Sari la conținut

Echipament moto la LIDL


Florin Daniel
 Share

Postări Recomandate

Am luat si eu cric azi,

L-ai probat ? Acum cativa ani am luat si eu un hidraulic dintr-un kypermarket. Si cand am avut nevoie de el la mama naibii intro pustietate sa fac o pana, m-am trezit ca tija nu era suficient de lunga incat sa ridice masina :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ups... nu, nu l-am probat :)) Oricum, masina mea e f joasa, nu am nevoie de un cric f lung.

p.s: vezi ca tija se poate prelungi si mai mult, se defileteaza capatul pt inca cativa cm.

 

Blugii sunt mai caldurosi decat cei obisnuiti, lucru evident de altfel. Azi n-am mai simtit rece la picioare, sa vedem diseara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e scurt incearca sa gasesti un loc de bagat cric pe punti - partea mobila, atunci nu trebuie intins tot arcul ca sa fie ridicat roata de pe pamant.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...

Apropo de termice bluza mi se pare ok dar "itarii" pe care nu am avut ocazia sa-i inverc pana azi cand m-am hotarat sa-i iau la -10C m-au dezamagit. Nu va agitati ca nu m-am plimbat cu mobra ci m-am dus pana la Kaufland (cam 200m). Senztia a fost ca tin racoare si ca e mai bine fara ei. Poate "blana mea naturala" "necompimata" tine mai bine la frig.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu pantalonii si bluza. Intr-adevar, iesind la magazin simt ca pantalonii nu fac mare lucru, mai ales cand intru inapoi in casa si parca pantalonii tin frigul de afara in ei. Dar nu pt asta sunt facuti. Ei te protejeaza de efectul vantului. In mod normal cand mergi pe motor sau pe partie, efectul vantului e ca te face sa percepi frigul mai puternic decat e. Dar cu termici nu mai simti vantul, ci doar temperatura ambientala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Echipamene termice ? Aveti idee cand mai baga ?...

 

Ce au avut acum recent in oferta sunt mai mult pentru ski. Bluzele termice pentru moto vor fi probabil introduse in oferta pe la sfarsitul lui Martie sau inceputul lui Aprilie oricum o sa mai apara ceva la inceputul sezonului. Anul trecut cam prin perioada asta le-aveau in magazin. Mi-aduc aminte ca mai aveau casti open face la vreo 50 de lei parca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Termicele pt.ski/moto/patinaj/alergare sunt tot un drac.

 

Cele pe care le-am cumparat eu in Aprilie anul trecut sunt mai subtiri decat cele pe care le-au pus la vanzare acum 2-3 saptamani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact ce spune l.u.v, termic pentru ski se pliaza f.bine la moto. Am luat doua bluze pe negru la inceput de decembrie si am probat una de cateva ori acum in iarna la iesiri cu motorul. M-am simtit confortabil cu geaca de piele si bluza, chiar si la si 5-6 grd afara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact ce spune l.u.v, termic pentru ski se pliaza f.bine la moto. Am luat doua bluze pe negru la inceput de decembrie si am probat una de cateva ori acum in iarna la iesiri cu motorul. M-am simtit confortabil cu geaca de piele si bluza, chiar si la si 5-6 grd afara.

Sa vezi ce veselie e cu pantalonii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am luat izmenele de la lidl pe sub blugi si m-am simtit foarte ok.

Pe corp direct pe piele am pus polarul asta cumparat de la decathlon. Recomand. http://www.decathlon.ro/polar-forclaz-20-id_8225496.html

 

Nu recomand daca bei 2-3 tuici si dai la lopata cum am facut acu pe seara. Te iau toate caldurile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact ce spune l.u.v, termic pentru ski se pliaza f.bine la moto. Am luat doua bluze pe negru la inceput de decembrie si am probat una de cateva ori acum in iarna la iesiri cu motorul. M-am simtit confortabil cu geaca de piele si bluza, chiar si la si 5-6 grd afara.

 

Le-am confundat cu cele de vara care se iau pe sub combinezon la plimbari sau pe circuit ca sa iti tina transpiratia in ele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cele pe care le-am cumparat eu in Aprilie anul trecut sunt mai subtiri decat cele pe care le-au pus la vanzare acum 2-3 saptamani.

 

deci sa inteleg ca sunt si acum la vanzare ? cele subtiri sau mai groase pt ski etc... ? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci sa inteleg ca sunt si acum la vanzare ? cele subtiri sau mai groase pt ski etc... ? :)

 

Erau cele groase pentru ski, evident, ca doar e iarna si a nins. :)

Acum vreo trei saptamani inca mai erau prin Lidl-ul de pe Iuliu Maniu niste bluze termice, dar acum nu cred ca o sa mai gasesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut in catalogul de Fitness o pereche de casti interesanta la 22,99 ron 8 modele. Cred ca s-ar preta la folosit intens pe motor. Acum sunt in oferta alt tip de casti cu microfon la 24,19 ron dar astea nu ma intereseaza. Ati vazut careva prin magazilele Lidl de la voi din oras? Astea sunt http://catalog.lidl.ro/1a44aeb7-5a71-472a-b860-8533d3208643/#/22

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In oferta Lidl incepand cu 18.01.16 : redresoare cu afisaj (am unul de 1 an si functioneaza fara repros), husa auto pentru scaune cu incalzire, suport telefon pentru parbriz, tester baterie, cheie pentru filtrul de ulei si alte jucarii.

http://catalog.lidl.ro/cb2cacdd-b9eb-4089-8fef-157b930a90ec/#/24

Am sa merg pentru o cheie pentru filtrul de ulei. Pare destul de practica si m-ar scuti sa sparg filtrul de ulei cand il schimb.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am incercat cu o curea de alternator (vazut la tata odata), dar nu am reusit. Probabil nu o pozitionez corect.

Oricum, e 15 lei cheia respectiva, iar la 2-3 schimburi pe sezon, ar trebui sa tina fara probleme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...