Jump to content

Intalnire moto Iasi

AMP
 Share

Recommended Posts

pe unde mai exact pe la "Trei sarmale"?

3 Sarmale apoi ajungi in Barnova si la un moment dat faci stanga (ai indicator spre Hamak) si dupa 2 km ajungi la Pietrarie. Ca sa vizualizezi mai bine punctele "de cotitura" poti sa te folosesti de google maps - "street view" (mai nou s-a bagat si la Iasi). Ai sa mai ai o portiune de 200m de drum neasfaltat aproape de locatie dar nu-ti fa griji ca nu patesti nimic.

O intrebare......sper fara sa supar pe nimeni: o intalnire la care sa pot ajunge pe ASTFALT nu se poate? Este doar pentru enduro? Accesul la Hamak este cu piatra de rau pusa pe drum in cantitate mare si la deal iti trebuie putin noroc! Data trecuta de la Dorobanti am facut cale intoarsa din vina mea ca nu am stiut starea drumului...dar acum stiu! Hamak este o locatie perfecta pentru cei care vor sa evadeze din oras, dar trebuie sa investeasca in drum altfel vor ramane doar cu jeep-urile in parcare.

se poate merge cu orice fel de motocicleta pe-acolo.....e intr-adevar o bucatica de drum neasfaltat dar nu chiar de enduro

pentru ca astfel de intruniri nu se fac pentru cocalari

daca vrei asfalt te duci pe copou dai 2 ture si te opresti la stadion sa bei o cafea cu apa sau te duci pe sculeni si te opresti la crasma din sat si bei un cico, apoi poti spune ca ti-ai facut ziua

Edited by ghostrider_boy

pentru ca astfel de intruniri nu se fac pentru cocalari

daca vrei asfalt te duci pe copou dai 2 ture si te opresti la stadion sa bei o cafea cu apa sau te duci pe sculeni si te opresti la crasma din sat si bei un

cico, apoi poti spune ca ti-ai facut ziua

Sa inteleg ca cei care beau o cafea in copou si fac un sculeni sunt cocalari?

Edited by AMAR

Hmmm, tentanta participarea la o astfel de petrecanie!

O sa fie spectacol si ceva smotoceala intre ceberistii asfaltisti foreveristi si enduristii haiducisti paduristi!

De-abia astept sa fac poze (sunt pacifist, ca de-altfel ma bagam si eu la smotoceala :crack: )

Si iol!

Drumul pe la trei sarmale e numai gropi si valuri. Merg la pietrarie aproape zilnic de vreo doua luni cu moto si inca nu face scandal. Nu stiu daca pana la hamac ai mai mult de 500 de metri drum pietruit. Plus ca iti incalzesti sufletul pe asfaltul bun din Bucium :)

• 2 months later...