Jump to content
Sign in to follow this  
SoLoGSX

Iesire pista karting Arad Duminica 16.06

Recommended Posts

Sunt asteptati si incepatorii , este foarte utila pentru cei care vor sa deprinda abordarea virajelor sau pur si simplu pt distractie

Este necesar echipamentul complet: costum casca,manusi,cizme,

Pretul este de 80 lei toata ziua sau 50 de lei daca vom fi 10 piloti.

In jur de ora 13 vom fi acolo. Pentru cei care merg pe motociclete puteti sa va dati intalnire si sa mergeti impreuna.

Pentru alte intrebari: 0724 794 456 sau 0752 374 483 Ovi

Pai e posibil sa fim si mai multi. E bine de pus anunțul si pe fb in BIROU sigur ar fi mai mulți doritori si prețul ar merge in jos

suna a ce au facut cei de la timisoara bikers, deci pregatitiva de distractie...la ei era doar 10 lei ;)

suna a ce au facut cei de la timisoara bikers, deci pregatitiva de distractie...la ei era doar 10 lei ;)

exact

Am fost cand a fost si Pascota.Am platit 10 ron.

80 ron eu zic ca e mult.Sigur o sa fie mai multa lume.....si asa 50 e destul de mult....

Parerea mea

Edited by V Twin

Cu geaca si genunchere nu este voie ?

din cate stiu(m-am interesat inainte) o zi pe pista ii 40 lei de persoana...

Eu am sunat la pista acum 2 ore , e 80 lei toata ziua daca suntem pana in 10 persoane si 50 lei peste.

50 lei pe zi e mult? Sunteti fantastici , sa faci un kartodrom te costa 2-3 milioane de euro si voua vi se pare mult 50 lei o zi intrega....

Va mirati ca nu se face nicio pista mare in Romania , normal ca nu se face , cu 10 lei pe zi , in mileniul urmator isi amortizeaza investiitia.

Asa este , va fi ceva in genul ce a facut Pascota si Timisoara Bikers. Doar ca la ei a fost o actiune organizata in intelegere cu proprietarul. Laudabila initiativa .

In cazul nostru , e doar un antrenament ,nimic mai mult.

Eu am sunat la pista acum 2 ore , e 80 lei toata ziua daca suntem pana in 10 persoane si 50 lei peste.

fantastic esti tu.Noi suntem realiști. Cati ani ai ....daca nu e cu supărare? Stii cumva cat castiga un muncitor in fabrică? Stii cat costă cosul zilnic?....mai bine nu ne bagam la apelative gen ....fantastic....ala e cartodrom....limba aia de bitum 3 mil de euro.... . Tu ai văzut cum arată o pistă. ...

50 lei pe zi e mult? Sunteti fantastici , sa faci un kartodrom te costa 2-3 milioane de euro si voua vi se pare mult 50 lei o zi intrega....

Va mirati ca nu se face nicio pista mare in Romania , normal ca nu se face , cu 10 lei pe zi , in mileniul urmator isi amortizeaza investiitia.

Asa este , va fi ceva in genul ce a facut Pascota si Timisoara Bikers. Doar ca la ei a fost o actiune organizata in intelegere cu proprietarul. Laudabila initiativa .

fantastic esti tu.Noi suntem realiști. Cati ani ai ....daca nu e cu supărare? Stii cumva cat castiga un muncitor in fabrică? Stii cat costă cosul zilnic?....mai bine nu ne bagam la apelative gen ....fantastic....ala e cartodrom....limba aia de bitum 3 mil de euro.... . Tu ai văzut cum arată o pistă. ...

poate in weekend e mai scump, am fost cu masina cu 70 Lei in timpul saptamanii

eu cred ca daca ar fi ~15-20 lei ar fi plina pista si in timpul saptaminii... si s-ar aduna mai multi banuti...

daca vreti pot vorbi cu cineva si s-ar putea sa rezolv mai ieftin

Ideea ar fi sa stiu cam cati suntem si cat vreti sa va dati

Initiatorul topicului vine cu duba?

50 lei e chiar acceptabil....pana mea in mod normal e 80 lei...daca stai sa te gandesti iesi in oras o seara si se duc cel putin 50 lei,si eu am fost data trecuta si zic ca merita sa dai 50 lei...

salut, da ,venim cu duba(2 motociclete).

poti sa imi dai add pe mess? moto_manu

am incercat sa iti las PM dar imi spune ca nu mai poti primi

Ce mult îmi plac comentatorii care negociază ei prețurile.... Am auzit că sunt locuri unde acești oameni sunt foarte apreciați, chiar sunt ei plătiți dacă merg pe acel circuit....Și concurează cu două marmote .....

Imi cer scuze de "inteligenta" ta... dar cu diferenta dintre 80 si 50 de lei am bagat benzina si am facut in jur de 50 km pe circuit. Spre deosebire de tine, nu imi permit sa vin pe circuit zilnic, iar iesirile mele pe circuit le poti numara pe degetele de la maini.

Imi cer scuze si de faptul ca nu sunt baiat de bani gata si trebuie sa mai imi ajut familia cu "una-alta" si ca nu imi permit sa platesc 80 de lei ca sa intru pe circuit sau sa imi cumpar energizante si ca trebuie sa vin cu apa inghetata de acasa ca sa ma racoresc

Si sincer, sunt sigur ca ai fi venit daca se platea 100 lei dar cand ai vazut s-ar putea ajunge sa se plateasca 50 ai renuntat, fiind prea putin pentru valoarea ta.

Si sincer, daca ai fost acolo mi-ar fi parut rau ca am luat fotograful de la scris si invatat pentru examen ca apoi sa petrec o noapte intreaga cautand si dictand referate de care avea nevoie pentru azi ca sa il primeasca azi in examen.

Sper sa nu se inteleaga gresit, nu am nimic cu proprietarul circuitului, ba chiar il respect si ma bucur ca atunci cand am posibilitatea de a petrece "o zi" pe circuit, am si un circuit aproape pe care sa ma dau.

Imi cer scuze de "inteligenta" ta... dar cu diferenta dintre 80 si 50 de lei am bagat benzina si am facut in jur de 50 km pe circuit. Spre deosebire de tine, nu imi permit sa vin pe circuit zilnic, iar iesirile mele pe circuit le poti numara pe degetele de la maini.

Imi cer scuze si de faptul ca nu sunt baiat de bani gata si trebuie sa mai imi ajut familia cu "una-alta" si ca nu imi permit sa platesc 80 de lei ca sa intru pe circuit sau sa imi cumpar energizante si ca trebuie sa vin cu apa inghetata de acasa ca sa ma racoresc

Si sincer, sunt sigur ca ai fi venit daca se platea 100 lei dar cand ai vazut s-ar putea ajunge sa se plateasca 50 ai renuntat, fiind prea putin pentru valoarea ta.

Si sincer, daca ai fost acolo mi-ar fi parut rau ca am luat fotograful de la scris si invatat pentru examen ca apoi sa petrec o noapte intreaga cautand si dictand referate de care avea nevoie pentru azi ca sa il primeasca azi in examen.

Sper sa nu se inteleaga gresit, nu am nimic cu proprietarul circuitului, ba chiar il respect si ma bucur ca atunci cand am posibilitatea de a petrece "o zi" pe circuit, am si un circuit aproape pe care sa ma dau.

Total de acord cu tine motomanule :) . Ce bagi in seama toți mucoșii .... , un om cu creier care stie in ce zile trăim si nu primește bani de la mămica....nu poate debita asemenea considerente.

pentru ca in discutie a aprut numele timisoara bikers cateva precizari.

cei 10 lei au reprezentat parte din contributia cursantilor la plata circuitului, cealalta parte fiind acoperita de asociatie. cum s-a precizat mai sus, pretul final a fost negociat cu proprietarul.

Chiar îmi pare rău de problemele și lipsa celor șapte ani de acasă ai unora, însă atunci când cineva organizează ceva, o acțiune, în care stabilește un preț în care poți participa, ca invitat, este lipsit de cel mai elementar bun simț să începi să comentezi că altul face mai ieftin. Nu îți convine, nu te duci.

E ca și cum te invită cineva la ziua lui, iar tu începi să critici că de ce își ține ziua acolo, că drumul până acolo e prea scump, și că doar pentru tine ar trebui să țină cheful mai aproape.

Comentariile ulterioare vin și subliniază experiența de viață a unora....

A fost super! :) Am platit 50 de roni, dar a meritat fiecare cent :)

Unde ai vazut tu pretul fix stabilit pentru acest "eveniment"?

Daca merg cu motocicleta singur pe circuit o pot numi si pe aia actiune? Ma fac si eu mare actionar asa.

Apropo: unde ai vazut ca m-am plans de distanta? Vii cu chestii total off topic si ma acuzi pe mine.

Daca ar fi un eveniment cu taxe clar stabilite nu m-as fi bagat.

Iar daca tot e vorba de negocieri idioate... In caz ca nu stii care a fost situatia la Supermoto anul trecut iti spun eu: toti participantii plateau 10 euro in plus la taxa de participare pentru transpondere. Daca ai cunoaste pe cineva care inchiriaza transponderul cu 5 euro pe weekend, nu ai încerca sa ii ajuti si pe ceilalti sa scada din costuri? Ariciu s-a gandit o vreme sa se implice mai mult in legatura cu problema transponderelor si sa cumpere el cateva, iar dupa un anumit nr de curse (dupa ce au fost platite) sa le dea concurentilor. Dar din cauza persoanelor ca tine a renuntat si totul a ramas asa cum a fost... si uite ca in curand ajungem la jumatatea anului si inca nu se stie daca vom mai avea inca o etapa de campionat national (a fost una pe la inceputul lui mai daca tin minte bine...)

Data viitoare fa diferenta intre negocierea amiabila si tigania

Nu cred ca mai are rost sa ma chinui sa iti explic ca eu incerc sa ajut... tu ti-ai facut deja ideea asa ca nu cred ca mai are rost sa continui

Noapte buna

Unii şi-ar mânca şi de sub unghii... scump domne, scump, dincolo era mai ieftin :)

Dacă vreţi ieftin, mergeţi la IVECO; acolo este chiar mai mult decât ieftin, este gratis! - dar nu cereţi condiţii.