Sari la conținut

Echipament moto la LIDL


Florin Daniel
 Share

Postări Recomandate

Cumparat acum vreo 2 saptamani ciorapi "moto" de la ei... reclama zice ca nu transpiri, se aeriseste piciorul etc. Draci, cand am scos piciorul din cizma mi-a cazut parul din nas :)) Cu dus facut inainte de plecare, cizmele curate si uscate si date cu Scholl la interior.

Azi mi-am luat trusa de scule mica, aia la 59 lei. Pare ok si are strictul necesar pt mici lucrari la mobra.

Asta depinde de om, ai tu ceva probleme la picioare, eu am purtat acei ciorapi 2 zile si zilnic si mers pe munte (eram la drum lung) si nu mirosea sa cada parul... sau... :) Si eram cu bocanci vara.

Editat de KoKolau
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da, castile-s slabe dar bune pt pretul platit. Eu am dat 70ron pe open face-ul de la Crivit

Am avut o casca Crivit luata de la cineva care aduce din Alemania. Nici nu se compara calitatea cu astea care sunt la lidl. In general nici nu m-am uitat la astea open face, dar acum am zis ca merge pe scuterica una. Cand am studiat-o de aproape, mi s-a parut prea slaba si am zis pas.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ciorapii si mie mi sau parut toxici rau, odata i am purtat si gata. Bluza e ok, pantalonii parca imi provocau mancarimi pe piele, naiba stie de ce.

Totusi, un brau cat costa?

Brâu moto cu elemente reflectorizante 3 M
lei 26.99* 1 buc.
gasesti si alte preturi intr-un catalog mai vechi aici
despre brau pot spune ca e ok, protejeaza de frig. Ca marimi braurile aveau XL (100-120 cm) si XXL (110-130) mai mici nu stiu ca nu ma intereseaza :D
Manusile s-au descusut, au un strat interior ca o manusa chirurgicala si transpiri in ele, ar fi de toamna iarna daca rezista cusaturile.
Bluzele si pantalonii termo sunt ok, cagulele la fel. Ciorapii mi se par ok, la fel ca probiker.
Sprayurile de curatat sunt bune si alea. Cele de uns nu sunt bune.
Husa de motor rezista de 2 ani.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ciorapii si mie mi sau parut toxici rau, odata i am purtat si gata. Bluza e ok, pantalonii parca imi provocau mancarimi pe piele, naiba stie de ce.

Totusi, un brau cat costa?

Brâul înainte de SMAEB costa 40 lei, nu am luat crezând că va fi mai ieftin acolo. M-am înșelat.

Ciorapi am luat din curiozitate. I-am purtat o dată câțiva km și au devenit sconcși.

Bluza am purtat-o de mai multe ori decât pantalonii, e chiar bună.

Căști la 100 lei noi nu voi lua niciodată.

Cât de sărac să fii, tot strângi de 100 e pt o cască nouă sau iei sh una care nouă valorează mai mult de 100 e. Fiecare știe cât îi valorează capul de pe umeri și îl protejează ca atare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ciorapii nu merita, se imput foarte repede, costumatia termica (bluza si pantaloni) e foarte buna, braul e ok, castile sunt ordinare, manusile nu merita atentie, am testat si niste tricouri ciclism si mi-au lasat o impresie placuta, nu retin transpiratia si nu se impute nici dupa o zi de plimbare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Dupa un sezon pot pune calificativul excelent la urmatoarele:

-Costumul termic isi face treaba cu brio, sta bine pe corp, l-am spalat de foarte multe ori si nu s-a scamosat materialul deloc, mult mai bun decit altul mai de firma pe care il am si m-a costat cu mult mai mult, prin urmare mi-am mai luat un unul de schimb.

-Braul foarte bun, inalt, isi face treaba foarte bine.

-Cagula de vara extraordinara, am folosit-o in fiecare zi, bine desenata, acopera perfect fata si gatul, dupa atatea spalari isi pastreaza forma elastica, nu s-a intins deloc. Imi pare rau ca nu mi-am mai luat una de schimb.

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

pentru cei din Bucuresti, care mai aveti nevoie de huse moto, am gasit la magazinul din Prelungirea Ghencea, langa ansamblul rezidential Primavara, huse moto la 25 de lei buc.

Îmi poti spune si mie unde anume găsești husa la 25lei? Vreau si eu una pt scuter.

 

Legat de manusi: exista 2 loturi, care diferă mult calitativ. Peimul lot a fost foarte bun, foarte călduroase si rezistente, bine cusute etc. Al doilea e chinezărie rău de tot. In orice caz amândouă loturile sunt prea groase. Comenzile se simt greu prin ele. Mie anul trecut in Noiembrie la 0 grade afara îmi transpira mana in ele.

 

Am și brâu. E ok ...n-am cu ce sa compar ce-i drept. Casca fli-up e vai mama ei, am fost București - Brașov cu ea: am avut ochii umflați de la curemt si mi-a curs nasul 3 saptamani dupa.

Editat de dodo_tk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Îmi poti spune si mie unde anume găsești husa la 25lei? Vreau si eu una pt scuter.

 

Sa inteleg ca nu ma crezi? In ziua cand am postat, am cumparat doua huse la 25 de lei buc, de la magazinul de aici: https://www.google.ro/maps/dir/44.4109983,26.0073638//@44.4111506,26.007388,158m/data=!3m1!1e3
Magazinul nu apare inca pe google maps pentru ca e deschis de recent.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Echipamentele de corp nu se diferenţiază în funcţie de temperatura de afară. Echipamentul recomandat e cam aşa:

Strat de bază, mulat pe corp, care să preia şi evapore repede transpiraţia.

Strat intermediar, haine care să îţi izoleze corpul de temperatura exterioară, dar să fie respirante.

Strat exterior, care să protejeze de intemperii ( ploaie, vânt ), dar să fie respirant pe cât posibil.

 

După cum vedeţi, un factor important este respirabilitatea, deşi pe motocicletă poţi trăi şi fără acest benficiu în sezonul rece, pentru că efortul depus nu este prea mare. ( considerând că mergi şi mai încet/precaut datorită aderenţei reduse ).

 

Recomand din produsele Lidl cagula şi sosetele, pentru cei care se pot împăca cu poliesterul şi nu transpiră abundent. Voi încerca şi echipamentul de corp când va mai apărea, dar deocamdată folosesc echipament de munte şi îmi este potrivit. ( dar la un preţ sensibil mai mare faţă de produsele din Lidl ).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Sa inteleg ca nu ma crezi? In ziua cand am postat, am cumparat doua huse la 25 de lei buc, de la magazinul de aici: https://www.google.ro/maps/dir/44.4109983,26.0073638//@44.4111506,26.007388,158m/data=!3m1!1e3

Magazinul nu apare inca pe google maps pentru ca e deschis de recent.

Unde am zis eu ca nu te cred?! Am zis ca vreau sa iau si eu una pt scuter. Nu am chef sa dau 100lei pe Kronau pt scuter ... care oricum sta in garaj. Pe motor am husa ca lumea deja.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au bagat iar echipament thermo la Lidl, dar il gasiti la chestii "vechi", nu in oferta curenta. Am luat azi pt prietena o pereche de pantaloni, de la magazinul de pe bd. Timisoara, la intersectia de la Plaza. Au bluze si pantaloni, putini si doar masurile M si L. L am vrut sa iau pt mine, dar se potriveste mai curand cuiva de 65-70kg. Pantalonii 40 lei, bluza 50 lei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am luat prelata moto de 25 de lei marime M de la magazinul din prel. Ghencea. Se potriveşte perfect pe mobra mea mică Suzuki GN125 deci pe altele e cam mică. În alte magazine nu apare, e doar aici pentru că e magazinul nou.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am luat prelata moto de 25 de lei marime M de la magazinul din prel. Ghencea. Se potriveşte perfect pe mobra mea mică Suzuki GN125 deci pe altele e cam mică. În alte magazine nu apare, e doar aici pentru că e magazinul nou.

Mai puteti lua una si sa trec eu intr-o zi saptamana viitoare sa o iau de la dvs (plec dimineata din Bucuresti si nu am timp sa o iau)? Eu am un Tu250 si s-ar potrivi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...