Sari la conținut

Soare, Mare si Motoare !


Dan Popescu
 Share

Postări Recomandate

pentru a inchide cercul Mare - Munte, AMR invita motociclistii (membri si nemembri) la Un Alt Fel de Eveniment. Daca pe 27-30 iunie sunteti asteptati la munte, pe TransAlpina, pe 13-14 iulie sunteti asteptati la Mare, la Tuzla. De data asta nu ne manifestam supararaea pe autoritatile din Tuzla, de data asta de bucuram de concertul, de nebuniile, de acrobatiile aeriene, de concursurile - moto - aero de pe Aeroportul din Tuzla.

Motociclistii vor avea o zona separata pentru corturi, acces la apa si o parcare dedicata.

Va iesi la lumina traditionala prietenie dintre aviatori si motciclisti.

detalii vor urma pe

https://www.facebook.com/maresoaremotoare

 

va asteptam

post-3201-0-08006900-1368776859_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va fi un spectacol pe cinste. Am mai participat la astfel de evenimente ( in calitate de spectator) si pot spune cu certitudine ca baieti vor face show.

Eu merg sigur, .... imbin o plimbare la mare, spectacolul aviatic, fotografia si poate si ceva plaja la soare.

 

La multi ani!

Editat de SDS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

despre organizarea spectacolelor, numai concerte bune:

 

Zdob si Zdub

Mihai Margineanu (proaspat pilot privat !!)

Parazitii

Platonic

Trupa Taxi

 

si lista poate va fi extinsa...nefiind definitiva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-3201-0-36954200-1368893314_thumb.jpgnu, numai pe mime ma invit. Si nici macar nu vin !!



despre partea aero, numai bine:

 

Jurgis Kairys www.jkairys.com

 

Ali Ozturk

 

Hawks of Romania https://www.facebook.com/Hawks.Of.Romania

 

si tot ce zbiara de la Regional Air Service, avioane (unele pe motorina ! ), elicopetere piston si turbina, etc.

 

Lista ramane deschisa, se pare ca se vor mai adauga.

Editat de Dan Popescu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

conditiile de acces si participare la Actiunea de la Tuzla pentru motociclisti.

Nu uitati ! Actiunea se desfasoara pe un aeroport cu regim special.

https://www.facebook.com/maresoaremotoare

organizator: Aeroportul Tuzla.

speram ca de data asta vremea sa tina cu noi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atasam Conditiile si Regulamentul de Participare, precum si Harta evenimentului cu Amplasarea zonelor motociclistilor: zona de parcare si zona de corturi.



Programul grosier de desfasurare al evenimentului este dupa cum urmeaza:
Sambata si duminica, 13 si 14 iulie 2013, intre orele 10:00 – 12:00, evenimentul are loc deasupra plajei Laguna din Mangalia, iar intre orele 16:00 – 21:00 spectacolul de aviatie, completat cu multa muzica, un „hangar talk” si „hangar party”, se muta la aeroport.

Reguli motociclisti.pdf

post-3201-0-82619800-1373028693_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca o sa fie la fel de reusita ca intrunirea de la munte, putem sa incepem sa strangem bani de pastile sa-ti platim retetele.

 

In alta ordine de idei, nu se sesizeaza nici un moderator in legatura cu un DP? eventual un mic suspend pana reuseste sa scoata pozele cu intrunirea "mamut" precedenta, inclusiv cu show-ul aviatic si concertele aferente.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru a inchide cercul Mare - Munte, AMR invita motociclistii (membri si nemembri) la Un Alt Fel de Eveniment. Daca pe 27-30 iunie sunteti asteptati la munte, pe TransAlpina, pe 13-14 iulie sunteti asteptati la Mare, la Tuzla. De data asta nu ne manifestam supararaea pe autoritatile din Tuzla, de data asta de bucuram de concertul, de nebuniile, de acrobatiile aeriene, de concursurile - moto - aero de pe Aeroportul din Tuzla.

Motociclistii vor avea o zona separata pentru corturi, acces la apa si o parcare dedicata.

Va iesi la lumina traditionala prietenie dintre aviatori si motciclisti.

detalii vor urma pe

https://www.facebook.com/maresoaremotoare

 

va asteptam

Aero stie de actiunea AMR? In ce sens se asigura ceva, vreun eveniment dedicat motocilistilor? Ca eu nu vad sa scrie nimic de motoristi... sau e vorba doar o intrunire a motoristilor pt. participarea la evenimentul aero?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aero stie de actiunea AMR? In ce sens se asigura ceva, vreun eveniment dedicat motocilistilor? Ca eu nu vad sa scrie nimic de motoristi... sau e vorba doar o intrunire a motoristilor pt. participarea la evenimentul aero?

AMR apare la co-organizatori. Ultimul rand de sigle, in afisul de promovare. Cert este ca la Tuzla sigur se va intampla ceva, in cadru organizat. Cu sau fara implicarea AMR.

Daca-s la mare we viitor dau o tura, macar pt show-ul aviatic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AMR apare la co-organizatori. Ultimul rand de sigle, in afisul de promovare. Cert este ca la Tuzla sigur se va intampla ceva, in cadru organizat. Cu sau fara implicarea AMR.

Daca-s la mare we viitor dau o tura, macar pt show-ul aviatic.

Am vazut logo-ul lor. Show-ul aviatic nu prea ma atrage in mod special. Eram curios daca se organizeaza ceva si pt motoristi, macar un stand cu postere, ca nu am vazut nici o alta mentiune decat cele legate de aviatie... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut logo-ul lor. Show-ul aviatic nu prea ma atrage in mod special. Eram curios daca se organizeaza ceva si pt motoristi, macar un stand cu postere, ca nu am vazut nici o alta mentiune decat cele legate de aviatie... :)

Pai ia de aici:

 

Incepe Aeromania 2013 la Tuzla

 

Sambata si duminica, 13-14 iulie, iubitorii de aviatie, muzica, recorduri si performanta sunt invitati de Primaria Municipiului Mangalia si Aeroportul Tuzla, la cea mai plina de efecte editie AEROMANIA de pana acum. Intre orele 10-12.oo acrobatia se va desfasura deasupra plajei din Mangalia, iar incepand cu orele 16.oo, spectacolul de aviatie, completat cu multa muzica, un „hangar talk” si „hangar party”, se muta la aeroport.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va fi, printre altele, o intrecere (LA CETARINCA) intre un avion de acrobatie, un mitsubishi de raliu si o motocicleta.

care vrei sa fii cu a doua motocicleta? Sau a treia?

Atentie, pista este inierbata !!

Conform atasamentelor motociclistii au parcare separata si loc de cort separat, in conditiile aratate.

 

 

pentru colegul cu BAN-ul: am cerut stergerea mea de peste un an din acest forum, direct la admin, dar si altor moderatori. Probabil ca din cauza traficului adus de mine cu ursii, magadan, trenul cu motocicleta, etc, nu vor sa se dispenseze de serviciile mele. Poate ma juta cineva cu povestea asta.

 

PS: cand strangeti bani de pastile, pune careva contul aici, sa-mi dau si eu o suma...sa nu va fie prea greu, vremuri grele, etc

 

Acum revenind la avione: in urma actiunii cu bataia de la Tuzla/viceprimar/motociclisti/etc autoritatile locale ne-au ramas cumva datoare. Si s-au gandit sa avem statutul de invitati speciali. Adica motociclistii care vor avea bunavoina sa participe, in conditiile aratate, indiferent de club/organizatie/grup. In plus, mai multi din zona sunt prieteni AMR, inclusiv piloti si instructori. Prietenia intre motociclisti si aviatori este legendara, mai putin in Romania care este o tara cu totul speciala.

Sper :

1) sa fie vremea buna

2) sa nu apara un fraier care sa zica ca Drumul national este inchis, ca se lucreaza, ca sin cazul TransAlpina.

 

PPS: AMR nu va face si nu va posta nici un fel de poze, filme. Cine va dori sa faca, sa faca, dar cu rugamintea de a pastra discretia persoanelor ce accidental pot apare in cadru.

 

 

va multumim

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acest eveniment nu este un eveniment motociclistic.

Spectacolul va avea loc oricum si nu are nicio treaba cu AMR. Domnul DP se lipeste ca "mucii de chiuveta" de acest eveniment, in speranta ca va aduna "glorie", de la motociclistii care oricum vor veni acolo (cu sau fara implicarea lui). El de fapt nu organizeaza nimic.

O alta gogoritza "a la DP". :moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata, am gasit si eu:

 

echipa de la Regional Air Services a pregatit diverse atractii: standuri de aviatie, motociclete, ciocolata, inghetata, degustari vinuri si spatiu de joaca pentru copii.

 

Cred ca o sa dau si eu o tura sa vad care e treaba.

 

Sa aveti spor!

Cu stima, Andrei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acest eveniment nu este un eveniment motociclistic.

Spectacolul va avea loc oricum si nu are nicio treaba cu AMR. Domnul DP se lipeste ca "mucii de chiuveta" de acest eveniment, in speranta ca va aduna "glorie", de la motociclistii care oricum vor veni acolo (cu sau fara implicarea lui). El de fapt nu organizeaza nimic.

O alta gogoritza "a la DP". :moron:

Cam asta e concluzia, cu amendamentul ca AMR este trecut ca si "co-organizator" pe afis.

In rest...

 

Si eu va invit la vara la Stufstock (daca s-o mai tine), in calitate de participant (daca oi ajunge). Ca sa inchidem cercul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inca o gogoritza (incercare de premiera nationala):

 

"Intrecerea Cailor Putere" intre un avion Diamond, un elicoper (surpriza), un autoturism Jaguar de mare putere (condus de Roxana Ciuhulescu) si o motocicleta Honda (pilotata de pilot - instructor - comandant Adrian Vasilache) va avea loc pe o strada asfaltata din orasul Mangalia inchisa circulatiei auto pentru un scurt interval. Astfel a fost modificat planul initial care prevazut a se desfasura pe pista inierbata nu oferea pilotului motocicletei sanse egale de participare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Medicamente, medicamente; dar totusi toate astea in proportie de 0% datorita AMR (sau mai bine zis Asociatia Dan Popescu).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inca o gogoritza (incercare de premiera nationala):

 

"Intrecerea Cailor Putere" intre un avion Diamond, un elicoper (surpriza), un autoturism Jaguar de mare putere (condus de Roxana Ciuhulescu) si o motocicleta Honda (pilotata de pilot - instructor - comandant Adrian Vasilache) va avea loc pe o strada asfaltata din orasul Mangalia inchisa circulatiei auto pentru un scurt interval. Astfel a fost modificat planul initial care prevazut a se desfasura pe pista inierbata nu oferea pilotului motocicletei sanse egale de participare.

Nici asa nu are motocicleta sanse decat in primele secunde .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tinand cont ca tot lucrez in aviatie as da un pic de fum la Evo si la avion cu motoreta mea.Ce ziceti?

pentru ca s-a schimbat de pe iarba pe asfalt si masina s-a schimbat din Evo in Jaguar. Daca esti sigur ca vrei, trimite-mi datele de contact pe privat, sa incercam doua mobre versus restul lumii...

 

Pentru motociclisti nu se percepe nici o taxa, intrarea si stationarea cu cortul sunt complet libere, in conditiile de securitate arate mai sus, si in limita spatiului alocat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...