Sari la conținut

becuri semnalizari


Postări Recomandate

Mi-am schimbat zilele trecute semnalele la Hornet ,toate bune, doar ca ziua nu se vad aproape deloc,intrbarea mea este: ce becuri si de ce intensitate ar suporta instalatia electrica ,releu de semnalizare? ( Hornet pc 34) .Multam

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe semnalizare sunt becuri de 21W, deci releul suporta sigur 2x21W; chiar 4x21W daca ai si buton de avarie.

Editat de X-eL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai mult ca sigur ai semnaliarile albe, fapt ce le face mai putin vizibile ziua..Iti recomand sa le vopsesti negru transparent. Vopseaua o gasesti in comert: 20 RON. (am facut asta si diferenta e notabila, IN BINE)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe semnalizare sunt becuri de 21W, deci releul suporta sigur 2x21W; chiar 4x21W daca ai si buton de avarie.

nu am avarie,asa arata semnalele.daca stii si de unde sa iau becuri mai bune?

post-70928-0-26359000-1369511481_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man, alea nu-s semnale, sunt doar niste mizerii sinistre! n-ai ce becuri mai puternice sa le pui decat daca vrei sa le triplezi valoarea, pe putin! nu stiu de unde le-ai luat dar in piata la moldoveni costa 20 de lei toate 4...

 

De acord! Am avut si eu o experienta dubioasa la Transalp, am cumparat aiurea 3 seturi de semnalizari "after market", dintre care unul cu led, pentru ca in final sa le montez tot pe cele pe care le am primit gratis, de pe vremea lui Soichiro Honda probabil, dar care au bec de 21 w, mi le recunoaste releul in sfarsit si sunt solide ca niste tancuri!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man, alea nu-s semnale, sunt doar niste mizerii sinistre! n-ai ce becuri mai puternice sa le pui decat daca vrei sa le triplezi valoarea, pe putin! nu stiu de unde le-ai luat dar in piata la moldoveni costa 20 de lei toate 4...

stiu ca is nasoale dar acum ce naiba sa fac cu ele, daca pot sa schimb becul macar sa le folosesc o vreme sa nu le arunc la gunoi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca sunt ceva mai rasarite merg cu bec halogen care costa cativa banuti daca il cumperi separat, ultima oara am dat 10 lei parca pe unul ... daca sunt chiar cele mai nasoale au bec cu soclu din sticla, nu stiu exact cum se numeste, oricum nu fac mare treaba, singura solutie ar fi sa cauti mai puternice, desi tipul ala de bec nu il gasesti in foarte multe variante.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

w5w se numeste soclul. gasesti cu led dar costa destul...



alege de aici, vezi ca au si dimensiunile...



http://rd-xenon.ro/index.php?subcats=Y&type=extended&status=A&pshort=Y&pfull=Y&pname=Y&pkeywords=Y&search_performed=Y&cid=0&q=w5w&x=-413&y=-75&dispatch=products.search



poti pune si folie de aluminiu in spatele lor in caz ca n-au oglinda semnalizarile alea (si probabil n-au)

Editat de Performance Solutions
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...