Sari la conținut

Echipament moto la LIDL


Florin Daniel
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

aproape ca imi pare rau ca am deschis topicul.

Domnule, să nu-ți pară deloc rău! Astă-primăvară am nimerit vreme de patru luni de zile prin Viena Austriei. M-am învârtit de colo-colo, prin tot soiul de cartiere, Âşi-am bătut deseori culoarele supermarketurilor ca student căutător de ieftin. Acolo am dat prima dată peste această idee de a introduce articole de hobby specializat în magazinele generice, tip supermarket, unde vine orice babă comunală sau plimbător de cățel să-Âşi facă aprovizionarea alimentară. Vrând-nevrând, acel cineva poate da cu ochii Âşi peste articolele hobby. Nu zic că asta îi produce un declic fabulos, instantaneu. Dar e posibil să atragă câțiva pasionați (care încă nu conÂştientizează că hobby-ul respectiv i-ar putea pasiona) care altminteri poate că nu ar intra într-un magazin specializat de articole moto.

 

Găsesc inițiativa Lidl foarte inspirată Âşi m-aÂş bucura dacă Âşi alte lanțuri de magazine care activează pe la noi s-ar apuca să includă mai serios în ofertele lor aceste articole moto. Iar prețurile mi se par foarte decente, n-are rost să critic oferta dacă încă n-am văzut-o. Destul de rar apar chiar Âşi prin alte magazine mult mai pricopsite trusele de scule cu tubulare până la 32, majoritatea se termină la 24. De parcă omul n-ar mai desface Âşi o piuliță de telescop, ci numai sticle de vin, clanțe Âşi calorifere!

 

Sigur că sunt la fel de multe Âşanse ca anumite mentalități să vulgarizeze întreaga chestiune Âşi să se aleagă repejor praful. Sunt optimist însă Âşi îmi doresc să-mi pot cumpăra Âşi o pereche bună de mănuÂşi moto când mă duc să iau o plasă de portocale!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu pot sa vad deloc acea reclama , nu stiu ce s-a intamplat cu ea . M-ar fi interesat urgent o pereche de manusi . La Atvrom sunt manusi si de toate , dar numai Nitro majoritatea , apoi preturile sunt cam mari , iar reducerile le fac dupa cum au chef vanzatorii , iar intr-o luna de reducere sa dau 2 mil pe niste manusi Nitro , mi se pare aiurea . Fac si ei produse ok , dar nu sunt Alpinestars sau altele . Trusa de chei a cumparat-o/testat-o cineva ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Trusa de chei a cumparat-o/testat-o cineva ?

 

Ar fi bine doar s-o cumperi, nu s-o si folosesti ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu si tatal meu avem masini de zeci de ani , truse si chei avem , ideea era daca merita sa o cumpar pe aceasta " de zile bune" sau nu . Doua milioane nu sunt chiar bani de aruncat pe fiare ...mai ales pe "foamea" asta .

Editat de marius_eugen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg.. atunci de ce sa cumperi daca n-ai nevoie?!?!? Ideea "de zile bune" s a dovedit a fi proasta in trecut, multi au adunat in garaje lucruri la care spera sa apeleze intr-o buna zi, transformand unele garaje in depozite cu lucruri "daca am nevoie". Man, aia sunt bani.. poti face orice altceva cu ei, de exemplu.. poti cumpara benzina si sa te simti bine 1 weekend.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oferta pare interesanta, o sa ma duc sa vad trusa concret, dar nu cred ca o sa o iau pentru pare sa lipseasca torxurile externe. Daca sunteti interesati, e o promotie destul de buna pe louis la produsul 10003240, cred ca o sa fac o comanda.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cheia 1/2'' e prea mare pentru uz la moto. Mai degraba la masini...la moto cea mai folosita cheie cu clicket este 3/8''.

Promotia aia la Rothewald nu prea e cine stie ce...daca vrei chei adevarate iti iei hexagon nu prostii dinalea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

repet ca sa intelegi.oferta care incepe pe 23 feb este doar pentru trusa de scule si manusi.

 

restul produselor au fost ofertate anul trecut, insa ei pastreaza si acum cataloagele de prezentare

Editat de Florin -v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aproape ca imi pare rau ca am deschis topicul. sa ne intelegem, eu NU RECOMAND asa ceva (din contra, recomand numai brandurile, ca avem doar o singura viata).

ceea ce am facut a fost doar sa semnalez existenta unor produse intr-un magazin - unde de altfel eu personal nu ma astept sa gasesc nu stiu ce calitate.

 

vezi daca te bagi in seama cu lumea ? :)))))

din topicul asta putem trage concluzia ca printre motociclistii ieseni sunt numai oameni bazati din punct de vedere financiar...

nici nu stiu domnu` Lungu cum v-ati permis sa-i trimiteti la magazinele alea de saraci...

manca-mi-ati coada de guralivi(am spus guralivi in loc de...) ce sunteti...va da omu` o informatie si voi cu gura pe el de parca sunteti cu totii neamuri cu Tiriac....

toata lumea are motociclete de ultima generatie...toata lumea merge si isi face cumparaturile numai in magazine de firma...

 

AUZI ADI...CAND MAI AI INFORMATII DE ASTEA CU IEFTINELI TINE-LE PT TINE FRATE...NU MAI TRIMITE BAIETII LA SARACIE...

 

:lol: :lol: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Joi le vom vedea . La 20 de euro , kevlar , piele ,etc, cred ca merita . Credeti ca va fi bataie pe ele ?

 

Joi le vom vedea . La 20 de euro , kevlar , piele ,etc, cred ca merita . Credeti ca va fi bataie pe ele ?

Da , du-te devreme . La nemti au si casti la 70 de eurei in magazin , iar pe net geci , pantaloni si cizme moto .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da , stiu , doar la ei bei cat vrei , cel putin asa era la Mac-ul la care am fost eu . Atunci un pranz , poftim , la o terasa variaza intre 12 si 25 euro , depinzand ce doresti si daca este meniu complet sau doar un fel de mancare . O bere buna era cam 3-5 euro , nefiltrata , de-a casei , iar o cafea acceptabila cam 2-3 euro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg.. atunci de ce sa cumperi daca n-ai nevoie?!?!? Ideea "de zile bune" s a dovedit a fi proasta in trecut, multi au adunat in garaje lucruri la care spera sa apeleze intr-o buna zi, transformand unele garaje in depozite cu lucruri "daca am nevoie". Man, aia sunt bani.. poti face orice altceva cu ei, de exemplu.. poti cumpara benzina si sa te simti bine 1 weekend.

 

cu o talfa biggrinbandit.gif depinde ce alegi...dar cum cu benzina nu prea ai ceva face in rezervor acum...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Raspuns oficial din partea LIDL:

 

Buna ziua,

 

Stimate client urmare a solicitarii Dvs., cu privire la art. "Crivit Sports Geanta moto magnetica pentru rezervor", aceasta va fii promovata in magazinele Lidl din Romania incepand cu data de 23.02.2012 (startul promotiei), fiind disponibil pana la epuizarea stocurilor din magazine.

 

Va multumim pentru increderea in produsele Lidl,

Cu stima,

 

Lidl Romania

Departamentul NonFood

 

In concluzie,geanta va fi disponibila la Lidl.Probabil si celelalte produse din cadrul promotiei prezentate pe site-ul oficial.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum o ora jumate am trecut printr-un Lidl si am intrebat pe un tip care lucra acolo iar raspunsul a fost cam dezamagitor . In acea perioada vor ajunge si acele modele , nu neaparat maine la 8 dimineata vor fi in raft toate marimile ... Nu se poate face comanda cica si nu garanteaza ce vor veni si cand . Maine m-am invoit dimineata o ora , daca la ora 8.01 nu gasesc o pereche buna , fac scandal . :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...