Sari la conținut

Seawolves Bike Fest VI - Mamaia 2013


Seawolves
 Share

Postări Recomandate

Per total.....6. Papa nema ..bautura care bautura,pe jetoane. Incinta...cariera. scena si sunetul beton. Nota12.restul....ca la targ.SCUMP.terasrle, ,impinge tava,,varza. Dezolant.mincare si atitudine de cacao.per total...ok.ciuca...e numai vina ta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 184
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sal.

Stiu ca dupa ce voi scrie aceste randurii in primul rand se vor repezi vanatorii de grseli ortografice [ pe mine cand ma apuca scrisul sunt dupa masa si dupa un pahar doua asa ca va rog face-ti corecturile necesare ] Deci ca orice este organizat in aceasta tara de R _ _ _T totul este pe bani chestia cu pasiunea este valabila la tine in garaj cand te ocupi de mobra ta in REST TOTUL ESTE AFACERE SI IN SPIRITUL ROMANESC INVESTESTI 10 LEI VREI SA CASTIGI 100 LEI si pt a castiga 100 de lei trebuie sa investesti cat mai putin , apoi acest HRUBARU mare motociclist vi la eveniment cu limuzina de 100.000 euro stai la un hotel de 5 stele pe banii organizatorilor normal , bagi in tine pana nu mai poti si pe scena normal si mai iei si acasa din prstigiosul whisky jack daniels , te sui pe motor pt parada circa 30 min cu politia in fata /spate si de apuci sa te C _ _ I

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am scris eu mai multe bine ca nu au mai intrat asta este impresia pe care o am dupa acest eveniment si pt viitoriii organizatorii BAIETII TOT ASA CA "TINE " IN VIITOR ROG TAXA DE PARTICIPARE SA FIE 59 DE LEI .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

C _ _ i PE TINE era continuoare , tu care ai venit pe o ploaie de nu a mai ramas nimic uscat pe tine esti facut de acest Super bieker de 30 min esti facut " fatalau " adica ce te plangi de putina ploaia si dupa ce ajungi acolo te iau in primire acei bodygoarzii cu ceafa groasa si slinoasa ei zic de la sala nu de la borhotul pe care-l baga in ei si te taxeaza de bani sa nu cumva sa faci un pas inauntru fara a plati si iti pune acea lesa pe mana numita " bratara " , conditii de campare oha / un pom ceva sa poti intinde si tu cortul la umbra sa nu mai fie ziua cand este soare 60 de grade in cort oha / mancare la o autosrvire de ziceai ca esti la cantina saracilor / pietre mai rau ca intr-o cariera / pt o amarata de bere sa stai de doua ori la coada , de aceia exista acele intelepte proverbe romanesti SA NU TE DUCI NICIODATA LA POMUL LAUDAT .

Eu unul m-am lamurit [ normal este parerea mea ] si nu voi mai contribui financiar niciodata la asa ceva .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

C _ _ i PE TINE era continuoare , tu care ai venit pe o ploaie de nu a mai ramas nimic uscat pe tine esti facut de acest Super bieker de 30 min esti facut " fatalau " adica ce te plangi de putina ploaia si dupa ce ajungi acolo te iau in primire acei bodygoarzii cu ceafa groasa si slinoasa ei zic de la sala nu de la borhotul pe care-l baga in ei si te taxeaza de bani sa nu cumva sa faci un pas inauntru fara a plati si iti pune acea lesa pe mana numita " bratara " , conditii de campare oha / un pom ceva sa poti intinde si tu cortul la umbra sa nu mai fie ziua cand este soare 60 de grade in cort oha / mancare la o autosrvire de ziceai ca esti la cantina saracilor / pietre mai rau ca intr-o cariera / pt o amarata de bere sa stai de doua ori la coada , de aceia exista acele intelepte proverbe romanesti SA NU TE DUCI NICIODATA LA POMUL LAUDAT .

Eu unul m-am lamurit [ normal este parerea mea ] si nu voi mai contribui financiar niciodata la asa ceva .

am fost anul trecut toata familia. toti suntem motociclisti mai putin ala mic, ca e prea mic. atunci am hotarat ca la aceasta intrunire vom spune "pas" forever! pot detalia din ce motive am luat aceasta hotarare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Personal merg de 4-5 ani la aceasta intrunire si m-am simtit mereu bine. Mi se pare normal sa existe o taxa de participare. Doar daca vroiai sa vii cu cortul in camping costa 13lei (asta in cazul in care nu ar fi fost intrunirea ) ,iar suma de 30 de lei nu mi se pare exorbitanta.

 

O sa fiu prezent si la anul. Felicitari pt organizare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU a fost rau ... prima ieseala la o intrunire. Destul de ok, avand in vedere si persoanele cu care am fost si care au creat atmosfera ok.

Interesant. De revenit? Nu stiu inca ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BRAVO SEAWOLVES ! MULTUMIRI DIN INIMA DV SI POLITISTILOR PT SPRIJIN ! O intrunire de exceptie din toate pct , de vedere ! Nemultumitii de pe aici sa se duca cu 30 de lei la Porto Cervo in Billionaire club unde de banii astia ii asteapta 2 bebeluse cu un Dom Perignon de 10 L in brate si timp de 3 zile le satisfac toate poftele gastro si xxx in cele mai luxoase locatii din zona! Ba mai au si test drive cu ce moto le doreste pipota !, M am simtit EXCELENT! Nota 10+ ! Multumesc pt atmosfera de vis ! Totul a fostthumb.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost anul trecut toata familia. toti suntem motociclisti mai putin ala mic, ca e prea mic. atunci am hotarat ca la aceasta intrunire vom spune "pas" forever! pot detalia din ce motive am luat aceasta hotarare.

 

 

Nu cred ca este nevoie, isi face fiecare o parere despre aceste evenimente ,eu chiar nu cred ca nu se putea gasi o locatie mult mai buna ,iar despre acea taxa uni de pe aici ma fac sa rad realitatea este ca cei potentii din punct de vedere financiar nu arunca cu bani asa de amoru arte si mai este si categoria care intr-un weekend arunca cu banul in stanga si in dreapta [ gen fara numar /fara numar a manelisrilor ] si dupa aceia facem foame 2 luni pana ne reglam inapoi cu bani face fiecare ce vrea cu banl lui dar din pacate pe asta se bazeaza acesti organizatori de evenimente ,eu atat am zis si cu asta am incheiat acest cap si topic .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari!

Mi-a placut intrunirea! Este una dintre cele mai complete:

- concursuri (multe si spectaculoase, dar asa si era de asteptat);

- prezentator inimos (mie chiar mi-a placut Hrubaru);

- concerte, bautura si mancare ( cu berbec la protap m-am mai intalnit dar vitelul recunosc deschis ca e o premiera !);

- parada (nu cred ca am participat la alta mai mare; adaug si ca a fost organizata impresionant, macar daca luam ca si criteriu desfasurarea de forte de ordine sau traseul);

- plaja la doi pasi;

M-am simtit foarte bine; nu m-am plictisit nici o clipa si sigur voi incerca sa revin an de an.

Multumim organizatorilor pentru efort!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei care nu au reusit sa ajunga... ceva arome locale.

Azi am fost pieton conservar si am pozat cu ce am avut la dispozitie si cu soarele in fata. Multumim! eu sunt cel din ultima poza(in spatele moto cu atas) vn-ul visiniu. :))

 

Sa vedem cine se recunoaste in poze!

Oricum, erau multi, dom'le, multi !

 

 

attachicon.gif1.jpg attachicon.gif2.jpg attachicon.gif3.jpg attachicon.gif4.jpg

attachicon.gif5.jpg attachicon.gif6.jpg attachicon.gif7.jpg attachicon.gif8.jpg

attachicon.gif9.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La mine e a doua participare. Per total pentru mine si grupul meu a fost ok.

 

Am stat la hotel Marea Neagra unde a stat si Hrubaru dealtfel, la 150Ron camera, ca sa nu credeti ca s-a lafait la 5 stele. Pana la urma el mai ciuguleste niste bani de la astfel de evenimente, nu am chef sa-i iau apararea, dar nu mi s-a parut exagerat cu nimic.

 

Parada ramane cea mai misto, datorita traseului si sprojinului politiei, plus numarul de participanti.

 

Locatia in schimb s-a schimbat. Si nu in bine. Acea piatra sparta pusa pe jos este ABSOLUT ORIBILA! Inainte era iarba, numai de betoane turnate si alei si borduri nu avem noi nevoie! Mare tampenie s-a facut!Era mai prietenos locul asa cum arata anul trecut. Daca am facut greseala sa raman in sandale mi-am zdrelit picioarele in toate pietrele alea. Macar daca tot au facut prostia sa fi fost un pietris ceva, nu piatra aia mare sparta si cu colturi asa!

 

Mancarea. Nu stiu de ce nu se pot face niste friptane acolo direct la locatie, sunt sigur ca se gasea o firma care sa fi venit sa organizeze gratar direct acolo. Cantina/autoservirea de langa e aproape, dar raportul calitate/pret este slab. Preturi mici pentru Mamaia, ce-i drept!

Vitelul la protap a fost bun, faptul ca s-a oferit din partea organizatorilor de laudat, modalitatea de a ajunge sa primesti o portie n-o mai comentez. Ala care impartea la sute de oameni statea sa pupe fetele ca sa le dea portii mai "mari", chestii d-astea, pe altii ii prinsese o discutie despre o comparatie intre 3 ciopere la coada de au uitat sa se mai avanseze, cred ca eu mancasem si ei tot de cele 3 ciopere magice discutau!

 

Show-ul erotic mai slab ca anul trecut, dar nah, bine ca e.

 

Pretul pentru 3 zile mi se pare ok, mai ales ca ai acces la plaja lor. Niste umbrelute pe plaja ar fi facut pretul si mai avantajos.

Bine ca a fost apa calda si am putut face baie.

In schimb ar trebui facut ceva pentru cei care vin si stau doar 2 zile sau doar o zi. Am avut invitati care au venit doar sambata, iar pentru ca sa participe la seara de sambata au dat tot 30 de lei. Asta mi se pare exagerat, poate pe viitor o bratara din aia de o zi mai ieftina ar fi buna.

 

La mine toata intrunirea asta e de fapt un weekend la mare cu tenta moto, asa ca nu am asa niste mari asteptari de la intrunire.

Singura chestie nasoala e cand vezi ca in loc sa fie mai frumos de la an la an, vine unu si face el niste milioane si arunca piatra aia sparta acolo, trage niste asfalt si niste borduri unde era spatiu verde....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La mine e a doua participare. Per total pentru mine si grupul meu a fost ok.

 

Am stat la hotel Marea Neagra unde a stat si Hrubaru dealtfel, la 150Ron camera, ca sa nu credeti ca s-a lafait la 5 stele. Pana la urma el mai ciuguleste niste bani de la astfel de evenimente, nu am chef sa-i iau apararea, dar nu mi s-a parut exagerat cu nimic.

 

Parada ramane cea mai misto, datorita traseului si sprojinului politiei, plus numarul de participanti.

 

Locatia in schimb s-a schimbat. Si nu in bine. Acea piatra sparta pusa pe jos este ABSOLUT ORIBILA! Inainte era iarba, numai de betoane turnate si alei si borduri nu avem noi nevoie! Mare tampenie s-a facut!Era mai prietenos locul asa cum arata anul trecut. Daca am facut greseala sa raman in sandale mi-am zdrelit picioarele in toate pietrele alea. Macar daca tot au facut prostia sa fi fost un pietris ceva, nu piatra aia mare sparta si cu colturi asa!

 

Mancarea. Nu stiu de ce nu se pot face niste friptane acolo direct la locatie, sunt sigur ca se gasea o firma care sa fi venit sa organizeze gratar direct acolo. Cantina/autoservirea de langa e aproape, dar raportul calitate/pret este slab. Preturi mici pentru Mamaia, ce-i drept!

Vitelul la protap a fost bun, faptul ca s-a oferit din partea organizatorilor de laudat, modalitatea de a ajunge sa primesti o portie n-o mai comentez. Ala care impartea la sute de oameni statea sa pupe fetele ca sa le dea portii mai "mari", chestii d-astea, pe altii ii prinsese o discutie despre o comparatie intre 3 ciopere la coada de au uitat sa se mai avanseze, cred ca eu mancasem si ei tot de cele 3 ciopere magice discutau!

 

Show-ul erotic mai slab ca anul trecut, dar nah, bine ca e.

 

Pretul pentru 3 zile mi se pare ok, mai ales ca ai acces la plaja lor. Niste umbrelute pe plaja ar fi facut pretul si mai avantajos.

Bine ca a fost apa calda si am putut face baie.

In schimb ar trebui facut ceva pentru cei care vin si stau doar 2 zile sau doar o zi. Am avut invitati care au venit doar sambata, iar pentru ca sa participe la seara de sambata au dat tot 30 de lei. Asta mi se pare exagerat, poate pe viitor o bratara din aia de o zi mai ieftina ar fi buna.

 

La mine toata intrunirea asta e de fapt un weekend la mare cu tenta moto, asa ca nu am asa niste mari asteptari de la intrunire.

Singura chestie nasoala e cand vezi ca in loc sa fie mai frumos de la an la an, vine unu si face el niste milioane si arunca piatra aia sparta acolo, trage niste asfalt si niste borduri unde era spatiu verde....

 

 

 

Deoarece comentariile tale mi se par pertinente si de bun simt , doresc sa fac urmatoarele precizari :

-La hotel Marea Neagra pretul a fost de 120 lei/noapte/camera dubla cu mic dejun inclus. Din intamplare am mancat acolo sarmale cu Hrubaru pe care si le-a platit personal. (Din cate stiu eu nu ia bani pentru prezentarile facute la festivalurile moto. Cazarea i-a fost platita de catre organizatori.)

-Parada - intotdeauna politia din Constanta a spijinit cu toate fortele astfel de manifestari. Le multumim. Nu in ultimul rand este si meritul tuturor celor care au participat in mod civilizat la acest mars.

-Locatia a fost modificata, de catre proprietar, fara stirea baietilor de la Seawolves. Pusi in fata faptului implinit, acum 2-3 saptamani, nu au mai avut de ales.

-mancare nu se poate face in locatie datorita conditiilor impuse de catre proprietar. Cu greu a fost obtinuta aprobarea pentru vitel la protap.

- vitel la protap si show erotic – no comment

- pretul de 30 de lei acopera chiria locatiei, chiria scenei, onorariul formatiilor, garduri, plase, firme de ordine, etc. (Sunt intruniri care au o statie de amplificare si un gratar si se plateste intrare tot 30 de lei.) Avand in vedere ca pretul acopera si eventuala campare care in Constanta costa 10-15 lei/zi - eu zic ca este ok.

-Umbrelutele pe plaja.....???? o umbrela inchiriata pentru o zi pe plaja din Mamaia costa 30-50 de lei.

- cei care vor sa vina doar Sambata, vin pentru formatii care merita platit pretul de 30 de lei - Cargo, Iris, Zdob si Zdub, Trooper, The Rock, .. etc.

 

 

p.s. Aceste precizari sunt facute de mine, personal, fara cunostiinta baietilor de la Seawolves, dar sunt documentate si in concordanta cu realitatea . Sper sa nu fi gresit cu ceva fata de ei sau fata de altcineva.

 

 

Acest comentariu nu se refera la postul tau : Cei carora li se pare ca aceste festivaluri sunt o afacere si nu au 30 de lei ca sa intre, sa se apuce sa organizeze si ei cate un festival ca sa faca rost de bani sau sa nu mai faca efortul sa vina la astfel de manifestari doar ca sa stea pe la porti si sa carcoteasca apoi pe forumuri.

Editat de dan_s
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...............

 

p.s. Aceste precizari sunt facute de mine, personal, fara cunostiinta baietilor de la Seawolves, dar sunt documentate si in concordanta cu realitatea . Sper sa nu fi gresit cu ceva fata de ei sau fata de altcineva.

Iar eu am facut aceste comentarii pentru ca anul trecut am venit chiar incantat inapoi de la acest eveniment, pe cand anul asta mi s-a parut doar ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca a fost cineva deranjat de pretul de 30 de lei, benzina B-CT e ~ 200 lei. N-am fost, nu stiu ce e, dar e clar ca la 30 de lei nu te poti astepta la mare lucru.

 

Daca in viitor se face intr-o zona de camping (verdeata, umbra, bai publice) atunci devine interesant. As fi de acord chiar si cu un tarif mai mare pentru camperi (50-70 lei 3 zile) pentru conditii decente si 20 lei pentru aia care stau la hoteluri. Nici nu trebuie sa fie Mamaia, motociclistii care merg acolo nu merg pentru cluburile lu' Mazare, poate fi o statiune sudica.

 

Dar sa merg pana in Mamaia (200 lei benzina), sa dau 300 lei pe doua nopti la niste mizerii de hoteluri de 2 stele, si acolo sa stau in conditiile expuse cam grobian de vik55... Mai bine nu.

Editat de Adam
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vanatorii de grseli ortografice

 

face-ti corecturile necesare

 

greseala asta loveste gramatica in frunte aproale la fel de tare ca dezacordul din "Fetele astea are ţâţe naşpa"...

...de unde trag concluzia ca da, nu prea le ai cu limba romana.

 

C _ _ i PE TINE era continuoare , tu care ai venit pe o ploaie de nu a mai ramas nimic uscat pe tine esti facut de acest Super bieker de 30 min esti facut " fatalau " adica ce te plangi de putina ploaia si dupa ce ajungi acolo te iau in primire acei bodygoarzii cu ceafa groasa si slinoasa ei zic de la sala nu de la borhotul pe care-l baga in ei si te taxeaza de bani sa nu cumva sa faci un pas inauntru fara a plati si iti pune acea lesa pe mana numita " bratara " , conditii de campare oha / un pom ceva sa poti intinde si tu cortul la umbra sa nu mai fie ziua cand este soare 60 de grade in cort oha / mancare la o autosrvire de ziceai ca esti la cantina saracilor / pietre mai rau ca intr-o cariera / pt o amarata de bere sa stai de doua ori la coada , de aceia exista acele intelepte proverbe romanesti SA NU TE DUCI NICIODATA LA POMUL LAUDAT .

Eu unul m-am lamurit [ normal este parerea mea ] si nu voi mai contribui financiar niciodata la asa ceva .

bai da' sensibili sunteti....pe bune acum!

Campingul are conditii ok, si umbra cat-de-cat, toalete super ok, plaja aproape etc...

A..si pazit! pai cum??? pai n-o sa stea cate un membru al clubului la fiecare cort nu?...asa ca au bagat sistemul cu bratari, care e foarte ok! doar bratara albastra intra la corturi, alea albe doar in rest...astfel scade dramatic riscul de a fi furat

Nu vad problema jetoanelor la bere pt ca mergea f repede treaba... tu ai fost la un concert sa vezi ca inseamna coada la bere?

"Cantina saracilor" de care zici tu e foarte ok! ca pret (pt mamaia) si diversitate + rapiditate! de cand ai ajuns acolo, in 3 minute bagi pe sub nas!...nu stai sa vina chelnerul, dupa care stai sa vina ce ai comandat.

 

Alta concluzie pe care o trag e ca tu vroiai sa ai conditii de lux cu foarte putini bani...eventual deloc! Ce vroiai...sa fi servit cu bere la masa, sa fi servit la restaurant cu chelner care sa te perie, cazare din parte casei?

Sincer, cred ca tu ai impresia ca daca te-ai fript cu ciorba tot vin organizatorilor este, ca nu ti-au suflat in lingura!....de unde rezulta ca Hrubaru avea dreptate! Ce dracu va plangeti asa, ori sunteti motociclisti ori ce? Mai ales ca nu e dracu asa negru pe cat sugerezi tu ca este, de fapt, e cam spre alb.

Deci vrei lux si servire dar iti tai gatu' pt cei 30 lei cu care ai imbogatit Seawolves...

 

Bag seama ca nu prea ai umblat pe la intruniri moto si/sau festivaluri rock....ca sa faci o comparatie, ca sa vezi de ce e bine la Seawolves.

Sunt intruniri unde nu ai ce manca inafara de mici si carnati, care nici aia nu-s buni la gust, intruniri unde nu ai unde sa te caci/pisi, mai ales daca esti femeie, intruniri unde s-au furat motociclete de langa corturi s.a.m.d.p.

Si tu spui ca aici e naspa...ii porcai si spurci pe oamenii astia care (dmdv) fac cea mai misto intrunire moto din tara?

 

Intotdeauna m-am simtit bine la/cu Seawolves, inca din 2008 la Meduza, cand a plouat non-stop si mancarea+cacarea si locatia nu erau foarte ok. Atat la intruniri cat si la party-uri mai mici organizate de ei.

Conteaza si atitudinea ta raporatata la asteptari

 

 

am hotarat ca la aceasta intrunire vom spune "pas" forever! pot detalia din ce motive am luat aceasta hotarare.

 

detaliaza, sunt curios.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...