Sari la conținut

Mortal pe Topa Mica, Cluj


shackalu
 Share

Postări Recomandate

Din pacate in aceasta dupa-amiaza s-a petrecut inca un accident din care a rezultat decesul motociclistului in localitatea Topa Mica, jud. Cluj.

 

Potrivit martorilor la accident, şoferul unui autoturism SAAB a ieşit din parcarea unui local, aflată pe partea dreaptă a drumului spre Sălaj, şi a trecut peste linia dublă continuă pentru a se deplasa spre Cluj.

Motociclistul rănit se afla în localitatea Topa Mică alături de alţi prieteni motociclişti şi avea o viteză de aproximativ 80 km/h în momentul impactului.

După accident, motociclistul a stat nemişcat pe asfalt timp de aproximativ 20 de minute, până la sosirea echipajului SMURD din Cluj şi a unei ambulanţe din Zalău.

Medicii l-au resuscitat pe motociclist timp de 30 de minute, după care a fost preluat de echipajul SMURD şi transportat la Unitatea de Primiri Urgenţe.

 

Din pacate motociclistul a decedat.

Sursa:

 

http://citynews.ro/eveniment/motociclist-lovit-de-un-autoturism-localitatea-clujeana-topa-mica-1244788

 

Sa-i fie tarana usoara!! :rose: :rose:

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Soferi inconstienti, distrati sau pur si simplu tampiti unii. Nu realizeaza ca din cauza unei clipe pot distruge vieti... O fi si educatia, sau felul nostru ciudat de a fi asa, ca prin alte parti ma simteam in siguranta deplina pe sosea. Eu am zis ca in curand ma las de sosea...

 

Odihneasca-se in pace!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu era limita de 50 in localitate?

Ce-are a face? In Bucuresti te claxoneaza masinile si intra si aproape in tine daca mergi doar cu 70-80 si nu te dai la o parte din fata lor, si apoi te injura, cum am patit eu azi. N-o mai tot bagati pe asta cu viteza ca nu tine. Nu s-a asigurat masina, a intors unde nu avea voie sa intoarca, e vinovat. Daca motociclistul avea 50 la ora si pleca cu 2 minute mai devreme de unde a plecat tot acolo era.

 

Odihneasca-se in pace!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu era limita de 50 in localitate?

acum sariti pe piese de kawa la reducere

era...dar locul cu pricina se afla chiar la intrarea in localitate, iar vizibilitatea este oburata de o curba de aproximativ 90 de grade care face orice manevra de intoarcere in acea zona nu doar una ilegala ci una extrem de inconstienta.

 

http://postimg.org/image/44fwm7pl1/

Editat de flaviu5
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai iaca are a face! ....face diferenta intre un picior rupt si a-ți pierde viata! ce mai conteaza ca ala cu masina e vinovat daca el e mort.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

era...dar locul cu pricina se afla chiar la intrarea in localitate, iar vizibilitatea este oburata de o curba de aproximativ 90 de grade care face orice manevra de intoarcere in acea zona nu doar una ilegala ci una extrem de inconstienta.

 

http://postimg.org/image/44fwm7pl1/

 

Locatia data de tine nu e buna. Aici s-a intamplat --> harta. Curba larga, in localitate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l ierte...oare e vreo saptamana intreaga fara sa moara niciun motociclist?

pai uita-te ce tip de motociclete au cei ce mor cel mai frecvent ....speed, ss ...motociclete de pista nu au ce cauta pe strada ca te baga sub masini....la fel cum nici motocicleta de cross nu are ce cauta pe strada...

Editat de T I M B E R L A N D
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai uita-te ce tip de motociclete au cei ce mor cel mai frecvent ....speed, ss ...motociclete de pista nu au ce cauta pe strada ca te baga sub masini....la fel cum nici motocicleta de cross nu are ce cauta pe strada...

 

eu pana acum nu am vazut nici auzit pe cineva care sa fi fost bagat de motocicleta sub masina. nu motocicleta te baga sub masina. te bagi singur daca nu stii sa stai pe ea sau esti ghirtoi si-o arzi "full throttle" ! ori cazul de fata, cand un cap de gasca se crede pe ogor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu pana acum nu am vazut nici auzit pe cineva care sa fi fost bagat de motocicleta sub masina. nu motocicleta te baga sub masina. te bagi singur daca nu stii sa stai pe ea sau esti ghirtoi si-o arzi "full throttle" ! ori cazul de fata, cand un cap de gasca se crede pe ogor.

stiu te inteleg perfect , ceea ce nu inteleg eu de ce se moare 90% pe ss si speed ca toti care au speed sunt ghertoi si baga mana in gaz?

Editat de T I M B E R L A N D
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...