Jump to content
Sign in to follow this  
xsebi

O oglinda rupta nu era destul :)))

Recommended Posts

merge cam tare pentru zona aia si pe banda aia, nici el n-a semnalizat schimbarea de banda. dar problema cea mai mare e ca se ia de un taran inferior puterilor lui.

Exact asa arata si marii nostri rupatori de oglinzi, frustrati care merg prea tare pentru skill-ul lor si pentru nivelul lor de atentie si care rup oglinzile femeilor sau batraneilor, ca nu s-ar lua de vreun manelist sa le rupa capu', n-aveti grija!

da, dar cand o sa se dea si el pe forumul lor, juma de ora mai tarziu...........moaaaaa ce i-am facut lu ala, i-am rupt capul.

bineinteles ca nu iau apararea soferului, dar totusi...oglinda a fost destul daca nu chiar si aia cam mult.

Nu am rupt inca nici o oglinda dar de bagat pl-n femei, batrani, smecheri etc am facut-o. Nu conteaza cati ani au sau cat de mari sunt, important e ca alta data sa-si aduca aminte ca trebuie sa se asigure.

Comportament de baobab, sa dea naiba.. Nu zic ca e de scuzat greseala soferului, dar nu suntem in jungla..

Ce boase a avut ala sa se bage in fata masinii, ca-l lua mosulache sub capota instant.

dpdv al meu nu e suficient ce a patit soferul! mai bine zis masina. macar un ochi vanat.

Alaltaieri pe centura Bucurestiului am patit si eu la fel, numai ca eu depaseam un tir si boul cu Octavia a venit pe contrasens, iesind de la un service WW...prietenosul cu TIR-ul ori nu m-a vazut ori a vrut sa vada cum fac eu poc si l-a lasat sa intre. Am franat puternic amandoi, eu m-am ales cu o vanataie pe tibie si semnalizarea dreapta rupta iar conservarul cu scarita mea dreapta infipta in bara din fata, nu am cazut. Am avut noroc. Nu m-am pus la mintea prostului, el s-a intors la service sa-si schimbe bara sau o parte din ea, eu am lipit semnalizarea cu banda si am mers mai departe.

Problema e ca nimeni nu se gandeste ca s-ar putea sa vina un motociclist si nu o masina, romanii nu sunt obisnuiti cu noi pe sosele...Bataia nu ajuta pe nimeni, chiar am plecat mai repede sa nu ma enervez, sa nu fac o prostie.

Eu urcam de la Unirii spre Universitate cu pasagera si la un moment dat o domnisoara cu o buburuza de C1 iesea din pasaj si sa se bage pe banda mea sa faca stanga pe Str.Doamnei. Ma vede, se opreste si pleaca iar chiar in fata mea (10m). Am simtit ca o sa faca vreo prostie si mergeam relaxat (50-60km/h) dar m-a fortat sa pun frana brusca pentru ca mi-a iesit din scurt.
Ma opresc langa ea si incep s-o intreb: "Tu nu te uiti in oglinzi?". Normal ca era o pitzipoanca si imi face un gest din mana (gen, mars d-aici ca nu ma intereseaza ce ai de zis). In momentul ala m-am umplut de spume...adica tot tu gresesti si inloc sa-ti ceri scuze tot tu ma tratezi ca si cum as fi un caine pe strada? I-am spus: N-ai nevoie de oglinzi?" Si i-am tras o stanga de carbon :) in oglinda de i-a zburat din locas.
Concluzia: Uitati-va in oglinzi sau ramaneti fara ele! :glare:

Eu urcam de la Unirii spre Universitate cu pasagera si la un moment dat o domnisoara cu o buburuza de C1 iesea din pasaj si sa se bage pe banda mea sa faca stanga pe Str.Doamnei. Ma vede, se opreste si pleaca iar chiar in fata mea (10m). Am simtit ca o sa faca vreo prostie si mergeam relaxat (50-60km/h) dar m-a fortat sa pun frana brusca pentru ca mi-a iesit din scurt.

Ma opresc langa ea si incep s-o intreb: "Tu nu te uiti in oglinzi?". Normal ca era o pitzipoanca si imi face un gest din mana (gen, mars d-aici ca nu ma intereseaza ce ai de zis). In momentul ala m-am umplut de spume...adica tot tu gresesti si inloc sa-ti ceri scuze tot tu ma tratezi ca si cum as fi un caine pe strada? I-am spus: N-ai nevoie de oglinzi?" Si i-am tras o stanga de carbon :) in oglinda de i-a zburat din locas.

Concluzia: Uitati-va in oglinzi sau ramaneti fara ele! :glare:

Normal,ia sa fi fost un meltean de 120kg intr-un gipan, sa vedem daca mai erai tu asa curajos ca te-a fortat sa franezi! Cu femeile e intotdeauna mai usor sa fii un biker adevarat rupator de oglinzi!

Normal,ia sa fi fost un meltean de 120kg intr-un gipan, sa vedem daca mai erai tu asa curajos ca te-a fortat sa franezi! Cu femeile e intotdeauna mai usor sa fii un biker adevarat rupator de oglinzi!

Toata stima pt tine!

Desi il inteleg si pe colegu' cu carbonu'..

din proprie experienta: gipan, sofer patrat lucrat la sala, adica meltean, taiat fata, gesturi obscene. opreste si vine catre mine. da sa ma loveasca, parez si-i dau una in mecla cu casca care o aveam pe cap. rezultatul: dinti, nas, buze sparte, sange si coada intre picioare. sfat: nu va dati casca jos la o astfel de scena.

Exact asa arata si marii nostri rupatori de oglinzi, frustrati care merg prea tare pentru skill-ul lor si pentru nivelul lor de atentie si care rup oglinzile femeilor sau batraneilor, ca nu s-ar lua de vreun manelist sa le rupa capu', n-aveti grija!

:agree:

Guest darcocbr

din proprie experienta: gipan, sofer patrat lucrat la sala, adica meltean, taiat fata, gesturi obscene. opreste si vine catre mine. da sa ma loveasca, parez si-i dau una in mecla cu casca care o aveam pe cap. rezultatul: dinti, nas, buze sparte, sange si coada intre picioare. sfat: nu va dati casca jos la o astfel de scena.

de acord ! am patit la fel, doar ca nu era cu gipan, era cu un transporter. mi a taiat calea, m am dus in dreptul lui si am inceput sa l injur de tot ce avea. la semafor, ma uit in oglinda si il vad ca vine. las mobra pe cric si imi iau un pumn in spate.si ma intreba pe cine injuri tu ma? m am dat jos, i am rupt moaca bine de tot si cam aia e. el zbiera scuze,scuze. mm de mormoloc, mai fa din astea ! deci casca pe cap si nr rabatat :)

Am patit odata o din asta cand eram cu mopedul, dar nu am rupt oglinda. Doar i-am spus vinovatului ca imi place familia lui si in special maica-sa. Si ca o iubesc la nebunie, mai ales in gura.

Eram cu motoreta dupa iesirea dintr-un sens giratoriu, pe un drum cu 3 benzi. In stanga mea un Opel Astra break, pe banda a doua eu, mergeam lejer, regulamentar, pe banda 1 el. Se hotaraste brusc sa faca stanga, m-am speriat de el ca de dreacu, ca eram exact langa el si m-am dat in stanga. El s-a tot dat in stanga, pana cand am ajuns sa ma sprijin efectiv cu cotul de opelul astra ca sa nu se urce asta pe mine. I-am facut semn omului cu opel ca imi pare rau si dupa aia vreo 2 km prin oras i-am tot urat de bine soferului cu pricina.

Fii serios ca sunt toti niste rame, soareci, gandaci mai adauga si tu.

-----------------------------------------------

Il injur pe unul la semafor fiindca a schimbat banda peste mine. Eu l-am claxonat scurt iar el imi arata degetul pe geam si isi continua manevra. El cu Mercedes si gagica langa el. Deschide usa sa coboare. Eu o pun pe cric si ma ridic in scarite. Ii explic de sus ca daca se da jos il bag in spital. Se uita la mine, aprecieaza ca nu jucam amical si pleaca suparat. Nu avea 120 dar cam 100 de kg tot avea in viu. Cam cu 20 de kg mai mult ca mine dar mai scund cu 10 cm aproximativ. Probabil ajungea cam la 102 kg cu tot cu lantul de haur.

El avea burta eu nu aveam dar aveam casca si manusi cu intaritura la falange.

---------------------------------------

Eu nu sunt un om agresiv dar nesimtirea ma scoate din pacifism.

Ei se dau jos la intimidare. Tot ce au ei ca arma este tupeul fara margini. Niciodata sa nu stati la discutii cu ei. ii pocniti direct fara introducere.

Ei coboara din masina cu vrajeala ca sa va citeasca si sunt foarte buni la treaba asta. Imediat isi dau seama daca sunteti periculosi. Daca va percep slabi va luati bataie cu casca in cap si carboanele in maini..

Stiu ce spun ca am crescut in Ferentari pe Iacob Andrei.

------------------------------

Nu uitati. Ii pocniti direct. Daca au coborat din masina e clar ca vor scandal.

PS:

Daca sunt mai multi in masina nu va bagati decat daca sunteti super bazati pe pumni.

Eu unul nu sunt capabil sa ma pun nici cu doi cu tot cu casca si manusi. Ii injur si imi vad de drum ori ii urmaresc si le fac o bucurie cu semnatura sa stie de unde a venit bucuria.

Edited by last

Nu stau sa felicit pe fiecare in parte asa ca o sa o fac la gramada. Pentru colegii care ii fuck in gura si le rup oglinzile cretinilor si cretinelor de la volanescu. Asa procedez si eu, ca e mic ca e mare il foot in gura si dau cu pumnu unde apuc. Zilele trecute aveam programare la ora 8:30 la R.A.R Voluntari. La ora 8 in Crangasi un (cuvant urat) se trezeste sa taie o curba fix cand eram eu pe acolo, franez la limita o pun pe cric si ma dau jos. Am constatat ca : Geamurile nu se sparg asa usor, femeile au gura mare, barbatii si-o fura de multe ori din cauza lor. Am footot cativa pumni in geamuri, usa, plafon, le am luat familie, copii, parinti, pe "carici" dupa care am plecat. Inca odata RESPECT celor care procedeaza asa, poate asa se vor invata si data viitoare cand vor vrea sa taie o curba se vor gandi poate dau de vreunu ca mine sau chiar mai nebun.

Pentru cei care nu o fac, este fix alegerea lor , cand vor fi loviti vor fi intampinati cu urmatoarele " Scuze, am gresit. Scuze, nu am vazut. Iarta-ma...... etc"

Bravo! Educatie fara bota nu exista, asa cum (in romania) nu exista nici respect fara frica.

Daca ti-e frica sa reactionezi ca "poate e Rambo la volan" esti un las de caacat si nu meriti nici o flegma-n creasta!

nu mai mere clipul... cica ar fi privat

nu stati la discutii cu ei. ii pocniti direct fara introducere.

:crack:

Edited by ->Bullet<-

nu mai mere clipul... cica ar fi privat

:crack:

asta vroiam sa zic si eu. Nu mai merge de vreo zi, dar se posteaza fara oprire aici. Poate povesteste cineva filmul :-L

Fii serios ca sunt toti niste rame, soareci, gandaci mai adauga si tu.

-----------------------------------------------

Il injur pe unul la semafor fiindca a schimbat banda peste mine. Eu l-am claxonat scurt iar el imi arata degetul pe geam si isi continua manevra. El cu Mercedes si gagica langa el. Deschide usa sa coboare. Eu o pun pe cric si ma ridic in scarite. Ii explic de sus ca daca se da jos il bag in spital. Se uita la mine, aprecieaza ca nu jucam amical si pleaca suparat. Nu avea 120 dar cam 100 de kg tot avea in viu. Cam cu 20 de kg mai mult ca mine dar mai scund cu 10 cm aproximativ. Probabil ajungea cam la 102 kg cu tot cu lantul de haur.

El avea burta eu nu aveam dar aveam casca si manusi cu intaritura la falange.

---------------------------------------

Eu nu sunt un om agresiv dar nesimtirea ma scoate din pacifism.

Ei se dau jos la intimidare. Tot ce au ei ca arma este tupeul fara margini. Niciodata sa nu stati la discutii cu ei. ii pocniti direct fara introducere.

Ei coboara din masina cu vrajeala ca sa va citeasca si sunt foarte buni la treaba asta. Imediat isi dau seama daca sunteti periculosi. Daca va percep slabi va luati bataie cu casca in cap si carboanele in maini..

Stiu ce spun ca am crescut in Ferentari pe Iacob Andrei.

------------------------------

Nu uitati. Ii pocniti direct. Daca au coborat din masina e clar ca vor scandal.

PS:

Daca sunt mai multi in masina nu va bagati decat daca sunteti super bazati pe pumni.

Eu unul nu sunt capabil sa ma pun nici cu doi cu tot cu casca si manusi. Ii injur si imi vad de drum ori ii urmaresc si le fac o bucurie cu semnatura sa stie de unde a venit bucuria.

:agree:

Si daca e un meltean, ce? Crezi ca cu el nu poti proceda la fel? Ii modifici putin exteriorul caroseriei (sa fie mai aerodinamic) si pleci. Numar rabatat si poate sa ma caute unde vrea el. Acum daca e meltean sau are "gipan" si lant de "haur" la gat....crezi ca ma intereseaza? Dar tu ai citit bine ce am scris eu initial? Crede-ma ca nu ma uit cine conduce (barbat sau femeie) ai gresit, platesti!

PS: Ce vroiai sa-i fac din punctul tau de vedere? Sa ma dau jos de pe mobra, luam pasagera de mana si ne duceam la ea la geam si-i spuneam: Bravo! Era sa ne omori! Felicitari! (clap clap clap)

PS2: Sunt pasnic de fel dar indiferenta, prostia, suprematia si tupeul prost ma fac sa-mi ies din fire! Asa ca :cheers:

Toata stima pt tine!

Desi il inteleg si pe colegu' cu carbonu'..

:thanks: