Jump to content

Plecarea la M.A.N. 05-07 iulie 2013

Recommended Posts

Ca sa ne mai amestecam in treburile vecinilor nostri, propun sa stabilim aici un loc de intilnire si o ora pe data de 05 iulie spre M.A.N.

Dincolo am facut o propunere, iar daca sinteti de acord cu ea, hai sa stabilim ora plecarii (sau cea a adunarii la locul faptei). Daca mai sint doritori ce vor sa mearga cu noi, sa se inscrie aici, sa stim cu cine defilam! :143:

• Admin

Ivane, organizeaza tu tata treaba asa cum stii tu, gospodareste!

Noi va asteptam pe totii cu drag!

Incerc... ;) :hug:

Sper sa ajunga si stickerele si afisul ala pina pe 05 iulie, ca sa stie tot poporul de aici despre ce-i vorba si sa-i inmatriculam cum se cuvine!

Cel mai bine ar fi sa ne vedem intr-o zi prin oras, poate duminica pe la tirg, la Succes, pe terasa...bem si un suc, fiindca avem cam multi datornici care tre' sa dea si n-o sa putem tine toata viata contabilitatea doar la beutura! Asa ca hai duminica viitoare pe la 1200-1300 sa ne vedem in parcare la intrarea in tirg, alegem o masa lunga si punem tara la cale!

Oka?! :cheers:

Ivane , duminica este zi de plimbare (..cu motorul ),..hai sa stabilim locul si ora ptr. 05. iulie .Nu cred ca sunt sanse sa ne intalnim mai multi pana la data de plecare .Daca sunt..? , este meritul tau .

Am zabovit azi o jumatate de zi prin tirgul auto (am lipit afise cu M.A.N.-ul), apoi prin oras...si ce-i drept, sint invizibil...era sa fiu pus la pamint de cel putin doua ori de soferi adormiti, scapind ca prin urechile acului, intreg si netavalit! M-am intilnit doar cu un grup de motociclisti bulgari care mergeau spre Transalpina si apoi m-am intersectat cu vreo trei sau patru timisoreni. In rest, parca e pustiu in Gorj! Toti stati la terase sau la umbra, cu berea sub nas! Sa nu mint, m-am intersectat si cu Adi Bestiuta, dar el era grabit cu probleme de familie, asa ca asta nu se pune! Daca vreti sa mergeti la M.A.N. dati de stire, aici, telefonic, scris pe garduri, cu biletele prin porumbei voiajori...nu conteaza, anuntati-ma doar! Am citeva confirmari deja, dar cei care au confirmat nu au conturi aici, dar sint de cuvint si sint sigur ca vor fi prezenti.

No de mers normal ca merg si eu..numai ca acum nu sunt in tg jiu pt vreo saptamana...dar oricum, sunt cu ochii aici pe stiri.

Din cate am inteles eu , in principiu, in ziua plecarii ii asteptam pe cei din severin, apoi in haita spre valcea, unde ar trebui sa apara si craiovenii..si de acolo, doamne ajuta.

• 2 weeks later...
  • Admin

Vestile sunt bune, varule..bune!

Saptamana viitoare, marti/miercuri anuntam programul definitiv, doar putina rabdare..

Oricum, cert este ca abia astept sa te-ncing la un sprit :)

Ivan! Salut! O singura intrebare: unde ati ales sa stati sau cum ( la cort, la pensiune, hotel s.a.)? Asta pentru ca ma bate gandul sa vin si eu daca voi putea. Multumesc! Florin GSA (de cca. 16 k) :)

Pana la urma cum ramane cu plecarea la MAN?

La un moment dat se vehicula ideea asteptarii celor din severin, mers pana la valcea, acolo poate unit cu craiova, si apoi cu mila inainte.

Numa ca azi m-a lovit o revelatie.

Cei din severin pleaca la 10..pana la noi fac cel putin 1,5 ore (sunt 80 km, drum nu tocmai bun,mers in coloana) , deci ajung la noi pe la 11,30...de la noi la valcea iar cam 2 ore (in jur de 110 km)..se face sosirea la valcea la 13,30 (14 mai real cred daca punem la calcul tigari si altele).

De la valcea la fagaras sunt vreo 150 km (pe valea oltului), deci vreo 3 ore de mers, deci in jur de ora 17 sosire la intalnire....la timpii astia nu se pun pauzele de pipi,tigare, poate unii papica,benzina..iarasi intre 1-2 ore...deci sosirea ar fi la fagaras pe la 18-19.

Nu vi se pare totusi o sosire ca intarziata?

Din cite am inteles dintr-o convorbire avuta ieri cu cineva interesat de eveniment, cei din Severin nu pot pleca inainte de ora 1500.

In acest caz, nu mai putem astepta dupa ei... Dar unii pot pleca mai devreme, asa ca si la ei lucrurile vor fi impartite!

Dar culmea, nici de la noi nu se prevede plecarea inainte de orele 1300-1400 (spun asta tot din discutiile avute cu prietenii din judet, nu pe forum), motivele fiind in majoritatea cazurilor programul de lucru al fiecaruia.

In acest caz, cred ca se vor forma mai multe grupuri, care vor pleca in functie de potrivirea de program...

Cred ca vom sti cel mai bine joi, cind voi posta aici rezultatul discutiilor.

Daca doriti, ca sa nu lungim pelteaua, postati aici fiecare ora la care este dispus sa plece...urmind ca ulterior sa formam grupurile sau sa ne unim fie asteptind la o cafea pe cei care vin ceva mai tirziu, ori tragind mai lejer de acceleratie, incit cei care pleaca mai tirziu sa poata ajunge pe traseu grupul plecat mai devreme.

Incercati sa va contactati prietenii/amicii de calatorie si sa stabiliti o ora fixa de plecare si daca nu postati aici, incercati ma sa sunati la unul din numerele de mai jos, pentru a putea organiza cit mai bine plecarea.

0745839379, 0722172642, 0764093586 (Orange, Vodafone si Cosmote) va stau la dispozitie!

Dupa ce am vorbit cu majoritatea dintre voi, am hotarit, tinind cont si de optiunile voastre, sa plecam vineri la ora 1000.

Ca sa nu mai consum benzina sa ajung in oras, o sa va astept la intersectia care merge spre Tg.Carbunesti si Sacelu (in Cimpul Mare), in jurul orei 1100.

Sper sa ne adunam cit mai multi. Stiu ca majoritatea aveti probleme si veti intirzia din cauza programului de la serviciu, altii veniti simbata, dar asta nu ne va impiedica sa ne intilnim intr-un cadru dedicat in care sa petrecem citeva clipe de neuitat.

Sa ne vedem cu bine! :cheers:

Dupa ce am vorbit cu majoritatea dintre voi, am hotarit, tinind cont si de optiunile voastre, sa plecam vineri la ora 1000.

Ca sa nu mai consum benzina sa ajung in oras, o sa va astept la intersectia care merge spre Tg.Carbunesti si Sacelu (in Cimpul Mare), in jurul orei 1100.

Sper sa ne adunam cit mai multi. Stiu ca majoritatea aveti probleme si veti intirzia din cauza programului de la serviciu, altii veniti simbata, dar asta nu ne va impiedica sa ne intilnim intr-un cadru dedicat in care sa petrecem citeva clipe de neuitat.

Sa ne vedem cu bine! :cheers:

La 10 de unde? Si cam cati s-au anuntat cu plecarea de la 10?

In principiu si eu maine dimineata vreau sa plec, dar in functie de ce traseu aleg, o sa imi iau talpasita fie mai devreme de 10 (daca o iau pe drumul lung..undeva pe la 8-9 poate) fie la 10 cu norodul, daca o fi vorba de asa ceva.

Cei din oras cred ca vor pleca de pe linga Coloana, in functie de cum se vor aduna...in jurul orei 1000.

Daca ai chef sa mergi cu mine, incearca sa ajungi pe la 1100 in Cimpul Mare, de unde stabilim de comun acord traseul. N-am chef sa gonesc de nebun sau sa fac pe educatoarea cu vitezanii care vor merge, dar nici sa adorm asteptind sa-si fumeze tigarile la fiecare 50km! Daca iti convine, astept un semn de la tine! Ai telefoanele postate cu un post mai sus!

Edited by ivan pedala

eu inca astept sa vad ce zic oamenii pe aici..inca nu sunt hotarat daca fac tg jiu-petrosani-orastie-sibiu(ma rog, talmaciu, nu chiar sibiu) sau direct tg jiu-valcea-sibiu....daca il fac pe primul mai lung, plec mai devreme...daca pe al doilea, mai tarziu, si dau semn de viata....fain ar fi fost, ca si idee, sa fie repartizat cate un tarc la fagaras pt fiecare comunitate, dar acum e prea tarziu. dar cred ca ne gasim noi dupa "fusei, mancai,baui" prin zona :))

Aici vad ca lumea tace...asa ca astept 15 min. intre 1100-1115 la Cimpul Mare!

Cine vine, e binevenit, cine nu, sa stea la gura sobei!

:bike-037:

• Admin

Echipa M.A.N doreste sa multumeasca atat motociclistilor care au participat la eveniment facand un efort financiar sa vina, cit si colaboratorilor locali care si-au alocat din timpul lor pentru pentru a organiza ireprosabil punctele de plecare catre eveniment!

Speram ca toata lumea s-a simtit bine si toti au ajuns sanatosi acasa.

Multumim tuturor pentru eleganta, civilizatia si caracterul de care ati dat dovada atat in timpul evenimentului cit si in timpul paradei moto, le-am demonstrat inca odata tuturor ca motociclistii sunt oameni adevarati!

Va multumim si va asteptam la anul, la editia a 2-a!

ECHIPA M.A.N Romania..