Sari la conținut

Echipament moto la LIDL


Florin Daniel
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eronat. Eu am zis ca sunt niste mizerii!

 

Foloseste-l de inca cateva ori si spune-ne cate o-ringuri/x-ringuri mai ai.

 

lanturile poti sa le ungi si cu ..... si n-au nimic oringurile

legende urbane de 2 lei.

 

pai daca spray-urile alea ar contine substante in stare sa atace oringurile n-ar mai costa 7 lei :crack:

benzina - daca e folosita in exces, acetona, diluanti - astea ataca oringurile, nu spray-urile de la lidl...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu ziceti ca astia baga aceleasi manusi de iarna aproape, f groase, in mijlocul verii? :crack: Acuma, sincer ma gandesc la o casca mai lejera, jet-ul de la ei, mi-a placut crivitul care l-am avut (luat de la alta sursa), dar parca era mai bine facut ca astea...

 

Interesanta traducerea: atunci când supapele pentru aerul uzat sunt deschise, aerul cald se evacuează în timpul mersului datorită subpresiunii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De toamna tarzie sunt tocmai bune (daca sunt aceleasi ca pana acum, cu captuseala gen 'fleece' sau cum ii zice). Problema se pune daca transpira mana si le dai jos. O sa te intorci cu mainile inghetate, ca inapoi nu mai poti sa le pui odata ce s-a umezit un pic caputseala :crack:

 

LE: Dar ca si material, mi-au placut, tin un picut de cald, au si protectiile alea, fac cat de cat banii.

Editat de Banzay
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare...

Cateva pareri dupa o utilizare a produselor Lidl aproximativ 3 ani:

  • Husa moto – trebuie schimbata , tin sa mentionez ca am folosit-o zilnic, pe timpul sezonului, martie-decembrie timp de 3 ani.
  • Manusi moto – proasta calitate, nu respira pielea, calduroase la inceput, dupa care iti este frig la maini, clar, nu pot fi purtate pe timp de vara. Calitatea cusaturilor si a croielii este indoielnica.
  • Incarcator auto/moto – isi face treaba cu brio, la motor cat si la masina. Tin sa mentionez ca am monitorizat incarcarea acumulatorilor si cu un aparat de masura conectat in paralel cu incarcatorul.
  • Trusa de chei tubulare – la 170 RON (parca) – de calitate buna, sunt la categoria “hobby +”, nu cred ca pot fi folosite intr-un atelier mecanic specializat, dar pentru uz personal nu ai nevoie de mai mult.
  • Geanta rezervor – calitate foarte buna, rezistent la ploaie, isi poate mari volumul. Arata foarte bine dupa o folosinta la turele mai lungi in afara localitatii. Nu stiu cum s-ar comporta la o utilizare zi de zi .
  • Brau moto – utilizat la fel ca si geanta de rezervor, doar la turele mai lungi, este foarte bun, cert este ca nu am avut altul ca sa fac comparatie.

Cam atat am folosit eu de la ei, una peste alta sunt multumit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu pot sa adaug faptul ca folosesc bluza thermo de la ei și pe frig și pe căldură și este foarte foarte buna. Iti păstrează o temperatura constanta și elimina transpirația, deci o recomand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Cumparat acum vreo 2 saptamani ciorapi "moto" de la ei... reclama zice ca nu transpiri, se aeriseste piciorul etc. Draci, cand am scos piciorul din cizma mi-a cazut parul din nas :)) Cu dus facut inainte de plecare, cizmele curate si uscate si date cu Scholl la interior.

Azi mi-am luat trusa de scule mica, aia la 59 lei. Pare ok si are strictul necesar pt mici lucrari la mobra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am luat casca Crivit open face sa ma invart prin oras. Pan-acu-s facu treaba. Partea buna-i c-are camp vizual mare si suficienta ventilatie. Este zgomotoasa (normal) si in diminetile mai racoroase, cat astept la semafor, se abureste viziera.

Imi plac si bluzele termice luate de la Lidl - transpir mai putin in ele fata de tricourile clasice. La fel si cu cagula.

Ciorapi n-am incercat inca...

Trusa de scule am luat-o la oferta Oxford - in ea am reusit sa indes si sculele originale ale mobrei si sa o bag, cu putin efort, sub sa. :crack:

Editat de ciprinakos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum doua saptamani(parca) aveau la vanzare castile alea Crivit „open face” la 69,99 RON, dupa o saptamana le-au pus la reducere, o reducere substantială de 30 %. Uitandu-ma mai atent (nu aveam de gand sa cumpar, dar ca orice motociclist, ma uit la orice este legat de motociclism) am observat ca pretul lor era de 69,99 RON, reduse de la 99,99 RON. Aceeasi reducere au aplicat-o si la manusi, la celelalte produse nu m-am mai uitat. Partea tare e ca ei chiar afisaseră preturile initiale in catalogul aferent saptamanii. Eu cred ca aproape orice persoana are tinere de minte macar o saptamana. Oare chiar atat de usor am ajuns (noi romanii) sa fim prostiti?

LIDL-ul in cauza e cel din Iasi, din Tudor.

 

Abia astept urmatoarea lor oferta/reducere!! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unele produse merita, altele nu... castile mi se par slabe calitativ. La fel si manusile... desi multi au spus ca sunt proste, am zis sa le vad si eu si sa le pun pe mana, le-am dat dreptate. Cu ciorapii m-am lamurit, acum astept sa mai aduca bluza si pantalonii termici, sa vad cum sunt.

Nu trebuie sa te iei dupa ce prezinta ei... te orientezi dupa preturile de pe piata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, castile-s slabe dar bune pt pretul platit. Eu am dat 70ron pe open face-ul de la Crivit si aproape 400 euro pe AGV-ul GP-Tech. Doar privind la pret, oricine si-ar da seama ce calitate au cele ieftine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu vorbeam de calitate, e destul de clara.. Cu o singura privire, per ansablu, si iti dai seama ca echipamentele alea se preteaza pentru cineva cu Piaggio Ciao, iar, intradevat, ca raport calitate/pret sunt in regula, pentru cine le vrea.. In schimb, eu vorbeam despre cu totul altceva..

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cumparat acum vreo 2 saptamani ciorapi "moto" de la ei... reclama zice ca nu transpiri, se aeriseste piciorul etc. Draci, cand am scos piciorul din cizma mi-a cazut parul din nas :)) Cu dus facut inainte de plecare, cizmele curate si uscate si date cu Scholl la interior.

Azi mi-am luat trusa de scule mica, aia la 59 lei. Pare ok si are strictul necesar pt mici lucrari la mobra.

Asta depinde de om, ai tu ceva probleme la picioare, eu am purtat acei ciorapi 2 zile si zilnic si mers pe munte (eram la drum lung) si nu mirosea sa cada parul... sau... :) Si eram cu bocanci vara.

Editat de KoKolau
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...