Sari la conținut

Cum imi reglez acceleratia? Kawasaki Ninja 636 2006


Postări Recomandate

In urma faptului ca am tras cauciucul de pe acceleratie s-a desprins capatul sufei de decelerare.

Am desfacut rezervoru, airbox-ul pentru a putea ajunge in pozitie sa fixez capatul acelei sufe in pozitie-> l-am fixat.

Am remontat totul inapoi iar acceleratia nu mai revine total inapoi. (deabea jumatate din cursa normala)

Cum anume trebuie sa o reglez?

Ma poate ajuta cineva?

Editat de sweetpayn
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asigura-te ca ai un joc de 2-3 mm lasat si in rest ar trebui sa fie OK, atat timp cat nu ai fire rupte in cablu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maneta de acceleratie nu mai vine inapoi asa cum venea inainte ...cum sa fie ok ? Cu unul din cabluri dat jos (ori cel de accelerare ori cel de decelerare ) functioneaza bine. Are vreun reglaj ce trebuie facut ? :|

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ce e afectat arcul de readucere. Treb'e doar sa dai de el si cum zice antevorbitorul sa nu fie shufa zborshita prin manta.

Bahta! :stuck:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arcul de readucere este ok, functioneaza bine. Sufa iara e ok..culiseaza bine in interiorul acelui cablu.

 

Tin sa specific ca am umblat la cablurile alea de reglaj...cum anume se face reglaju la ele? (atasez si o poza)

 

O jumatate de cm din cablu de decelerare nu mai exista (l.-am scurtat pt a putea prinde cu saiba aia mica pe unu din capete-> cel din partea manetei de acceleratie)

 

 

post-13918-0-84422800-1369683194_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...