Sari la conținut

Accident Electronicii cu str Heliade


GabaRab
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 370
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Alta poza cu accidentul

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10200140695345786&set=a.1543963204678.2073426.1402935310&type=1&theater

 

Pentru cine nu stie Strada Electronii este acea strada din spate de la Kaulfland Colentina unde este si autobaza CDI unde este si un poligon Moto.

 

Este o strada lunga si dreapta ....

Editat de Fester!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doamne ... cate accidente mai au loc ? Cati mai mor nevinovati ? Cu cate accidente vad mai multe, cu atat imi vine din ce in ce mai greu sa ma urc pe motocicleta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost la fata locului ( dupa accident)... Se pare ca motociclistul s-a angajat in depasirea unui autoturism ce se deplasa dinspre Kaufland spre Gara de est.La intersectia cu Heliade intre Vii autoturismul a virat stanga. Motociclistul venea din aceeasi directie, pe contrasens (avea si ceva urme de franare, vreo 20m pana la impact...) incercand sa depaseasca... RIP

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator gtigabi

Doamne ... cate accidente mai au loc ? Cati mai mor nevinovati ? Cu cate accidente vad mai multe, cu atat imi vine din ce in ce mai greu sa ma urc pe motocicleta.

Nevinovati sau vinovati, nu tin partea nimanui, dar greseli sunt multe, de ambele parti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand vreau sa spun familiei motociclistului condoleante.

Dragi prieteni motociclisti,am vrut si eu sa fiu ca voi dar la scurt timp dupa ce si'a pierdut un prieten piciorul,am decis sa nu mai dau de A..in timpul ala eram scuterist "aveam amandoi 19 ani."acum avem cate 25"...nimeni nu stie cat iubesc viata pe 2 roti si chiar daca o iubesc nu o mai accept din cauza soferilor neatenti..ei n'au nicio vina de fapt,traiesc in romania si au mintea prea incarcata si prea multe probleme sa lupte pt a aduce acasa ceva de mancare si sa'si plateasca ratele la o masina sau nevoile copilului etc...sper ca ma intelegeti si sa va apucati de cross sau ceva ce nu'ti risca viata asa de mult ca pe strazile din romanica..ne pare rau tuturor de pierdere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceva detalii ? Cauza accidentului ? La cum arata botul ala tare mi-e ca viteza a fost mult peste cea legala + strada aia dreapta care te impinge la prostii. In fine asteptam detalii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost la fata locului ( dupa accident)... Se pare ca motociclistul s-a angajat in depasirea unui autoturism ce se deplasa dinspre Kaufland spre Gara de est.La intersectia cu Heliade intre Vii autoturismul a virat stanga. Motociclistul venea din aceeasi directie, pe contrasens (avea si ceva urme de franare, vreo 20m pana la impact...) incercand sa depaseasca... RIP

Uneori ai voie la o singura greseala, ori de cate ori ti-a mers depasirea. Soferii trebuiesc constientizati cu ce repercusiuni are neatentia lor nu cu marsuri si fluturasi. Acum, ala de n-a catadicsit sa se uite in spate are un om pe constiinta, alergatura, dosar. Familia astuia care acum isi ingroapa fiul dintr-un motiv imbecil.

 

Eu am sfincterul strans cand ma fatai de pe o banda pe alta. Din cauza topicelor de genul asta acum ma uit de zece ori cand trag de volan sa schimb directia. Nu pentru mine ci pentru ala care n-are nicio vina, pentru ca astea-s conditiile din trafic si trebuie sa ne adaptam, sa invatam si sa progresam nu sa ne omoram aiurea, pe fractiuni de secunda.

 

Da-i frate sa-i sara supapele dar nu cand esti inconjurat de oi. Da-i cand ai soseaua in fata ca pista de avion daca vrei sa zbori!

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator gtigabi

Am pus 2 fraze scrise de Oresti Marmara, material de citit, obligatoriu!

http://www.grigore.dolghin.ro/2010/10/am-devenit-motociclist-cat-mai-am-de-trait/

 

 

"De fiecare dată când se întamplă câte un accident mai puțin grav sau din păcate în unele cazuri chiar fatal auzim aceleași scuze penibile: nu am/a avut nici o vină,…conservarul este de vină.

 

Sunt o gramadă de morți care așteaptă pe forumuri ca cineva să își aducă aminte de ei. Nu avem timp pentru că trebuie să îi plângem pe cei ce vor muri mâine."

 

 

 


Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat! Condoleante familiei motociclistului....si asa ca o regula generala fie ca esti in masina sau pe motor...in localitati nu se depaseste niciodata in intersectie indiferent daca drumul pe care mergi e cu prioritate sau nu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parca este blestemat modelul asta, pe bune...RIP

In intersectia respectiva sunt multe camere, chiar 3 pe stalpi daca nu ma insel, mai demult se faceau liniute cu masini si alte tampenii, este indemnare la viteza nu zic nu ca mi-a scapat si mie mana in gaz acolo.

Ca o paranteza, stau in zona si pe Heliade intre Vii se merge pe o roata constant, este o straduta amarata cu multi amarasteni care trec pe unde ii taie capul dar tot timpul vad cate un SS care forjeaza mobra in limitare si se da in lung si in lat...zgomotul il suport, sper doar sa nu imi culeg colegii motociclisti de pe jos vreodata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...