Sari la conținut

Vand BMW R 80 din 83


sorinmoto
 Share

Postări Recomandate

Motocicleta a avut 3 propietari, 2 in Germania (politia din Germania si un neamt) si de un an si ceva e la mine. Am fost la sevice Bmw si am ramas uimit ca dupa seria de sasiu am aflat tot ce s-a facut pe ea.Are consumabile noi (filtre aer ulei,buji,ulei) are semeringuri de sub cilindrii noi (originale),senzor neutral nou, cadru a fost vopsit electrostatic,ferodouri de pe amreaj inlocuit, instalatie electrica noua,baterie noua . in poze nu se vad dar am si gentile ce se pun pe lateral. Pret e de 1999 eur neg In prima poza e cum arata anul trecut dar am dat carenele jos (sunt grele chear daca sunt cele de fabrica si sunt din fibra) si asa ma plimb cu ea in prezent.

post-16700-0-77247200-1368302336_thumb.jpg

post-16700-0-84016700-1368302364_thumb.jpg

Editat de sorinmoto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

wow! cu carenele montate arata bine, dar fara arata demential. Eu nu as vinde-o, mai ales ca ai aflat totul despre ea si e intr-o stare buna.

 

Chiar daca ai vrea sa o vinzi, cred ca peste cativa ani posibil sa valoreze ceva, de! carte de service a unui motor BMW din 83.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumoasa motocicleta. de ce nu o tii pentru tine ?

 

Am inceput sa ma dau cu un motor italian (piaggio cu pedale), a urmat o perioada pe scutere(in general italienesti sau japoneze),apoi am trecut la motociclete (doar japoneze ,motare 4 cilindrii in linie) . Am crezut ca voi fi incatat sa ma dau cu ea, dar sunt dezamagit (poate am asteptari prea mari si vin dupa o buna bucata de vreme in care nu m-am dat pe motoare). O dau ca vreau sa imi iau o Japoneza (4 in linie) si daca mai raman bani o sa imi continui celelalte 4 motoare care sunt in restaurare .In putine cuvinte acesta e istoria ce o am pe 2 roti. Sper sa isi gaseasca un nou stapan si care sa ii dea si mai multa atentie de cat mine .toate cele bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pretul este mai mutl decat potrivit pt piata din Romania, adica usor mai mic decat in strainatate iar motocicleta face toti banii- pt ca am avut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut comentarii ca pretul e prea mare, dar zic eu,pana cand nu ai bani in buzunar iti zici doar parerea iar cand iti doresti sa cumperi ceva(ca ai cu ce), cu putin noroc, pretul poate ajunge la un nivel acceptat de ambele parti (pretul poate scadea 100-200 eur dar nu la jumate sau sa intrebi ca sunt lei sai eur).

Astept oferte si propuneri de ce nu si conbinatii (o vechitura pana in anii 50 si un pic si difer de bani sau ataj Stoye 1 ce se pote pune pe awo t sau emw si dif de bani).

Varianta sa o dau pe bani e cea mai buna ca asa imi termin ce am in garaj (proecte ce le am in derulare).Dar sa vedem ce va fi

Asfalt usat d-lor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Motocicleta s-a vandut, am dus-o la Ploiesti si de aici poate va merge la Constanta sau Bucuresti. Cine a cumparat-o zicea ca vrea sa vanda carenele si cred ca si gentile. Daca e cineva interesat sa lase mesaj , oricum i-am zis cumparatorului ca daca il ajuta cu ceva poate pune aici pozele cu ce vrea sa vanda

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...