Sari la conținut

iar zarnesti - 9 iun 2013


valitaz
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 82
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Din dinamica accidentului reiese din nou cu claritate ca vina apartine in exclusivitate conservarului.

 

funny... sa speram ca nu te da niciodata un conservar pe jos... nevinovat ca-n majoritatea cazurilor...

 

:funny:

 

idem...

motociclistii n-au nici o vina.

babele, babele ce cautau acolo sa le distraga atentia?

 

care motociclisti? unu avea carnet... deci singularul este mai indicat.

ce comentarii misto auzeam de la pufinacii forumului daca in urma unui accident intre 2 conserve cu soferi beti si fara permis, erau acrosati o motocicleta (de viteza se intelege), sofer si pasager, care criculau regulamentar.. cred ca aveam 20 de pagini de blesteme acum

dar asa,..., de babe cui ii pasa?

 

pai... cand ai fost sicanat ultima data de o motocicleta si cand de o masina? cand ai stat intr-o coloana de 50 de motoare la semafor si cand in una de 50 de masini?

normal ca o sa ma deranjeze masinile nu motoarele...

 

da, stiu sigur ca soferilor le-ar fi pasat de babe. ca astea 2 sunt primele si cel ma probabil singurele lovite anul asta de moto insa vreo 50 minim vor muri in accidente de masina....

Vrem respect in trafic! :laugh:

da! chiar vreau. acord si ma astept sa primesc,

sau in cazul nostru nu primesc si nici nu acord...

 

un sofer de anglia zilele trecute mi-a facut loc sa trec desi aveam hectare la dispozitie. ai nostrii parca ar avea staisfactie din a te incurca....

 

 

 

cat despre accident...

alcolul si mobra nu se prea impaca.

si intradevar e de vise rele accidentul...

 

dar mai usor cu datul cu bata in motociclisti pentru o buba facuta de DOI...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De acord cu LucianU! Sa nu uitam de mers fara casca, " vitejisme" prin oras, si alte copilarii! Ma bazez pe alti motociclisti ca, asa cum fac si eu, cand vad alti " motociclisti" in trafic fara casca si cu vitejia in sange sa le atraga atentia! Nu uitati: asa cum "conservarii" trb sa invete ca nu sunt singuri in trafic si noi trb sa invatam ca nu suntem singuri, ca suntem mai rapizi decat masina si ca o motoreta " cazuta" la viteza devina un proiectil de 140-400 de kg ( dupa caz). Sa nu intelegeti gresit, si mie imi place sa merg tare, sa ma aplec, sa .....ma joc cu motoreta DAR fara sa pun in pericol pe altii! " Realizari" precum a celor 2 din Zarnesti consider ca trebuie blamate in cel mai vulgar mod cu putiinta nu aclamate!

 

Respect celor care le respecta viata, libertatea, ....altora!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E asa da, accident barbatesc cu sex babesc, droguri si violenta!

 

femei abuzate, babe cazute pe intimitate, violate, folosite, lovite, scuturate, zguduite..., mai puneti si voi.

 

ma rog nu prea e de ras, dar eu greu ma abtin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci unul fara permis conducea o troaca inmatriculata, iar celalalt cu permis o troaca neinmatriculata, ambii erau piliti si mergeau in aceiasi directie. la un moment dat, primul conducator de troaca a schimbat pe neanuntate cararile, trecand de la versiunea 2.0 la versiunea 3.1 luand prin surprindere pe colegul din spate care venea tare pe cararea 3. in urma impactului prima trotineta a capatat un plus de energie prinzand in raza de actiune 2 babe care intamplator se aflau pe traiectorie.

Editat de tiranspider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci unul fara permis conducea o troaca inmatriculata, iar celalalt cu permis o troaca neinmatriculata, ambii erau piliti si mergeau in aceiasi directie. la un moment dat, primul conducator de troaca a schimbat pe neanuntate cararile, trecand de la versiunea 2.0 la versiunea 3.1 luand prin surprindere pe colegul din spate care venea tare pe cararea 3. in urma impactului prima trotineta a capatat un plus de energie prinzand in raza de actiune 2 babe care intamplator se aflau pe traiectorie.

:10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum nu exita fameie urata, numai bautura putina...., 0,29 mg/L de alcool in sange e suficient pentru unii sa incerce sa se urce direct pe orice femeie intalnita. Pacat ca astia au uitat sa coboare (de pe motoare) inainte sa incerce sa urce...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Declaratiile unuia din cei 2 bravi piloti: "Veneam de la carciuma cu motocicleta si ma indreptam spre casa. Cand, ce sa vezi? 2 din cele mai bune femei ale satului stateau la o barfa langa sant. O e.rectie necontrolata a pus stapanire pe organismul meu, din care cauza motocicleta a intrat in voblaj si nu am putut evita impactul cu celalalt coleg al meu, iar mai apoi cu cele 2 tinere!"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astia doi sunt la fel de rai ca si restul care provoaca accidente din cauza propriei tampenii.

 

Nu conteaza ca merg pe jos, pe role, pe bicicleta, pe motor sau cu masina.

 

Care e diferenta ca atunci cand merg pe moto sa fiu imprastiat pe asfalt de o masina sau de o motocicleta ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io cred ca aia de la alcool au vazut mai multe babe si s-au speriat si ce si-or fi zis....va facem firati ali dracu de cotoroante

hic.

 

acu serios vorbind...recuperare rapida la femei, ca la varsta aia nu e prea asa usor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In declaratia data jurnalistilor, militianul Decebal Voinicescu subliniaza:

 

" ambele 4 victime ale accidentului produs in imprejurarile care au condus la desfasurare, au fost duse la spital pentru pansamente si probe biologice. Deoarece inca se fac masuratori la fata locului desfasurarii actiunii, inca nu am putut colorobora toate datele.

din cauza mai sus mentionata nu putem spune cu certitudine daca :

-A conducatorii motovehiculelor aveau pasager sau nu.

-B cine era in stare de brietate si cine a avut nevoie de pansamente

-C cine avea permis si de ce

-D ce marca/tip/capacitate cilindrica era motocicleta neinmatriculata. lipsa actelor fiind factor decisiv in neidentificarea motocicletei

 

 

vom reveni cu amanunte"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In declaratia data jurnalistilor, militianul Decebal Voinicescu subliniaza:

 

" ambele 4 victime ale accidentului produs in imprejurarile care au condus la desfasurare, au fost duse la spital pentru pansamente si probe biologice. Deoarece inca se fac masuratori la fata locului desfasurarii actiunii, inca nu am putut colorobora toate datele.

din cauza mai sus mentionata nu putem spune cu certitudine daca :

-A conducatorii motovehiculelor aveau pasager sau nu.

-B cine era in stare de brietate si cine a avut nevoie de pansamente

-C cine avea permis si de ce

-D ce marca/tip/capacitate cilindrica era motocicleta neinmatriculata. lipsa actelor fiind factor decisiv in neidentificarea motocicletei

 

 

vom reveni cu amanunte"

 

Martorii au declarat ca pasagerii conduceau, in timp ce pilotii erau responsabili cu desfacerea sticlelor de vin si programul de muzica (alternarea melodioasa a acordurilor de salam cu vijelie). Vom reveni cu amanunte!

Editat de sorinbogdan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e subiect bun pentru o comedie. Nici daca se chinuiau nu reuseau performanta asta. Astrele au facut in asa fel incat sa se intalneasca unul fara permis, baut dar avea "motor legal" cu unul care avea permis dar era baut si motorul era neinmatriculat. Cumva cei doi flacai reusesc sa loveasca 2 babe (fiinte mult indragite de motociclisti). Dar haideti sa fim optimisti si sa privim din punctul asta : Cei 2 "motociclisti" or sa-si faca noi prieteni pe la politie/tribunal prin urmare vor avea un grup social mai mare deci mai multi prieteni de pahar iar cele 2 babe vor sta cuminti in casa unde e racoare si bine avand parte de un tratament sper eu bun si cu putina perseverenta vor iesi in toamna cu bateriile reincarcate si multa vointa cand vremea va fi ceva mai prietenoasa la injurat motociclisti (cu o atentie sporita desigur).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...