Sari la conținut

ce sa aleg yamaha yz 125 2T SAU yamaha yz 250,450 4 T


cascavalu'
 Share

Postări Recomandate

SALUTARE

 

am nevoie de cateva sfaturi vreau sa achizitionez o motocicleta acum nu stiu ce sa aleg intre 2T sau 4T tin sa precizez ca nu sunt tipul care sa traga de motor sau care se baga peste tot, bine acum sa nu credeti ca merg la plimbare doar duminica si in stil babeste mai pe romaneste merg ca omu normal

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiecare are avantajele si dezavantajele ei , 2T ul este mai puternica, accelereaza mai repede, daca nimeresti si un full powervalve ajunge la destul de multi caluti , dar se uzeaza mai repede, tb amestecul facut mereu, sa nu uiti sa completezi si uleiul cand pui benzina , 4T este mult mai fiabila, nu scoate fum , dar nu are acelasi demaraj ca si 2T, nu este la fel de puternica ! Eu as merge oricand pe 4Timpi , am avut si 2T si acum am 4T si nu se compara ca si fiabilitate ! Orice ai alege, sa te bucuri de ea si sa cauti una cat mai ingrijita !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut ioidrace

 

tin sa spun ca nu vreau ceva mare gen suzuki dr 650 sau mai stiu eu ce ,nu vreau sa trag sa ma chiunui sa o ridic sau mai stiu eu ce ca prostu ,vreao o moto usoara maxim 100 kg si nu sunt chiar incepator la activ am avut vreao 5 moto cagiva elephant 125,yamaha wr 250,suzuki dr 350,650,ktm 520 am avut si de stada ceva deci cred eu ca ma descurc ,bine nici expert nu sunt dar cred ca ma incadrez undeva la mijloc,oricum cred ca o sa optez pe o yamaha 250 4 t dupa 2002

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...