Sari la conținut

Echipament moto la LIDL


Florin Daniel
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

E ceva de capul Intercom-ului?

Tinand cont ca are si bluethoot,eu zic ca pare interesant.

La faza cu autonomia,cred ca mananca un pic rahat.Daca tine 3 ore,sa zica mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate recunoaste cineva ce model e si de la ce marca ca sigur e rebranduit doar. Ce m-am uitat pe forumuri afara, oamenii sunt multumiti(a fost la lidl de pe 1 martie 2015), dar as vrea sa gasesc mai multe pareri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare anacronic pentru ca se conecteaza cu fir intre pilot si pasager. Ma si vad gramada cu motorul peste mine pt. ca pasagera a uitat sa scoata mufa din intercom cand a coborat de pe motor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce face? :crack: Pana la urma e o mufa. Zboara instant la vreo tragere--e jack 3.5 mm + miniusb, din ce vad eu. Nu o sa te tina pasagera in lanturi, stai calm. :nono:

Editat de wawessh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nici nu ma culc. :crack: Tigai au? Sau bormasina? Si nu glumesc, in mod normal ma culc pe la 7 dimineata si nu ar avea rost sa ma mai culc. O sa iau un bluetooth si protectie de maini de frig. Poate fac un review la ele daca imi aduc aminte.

Editat de wawessh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost eu la lidl de la M. Bravu , am fost primul, mai rau ca babele :))) Scuza e ca plec din buc imediat dupa....

Au marimi de la M la XXL, am luat doua brauri si doua perechi de pantaloni, pt mine si un amic. Mai aveau casti integrale, cagule, bluze, bluetooth...cam atat pt moto. Si erau destule, cat sa le vinzi si pe olx :)) ( nu era aglomerat deloc)

Editat de iulianserban
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am luat

  • Casca flip-up Crivit-99 roni (wtf?)---nu cred ca o sa o folosesc, poate doar daca raman in pana vreodata(spalat casca ....). Dar are 3 viziere, ochelari de soare,2X bureti de schimb pe dimensiuni,2 gulere-unul de vara-unul de iarna,husa, interior complet detasabil...... calitatea e cam slaba.
  • Bluetooth 169 roni- L-am incercat in casa,nu pe motor, se aude bine atat conversatia, cat si muzica. Cam prea tare la maxim. Se conecteaza foarte bine/repede la telefon. Eu zic ca merita. Nu merge sa va uitati in magazin la el ca e sigilat intr-o cutie de plastic termoformata, trebuie taiata toata. Calitatea e ok. Mie imi place.
  • Geanta ghidon-49 roni- nu aveam de gand sa o iau, dar cand am vazut-o nu m-am putut abtine.Poti sa iti pui telefonul si sa il folosesti prin folia transparenta. Bine, mine nu imi incape telefonul, dar cine are telefon sub 5.5 inch o sa intre. E chiar misto la 49 roni.
  • Protectia de manere contra frigului- 49 roni- pe asta vroiam sa o iau, avand in vedere ca e mult mai ieftina decat ce se gaseste in RO(Oxford-210 roni). + manere incalzite+handguard-uri --> adio maini inghetate.

Se mai gasesc brauri cu gramada, cagule, ochelari, costume termice, casti open la 69 roni,cagule......

 

Gata, ma duc sa ma culc. Noapte buna.

Editat de wawessh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveau si casti? La BT nu-au mai ajuns castile. O fi ceva de capul lor? Sau mai bine ceva de firma?

Eu mi-am luat izmene, bluza, cagula si brau. Bine ca am de asta dar motor inca nu...

Editat de xenna
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu as zice pas la casti. Nu le-am vazut pe astea de acuma, dar cele din trecut... pas.

 

Mi-am luat si eu un combinezon termic, 3 cagule si 5 doze de bere. Am probat costumul si sunt multumit. Am 1.85 m, 94 kg si marimea XL imi vine perfect. Berile sunt pentru baietii care m-au sfatuit acum vreo 10 pagini in urma in legatura cu marimea. :cheers:

Cand am intrat dimineata la 8 in magazin si am vazut 3 babe cum isi puneau mere in pungi, iar la echipamente nu era nimeni, m-am bucurat mai tare ca la ziua mea. :D Am stat in liniste, am desfacut, am verificat, am pus la loc si am plecat.

Editat de George M.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-au facut cu ochiul protectiile de manere contra firgului, dar nu stiu ce posibilitate am sa le montez pe SV. Am zis pas ...

In rest, mi-am luat costum termic marimea L care imi vine destul de bine la 1.75m si 75-76kg, doua cagule care spre surprinderea mea sunt foarte lungi in comparatie cu ce am comandat de pe internet si ai unde sa le indesi sub geaca, si un brau care mi-a trebuit o marime mai mic, adica M. Am probat tot in magazin, in afara de izmene. :))

Produse erau pentru toata lumea.

Editat de Radu H.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la lidl pe valea cascadelor am luat si eu dimineata bluze termice (sper la femeie sa si se potriveasca M) si nu era nimeni la raion. dar...dupa ce m-au vazut babele, pac, au dat iama in brauri, sa vada ce e pe acolo bun si ieftin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu bluza+pantaloni, o cagula si un brau. O sa mai iau un brau si pt prietena.

Cagula se potriveste la masura (mi se pare f ok, e stransa pe cap dar nu ma deranjeaza), pantalonii si bluza nu prea... am luat bluza xl si pantaloni xxl. Si braul l.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am luat cagula, bluza si izmene. sunt foarte ok.

de la lidl plaza romania.

gasiti de toate , stocuri suficiente la toate articolele.

Editat de finu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am luat cagula, bluza si izmene. sunt foarte ok.

de la lidl plaza romania.

gasiti de toate , stocuri suficiente la toate articolele.

 

Nu mai gasesti pantaloni si bluze, au ramas doar M, L si 1-2 XXL. De acolo am venit acum 5 min.

 

Au bagat din nou min-freze, am mai luat una :)) Daca si la asta se duce mandrina, o sa incerc sa fac o mandrina din ceva material mai bun. Oricum, au 3 ani garantie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...