Sari la conținut

Accident Electronicii cu str Heliade


GabaRab
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 370
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Trec aproape zilnic pe acolo, strada e dreapta si putin circulata, in mod sigur i-a dat talpa aiurea netinand cont ca ala cu masina s-ar putea sa faca stanga fara sa se asigure atfel n-ai cum sa patesti asa ceva.

S-ar putea sa cunosc motocicleta, lucra cumva in Pipera?

Editat de marcone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca e al 3 lea sau al 4 lea r6 in decurs de o luna :|

nu stiu ce se intampla, dar motoarele astea ori in blestemate, ori nu-s facute pentru Bucuresti. sau ar trebui interzise unora.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand vreau sa spun familiei motociclistului condoleante.

Dragi prieteni motociclisti,am vrut si eu sa fiu ca voi dar la scurt timp dupa ce si'a pierdut un prieten piciorul,am decis sa nu mai dau de A..in timpul ala eram scuterist "aveam amandoi 19 ani."acum avem cate 25"...nimeni nu stie cat iubesc viata pe 2 roti si chiar daca o iubesc nu o mai accept din cauza soferilor neatenti..ei n'au nicio vina de fapt,traiesc in romania si au mintea prea incarcata si prea multe probleme sa lupte pt a aduce acasa ceva de mancare si sa'si plateasca ratele la o masina sau nevoile copilului etc...sper ca ma intelegeti si sa va apucati de cross sau ceva ce nu'ti risca viata asa de mult ca pe strazile din romanica..ne pare rau tuturor de pierdere.

problemele le lasi acasa nu le iei cu tine pe strada... ce faci daca te gandesti la problemele de acasa cand mai ai 10 metrii pana in trecere de pietoni ?dai peste om si il omori ca te gandeai tu ca nu stii ce o sa ii faci la copil sa manance... fii serios... nu vreau sa fiu dur... dar vad si eu cum vede multa alta lume de pe aici si nu numai ... oameni care NU AU CE SA CAUTE PE STRADA CU MASINA !!!!!!! sunt bombe ambulante fratilor... nu stii ce reactie are in nici un moment... daca iti face stanga/dreapta in fata fara sa dea semnal, daca pune frana si are becurile arse... sau in cel mai rau caz nu ii tin franele....in concluzie... iti lasi problemele acasa ... sau cauti sa te gandesti la ele ... la un ceai/cafea cand esti singur sau cu cineva care ar putea sa te ajute... dar nu le lua cu tine pe strada...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu ce se intampla, dar motoarele astea ori in blestemate, ori nu-s facute pentru Bucuresti. sau ar trebui interzise unora.

nu sunt facute pentru mobristi fara experienta... ( 2-3 ani de mers cu alta mobra) asta nu este experienta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate mai exista si vina motociclistului, cazul de fata.

 

Plecase de acasa dupa o cearta cu tatal lui. Cand ai nervi, de obicei nu conduci prudent si legal (chiar si cu 10-15km/h in plus fata de limita)

 

Iar soferita era o doamna insarcinata in 8luni si ceva... tare ma indoiesc ca gonea pe strazi si ca a tras de volan fara sa se uite.

Editat de GabaraB
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trec aproape zilnic pe acolo, strada e dreapta si putin circulata, in mod sigur i-a dat talpa aiurea netinand cont ca ala cu masina s-ar putea sa faca stanga fara sa se asigure atfel n-ai cum sa patesti asa ceva.

S-ar putea sa cunosc motocicleta, lucra cumva in Pipera?

pai cum sa se asigure omul daca din ce-am auzit sunt 20metri de frana, iar omul a facut stanga (legal) nu inteleg de ce multi depasesc in intersectii. mai ales cand esti constient ca unu poate face stanga. dumnezeu sa-l ierte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate mai exista si vina motociclistului, cazul de fata.

 

Plecase de acasa dupa o cearta cu tatal lui. Cand ai nervi, de obicei nu conduci prudent si legal (chiar si cu 10-15km/h in plus fata de limita)

nu pot sa ma gandesc prin ce trece tatal lui acum.....

 

nu sunt facute pentru mobristi fara experienta... ( 2-3 ani de mers cu alta mobra) asta nu este experienta...

se pare ca experienta a fost depasita de starea de spirit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai cum sa se asigure omul daca din ce-am auzit sunt 20metri de frana, iar omul a facut stanga (legal) nu inteleg de ce multi depasesc in intersectii. mai ales cand esti constient ca unu poate face stanga. dumnezeu sa-l ierte.

 

Teoretic da, ala cu masina nu trebuia sa se asigure in spate ca sa faca stanga daca era langa axul drumului dar cand esti pe o strada cu o singura banda pe sens arunci un ochi si in spate sa vezi daca nu cumva esti depasit de vreunu care se grabeste, nu mergi pe regulament ca nu toti l-au citit. 20 de metri de frana ii faci si la viteze relativ mici daca blochezi spatele cum trebuie.

 

Din pacate motociclismul e atat de periculos pe cat e de frumos si nu multi apuca sa-si regrete greselile.

Editat de marcone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De la topic la topic din asta parca mi se arde in memorie o zicala: cel mai bun motociclist e ala care ajunge acasa. A fost R6 si or sa mai fie, ca se dau ca painea calda. Care-s mai ieftine si mai bune ca raport viteza/pret? Vrei sa-ti faci o idee, vii aici :(

Si eu am cunoscut unul care a rupt o masina in doua, in parapet, pe autostrada, ca s-a certat cu iubita. Dar s-a dus pe autostrada, si-a rupt doua coaste si s-a ales cu o groaza de vanatai de 2-3 luni il durea peste tot, dar s-a dus pe autostrada. Asta cu certatul nu tine. N-o faci pe strada decat atunci cand vrei sa te vada lumea. Daca vrei sa te prapadesti nu chemi antenele, te duci unde vrei sa-ti puna ai tai crucea.

P.S: Nu stiu cat conteaza dar mai citesc si conservarii topicele astea, eu cel putin ma uit. Si dupa asta o sa ma uit mai bine. Nu o zic ca o consolare doar zic ca se invata si aici, cat de putini dar cei care conduc si conserva vor fi mai atenti. Cel putin astia care merg si pe 2 dar si pe 4 roti.

Editat de klux
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa Heliade intre Vii soseaua este dreapta, asfaltul bun si nu prea are ce sa-ti iasa in cale, tentatia de a accelera este mare ... pacat ca nu a mai apucat sa treaca de mica intersectie. R.I.P.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motociclismul este prost inteles. Nu ai ce sa cauti pe sosea pe RR, SS, ST, nici macar nervos pe chopper si nici la volan. Legislatia, scolile de soferi/instructorii independenti, politia rutiera sunt partase la multe crime/sinucideri. Condoleante codului rutier si famililor indurerate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai parca vreo 2 pagini mai in spate mai era un accident similar, acolo lumea-l rastignea pe conservar, aici vad ca se aplica alte legi. Aceleasi circumstante.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Discutiile pot merge la infinit.

Sunt motociclisti si motocilclisti.

RIP pentru sarmanul baiat ...

 

din pacate avem si noi destula vina ... moral vorbind ... sa stam stramb si sa judecam drept ...

Mult necaz adus unei femei gravide ...

 

no more comments !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P

 

Totusi la stirile protv se vede un detaliu deloc de neglijat...turometrul e blocat pe rosu...si a 1-a sa fi fost..., daca nu invatam ca nu contam pe drum si un pic de fizica o sa crapam ca prostii:

120kh/h = 33.3 m/s => 100 m se parcurg in 3 secunde, cam tot atat iti ia cu o masina sa faci un viraj din momentul in care te-ai asigurat...si mi-e greu sa cred ca poti fi vazut in oras de la mai mult de 100 de metrii. Ganditi-va bine inainte s trageti de gaz si sa aruncati cu pietre in conservari si sa continuati sa mergeti lafel.

Daca continuam sa mergem lafel si doar sa dam vina pe altii fara sa facem nimic e o chestie doar de timp pana la urmatorul topic....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Discutiile pot merge la infinit.

Sunt motociclisti si motocilclisti.

RIP pentru sarmanul baiat ...

 

din pacate avem si noi destula vina ... moral vorbind ... sa stam stramb si sa judecam drept ...

Mult necaz adus unei femei gravide ...

 

no more comments !

M-am simtit un pic la comentariul tau, cand am pus un clip anul trecut s-a facut mult misto pe seama mea. Majoritatea comentariilor inutile, cativa mi-au zis ca n-o s-ajung departe in stilul asta. Varsta si natura mea de fiinta ganditoare m-a pus pe calea temperarii tendintelor de a duce acul in rosu. Da, sunt de acord cu ce spui. Vina morala este a celor care ar fi putut spune ceva acelui om. Fie ca era pe un forum sau direct dar am destule degete la o mana incat sa-i numar pe cei care ar fi facut asta, din pacate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator iulian chirita

Din pacate mai exista si vina motociclistului, cazul de fata.

 

Plecase de acasa dupa o cearta cu tatal lui. Cand ai nervi, de obicei nu conduci prudent si legal (chiar si cu 10-15km/h in plus fata de limita)

 

Iar soferita era o doamna insarcinata in 8luni si ceva... tare ma indoiesc ca gonea pe strazi si ca a tras de volan fara sa se uite.

pai daca e insarcinata e clar ca nu putea sa conduca decat regulamentar nu???si motociclistul daca s-a certat cu tac'su e clar ca era era nervos si ravasit deci e vinovat.gata!!!!caz rezolvat!

se intampla sa mai si ganditi?macar cateodata?nu va mai dati cu parerea daca nu stiti.iar comentariile astea scrietile p o foaie de hartie,si aruncatile la cos decat sa le postati aiurea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...