum insa cred ca merita banii). Am mai luat si o cagula care la fel (desi din materiale sintetice) cred ca-si va face treaba foarte bine pe timp de vara si care pare de calitate si o pereche de ciorapi care si astia par de calitate si care folosesc si materialul coolmax cu care se lauda si altii.

Nici nu m-am uitat si oricum n-as fi cumparat o casca spre exemplu (din mai multe motive.. pe langa cel al sigurantei cei care se gandesc sa cumpere trebuie sa stie si faptul ca e posibil sa nu poata gasi niciodata vreo piesa de rezerva pt. ele sau nici macar o viziera). Manusile oricum sunt de iarna si la fel nu m-am uitat la ele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Si care este problema ca este material sintetic? Acuma sincer.. a cam apus era bumbacului. Sunt multe materiale care au fost dezvoltate pt. a indeplini anumite sarcini pe care fibrele naturale clasice nu o pot face.

 

Cu unele diferente, materialele de la Lidl fac cam ce face si http://www.louis.de/_107451cb3ab2cb5c752fe90886411a156f/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=210350

spre exemplu ..care culmea este tot din materiale sintetice. Eu unul mi-am luat o bluza termo care dupa parerea mea arata foarte bine si se simte la fel de bine si pe piele(n-am apucat s-o testez la drum insa cred ca merita banii). Am mai luat si o cagula care la fel (desi din materiale sintetice) cred ca-si va face treaba foarte bine pe timp de vara si care pare de calitate si o pereche de ciorapi care si astia par de calitate si care folosesc si materialul coolmax cu care se lauda si altii.

Nici nu m-am uitat si oricum n-as fi cumparat o casca spre exemplu (din mai multe motive.. pe langa cel al sigurantei cei care se gandesc sa cumpere trebuie sa stie si faptul ca e posibil sa nu poata gasi niciodata vreo piesa de rezerva pt. ele sau nici macar o viziera). Manusile oricum sunt de iarna si la fel nu m-am uitat la ele

Sinteticul in general produce alergii,asta vroiam sa spun,dar ,fiecare pe pielea lui!!!

 

BA BAIETI SUNT LA KRONAU OFERTE LA ACELEASI PRETURI CU LUCRURI DE MARCI RENUMITE IN DOMENIU.NU MAI DATI BANI PE PROSTII!

Bine scris si perfect adevarat!!!In definitiv fiecare face ce vrea cu banii lui si cu ...siguranta lui!!!

Editat de obeapaul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer n-am avut niciodata probleme cu alergiile deci sunt paralel cu subiectul. Ce vroiam eu sa subliniez este faptul ca probabil in proportie de 90% mai toate echipamentele pt. orice fel de sport vrei tu sunt facute din fibre sintetice. Inca nu am vazut echipamente de ciclism, atletism si asa mai departe facute din bumbac sau matase (fibre naturale). Chiar si la moto ..la cei mai mari producatori, interioarele castilor sunt tot din materiale sintetice, interioarele jachetelor ..si ele tot sintetice. Explicatia este aceea ca bumbacul spre exemplu atrage si retine umezeala (transpiratia) pe cand echipamentele din fibre sintetice sunt concepute s-o atraga si sa o elimine cat mai repede.

 

In fine ..ideea mea era ca mie personal, bluzele si pantalonii termo mi s-au parut de calitate. La fel si cagulele si ciorapii. In rest nici nu m-am uitat si nu recomand castile, manusile si ce mai era pe acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...