Sari la conținut

Rulment jug kawasaki zx9r


Postări Recomandate

Sau ii poti da jos pe ai tai, ii masori, si dai comanda in tara la distribuitorii INA sau FAG de unii cu role conice cu aceleasi cote. Eu asa am facut.

Unde ai gasit rulment superior cu cota de interior 26?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am luat pentru un cbr f2, nu mai stiu cota, din catalogul de la ina. in cazul meu, rezista la fortele care le-a specificat producatorul.

uite aici gasesti http://medias.schaeffler.com/medias/la/start.do?property&lang=en&mediasS=a2ISeqApG-Qa&mediasCall

si ii comanzi la distribuitorii lor din tara. sunt prin bucuresti, ploiesti, iasi, cluj...

 

eu am pastrat simeringul de la cel vechi

Editat de Mihai32
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I-am indoit putin buza aia de cauciuc a simeringului, dar cand am asezat noul rulment pe el, si-a revenit. L-am montat prin februarie asa, si nu am vazut sa imi curga vaselina sau sa se aseze praf prin zona respectiva. Chiar si la o privire mai atenta, etanseaza bine pe cadru.

Adevarul e ca nu m-am chinuit cu scoaterea rulmentului vechi cat m-am chinuit cu montarea astuia nou. :-L

Editat de Mihai32
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer iti zic, am cautat in linkul tau si rulmentul superior de jug la toate hondele (26/47/15) nu se gaseste pe nicaieri.

 

La ZX9, codul de rulment superior si inferior este 32907 dar sunt de negasit in acelasi link :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...